PLIVANJE

Ma plivanje nije lose samo sto je dosadno zato sto nema akcije nikakve , u koloni jedan iza drugog , od ivice do ivice :(
Treniram vaterpolo 12 god, trening bez lopte je kao......... tesko je uporediti sa bilo cim :)
 
Hehe, ja sam plivao prosle godine na Bogojavljanje... Voda 4-5 stepeni.. Ne preporucujem.
Tada to vise nema veze sa plivanjem. Nema veza da li treneras 10 godina, posle 25 metara zaboravis da plivas.. : )))
 
UrosWasHere:
Hehe, ja sam plivao prosle godine na Bogojavljanje... Voda 4-5 stepeni.. Ne preporucujem.
Tada to vise nema veze sa plivanjem. Nema veza da li treneras 10 godina, posle 25 metara zaboravis da plivas.. : )))
Srecnik je onaj ko zaboravi samo da pliva :twisted: :grin:
 
Kad uskocis u hladnu vodu (govorim o minusu) imas osecaj kao da te je cekic opalio.
Svaka celija u telu se sokira u život.

Stojim na ivici vode, hladan vetar odredjuje mom telu da se pomera nazad, ali ja zelim da idem napred. Uskocim i zaronim (prolaznici misle da sam neki ludak).
Sok od hladne vode probudi svaku celiju u telu i stvarno se osecam zivo.
Prvi put je dosta tezak, kasnije se naviknes.
Mozes koristiti hladnu vodu kao test discipline, naravno ako neces da skaces u hladnoj vodi, hladno tusiranje uvek dobro dodje.
Prvo bi se tusirao normalno i na kraju bih pustio hladnu vodu. Ali naravno ne vazi se jednom kad uradis to, vec 10 - 20 puta.
Tvoje telo ce znati za sok koji dolazi i pokusace da nadje izgovore, ali zapamti da mozak kontrolise telo, ne telo mozak i pusti tu vodu!!!! :-P
Vazna stvar jeste da posle hladne vode ne pustis toplu (mislim na kraju) znaci odmah izadjesh, obrises se i obuces se.

Mislim, nisu neke ogromne beneficije od ovoga, ja licno uzivam u ovome.
Sve u svemu, probajte.

UrosWasHere:
Nema veza da li treneras 10 godina, posle 25 metara zaboravis da plivas.. : )))
Haha :lol:
 
"Kad uskocis u hladnu vodu (govorim o minusu) imas osecaj kao da te je cekic opalio.""

Haha malo teze ces uskociti u vodu koja je u minusu. Ako probas u tu vodu da skocis, bukvalno ces se osetiti kao da te je cekic opalio... i imaces veliku cvorugu na glavi. :lol:
;)
 
UrosWasHere:
;) Gresis... Kada razbiju led, ta voda sto je ispod je toplija od one zaledjene na vrhu, tako da ona ima 3,4 stepena.

Hmmm, interesantno... :D Kako onda objashnjavash, koristeci istu logiku, kad je voda negde oko 23 stepena i zaronish dole, ono na povrshini je toplije od onog dole? :D :D :D
 
DragonFly:
Hmmm, interesantno... :D Kako onda objashnjavash, koristeci istu logiku, kad je voda negde oko 23 stepena i zaronish dole, ono na povrshini je toplije od onog dole? :D :D :D

Nisam siguran da li ozbiljan kada ovo pitas ili se salis? Al evo prijatelju kratkog objasnjenja za slucaj da si ozbiljan..

Voda je dosta gusca i ima dosta vecu tacku zagrevanja i hladjenja od vazduha jer tako? Tako da kada je u vazduhu 30+ stepeni voda se polako zagreva i recimo da je kao sto ti kazes 23 stepena. Posto je povrsina vode izlozena vecim temperaturama samim tim se i brze zagreva, pa je tamo toplije nego na dnu.
Kada je u vazduhu ispod 0, povrsina je izlozena niskim temperaturama, pa se samim tim i hladi na kraju i ledi, dok dno ostaje toplije.
 
whitenicky:
Ja obozavam plivanje , sluzi mi za opustanje vikendom .... a posto im je u PINKI-ju otisla pumpa za vodu moram cekati da to poprave da mogu da isplivam nekih 20 duzina i to mi je sasvim dovoljno !!! ;-)
Da ali na pinkiju je jedna duzina 20metara, a to ti je 500 m sa tvojih 20 duzina, ja mislim da ti to nije dovoljno.
 
Ma plivanje je extra, ja ga prosto adore.
Problem je sto ima dosta prici da su nam bazeni u Bg zestoko prljavi tj. bakterioloski neispravni. Mnogo ljudi se razboli na bazenu
 

Back
Top