Počinje snimanje filma o Tomi Zdravkoviću

Ne znam koliko ce uspeti da docaraju to sve, i ne znam sta bi tacno rekao o danasnjim mladim glumcima u odnosu na starije (koji su nekad isto bili mladi).
Da li je u pitanju snaga licnosti ili dosluh sa vremenom, to su po meni neke stvari na kojima bi ambiciozan mlad glumac trebalo da radi i o tome vodi racuna.
No, evo, cisto komparacije radi, mozda se nesto da naslutiti ili zakljuciti iz toga, osavljam ovde jedan vrlo zanimljiv video materijal kod sam sinoc zakacio na RTS3.:) Ovo je priseless, verujte - mlada Neda Arneric, neka vrsta neformalnog intervjua s njom kad je imala tek 16 godina, a vec par ozbiljnih uloga iza sebe.:P
Prvo sto sam primetio da je izdvaja od danasnjih glumica prosto je fantastican sarm, kao i izvanserijska lepota. Ali, iznad svega toga, ona ovde, uza sve, lebdi kao pero u jednoj strogo usmerenoj, samozatajenoj, da ne kazem bas zakatancenoj (tada i onda), ali sudbini jedne neodredjene, no neponovljive karakternosti.:) I upravo to je ono sto krade shou, i pleni svu paznju kamere vezano za nekada mladu Nedu.:D 16 godina...:whistling::mrgreen:

Evo vam ovde sinopsis, pa premotajte na ono sto vas interesuje...D Odokativno, sarm i lepota dolaze do izrazaja u prvih 15.min, a u drugih-15,njen karakter i slobodno ponasanje...i pored svega, vrlo stidljivo.:)

DOKUMENTARNI FILM O GLUMICI NEDI ARNERIĆ :

- BRANKO CVEJIĆ DOČEKUJE NEDU NA AERODROMU PO POVRATKU IZ MOSKVE,KADA JE IMALA 16 GODINA
- INSERT IZ FILMA'VIŠNJA NA TAŠMAJDANU'
- TV EKIPA U PULI INTERVJUIŠE NEDU
- NEDA NA PLAŽI U KUPAĆEM KOSTIMU,POZIRANJE FOTOREPORTERU ČEDI KOMLJENOVIĆU
- RAZGOVOR SA NEDINOM MAJKOM
- INSERT IZ FILMA'VIŠNJA NA TAŠMAJDANU'
- NEDA U PULSKOJ ARENI,NA BINI

Ličnosti NEDA ARNERIĆ;BRANKO CVEJIĆ;ČEDA KOMLJENOVIĆ
Autori SRĐAN KARANOVIĆ;PREDRAG PECA POPOVIĆ
Kakvo ludilo,sa 16 tako zrela i da ceo zivot ostane takva
 
Kakvo ludilo,sa 16 tako zrela i da ceo zivot ostane takva
Amerika, kapitalizam, covek coveku vuk... Aska i vuk....Pojavi se, npr. jedna - Mia Farou. Kod nas, dolazi do izrazaja - Neda Arneric.:)
Sad se moze diskutovati o kolicini talenta, dara, vestine, itd. ali takvi tipovi karakternosti su definitivno nesto sto iskace iz sablona vremena.
I onda bi to bio problem, da ne kazem neopreznost: koliko ces danas dozvoliti da ti, recimo, mediji, fejsbuk, tviteri, instagrami, isisavaju tu,
ako nista, a onda - radnu karakternost (ako tako nesto postoji), iliti - profesionalni potencijal...Ne samo da tu gubis osnovu svog poziva, vec
i sustinu potrebnu za svoj posao. Utapas se u more beskarakternih licnosti koje kao skakavci pustose zdravu paznju danasnjeg digitalnog sveta.
I, da bi bio `on topic`, karakternu licnost kakva je bila Toma Zdravkovic moze tumaciti samo neko ko bi bio sposoban da joj udahne tu osobenost.
Da li je danas moguce naci nekog ko sebe nije prevashodno iscrpeo u moru digitalnog dokazivanja i tamo se (preventivno!) udavio pre bilo kakvog
(ne)skromnog opipavanja sopstvenog pulsa i kreativnog potencijala, to bi morao znati jedino kreator takvog poduhvata, da ne kazem, reditelj,tj.producent,
dakle, najpre oni, a tek onda i potom - publika.:) Eto, neko moje (ne)skromno misljenje...:cool:
 
Dokumentarci su realno slabo gledani, i ja sam uvek pre za igrani film..

nije svaki dokumentarac super, tj ima dobrih i manje dobrih, ja ih ne gledam mnogo ali sam to primetila. a kad su dobri onda ih je super gledati a neki se baš i proslave kao "zemlja meda", pa ima ih na tone na ovim kablovskim kanalima ako ništa tih emisija, history etc
toma bi po meni spadao u rts produkciju jer oni prave takve emisije kad hoće da se potrude a za pare ne znam. ne znam što bi pare tu bile najbitnije
rts ima 2. i 3. program
može i neko drugi ali nema niko taj feeling baš
 
nije svaki dokumentarac super, tj ima dobrih i manje dobrih, ja ih ne gledam mnogo ali sam to primetila. a kad su dobri onda ih je super gledati a neki se baš i proslave kao "zemlja meda", pa ima ih na tone na ovim kablovskim kanalima ako ništa tih emisija, history etc
toma bi po meni spadao u rts produkciju jer oni prave takve emisije kad hoće da se potrude a za pare ne znam. ne znam što bi pare tu bile najbitnije
rts ima 2. i 3. program
može i neko drugi ali nema niko taj feeling baš

RTS je snimio dokumentarac od cak 8 epizoda o Dosijetu Obradovicu.. A snimaju i igrano-dokumentarni film o proboju Koridora 1992. u Republici Srpskoj..


Ne sporim ja da se dokumentarci u velikom broju snimaju, i kod nas, a posebno napolju... Samo kazem da su igrani filmovi i serije neuporedivo gledaniji...
 
RTS je snimio dokumentarac od cak 8 epizoda o Dosijetu Obradovicu.. A snimaju i igrano-dokumentarni film o proboju Koridora 1992. u Republici Srpskoj..


Ne sporim ja da se dokumentarci u velikom broju snimaju, i kod nas, a posebno napolju... Samo kazem da su igrani filmovi i serije neuporedivo gledaniji...

kako koji, neki su gledaniji a neki nisu
 

Back
Top