PLIVANJE

M-Joy

Početnik
Poruka
8
Ma plivanje nije lose samo sto je dosadno zato sto nema akcije nikakve , u koloni jedan iza drugog , od ivice do ivice :(
Treniram vaterpolo 12 god, trening bez lopte je kao......... tesko je uporediti sa bilo cim :)

Poruka
1.264
Hehe, ja sam plivao prosle godine na Bogojavljanje... Voda 4-5 stepeni.. Ne preporucujem.
Tada to vise nema veze sa plivanjem. Nema veza da li treneras 10 godina, posle 25 metara zaboravis da plivas.. : )))

M-Joy

Početnik
Poruka
8
UrosWasHere:
Hehe, ja sam plivao prosle godine na Bogojavljanje... Voda 4-5 stepeni.. Ne preporucujem.
Tada to vise nema veze sa plivanjem. Nema veza da li treneras 10 godina, posle 25 metara zaboravis da plivas.. : )))
Srecnik je onaj ko zaboravi samo da pliva :twisted: :grin:

boris0230

Aktivan član
Poruka
1.583
Kad uskocis u hladnu vodu (govorim o minusu) imas osecaj kao da te je cekic opalio.
Svaka celija u telu se sokira u život.

Stojim na ivici vode, hladan vetar odredjuje mom telu da se pomera nazad, ali ja zelim da idem napred. Uskocim i zaronim (prolaznici misle da sam neki ludak).
Sok od hladne vode probudi svaku celiju u telu i stvarno se osecam zivo.
Prvi put je dosta tezak, kasnije se naviknes.
Mozes koristiti hladnu vodu kao test discipline, naravno ako neces da skaces u hladnoj vodi, hladno tusiranje uvek dobro dodje.
Prvo bi se tusirao normalno i na kraju bih pustio hladnu vodu. Ali naravno ne vazi se jednom kad uradis to, vec 10 - 20 puta.
Tvoje telo ce znati za sok koji dolazi i pokusace da nadje izgovore, ali zapamti da mozak kontrolise telo, ne telo mozak i pusti tu vodu!!!! :-P
Vazna stvar jeste da posle hladne vode ne pustis toplu (mislim na kraju) znaci odmah izadjesh, obrises se i obuces se.

Mislim, nisu neke ogromne beneficije od ovoga, ja licno uzivam u ovome.
Sve u svemu, probajte.

UrosWasHere:
Nema veza da li treneras 10 godina, posle 25 metara zaboravis da plivas.. : )))
Haha :lol:

Poruka
1.264
"Kad uskocis u hladnu vodu (govorim o minusu) imas osecaj kao da te je cekic opalio.""

Haha malo teze ces uskociti u vodu koja je u minusu. Ako probas u tu vodu da skocis, bukvalno ces se osetiti kao da te je cekic opalio... i imaces veliku cvorugu na glavi. :lol:
;)

DragonFly

Zainteresovan član
Poruka
179
UrosWasHere:
;) Gresis... Kada razbiju led, ta voda sto je ispod je toplija od one zaledjene na vrhu, tako da ona ima 3,4 stepena.

Hmmm, interesantno... :D Kako onda objashnjavash, koristeci istu logiku, kad je voda negde oko 23 stepena i zaronish dole, ono na povrshini je toplije od onog dole? :D :D :D

Poruka
1.264
DragonFly:
Hmmm, interesantno... :D Kako onda objashnjavash, koristeci istu logiku, kad je voda negde oko 23 stepena i zaronish dole, ono na povrshini je toplije od onog dole? :D :D :D

Nisam siguran da li ozbiljan kada ovo pitas ili se salis? Al evo prijatelju kratkog objasnjenja za slucaj da si ozbiljan..

Voda je dosta gusca i ima dosta vecu tacku zagrevanja i hladjenja od vazduha jer tako? Tako da kada je u vazduhu 30+ stepeni voda se polako zagreva i recimo da je kao sto ti kazes 23 stepena. Posto je povrsina vode izlozena vecim temperaturama samim tim se i brze zagreva, pa je tamo toplije nego na dnu.
Kada je u vazduhu ispod 0, povrsina je izlozena niskim temperaturama, pa se samim tim i hladi na kraju i ledi, dok dno ostaje toplije.

JamezdinK

Početnik
Poruka
1
whitenicky:
Ja obozavam plivanje , sluzi mi za opustanje vikendom .... a posto im je u PINKI-ju otisla pumpa za vodu moram cekati da to poprave da mogu da isplivam nekih 20 duzina i to mi je sasvim dovoljno !!! ;-)
Da ali na pinkiju je jedna duzina 20metara, a to ti je 500 m sa tvojih 20 duzina, ja mislim da ti to nije dovoljno.

VANJA 011

Zainteresovan član
Poruka
252
Ma plivanje je extra, ja ga prosto adore.
Problem je sto ima dosta prici da su nam bazeni u Bg zestoko prljavi tj. bakterioloski neispravni. Mnogo ljudi se razboli na bazenu

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.