Planetarijum

R1-07153-030A.jpg


Moja drugarica praktica i ja :zaljubljena:
 
Koliko planeta u Jarcu na nebu...da se ubije covek :D
Trenutno Mesec, Mars, Jupiter, Saturn.
Sunce u Vodoliji, opet dispozitor ovaj Sa u Jarcu.
Jedini van ovog opsega su Merkur u Ribama :pljus: i Venera u Ovnu, ali nema moc da izvuce, planete iz Jarca su u dekster kvadratu, tj. dominantnije nad ovom Venerom.

Ovde pola foruma ima nesto u Jarcu, znaci zurka! 😄
 
Sta je tu sarlatanstvo? Usla sam u tekstove, svi su jako dobri i poucni.

https://www.tradicionalnaastrologija.com/tekstovi/konjunkcije-sa-suncem.html

Primeni u praksi bilo šta od toga?

Što se konkretno teksta tiče, odavno je poznato da planete koje posmatramo u Astrologiji nisu na jednakim paralelama sa njihovim astronomskim tačkama i da se kao takve ne gledaju zahvaljujući precesiji. Dodaću na to da zbog izuzetne preciznosti kojom Astrologija raspolaže prilikom tumačenja, te planetarnih aktivacija tranzita, sve teorije koje se baziraju na Svetlu i Mraku su potpuno pogrešne jer se to vrlo jednostavno može testirati i dovesti u pitanje.

Što se proste logike tiče, ako posmatramo Merkur i Veneru, odnosno Mars kao neke od planeta koje se najbrže kreću, uvidećemo da se njihova konjunkcija sa Suncem nikada ne ispoljava ma šta drugačije od drugih konjunkcija koje za svoju ulogu i efekat imaju isključivo simbiozu pre no li nadjačavanje.

Nadjačavanja planeta su mit ili jednostavna iluzija jer sve planete dolaye do izražaja, no se njihova priroda adaptira situaciji i prikazuje kroz onu situaciju koja je trenutno aktivna.

Što se šarlatanstva tiče, da bi razumela moju kritiku na kontu sajta moraš razumeti odakle ja dolazim, što ne verujem da će biti lako jer ti si naglasila da nikada nisi išlla kod bilo kog astrologa, kao i da te astrološke predikcije ne zanimaju naročito i da ti je više interesantno ono najosnovnije u astrologiji vezano za ličnost. To mene stavlja u nezgodnu poziciju da ti objasnim zbog čega je šarlatanstvo jer ti to tako možda ne možeš doživeti kao ja koji se astrologijom profesionalno bavio i naplaćivao ljudima izradu horoskopa.

Ali ću ti svejedno objasniti. Glavni šarlatanski motiv jeste rad s klijentima na daljinu koji u astrologiji je često nagoveštaj šarlatanstva.
Ovaj tip rada je često neprofesionalan i neastrološki koncept koji se bazira na copy/paste iz knjige, uz spinovanje. Ovakvi kvaziastrolozi vole i da se posluže motivima iz časopisa, blogovima astrologa kao i ostalim vidovima inspiracije odakle bukvalno lažu ljude predlagajući im analizu horoskopa koja se unikatno radi, a zapravo je nekakvno Frankenštajnovo čudovište. Zbog takvih kvaziastrologa koji neprofesionalno rade, koji ne tumače, koji ne analiziraju, koji ne koriste svoju glavu da dođu do rešenja i koji nemaju apsolutno nikakve predikcije već konkretno romantizuju i odugovlače analizu, drugi astrolozi, takoreći profesionalni astrolozi budu na lošem glasu, te loše se piše o astrolozima i generalno astrologija ne može da se pored takvih ljudi verodostojno promoviše.
Ko su ili šta su kvaziastrolozi? Kako da ih definišemo najbolje? Kao divlje taksiste, ukratko rečeno.
Ti kvaziastrolozi su kao divlji taksisti koji opelješe nekog turistu, a onda mu kažu da razgledanje grada dodatno košta + mora da kupi amajliju, krstić i par kristala ako želi da se opere iznutra. Ovakvih ljudi se posebno mora čuvati i smatram da je dužnost svakog profesionalnog astrologa da ukaže na ovakve ljude koji žele da što više novca uzmu ne klijentu već žrtvi.

E, sad, pošto ti ne ideš kod astrologa i ne krećeš se u krugu ljudi koji ih poznaju, ne znam koliko možeš doneti verodostojan sud o njima, a ja takav divlji korov često puta znam i da susretnem čak i nakon što sam prestao da se profesionalno bavim astrologijom. U današnje vreme to postaje veoma lako, zapravo, jer internet to omogućuje.

Drugim rečima, ne podnosim prevarante i lažove. Sposobnost da se sastavi tekst pisan tuđim rukama nije autorsko delo i to je sramota za Astrologiju kao jednu disciplinu. Šarlatanima se mora stati na put.
 
Uran najviše radi sa politikom, je l? Nešto mi to palo na pamet, neuka sam, Uran i politika... baš nekako ide...
Ladno se zanimam nešto, a veze nemam... Mada Uran ne bi dozvolio da lupetam tek tako.
Uran mi je u velikom opozitu sa generacijom, tandara-bandara, mogu da glagoljam koliko god mi duša želi, ipak Jupiter, srdac, stopira rasipanje i na kraju, moje Sunce kaže-nije to ono što me stvarno zanima...
Nisam političar, pih! 🌸 🌸 🌸
Muke...
Nije da me ne zanimaju trenutne afere, ali... Ne znam, Uran mi je malo u slow motion-u.
 
Saturn je politika, sve vezano za kuću 10 i 4.

Ljudi sa konjunkcijama Saturna i Meseca u Jarcu ili Vodoliji su generalno operisani od politike, iako ih privlači feminizam u najvećoj meri.

Tranziti Saturna preko Saturna će doneti veliku volju za istorijom, politikom, nekom vrstom pravde za istorijske stvari, pogotovo s početka 20. veka N.E.

Uran je buntovnik, antipolitički nastrojen, unikatno i antikolektivno, a opet komformistički kolektivno. Uran je individualac, ne bavi se politikom, već ismeva politiku i vođenje politike.

Uranom su obojeni, što je pomalo i komično, svi ljudi koji su naučnici, ali isto tako i svi ljudi koji su alternativci.

Alternativci su kombinacija Urana i Neptuna, dok su naučnici kombinacija Urana i Saturna.

Uran, Saturn i Merkur su na jednoj strani, logički, analitički, uzdržani, temeljni, uzdržaniji, rezervisani, tipično muški, okrutniji, sažetiji i inovativniji (tipično naučnici, konzervativci, pragmatičari, visoka ambicija ka uspehu).
Uran, Neptun (i Venera) su na drugoj strani pragmatičniji, okrenuti k fantaziji, požrtvovaniji, blagi, emotivniji, okrenuti ka dobrobiti svih, dogmatičniji (tipično hipici, generalno umetnici, dizajneri, muzičari, manje ambicije, više uživanja, druženja, opijanja, hrane itd).

Neptun/Uran tip:
3-hippies.jpg


Saturn/Uran tip:
Drk-djl-U4-AA340h.jpg



U gornjem primeru možemo reći da ogromna brada je tipično Saturnovska, ali to je onaj lošiji Saturn. Saturn koji je disciplinovan ne podnosi da bude neuredan (egzaltacija u Vagi) i poprilično vodi računa o imidžu. Kod žena sa jakim Jarčevskim energijamagotovo uvek donosi kratku kosu.
 
astro-2atw-nation-usa-no2-71250-16720.png


Svi prominentni astrolozi koji su napisali puno knjiga na temu Astrologije, a da dolaze iz USA, će imati Uran u Blizancima.
Još jedan od dokaza da Uran (i aktivna 11 kuća) vlada Astrologijom.

To bi značilo i da ljudi sa Uranom u Trećoj kući odlično barataju Astrologijom, ali da li je to baš zaista tako?
Uran u konekciji sa trećom kućom, primera radi, daje ljude koji pišu o astrologiji u najvećoj meri, ali je ne mogu zaista razumeti na dubokom nivou.

Takođe kod prominentnih astrologa će se videti i Neptun kao jedna od planeta koja daje naznaku ka ljubavi ka neistraženom, odnosno ka svemiru kao takvom.

Uran u Blizancima je ona nužna komponenta koja daje uspešne izdavače knjiga o Astrologiji.

Uran u Blizancima, nažalost, nije najbolje mesto za bavljenje astrologijom, ali je najbolje mesto za inovativne astrološke ideje, što jedan lepršavi Blizanac svakako dopušta i sprovodi u delo. Uz potporu USA Ascendenta u Blizancima, to je pun pogodak za astrologe generacija 40ih godina XX veka.

Da se suzbije i pronađe najbolji astrolog među takvima, bitno je da

Uran bude u 11 kući.
Aktivna Vodolija.
Aktivna 11 pa čak 12 kuća, ako se astrolog bavi nečim nalik evolutivnoj astrologiji.
Merkur bude u Strelcu.
Mesec u Vodoliji, najbolje u 11 kući.

Drugim rečima, najlakše je astrološku knjigu odraditi u americi, pretežno istočnoj obali više no zapadnoj. NA zapadnoj, gde preovlađuje Asc Strelca, se može više zaraditi bavljenjem astrologije.
 
Primeni u praksi bilo šta od toga?

Što se konkretno teksta tiče, odavno je poznato da planete koje posmatramo u Astrologiji nisu na jednakim paralelama sa njihovim astronomskim tačkama i da se kao takve ne gledaju zahvaljujući precesiji. Dodaću na to da zbog izuzetne preciznosti kojom Astrologija raspolaže prilikom tumačenja, te planetarnih aktivacija tranzita,

Što se proste logike tiče, ako posmatramo Merkur i Veneru, odnosno Mars kao neke od planeta koje se najbrže kreću, uvidećemo da se njihova konjunkcija sa Suncem nikada ne ispoljava ma šta drugačije od drugih konjunkcija koje za svoju ulogu i efekat imaju isključivo simbiozu pre no li nadjačavanje.

Nadjačavanja planeta su mit ili jednostavna iluzija jer sve planete dolaye do izražaja, no se njihova priroda adaptira situaciji i prikazuje kroz onu situaciju koja je trenutno aktivna.

Što se šarlatanstva tiče, da bi razumela moju kritiku na kontu sajta moraš razumeti odakle ja dolazim, što ne verujem da će biti lako jer ti si naglasila da nikada nisi išlla kod bilo kog astrologa, kao i da te astrološke predikcije ne zanimaju naročito i da ti je više interesantno ono najosnovnije u astrologiji vezano za ličnost. To mene stavlja u nezgodnu poziciju da ti objasnim zbog čega je šarlatanstvo jer ti to tako možda ne možeš doživeti kao ja koji se astrologijom profesionalno bavio i naplaćivao ljudima izradu horoskopa.

Ali ću ti svejedno objasniti. Glavni šarlatanski motiv jeste rad s klijentima na daljinu koji u astrologiji je često nagoveštaj šarlatanstva.
Ovaj tip rada je često neprofesionalan i neastrološki koncept koji se bazira na copy/paste iz knjige, uz spinovanje. Ovakvi kvaziastrolozi vole i da se posluže motivima iz časopisa, blogovima astrologa kao i ostalim vidovima inspiracije odakle bukvalno lažu ljude predlagajući im analizu horoskopa koja se unikatno radi, a zapravo je nekakvno Frankenštajnovo čudovište. Zbog takvih kvaziastrologa koji neprofesionalno rade, koji ne tumače, koji ne analiziraju, koji ne koriste svoju glavu da dođu do rešenja i koji nemaju apsolutno nikakve predikcije već konkretno romantizuju i odugovlače analizu, drugi astrolozi, takoreći profesionalni astrolozi budu na lošem glasu, te loše se piše o astrolozima i generalno astrologija ne može da se pored takvih ljudi verodostojno promoviše.
Ko su ili šta su kvaziastrolozi? Kako da ih definišemo najbolje? Kao divlje taksiste, ukratko rečeno.
Ti kvaziastrolozi su kao divlji taksisti koji opelješe nekog turistu, a onda mu kažu da razgledanje grada dodatno košta + mora da kupi amajliju, krstić i par kristala ako želi da se opere iznutra. Ovakvih ljudi se posebno mora čuvati i smatram da je dužnost svakog profesionalnog astrologa da ukaže na ovakve ljude koji žele da što više novca uzmu ne klijentu već žrtvi.

E, sad, pošto ti ne ideš kod astrologa i ne krećeš se u krugu ljudi koji ih poznaju, ne znam koliko možeš doneti verodostojan sud o njima, a ja takav divlji korov često puta znam i da susretnem čak i nakon što sam prestao da se profesionalno bavim astrologijom. U današnje vreme to postaje veoma lako, zapravo, jer internet to omogućuje.

Drugim rečima, ne podnosim prevarante i lažove. Sposobnost da se sastavi tekst pisan tuđim rukama nije autorsko delo i to je sramota za Astrologiju kao jednu disciplinu. Šarlatanima se mora stati na put.

Drugim rečima tvrditi da se u astrologiji bili šta može testirati je najveća prevara i laž koju možeš pročitati i čuti!

I ja, kao dupli Strelac i pravi pravcati Jupiterijanac ne podnosim prevaru, šarlatanstvo, umišljene kvazistrologe i lažove, a na glupost sam visokosenzitivna i alergična. Prekini više da mračiš ovde i unosiš negativnu energiju na forum.

Dobar dan, srećan rodjus Ribama! :)
 

Back
Top