Počeo rat između Libana i Izraela

Poslednja izmena:
Ne znam sta davam kazem ali brine me ova situacija na Bliskom Istoku jer ta situacijazavisi i od razvoja djesavanja na Balkanu.Vidite li da uvijek poslije svakog dogovora na pregovore dolazi do incidenata i do nemile situacije.Izrael mora znati, da ne moze ici putem sile nego da mora sva djesavanja na Bliskom Istoku prijaviti UNu.Represijom se nemoze nikuda otici sem u novi rat a to svijet ne zeli.Svijet zeli od Izraela da prihvati pregovore i da prihvati uslove iz 1967 godine i da ne gradi nova naselja na Palestinskoj teritoriji.Libanon mora znati da se cuva i da cuva svoju ranicu jer on je multivjerska drzava koja opstaje na jednom jedinstvu Krscana i muslimana i tako mislim da se ne smije desiti novi rat izmedju Libanona i Izraela.
 
Znala sam!

Eto, tako ce na kraju da pocne i 3. svetski rat!

Ne lupaj svega ti :eek:

Izrael manje vishe radi redovno godinama,nije ovo nikakva novina.
Ja se iskreno nadam da ni do kakvih eskalacija necje docji kao pre par godina,jer nepobitna je chinjenica da bitku dobija Izrael a da deblji kraj izvlachi Liban.
Ono shto meni lichno smeta kod Libana je to shto robuju shachicom terorista zvanih Hamas i shto dozvoljavaju da im jedna kvazi drzhava tipa Izrael,reakcije ovih jadnika uvek uzima kao povod za napad.
 
Ipak se moram sloziti da je istina da Izrael uvijek dobija na neki nacin bitku ali napomenuo bih da je mnogo Izraelaca poginulo u proslom ratu sa Hezbollahom.Ipak to je bio jedan udarac Izraelu i oni se nikako nisu mogli od toga oporaviti.Druga stvar je da Izrael terorise Palestince i da oni imaju mrznju i od Libanona ali da su uvijek spremni Libanonci da priteknu u pomoc Palestincima ali mislim da sada nije potrijebno jer su blizu pregovori i mislim da nikakav sukob nece donijeti nista bolje od pregovora koji se zakazuju pod posrijednistvom Amerike.
 
Jesu, zaglibili su :hahaha: :ok:
Sve i da je sam, moze da unisti citav bliski i srednji istok svojim nuklearnim arsenalom, ako bas dodje do toga, da je sam protiv svih.

Ti misliš da bi rusi kinezi i ostali koji imaju nuklearne bombe stojale po strani?

Grešiš , jako grešiš !
Tačno je da bi USA sravnila ceo bliski istok , ali je isto tako potpuno jasno da u americi ne bi ostao "kamen na kamenu" u tome slučaju.
 
Ako se razviju sukobi izmedju Libanona i Izraela moguce je da se umijesaju druge zemlje u regionu u zbivanju izmedju te dvije drzave i da Libanonu dodijeli naoruzanje na primjer Sirija koja ima dosta naoruzanja a moguce je i da se umijesa u sukob.To bi bilo pogubno jer bi se razbili pregovori koji namjeravaju da se odrze i to bi jos vise zakompliciralo situaciju ali znajte da Izrael mozda ima dobro naoruzanje ali ne moze se nositi sa tolikim narodom koji bi ustao u ustanak protiv Izraelaca.hezbollah je danas najbolje naoruzana formacija i ona ima rakete skud i oni mogu dosta nanijeti stete Izraelu.
 
Ne smije Amerika da srusi Bliski Istok niti da baci eventualno atomsku bombu Iranu.To bi nanijelo nesagledive posljedice svijetu i bacilo bi sjenu na Ameriku koja bi prakticki usla u rat sa Rusijom i Kinom.Niko ne zeli da mu neko u blizni baca atomku a Rusija je blizu Irana pravolinijski gledano i eventualno bacanja atomske bombe na Iran ili na Bliski Istok bi nanijelo velike posljedice svijetu.Zato Amerika pored atomskih bombi se ne moze drugacije odbraniti ili napasti sem pjesadijski i vojno prsa u prsa.Istotako i Izrael se drugacije ne moze odbraniti sem vojno pjesadijski.Zamislite sada da Arapi muslimani imaju pod oruzjem mnogo ljudi i da su oni spremni doci u Libanon i da brane Libanon od agresije.
 
Znaci svi ce se lepo izbombardovati nuklearkama medjusobno?:think:
Aj malo razmisli , gde se po poziciji nalazi ceo Bliski istok na manje od 1000 km granica do kine i rusije , zar ti stvarno misliš da će USA da istovari pola nuklearnog arsenala na samu granicu kine i rusije , zatrpavši ih pri tome ( kao uostalom i celu evropu ) sa radijacijom i radioaktivnim oblacima i da će posle toga tek tako da se izvuče?
 
Aj malo razmisli , gde se po poziciji nalazi ceo Bliski istok na manje od 1000 km granica do kine i rusije , zar ti stvarno misliš da će USA da istovari pola nuklearnog arsenala na samu granicu kine i rusije , zatrpavši ih pri tome ( kao uostalom i celu evropu ) sa radijacijom i radioaktivnim oblacima i da će posle toga tek tako da se izvuče?


Ta tema je suvise ozbiljna, da bi ovako spekulisali. Nadam se da niko nije toliko lud da upotrebi nuklearku bilo gde.:)
 
Amerika ne moze jedan dio zemlje unistiti bez kazne za to.Rusija bi kaznila Ameriku a vjerujem bi se slozili i Europljani u tome.Amerika je izdvojena od Europe i Rusije pa i Kine ali ona se ne moze izvuci time sto ce unistiti pola svijeta i da ostanu zivjeti samo ljudi u Sjevernoj i Juznoj Americi.Rusija i Kina bi tada reagirale i zato ne smijem pomisliti sta bi se desilo i odbacujem tu mogucnost da Amerika baci atomku Bliskom Istoku.
 
Ta tema je suvise ozbiljna, da bi ovako spekulisali. Nadam se da niko nije toliko lud da upotrebi nuklearku bilo gde.:)

U tome je stvar sto nema mjesta na planeti gdje bi se moglo okarakterizirati da je to zemlja "bilo gdje".Svuda gdje se baci nije bilo gdje jer ostavlja posljedicu po cio kontinent.Daj sutra nek bace atomsku bombu u Iranu! Sta ce biti sa Rusijom ili Kinom pa i Europom?To ce prekriti oblak radioaktivne prasine i sta sada?Misli Amerika da se izvuce od toga?Ma nece sigurno ali sigurno je da nece smjeti upotrijebljavati najjace tehnolosko oruzje na svijetu.
 
Ako se razviju sukobi izmedju Libanona i Izraela moguce je da se umijesaju druge zemlje u regionu u zbivanju izmedju te dvije drzave i da Libanonu dodijeli naoruzanje na primjer Sirija koja ima dosta naoruzanja a moguce je i da se umijesa u sukob.To bi bilo pogubno jer bi se razbili pregovori koji namjeravaju da se odrze i to bi jos vise zakompliciralo situaciju ali znajte da Izrael mozda ima dobro naoruzanje ali ne moze se nositi sa tolikim narodom koji bi ustao u ustanak protiv Izraelaca.hezbollah je danas najbolje naoruzana formacija i ona ima rakete skud i oni mogu dosta nanijeti stete Izraelu.

Greshish ovde mnogo.Izrael itekako mozhe da se nosi sa svim tim drzhavama.
Nije njemu problem niti Sirija,niti Liban niti Jordan recimo...
Pa zaboga zar je toliko odavno bio shestodnevni rat?Setite se samo toga...
Izrael je danas mnogo,itekako mnogo mocjniji nego tada,pogotovu vojno i finansijski...
 

Back
Top