PITANJE ZA RADIKALE I NARODNJAKE IZ VOJVODINE

ne služi ničemu, zato se patriotske stranke nisu ni nadmetale da u istu uđu
kažu, ne služi ničemu, samo je paravan, mi u tome nećemo ni da učestvujemo

Ju, ju, mozes misliti. Kiselo grozdje. Da ste uzeli vlast, jurcali bi barjacima danima i pevali o Sesljeu, ovako niste zainteresovani.... Uzas i licemerje...

BRAVO CARE!!! Pa gde si bio kada meni zakljucase sve teme o otcepljenju Sumadije?? Pa nama prodje zivot u tudjem cepanju!!! A kad zagusti, hajde Sumadinci na front!! Nek se bre nose svi....

Ajte vi sumadinci, malo mozga ukljucite i nece niko da se ocepljuje niti ce vas na front. Samo prestanite da se busate u grudi junacke i pocnite da radite malo vise.

Pa nisam ni video tu temu.....I Šumadije i nešto južno i istočno od nje......Ali džaba ovaj narod nema pameti........

Svi se skućiše pored nas,napraviše države, republike, pokrajine jedino mi svoju kuću raskućismo...''Za radi čega'', pojma nemam,,,,,

OOOO, pojavio se mozak medj' narodom. Samo napred, edukujte vase :P

a to si u pravu svi se skucise a mi da bismo se skucili izgleda treba prvo da se raskucimo
za sada je proslo prvo poluvreme cek da vidimo sta je odabrano za drugo
golmani su nam slabi evo menjamo ih stalno al slabe vajde

Hehe, pa ti je i poenta. Samo srbi od silnih vekova istorije, ne naucise to sto je tvoj zakljucak. Samo pozurite malo sa opemacivenjam, da ne ode Vojvodina i Sandzak i Republika Sumadija.
 
Ne kapiram ovu sramotu za srs i narodnjacku koaliciju u Vojvodini......mislim, nije mi jasno, pa zar nije Vojvodina bila puna radikala???

Otkud sada ovako ponizavajuci rezultati???......da ne kazem smesni....
Molim ozbiljne primerke radikala ili narodnjaka iz vojvodine da mi daju neku analizu ili odgovor na ovu enigmu......da li ste toga dana bili u njivama, ili ste brali kukuruz...??....vadili praziluk ili muzli bikove???......

Nesto je misteriozno u svemu tome......zavera marsovaca protiv vaskolikog srBstva je dostigla vrhunac.....masovnom , vanzemaljskom otmicom radikala na dan izbora.....nestadose ljudi , ko da ih nikada u vojvodini nije ni bilo:rotf:

vrhunski glup post, pogotvo ako ne zivis u vojvodini... i jos ako ne znas koliki je to "ogroman" znacaj skupstine AP Vojvodine!!!
 
evo samo za tebe :
2. Autonomne pokrajine

Pojam, osnivanje i teritorija autonomne pokrajine

Član 182.

Autonomne pokrajine su autonomne teritorijalne zajednice osnovane Ustavom, u kojima građani ostvaruju pravo na pokrajinsku autonomiju.
Republika Srbija ima Autonomnu pokrajinu Vojvodinu i Autonomnu pokrajinu Kosovo i Metohija. Suštinska autonomija Autonomne pokrajine Kosovo i Metohija urediće se posebnim zakonom koji se donosi po postupku predviđenom za promenu Ustava.
Nove autonomne pokrajine mogu se osnivati, a već osnovane ukidati ili spajati po postupku predviđenom za promenu Ustava. Predlog za osnivanje novih ili ukidanje, odnosno spajanje postojećih autonomnih pokrajina utvrđuju građani na referendumu, u skladu sa zakonom.
Teritorija autonomnih pokrajina i uslovi pod kojima se može promeniti granica između autonomnih pokrajina određuje se zakonom. Teritorija autonomnih pokrajina ne može se menjati bez saglasnosti njenih građana izražene na referendumu, u skladu sa zakonom.

Nadležnost autonomnih pokrajina

Član 183.

Autonomne pokrajine, u skladu sa Ustavom i svojim statutom, uređuju nadležnost, izbor, organizaciju i rad organa i službi koje osnivaju.
Autonomne pokrajine, u skladu sa zakonom, uređuju pitanja od pokrajinskog značaja u oblasti:

1. prostornog planiranja i razvoja,

2. poljoprivrede, vodoprivrede, šumarstva, lova, ribolova, turizma, ugostiteljstva, banja i lečilišta, zaštite životne sredine, industrije i zanatstva, drumskog, rečnog i železničkog saobraćaja i uređivanja puteva, priređivanja sajmova i drugih privrednih manifestacija,

3. prosvete, sporta, kulture, zdravstvene i socijalne zaštite i javnog informisanja na pokrajinskom nivou.

Autonomne pokrajine se staraju o ostvarivanju ljudskih i manjinskih prava, u skladu sa zakonom.
Autonomne pokrajine utvrđuju simbole pokrajine i način njihovog korišćenja.
Autonomne pokrajine upravljaju pokrajinskom imovinom na način predviđen zakonom.
Autonomne pokrajine, u skladu sa Ustavom i zakonom, imaju izvorne prihode, obezbeđuju sredstva jedinicama lokalne samouprave za obavljanje poverenih poslova, donose svoj budžet i završni račun.

Finansijska autonomija autonomnih pokrajina

Član 184.

Autonomna pokrajina ima izvorne prihode kojima finansira svoje nadležnosti.
Vrste i visina izvornih prihoda autonomnih pokrajina određuju se zakonom.
Zakonom se određuje učešće autonomnih pokrajina u delu prihoda Republike Srbije.
Budžet Autonomne pokrajine Vojvodine iznosi najmanje 7% u odnosu na budžet Republike Srbije, s tim što se tri sedmine od budžeta Autonomne pokrajine Vojvodine koristi za finansiranje kapitalnih rashoda.

Pravni akti autonomne pokrajin

Član 185.

Najviši pravni akt autonomne pokrajine je statut.
Statut autonomne pokrajine donosi njena skupština, uz prethodnu saglasnost Narodne skupštine.
O pitanjima iz svoje nadležnosti autonomna pokrajina donosi odluke i druga opšta akta.

Nadzor nad radom organa autonomne pokrajine

Član 186.

Vlada može pred Ustavnim sudom pokrenuti postupak za ocenu ustavnosti ili zakonitosti odluke autonomne pokrajine, pre njenog stupanja na snagu. U tom slučaju, Ustavni sud može, do donošenja svoje odluke, odložiti stupanje na snagu osporene odluke autonomne pokrajine.

Zaštita pokrajinske autonomije

Član 187.

Organ određen statutom autonomne pokrajine ima pravo žalbe Ustavnom sudu ako se pojedinačnim aktom ili radnjom državnog organa ili organa jedinice lokalne samouprave onemogućava vršenje nadležnost autonomne pokrajine.
Organ određen statutom autonomne pokrajine može pokrenuti postupak za ocenu ustavnosti ili zakonitosti zakona i drugog opšteg akta Republike Srbije ili opšteg akta jedinice lokalne samouprave kojim se povređuje pravo na pokrajinsku autonomiju.

Ама лепо написано али кад погледаш - ништа, шупље, празно нема суштине.....
Све су ово неке слабе надлежности...... :whistling::whistling:
 
Ne kapiram ovu sramotu za srs i narodnjacku koaliciju u Vojvodini......mislim, nije mi jasno, pa zar nije Vojvodina bila puna radikala???

Otkud sada ovako ponizavajuci rezultati???......da ne kazem smesni....
Molim ozbiljne primerke radikala ili narodnjaka iz vojvodine da mi daju neku analizu ili odgovor na ovu enigmu......da li ste toga dana bili u njivama, ili ste brali kukuruz...??....vadili praziluk ili muzli bikove???......

Nesto je misteriozno u svemu tome......zavera marsovaca protiv vaskolikog srBstva je dostigla vrhunac.....masovnom , vanzemaljskom otmicom radikala na dan izbora.....nestadose ljudi , ko da ih nikada u vojvodini nije ni bilo:rotf:

"Zamislite situaciju da DS formira vlast u Vojvodini, a na nivou Srbije SRS, DSS-NS, SPS-PUPS-JS......strani investitori bi ulagali mnogo vise sredstava u Vojvodinu nego u ostatak Srbije......a ovi zuti bi to jedva cekali, jer bi tako pokazali "neposlusnim" biracima kako ih sa njima na celu ceka blagostanje......mislim da je krajnje vreme da se politika (barem u tom segmentu) odvoji od ekonomije.....ali izgleda da je to malo teze kod nas, kao i u slucaju mnogih segmenata naseg drustva...."

http://forum.krstarica.com/threads/216295&page=2
 
"Zamislite situaciju da DS formira vlast u Vojvodini, a na nivou Srbije SRS, DSS-NS, SPS-PUPS-JS......strani investitori bi ulagali mnogo vise sredstava u Vojvodinu nego u ostatak Srbije......a ovi zuti bi to jedva cekali, jer bi tako pokazali "neposlusnim" biracima kako ih sa njima na celu ceka blagostanje......mislim da je krajnje vreme da se politika (barem u tom segmentu) odvoji od ekonomije.....ali izgleda da je to malo teze kod nas, kao i u slucaju mnogih segmenata naseg drustva...."

http://forum.krstarica.com/threads/216295&page=2
Nisam siguran da ce se to desiti iako bi to nije losa ideja kao istocna i zapadna Nemacka ,tako bi i jedan deo Srbije onaj gde je "proevropska "vlast bi privukao gomilu investicija i imao bolji standard pa bi se tako i oni iz juznijih delova okanuli radikalskih i DSSovskih bajki bas kao i istocni Nemci komunistickih , mada kao sto rekoh ne verujem da ce se to dogoditi iako je moguce .
 
Ne kapiram ovu sramotu za srs i narodnjacku koaliciju u Vojvodini......mislim, nije mi jasno, pa zar nije Vojvodina bila puna radikala???

Otkud sada ovako ponizavajuci rezultati???......da ne kazem smesni....
Molim ozbiljne primerke radikala ili narodnjaka iz vojvodine da mi daju neku analizu ili odgovor na ovu enigmu......da li ste toga dana bili u njivama, ili ste brali kukuruz...??....vadili praziluk ili muzli bikove???......

Nesto je misteriozno u svemu tome......zavera marsovaca protiv vaskolikog srBstva je dostigla vrhunac.....masovnom , vanzemaljskom otmicom radikala na dan izbora.....nestadose ljudi , ko da ih nikada u vojvodini nije ni bilo:rotf:

Да одговорим озбиљно?

Коштуница у војводини никад није био јак, ако су "народњаци" нешто и добили, то је углавном на рачун Веље Илића.

А што се тиче подршке радикалима. На основу мог искуства, људи нису гласали за њих због онога како их виде политички противници (као ултранационалисте), већ као једну конзервативну снагу спремну да се обрачуна са криминалом, уреди државу и поврати државно достојанство. А све више и више људи који су икад и веровали у то (ако су и веровали), данас то не чине. У суштини, цели ови избори су у великој мери били "гласање против", само што је сада далеко већи број људи као лош избор по Србију препознало СРС и народњаке, него ДС.
 
Демократе само ОДРАЂУЈУ оно што је ЊИХОВ АМБАСАДОР ЦОБЕЛ већ најавио - а то је даље распарчавање Србије... одвајање Војводине и Рашке области...

У Војводини такође постоји информативна и медијска блокада и такве дезинформације да конфронтирају и свађају народ.

Daleko ti ode...
 

Back
Top