Подела пдф ЉИС на пдф Љубав и пдф Секс

Poruka
47.273
Знам да се овакав предлог провлачио више пута од када сам на форуму али не знам тачне разлоге против поделе.
Волела бих да их овде прочитамо, а ја ћу да образложим свој предлог за раздвајање.

За 4 године колико сам на форуму, на пдф ЉИС се константно потенцирају теме о сексу и подржавају, док се на помен емоција, љубави у одговорима најчешће наиђе на осуду јер се ремети прича о сексу.
Најчешће су теме о емецијима, везама, љубави спамоване и учесници етикетирани као непожељни јер кваре имиџ љиса и тако годинама.

Сасвим је легитимно да постоји место за отворене разговоре о сексу али дајте простора и разговору о љубави, сексу у браку, вези.

Последњих дана тема која је својим садржајем, начином модерисања, подршком администрације да се истраје у прогањању жена са теме, истицању непожењног уплива другачијег мишљења,мушког или женског је показала да је раздвајање неопходно.

Ако је потребно даћу додатна обавештења.
@Ivan за случај да ти промакне, а било би лепо да чујемо твоје мишљење за или против пре свега. Ја лично остале не сматрам компетентним.Извињавам се због тога.

Мишљење форумаша је добродошло.
 
Upvote 3
Pa ne znam baš da su izmiješane o tome, je li iko probao u posljednje vrijeme uopšte otvoriti temu o ljubavi?
Није, јер је очигледно да екипица има подршку администрације да се такве теме убију. Ја тебе нисам баш видела да много тамо пишеш.
 
Da pojasnim u cemu je problem,sto ne razumete formu foruma,to su teme,teme a ne korisnici,lako se moze videti ko to ne kapira i sebi dozvoljava da rusi taj koncept,ko dolazi skace s teme na temu citira ostale i provocira,chetuje sa istomisljenicima pici se s drugima,ako neko nesimpatican otvori smislenu ili kakvu god temu ,dodji ce namerno da produbljuju netrpeljivost koja se vuce oduvek,dodje nov korisnik nece se uklopiti iz razloga sto se mnogi razgace kao da im je pdf dedovina i sikaniraju i stare nepozeljne korisnike,teme su uopsteno izlizane i sad nam kao mediji sto serviraju treba neka senzacija da bi bilo klikova,sto odgovara popularizaciji sajta ali kvalitet nece opstati dokle god se budete svojatali i u grupicama nastupali,ajde probajte da ne gledate avatare i nikove i odgovorite na temu i iskljucivo se drzite nje,niste sposobni za to
 
Možda su poučeni neprijatnim iskustvima prestali to činiti? :think:
Lično, ne bih se usudio na takve teme.
Pa ne znam, ja sam ovdje skoro 2 godine i šetam baš svugdje foruma što se tiče, ako zanemarim što malo dobijem po nosu na Politici, drugih neugodnih iskustava nemam.
Ono što meni smeta, kad smo kod LjS-a je, kako bih to opisala, kao neko takmičenje ko će goru, bespotrebniju, gluplju i ponižavajuću temu otvoriti. A ono što me ražalosti je činjenica da bude po 500 poruka. Npr. ova posljednja o Vizuelno lepoj...
E sad, ne znam da li bi ostala i opstala tema da ju je otvorio neki obični forumaš.
 
I da se podijeli opet bi neki dolazili da se krste, kade i pišu lock na temu. Budimo realni sex je popularan, ljubav baš i nije zato teme ne zažive.
Ako bi moderacija radila adekvatan posao na tom potencijalno novom forumu, možda bi se spameri udaljili jer bi bili kažnjavani, kao i trolovi. Ne znam kako obavlja posao trenutno dok je spojeno, ali kada bi odvojili svakako bi se očekivao malo veći napor. Realno gledano.
 
Meni zaista ne bi smetala podjela, pa prva sam i stavila lajk na temu, saglasna sam, nego onako, unaprijed i glasno razmišljam zašto mislim da neće doći do podjele.
Izvini, pogrešno sam precipirala. I da smeta , nije problem , samo pitam za razlog.
 
Није, јер је очигледно да екипица има подршку администрације да се такве теме убију. Ја тебе нисам баш видела да много тамо пишеш.
Ne pišem, kako ću pisati o ljubavi kad su sve moje ljubavi bivše, nevesele i nerado u mojim sjećanjima :)
Doduše, skoro pa i sex je takav ali eto, tu se bar zezati mogu a da mi ne zalupa srce brže.
 
Pa ne znam, ja sam ovdje skoro 2 godine i šetam baš svugdje foruma što se tiče, ako zanemarim što malo dobijem po nosu na Politici, drugih neugodnih iskustava nemam.
Ono što meni smeta, kad smo kod LjS-a je, kako bih to opisala, kao neko takmičenje ko će goru, bespotrebniju, gluplju i ponižavajuću temu otvoriti. A ono što me ražalosti je činjenica da bude po 500 poruka. Npr. ova posljednja o Vizuelno lepoj...
E sad, ne znam da li bi ostala i opstala tema da ju je otvorio neki obični forumaš.
Upravo o tome govorimo! Što postoje takve teme i tako snažan odziv za iste. Verujem da bi nam vrlo prijalo da se malčice odvoje te dve stvari, iako su tehnički spojene.
 
Ne pišem, kako ću pisati o ljubavi kad su sve moje ljubavi bivše, nevesele i nerado u mojim sjećanjima :)
Doduše, skoro pa i sex je takav ali eto, tu se bar zezati mogu a da mi ne zalupa srce brže.
Али, када би други писали, можда би та па чак и твоја невесела искуства помогла некоме.
 
Ako bi moderacija radila adekvatan posao na tom potencijalno novom forumu, možda bi se spameri udaljili jer bi bili kažnjavani, kao i trolovi. Ne znam kako obavlja posao trenutno dok je spojeno, ali kada bi odvojili svakako bi se očekivao malo veći napor. Realno gledano.
Da si ti moderator da li bi kaznio ortaka spamera s kim ides na pivo?naravno da ne jer te ne placaju za to a i da si placen ne mozes biti objektivan kao sto i vecina nije
 
Da si ti moderator da li bi kaznio ortaka spamera s kim ides na pivo?naravno da ne jer te ne placaju za to a i da si placen ne mozes biti objektivan kao sto i vecina nije
Teško onima koji imaju moć jer moć kvari ljude (gotovo uvek). A objektivno rasuđivanje je gotovo nemoguće kada si vođen emocijama (to što si pomenuo ortaka). Za dobrog moderatora moraš biti nemilosrdan, nepristrasan. Ni po babi, a ni po stričevima. Međutim, ljudi smo i to se ne može izbeći.
 

Back
Top