Pobeda pojavnog, izgleda u svetu

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.054
Ima veze sa 3,4 teme na svakoj strani filozofije.
Mogu da kazem I radikalnije , vreme sodome I gomore.
Ali I lokalizovano , iskrivljeno , sve je postalo proizvod a svi postali kupci.

Ali moze I filozofski sve je postalo pojavno ( izgled , appearance) a nista sustinsko.
To ide toliko duboko da je bitnije kako izgleda makar I da u realu ne postoji nego da je sustinski da postoji a da izgleda lose.

Nije toliko ni katastrofalno da nije samo pocetak I sve dublje upadanje u prividno I namesteno.
Kao levak vrtloga.

Dokaza koliko hoces.
Formalno obrazovanje , eksperti od 2 godine iskustva , pravljenje novih zakona koji stite prividno , ali sertifikovano , a kao inamo kvalitet I standard.
Ceo politicki sistem u svim zemljama sveta.
Asertivnost kao dominantan sistem I kultura ponasanja.
Virtualna proizvodnja I lanci.

Indigo3

Poznat
Poruka
9.505
Ima veze sa 3,4 teme na svakoj strani filozofije.
Mogu da kazem I radikalnije , vreme sodome I gomore.
Ali I lokalizovano , iskrivljeno , sve je postalo proizvod a svi postali kupci.
To nije čak više ni slon u sobi...
Potpuno je jasno.
Ko još nije upao u mašinu, samo treba da pazi da odoli sve do nekakvog ''kraja''.
Kad je uopšte kraj odolevanju?
Da li je to onda kad postaneš ravnodušan,
ili kad si sasvim poražen i kao pacov sateran u ugao (Ne, to definitivno nije...?),
ili kad praktično iščezneš ''pojavno'', ostane tvoja ljuštura koja i dalje fizički svedoči da se radi o tebi i živiš najvećim delom samo svojom dušom?
Još neka opcija?
Nekako je pusto kad ima samo dve.
Da li je i život dušom na neki način ''virtualna realnost''?

Osećam da me tema uopšte nije aktivirala u željenom pravcu, a i da nemam ni F od filozofije, ali...
C'est la vie! :zcepanje:

Indigo3

Poznat
Poruka
9.505
Gomoristi ni u ludilu nisu pomislili da ce I'm doci kraj. Tako I svet danas.
Da... ali zlo seme u nekom trenutku se mora zatreti, pa makar i po cenu toga da dobro seme strada.
Mene samo Isus Hrist drži još u životu.
Otkako je počeo veliki post, nisam ni gladna ničega, pala me prilika kao kec na desetku.
Pojedem poneku urmu, orah, pijem dosta vode...

Ali baš nešto mislim da mi živost uma ne dolazi ni od te hrane, ni od vode.
Sećam se... Još jednom sam postila na vodi.
Postaje čovek neki drugi, pomalo i lud za pojam bilo koga van.
Sećam se kad sam kao klinka naprasno odlučila da postim 40 dana ne imajući nikakvu ideju o religiji i značaju posta.
Od ovog sveta postoji nešto mnogo bolje, nemoguće je da nema... a i lako je da bude bolji jer je ovo trenutno najgori svet.
Ovaj svet je pali svet.

Poslednja izmena:

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.054
Mozda ima veze sa ovom temom a mozda ne.
Stigne ponuda seljacima iz dedinog Sela da im uvedu vodovod dzabe , samo da plate prikljucak 300e na dvorisnu cev.

Verovatno je nesto besplatno.
I naloze se seljaci.
Ja naletim bas u tom trenutku I pobunim se , jer vodovod bez kanalizacije znaci unistenje svih bunara I izvora u selu.
Objasnim svakome koga vidim I dobijem efekat
...neki razumeju ali ne veruju da ce se to I desiti bas u njihovom selu iako se to desavalo u selima zapada.
...neki nerazumeju pa I'm izgledam po navici kao neko ko hoce da naudi narodu jer njih vlast cuva I voli , oni se cuvaju I vole , a ja verovatno radim I uzimam pare od nemaca , francuza, holandjana I rusa istovremeno.
...koji razumeju kazu izvori su nebitni , bitnije je da imas wc solju , a trecini I tush I kupatilo.
...neki su razumeli I poznajemo se pa znaju da reagujem samo kad je nesto vazno I katastrofalno , pa su opet rekli da su pregovarali I nagovarali seljake vec godinu dana I onda bi pljunuli sebi u lice (ova pojava nemogucnosti promene misljenja radi obraza redovno srecem I kod inzenjera u srbiji I sire )
Zakljucak , gledas masu ljudi kako zlurado , inatno , zatucano ili svesno , ali bezvoljno prate plasiranu ideju iako misle da nije dobra , ali kud protiv svih.
Trenutno pratim razmisljanja ljudi koji su postali svesni ili nisu I posle svega svesni da su im svi bunari zatrovani.
Neki od njih koriste zatrovanu vodu za zalivanje , jer imaju logiku da biljka jeste filter za cistu vodu sto I nije uvek tacno , ali tu je njihova struka , a ne fizika kao kod ovog bunarskog problema , tu ce me tek nepljuvati.
Zadivljujuce je secanje I razmisljanje naseg naroda , kao I lako samoubedjivanje. Ne znam koliko kosta kopanje I zidanje bunara all nije bez 300e.
Ne znam koliko njih shvata da vise ne mogu ni Nov bunar da kopaju.

Mislim da se posle 10 godina niko nece secati da su postojali bunari .

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.054
Evo druge price.
10 zena iz bg , koje ne znaju jedna za drugu , imaju sledecu pricu
...prave slatko I ajvar
...prave prirodno I zdravo
...sigurno je kvalitetno jer je povrce I vole sa sela
...ujednacen je kvalitet jer proizvode sirovine ujaci , tetke , poznanici koji su iz istog sela
...proizvod moze da se da svojoj deci.

Bolje poznajem tri ovakve zene , one se znaju samo po udaljenim pricama , ne licno.
Bas resim da vidim kako to one rade , jer uvek su bile dobre na jeziku a krpi gace u praksi , samo dobro krpe gace.

Zanimljivo krenu ih narudzbe odmah a nisu jeftini proizvodi , npr slatko od sljiva 500din , a od kajsija 700.
Ajvar isto 500.
Svi kupci su zene I ubedjene su da je sve ko iz apoteke.
Zaboravio sam da kazem da je jedan od razloga za moju proveru bio med koji sam probao od jedne pa nije bio bakterioloski ispravan.

I sta je stvarno?
Kako je broj porudzbina presao 10 , odjednom su sve te zene pocele ili da kupuju sirovine na pijaci , rodbina uopste nije pouzdana kao proizvodjac zdrave hrane za trziste , a neki od ugovorenih prouzvodjaca uopste nisu postovali vreme karence, a nikad nisu plasirali trgovinskim lancima pa nisu ni kontrolisali svoje proizvode.

Zakljucak , zajednicke zvaka lozenje , roba kako te June mune.
Prednost kod vecine proizvoda je smanjena kolicina konzervansa.
Ali daleko od nekog postenja , pre bih rekao prosecno narodno postenje.
Prednost bi bila izrada , a vrlo malo sirovine , ali tu pogledah kako je napravljen mleveni ajvar ( retko ko pravi rezani, teze je I mora biti kvalitetan sigurnije)
Masa mehurica I vazduha , samo sto je cela tegla (1000,2000 po sezoni) pasterizovana , pa verovatno nece ispasti kvarno.
Mana se predstavlja kao kvalitet , npr seme paprike u ajvaru.

Ja licno ne razumem efekat pouzdanosti I poverenja , ali sam mnogo puta video da ima veze sa svesti prodavca , tj jako je bitno sto kupci procene da je prodavac sa istim Manama I ogranicenjima kao kupac.
Slicnost sa sobom povlaci poverenje u licnost , pa onda u proizvod sto nema logike , ali za narod danas ima.

Skoro da sam spreman da garantujem da u eksperimentu bolji proizvod inteligentniji zenski prodavac tehnolog hrane , bi dovelo do neuspeha kod kupaca.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.054
Prust sve ovo zove pobeda konstrukcija , toliko da vise ni secanje nema pouzdanost.
To ja cesto potvrdjujem indirektno.
Ja ne pamtim svoje izjave , niti postupke , ali uvek su sa razlogom.
I vrlo cesto se desava sledece.
Neko kaze da sam nesto rekao ili uradio , a ja iako se ne secam kazem da je malo verovatno.
Onda osoba detaljnije ponovi ili drugim recima kaze isto ali onda postane vidljiva konstrukcija osobe.
Tj nesto sto je nalik je po znacenju prebacila u sasvim suprotno.
Moja doslednost se tu javlja kao sistem za proveru I korekciju gresaka.

Nesto blaza forma konstrukcije je npr studentkinja knjizevnosti koja ima zbog citanja lektire i istih kritika te konstrukcije.
Vecina literata ima literarne konstrukcije , ima ih 20tak I neke su opste, ceste.
Video ljubitelji imaju malo drugaciji fond I onda I drugacije konstrukcije emocija , secanja , izraza.
Oba , donose vecu dubinu , a onda nastupa problem argumentacije, tj jasnog floskularenja , jezika dokaza I ubedljivosti.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.