Po kom zakonu imaju prava da stavljaju 5G antene na stambene zgrade?

123cvb

Zainteresovan član
Poruka
191
Evo ovako: primetio sam da su 5G antene postavili i na stambene zgrade, faktički ljudima iznad stanova, pa me zanima da neko ko se bolje razume u prava napiše po kojoj zakonskoj osnovi imaju prava to da rade.

Koliko znam, zgrade su imovina u vlasništvu stanara (vlasnika stanova). Kako neko ljudima bez njihove saglasnosti može postavljati 5G antene na njihovu imovinu? Na koji način se to postavljanje 5G antena na stambene zgrade može pravno oboriti?
 
Evo ovako: primetio sam da su 5G antene postavili i na stambene zgrade, faktički ljudima iznad stanova, pa me zanima da neko ko se bolje razume u prava napiše po kojoj zakonskoj osnovi imaju prava to da rade.

Koliko znam, zgrade su imovina u vlasništvu stanara (vlasnika stanova). Kako neko ljudima bez njihove saglasnosti može postavljati 5G antene na njihovu imovinu? Na koji način se to postavljanje 5G antena na stambene zgrade može pravno oboriti?


U Srbiji postoji samo JEDNA 5G antena u Naučno tehnološkom parku na Zvezdari,
postavio je Telenor i za sada se koristi samo eksperimentalno.

Nema mrtvih ptica okolo! :malav:
 
U Srbiji postoji samo JEDNA 5G antena u Naučno tehnološkom parku na Zvezdari,
postavio je Telenor i za sada se koristi samo eksperimentalno.

Nema mrtvih ptica okolo! :malav:

Nemoj molim te ovo glasno da govoris, jer ce ovi antivakcinasi, anti5gmrezasi, ravnozemljasi, da te spale kao jeretika.

Inace izgleda da je broj 5 uklet kod Srba. Nije bilo pobune nii kada se pojavilaa ta G mreza, ni kada je dosla 2G ni 3G ni 4G mreza, vec striktno ova 5G sto se najavljuje. Jer u pitanju su sve sami revolucionari i borci protiv sistema pa ovii vladari iz senke jedva cekaju da zavire i vide sta vecina srpskog naroda radi u slobodno vreme. A da znaju, mislim da bi se razocarali i da bi 5G mreza kao neka spijunsko/kontrolna tehnologija bila promasena investicija.
 
Nemoj molim te ovo glasno da govoris, jer ce ovi antivakcinasi, anti5gmrezasi, ravnozemljasi, da te spale kao jeretika.

Inace izgleda da je broj 5 uklet kod Srba. Nije bilo pobune nii kada se pojavilaa ta G mreza, ni kada je dosla 2G ni 3G ni 4G mreza, vec striktno ova 5G sto se najavljuje. Jer u pitanju su sve sami revolucionari i borci protiv sistema pa ovii vladari iz senke jedva cekaju da zavire i vide sta vecina srpskog naroda radi u slobodno vreme. A da znaju, mislim da bi se razocarali i da bi 5G mreza kao neka spijunsko/kontrolna tehnologija bila promasena investicija.
To za 5G nije samo kod nas. Zahvaljujući društvenim mrežama sad se budalaštine lakše šire svuda. I onda zamisli nekog amerskog seljobera - kauboja sa srednjeg zapada kad mu lepo neki ''stručnjak'' objasni kako će to da ga ubije, ima da se zapali kao hepo kockica. :lol:
 
Evo ovako: primetio sam da su 5G antene postavili i na stambene zgrade, faktički ljudima iznad stanova, pa me zanima da neko ko se bolje razume u prava napiše po kojoj zakonskoj osnovi imaju prava to da rade.

Koliko znam, zgrade su imovina u vlasništvu stanara (vlasnika stanova). Kako neko ljudima bez njihove saglasnosti može postavljati 5G antene na njihovu imovinu? Na koji način se to postavljanje 5G antena na stambene zgrade može pravno oboriti?
Ono sto se obicno desava je tal izmedju predsednika kucnog saveta i telekom kompanije.
Sa druge strane, postavljanje antene je vremenski dug proces, jer treba da prodje period javne rasprave o uticaju na okolinu, zvanicno po zakonu , a to znaci 15 dana minimum uz obavezu da predsednik kucnog saveta dostavi svim stanarima taj izvestaj ili poziv i obavestenje o tom izvestaju i gde ga mogu videti i dati svoje primedbe.

Ne znam da li se desilo utuzenje predsednika kucnog saveta za prekoracenje njegovih duznosti i kako ide proces dokazivanja stete i otklanjanja promena koje je izazvao, to bi trebalo da pise u zakonu ali je izgleda gradjanska parnica u pitanju , a ne bi smelo tako , jer je zakon nametnuo odnose u stanbenom uredjenju, pa tako mora da resava i zloupotrebe u tim odnosima..

Ako nije upleten predsednik kucnog saveta, onda je lako.
Predsednik kucnog saveta samo podnosi gradjevinskoj inspekciji grada zahtev za uklanjanje bespravno postavljenog privremenog objekta, iako nije privremen.
Ne kazem da nije moguce, ali je koji god telekom bio valjda je oprezniji od nasilnog sio mi ga djura postavljanja antena...tu se potpisuje ugovor na vise godina.
 
Tu se cesto ide na neznanje i na balkanski socijalizam, da se ne zameramo , a vec je odluceno bilo , nema veze sto nam nije u interesu..
Gundjala srpska i ti matori koji nisu ni socijalisti ni kapitalisti ni seljaci ni gradjani , a nikad pojedinacno da im je potaman, a grupno sve moze , trcali bi za 5sek 100m , eto toliko su posteni i casni i za sve ljude..
I ima ih 99,99% u Srbiji...
 
Evo ovako: primetio sam da su 5G antene postavili i na stambene zgrade, faktički ljudima iznad stanova, pa me zanima da neko ko se bolje razume u prava napiše po kojoj zakonskoj osnovi imaju prava to da rade.

Koliko znam, zgrade su imovina u vlasništvu stanara (vlasnika stanova). Kako neko ljudima bez njihove saglasnosti može postavljati 5G antene na njihovu imovinu? Na koji način se to postavljanje 5G antena na stambene zgrade može pravno oboriti?


20200725_083321.jpg
 
Pa ako se bas toliko brinete, samo zatvorite prozor i necete imati 5G signal.

Mada ne razumem zasto se niko ne zali za 3G i 4G, posto ako cemo da merimo sta moze biti "stetnije" onda je to definitivno 4G koji radi na dosta nizoj frekvenciji. 5G antena je mala beba za 4G antenu.

PS.

Cak i da ne stave antenu na vasu zgradu nista necete dobiti, 5G radi po takvom principu da je radi dobre pokrivenosti neophodno postaviti bukvalno na desetine mozda i stotine 5G antenica za razliku od 4G, ako ne na zgradi onda ce biti postavljene ispred vase zgrade, u parkovima, na ulicnoj rasveti, na okolnim krovovima itd. itd.
 
Poslednja izmena:
Pa ako se bas toliko brinete, samo zatvorite prozor i necete imati 5G signal.

Mada ne razumem zasto se niko ne zali za 3G i 4G, posto ako cemo da merimo sta moze biti "stetnije" onda je to definitivno 4G koji radi na dosta nizoj frekvenciji. 5G antena je mala beba za 4G antenu.

PS.

Cak i da ne stave antenu na vasu zgradu nista necete dobiti, 5G radi po takvom principu da je radi dobre pokrivenosti neophodno postaviti bukvalno na desetine mozda i stotine 5G antenica za razliku od 4G, ako ne na zgradi onda ce biti postavljene ispred vase zgrade, u parkovima, na ulicnoj rasveti, na okolnim krovovima itd. itd.
Ne,to je samo kada su visoke frekvencije u pitanju.
Na nekim frekvencijama ce raditi skoro kao i standardne mreze.5G ima veliki dijapazon frekvencija...
 
koliko G su ove?
slikala sam iz autobusa u pokretu pa je malo mutno.
pogieme su... u prvom planu je kukuruz
lokacija-crvenka

Pogledajte prilog 756368
Crvencanin radioamater...To su antene za radio stanice,posto ih ima malo,niko nije izmislio da mu se od toga greje mozak ili da dobija koronu.
Ranije ih je bilo mnogo vise,sad se time bavi mnogo manje ljudi....
 
da ti pravo jažem, ja se ne opterećujem tim g teorijama jer šta god ibilo i kako god delovalo ja to ne mogu da promenim. .ali ne može niko da me ubedi da nema nikakvog štetnog dejstva kad se nekome u dvorištu nalazi repetitot ili stub dalekovoda.
ne mogu da se načudim onima koji to dozvole ukoliko je postavljen naknadno, po njihovom zauzeću lokacije, ili koji grade kuće pored istih ako je dalekovod već postavljen.
kaluđerica je puna toga.
baš me zanima koliko im plaćaju tj dal im uoošte EPS plaća
 

Back
Top