PLANT - ordinacija (pomoć za biljke)

Odlična vam je slika.
Zimi listovi, počnu da se suše ? (Grejanje u stanu je takvo da otvarate prozor na kip ?)

Kako je negujete ?
Čime zalivate ? Da li je orošavate?
Veliko hvala na zanimanju i pitanjima. Ne suše se samo zimi, nisam uočila neko pravilo s tim u vezi. Grejanje jeste dobro u stanu, ovde je prozor slučajno otvoren jer sam nešto pržila pa sam otvorila da izađe miris. Zalivam ih barem jedan dan odstajalom vodom sa česme, orošavam kad god se setim. Brišem prašinu sa listova.
 
Nisam strucna ima strucnijih od mene ovde ali ovo pronadjoh na internetu, pa možda ovo pomogne

Zalivanje je možda najteži deo održavanja alokazije. Ako preteramo sa vodom – cela biljka će uskoro uvenuti. Ne zalivamo dovoljno – lišće će početi da se suši, prvo vrhovi, a zatim ceo list. Alokazije vole vlagu i vlažna područja, ali ne vole preplavljeno tlo.Uopšteno govoreći, alokazije treba zalivati kada im se zemlja skoro potpuno osuši. Ne dok je još mokar, ali i ne dozvolite da se osuši kao prah.Ako je zemlja suva do prsta, a posuda u kojoj je zasađena lagana - vreme je da zalijete svoju alokaziju.Alokazije, bez obzira na njihovu ljubav prema vlagi, ne treba zalivati čim površina tla počne da se suši (kao što je kalateja).Pored toga, važno je da vaša alokazija bude zasađena u prozračnom supstratu, koji će omogućiti dobar protok vazduha i brže sušenje zemljišta.
Hvala veliko!
 
Veliko hvala na zanimanju i pitanjima. Ne suše se samo zimi, nisam uočila neko pravilo s tim u vezi. Grejanje jeste dobro u stanu, ovde je prozor slučajno otvoren jer sam nešto pržila pa sam otvorila da izađe miris. Zalivam ih barem jedan dan odstajalom vodom sa česme, orošavam kad god se setim. Brišem prašinu sa listova.
Setite se češće :) - da je orošavate i manje će se listovi sušiti. Fali vlage u vazduhu. Ili ih držite na vlažnoj podlozi -
2a3efb_416d9e8e08e84ccb8639fa8b3.jpg




Plants_shelfie_green_plants2.jpg
 

Back
Top