Plaćati RTS pretplatu ili ne ???

Плаћало се и за врме Цобета.....у чему је рзлика сада, осим што им плаћамо дупло.....мислим ко хоће да плаћа.......подхитно прекинути са том ружном навиком.
Народ ли ће да плаћа за небулозе са РТС-а и за дебилне серије.......Доста БРЕ више пљачке!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
 
Плаћало се и за врме Цобета.....у чему је рзлика сада, осим што им плаћамо дупло.....мислим ко хоће да плаћа.......подхитно прекинути са том ружном навиком.
Народ ли ће да плаћа за небулозе са РТС-а и за дебилне серије.......Доста БРЕ више пљачке!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:

razlika je u tome...sto je za vreme milosevica opozicija tvrdila da ce da ukine TV preplatu...i ukinula je za kratko nakon dolaska na vlast...i opet je uvela...ali narod slabo pamti...
 
Видим требало би некако обновити памћење народу,


Obnovili , ne obnovili pamcenje , isto nam se fata...jaci su od nas svih, poluge moci su u njihovim rukama a dok je tako , lepo cemo ko bele lale placati Tijanicu i svalerke i dzipove i odmore i sijaset njegovih prohteva i poroka , a necija deca ce i dalje gladovati na ustrb toga...tako nam je kako nam je.:neutral:
 
Obnovili , ne obnovili pamcenje , isto nam se fata...jaci su od nas svih, poluge moci su u njihovim rukama a dok je tako , lepo cemo ko bele lale placati Tijanicu i svalerke i dzipove i odmore i sijaset njegovih prohteva i poroka , a necija deca ce i dalje gladovati na ustrb toga...tako nam je kako nam je.:neutral:

Како је отишао ОН такоће и ОНИ, допиздило је свима.....
 
Ono pre godinu dana je zastarelo,mislim da treba da za to napišeš žalbu sudu i to RTS ne može da ti naplati.

jeste zastarjelo,ako te nisu tužili prije toga...

ali mogu oni da te tuže na vrijeme,ali tužbu ti dostave dvije,tri godine kasnije...dok dođeš na red...:) tako je i kod nas u rs bilo...niko nije plaćao,ali satjeraju te u mišiju rupu (i to bukvalno...dolaze na vrata više puta)dok ne platiš i dug i sudske troškove...a spiskovi nisu baš ažurirani,tako da više ne znaš ni koji je dug,ni šta plaćaš...ali plaćaš...
a išli su i po kućama u zaplenu stvari...a ljudi nisu ni imali tv...:roll:

međutim,ko nije plaćao prije možda 4.5 godina...to je otpisano i tu su nadrljali oni koji su plaćali...ma,luda kuća...na kraju ispada da je bolje da platiš nego da te cimaju svakih mjesec dana...
mada je i meni to plaćanje rtv pretplate u eri današnjih kablovskih i sl.televizija totalno glupo...a i nijedan sistem ,ni metod nije uspio u naplati nečega što možeš,a i ne moraš koristiti...sjeća li se ko švedskih detektora?:)
ali da su stavili npr.kod nas 1 ili 2 km,vjerujem da bi svi plaćali...ali 6,70 km rtv taksa...e,to je malo mnogo dati za nešto što ne koristiš...

a evo šta nađoh na netu šta kažu da je glavni razlog plaćanja rtv takse u bih,a sigurno je nešto slično i u srbiji:

"Plaćanjem RTV TAKSE, Vi ste jemac slobode javnog mišljenja u Bosni i Hercegovini, jer samo urednim izvršavanjem ove zakonske obaveze, javni elektronski mediji mogu postati finasijski samoodrživi i uređivački nezavisni. " :)
 
Poslednja izmena:
E moj ti devedesete...nema fajde da to konstatujemo kada smo svesni da za sada nista MI ne mozemo da promenimo...valjda smo svesni, a dokle ce biti ovako...?:confused:

Pa dok neki tamo ne odluce da treba...dzaba mi ovde krecimo:sad2:

Слажем се само не смемо забити главу у песак.....а кречили смо колико пута до сада, само напред........много су танки......
 
jeste zastarjelo,ako te nisu tužili prije toga...

ali mogu oni da te tuže na vrijeme,ali tužbu ti dostave dvije,tri godine kasnije...dok dođeš na red...:) tako je i kod nas u rs bilo...niko nije plaćao,ali satjeraju te u mišiju rupu (i to bukvalno...dolaze na vrata više puta)dok ne platiš i dug i sudske troškove...a spiskovi nisu baš ažurirani,tako da više ne znaš ni koji je dug,ni šta plaćaš...ali plaćaš...
a išli su i po kućama u zaplenu stvari...a ljudi nisu ni imali tv...:roll:

međutim,ko nije plaćao prije možda 4.5 godina...to je otpisano i tu su nadrljali oni koji su plaćali...ma,luda kuća...na kraju ispada daje bolje da platiš nego da te cimaju svakih mjesec dana...
mada je i meni to plaćanje rtv pretplate u eri današnjih kablovskih i sl.televizija totalno glupo...a i nijedan sistem ,ni metod nije uspio da se naplati nešto što možeš,a i ne moraš koristiti...sjeća li se ko švedskih detektora?:)

Upravo ovako, a detektori...jel to bese kada su sa nekim kao palicama isli do ulaznih vrata i kao detektovali da imas TV prijemnik iako ih ne pustis u kucu...to su penzosi radili posle 2000te ovde , cini mi se...secam se odlicno:lol:
 
Upravo ovako, a detektori...jel to bese kada su sa nekim kao palicama isli do ulaznih vrata i kao detektovali da imas TV prijemnik iako ih ne pustis u kucu...to su penzosi radili posle 2000te ovde , cini mi se...secam se odlicno:lol:

tako nekako,čini mi se...:)

on je bio vrhunac u prinudnoj naplati rtv takse...

ali poslije švedskog detektora je vrag odnio šalu,znamo svi šta je bilo posle...tako da...ne treba se šaliti sa rtv-om...:D
 
tako nekako,čini mi se...:)

on je bio vrhunac u prinudnoj naplati rtv takse...

ali poslije švedskog detektora je vrag odnio šalu,znamo svi šta je bilo posle...tako da...ne treba se šaliti sa rtv-om...:D


To i meni rece roditeljka sinoc kada sam je nagovarala da prestane da placa pretplatu:D

A ovih detektora se licno secam da su meni tako podmetnuli da placam TV iako ga stvarno nisam ni imala...tek sam bila kupila kucu i nisam ni zivela tamo kada se jedan dan stvorise dva penzosa sa necim u rukama...kao motorola , palica , ni ne secam se vise:D

Kazu oni meni da treba da udju u kucu i vide da li imam TV i ja im rekoh da nemam i da mi ne pada na pamet da nepoznate ljude pustam u kucu , a narocito njih , kad oni meni da lazem i da znaju da imam tv jer ga svi imaju a oni su to detektovali...na to se ja zacenih od smeha i rekoh im da detektuju svoje babe u svojim kucama kad ono sledeceg meseca cvrc...dodje mi uplatnica za placanje pretplate:rtfm:...i od tada je i tamo i placam :evil:
 
jutros sretnem poznanika sudiju...i pitam sta ce biti sa pretplatom....rece mi da su u pirot stigle tuzbe RTS prema neplatisama....jos rece da je ustavni sud ocenio da je naplata preplate u skladu sa ustavom...zar neko ne pisa ovde da je preplata neustavna na osnovu misljenja vrhovnog ili ustavnog suda ne secam se vise...???
 

Back
Top