Poaro

absonic:
u 10 malih crnaca se, koliko se secam, ne pojavljuje poaro...

p.s
imam i ja DVD smrt na nilu

Bice da si u pravu, mada se meni nesto cinilo da se Poaro pojavljuje na samom kraju, cisto da razresi misteriju...
Nesto sam pretrazivala internet pa sam nasla podatak da se knjiga u originalu zvala "Ten Litlle Niggers", ali da je 1978. (na zahtev citalaca, kojima je smetao naziv "niggers") preimenovana u "Ten Litlle Indians".
Snimljeno je i nekoliko filmova po ovoj knjizi, poslednji cini mi se 1987., e bas bih volela da ga pogledam... :-D
 

Prilozi

  • David_Suchet_is_Hercule_Poirot.jpg
    David_Suchet_is_Hercule_Poirot.jpg
    16,9 KB · Pregleda: 7
Ja bas i ne volim da gledam serije i filmove (iako sam dosta njih odgledala) uradjene po romanima A. K. Kao sto je neko napisao, uglavnom ima dosta likova i ako prethodno nisi procitao roman tesko da ces shvatiti ko je ko i doziveti pricu na isti nacin kao kad citas. Procitala sam 20ak njenih knjiga i po meni je najbolja "Ubistvo Rodzera Akrojda". Genijalno! I uvek me nervira kada je ljudi kritikuju, u fazonu "ma to je laka literatura..." Agata je, ipak, s razlogom "kraljica zlocina"....
 
Da ozivim malo temu... :p

Da, i ja obozavam Poaroa! Sto se tice onih poredjenja...

-Volim Poaroa, a Shelrock mi nije nesto posebno
-Obozavam Star Trek i ne volim Star Wars...

Dakle, mozda je moguce da je u vecini slucajeva ovo istina....pozdrav! :)
 
Profa71:
Da,mora se priznati da je taj film na Pinku bio jadan.Prvo,onaj Poaro,ogroman i neubedljiv,zatim odsustvo malih sivih celija,i na kraju......internet,ha.I tacno,pa u tom filmu bi im bilo lako da ubiju i Poaro,a ne da dozvole da ih muci.U knjizi je uz njega bar bio stari prijatelj Buk.Zaista,film je jadan.A jeste li gledali Smrt na Nilu,samo sto Poaroa glumi Dejvid Suchet(isti onaj iz serije).Takodje,koja vam je omiljena epizoda serija(ako se secate) i koji film?
POZDRAV!!!!!!!!!


Dejvid Sačet je najbolji Poaro, onaj drugi uopšte nije.... Hmmm... Francuskast :)
Ne odgovara za ulogu Poaroa.
Ko je njega mogao da izabere, tako nezgrapnog?
 
Najveći sam ljubitelj poaroa na svetu :D :D :D :D :D :D :D :D :D !!!!!!!!
Imam sve knjige od Agate Kristi to jest svih 115
takodje kad sam ovog Proleća bio u Londonu kupio sam dvd box set sa svim epizodama i specijalima sa naravno najboljim Dejvidom Suchetom!!!!!!!!
Ali izem ti maler neznam dal ste znali ali ove godine je snimio četiri nova filma
;
Ubistvo Plavog Voza
Karte na stolu
Posle sahrane
Najavljeno Ubistvo
i premijera je bila dan posle mog povratka,izem ti maler!!!!
 
herkul poaro:
Najveći sam ljubitelj poaroa na svetu :D :D :D :D :D :D :D :D :D !!!!!!!!
Imam sve knjige od Agate Kristi to jest svih 115
takodje kad sam ovog Proleća bio u Londonu kupio sam dvd box set sa svim epizodama i specijalima sa naravno najboljim Dejvidom Suchetom!!!!!!!!
Ali izem ti maler neznam dal ste znali ali ove godine je snimio četiri nova filma
;
Ubistvo Plavog Voza
Karte na stolu
Posle sahrane
Najavljeno Ubistvo
i premijera je bila dan posle mog povratka,izem ti maler!!!!

Bice da je "Misterija plavog voza"
"Posle sahrane" je samo pripovetka,valjda a ne roman.

Imas svih 115 romana?!Ti si moj novi najbolji prijatelj :lol:A sad ozbiljno,ja nikako ne mogu da nadjem jos jedno desetak, da procitam.
 
I meni je poaro ekstra, mada ne volim narocito onog sedog glumca, kao god se zvao. Bolji mi je onaj crni, deneljuskasti.
Inace, jos u 4-5 razredu osnovne skole, deca su preko raspusta citala lektiru, ja Agatu Kristi...
 
Na Poirot forumu (www.tv.com) postavljena je vest da je A&E (USA) kompanija koja je glavni sponzor britanskih TV filmova odustala od finansiranja serije "Poirot" tako da je doveden u pitanje nastavak snimanja preostalih 12 filmova. Da vas podsetimo rec je o filmovima: Velika cetvroka, Ubistvo u Orijent Ekspresu, Tragedija u tri cina, Sastanak sa smrcu, Gospodja MekGinti je mrtva, Vasar zlocina, Macka medju golubovima, Dodilo se na dan Svih Svetih, Casovnici, Treca Devojka, Slonovi pamte i Zavesa. Autor te teme je kontaktirao moderatora foruma na zvanicnom sajtu Agate Kristi da proveri tu informaciju. On je sa svoje strane kontaktirao kompaniju Chorion koja je vlasnik autorskih prava za Agatina izdanja i od njih dobio sledeci odgovor koji vam prenosim u originalu: "The producers and David would like to continue the series but it is a very difficult TV environment at the moment. Any help and support that you can give to help us in our endeavours will be much appreciated."

Tim povodom otvorena stranica za prikupljanje potpisa - peticija - koja ce biti prosledjena Granadi koja nastavlja rad na 4 nova Miss Marple filma, da pronadju nacin i nastave sa snimanjem serijala Porot koji je mnogo gledaniji sirom sveta. Peticiju mozete naci i potpisati je na adresi:

Hercule Poirot TV series must continue
Petition to Granada - The London Television Centre,
Upper Ground, London SE1 9LT United Kingdom


http://www.petitiononline.com/Poirot06/petition.html

U sledecim komentarima na tim i nekim drugim forumima doslo se do saznanja da su kao razlozi ovakvog stava navedeni preveliki troskovi snimanja na autenticnim lokacijama, kao i podatak da ce se nastaviti sa snimanjem filmova sa Miss Marple jer su oni daleko isplativiji (obzirom da stara gospodjica retko napusta svoje seoce) za razliku od Poirota koji je poznat kao svetski putnik). Kako je jedna clanica nase Citaonice - Kluba ljubitelja knjiga Agate Kristi danas ostavila poruku na tu temu da je do sada je za nekoliko dana vec prikupljeno preko 1000 potpisa ali i da ne zna dokle akcija traje - zato vas pozivam da pozurite. Mozete se upisati onoliko puta koliko e-mail adresa imate. Ne znam ni koliko ovakve akcije mogu imati uspeha, ali mozda vredi pokusati, osim ako nije u pitanju marketinski trik ali mozda ako nista budemo imali subjektivni osecaj da smo bas mi nasim potpisima doprineli nastavku serije... Zato pozurite da spasimo Poaroa...

I ako niste bili do sada posetite jedini domaci sajt posvecen romanima Agate Kristi sa uvek svezim informacijama

http://www.agathachristie.bravehost.com/
 
Mozda malo vise gotivim Serloka zbog sjajno Dzeremi Breta,ali i Poaroa sam sa uzavanjem uvek gledao(moja baba ga je zvala Paoro i uvek kad bi viknula:"Paoro!",trcao bih do TV-a :mrgreen:) :D Nego,jel se seca neko jedne serije,svojevremeno davane na Pinku "Rivali Serloka Holmsa"? :lol:
 
Oh, yeah! Dopada mi se ideja da se te serije ponovo prikazuju. David i Dzeremi su odlichni i niko ne odgovara likom, dushom i telom za te uloge od njih (to vam je kao Hju i House - ne treba razdvajati :)), a odgledala sam gomiletinu raznih verzija! Bravo za ovaj potez!
 
Serija je odlična, knjige još bolje! Veliki sam obožavalac Agatha Christie! Najbolja po meni je Ubistvo U Orijent Ekspresu, a onako najstrašnija Deset Malih Crnaca, a najnepredvidija sigurno Ubistvo Rodžera Akrojda. A što se serije tiče, fenomenalna! I primetila sam da je od skoro ponovo puštaju na Foxu.
 

Back
Top