Pitanje vere

Christadelphian

Aktivan član
Poruka
1.554
Za nas vernike pitanje vere treba da bude
Vera u Boga , Bibliju , Hrista i Vaskrsenje
A ne u nauke !!!
Nauci i istina nam je otkrivena!
“Jer neću braćo da vi ne znate ovu tajnu da ne mudrujete sami po sebi “
Rim.11:25
“otkrivanju svete tajne “
Rim 16:25
„Evo vam kazujem tajnu“
1Kor.15:51
Ako neko kaže to je „tajna Božija mi moramo verovati“ o čemu se onda radi ???
O nerazumevanju i o slepom verovanju .
Pa jasno nam stalno Bog poručuje da otvorimo srce !
Čemu iskreno srce ako ja verujem slepo nekome a da ne proveravam ?
Čemu srce ako treba da naučim veru pameću??
Sam Pavle kaže “proveravajte šta vam govorim”!!!
Zato kada mi kažu pitanje je vere “Sveto trojstvo” i osobnost “Duha svetog”
Onda znam da to ne može biti jer su nam tajne otkrivene !
Onda taj koji propoveda ne razume ono u šta veruje !
Ako ne može da mi objasni odnose izmedju te tri osobe ,svrhu i način delanja
Onda se zahvaljujem na ponudjenom to nije to što ja tražim.
Ja tražim objašnjenje i svrhu našeg postojanja a ako mi se Bog otkrio onda tajni nema u vezi tih pitanja a ne da verujem da je tako „jer je tako“ !!!!
Onda sam na istom gde sam i bio dok nisam verovao.
 
Christadelphian:
Za nas vernike pitanje vere treba da bude
Vera u Boga , Bibliju , Hrista i Vaskrsenje
A ne u nauke !!!
Nauci i istina nam je otkrivena!
“Jer neću braćo da vi ne znate ovu tajnu da ne mudrujete sami po sebi “
Rim.11:25
“otkrivanju svete tajne “
Rim 16:25
„Evo vam kazujem tajnu“
1Kor.15:51
Ako neko kaže to je „tajna Božija mi moramo verovati“ o čemu se onda radi ???
O nerazumevanju i o slepom verovanju .
Pa jasno nam stalno Bog poručuje da otvorimo srce !
Čemu iskreno srce ako ja verujem slepo nekome a da ne proveravam ?
Čemu srce ako treba da naučim veru pameću??
Sam Pavle kaže “proveravajte šta vam govorim”!!!
Zato kada mi kažu pitanje je vere “Sveto trojstvo” i osobnost “Duha svetog”
Onda znam da to ne može biti jer su nam tajne otkrivene !
Onda taj koji propoveda ne razume ono u šta veruje !
Ako ne može da mi objasni odnose izmedju te tri osobe ,svrhu i način delanja
Onda se zahvaljujem na ponudjenom to nije to što ja tražim.
Ja tražim objašnjenje i svrhu našeg postojanja a ako mi se Bog otkrio onda tajni nema u vezi tih pitanja a ne da verujem da je tako „jer je tako“ !!!!
Onda sam na istom gde sam i bio dok nisam verovao.


Mislim da mnogo vernika u sustini to i nisu,mnogi veruju a ponasaju se totalno sprotno onome u sta veruju,na recima jedno a na delu drugo.
Cini li ih to pravim vernicima?Nebitno je kojoj religiji pripadaju.
Po meni,pravih vernika je malo,onih koji se tako deklarisu,naprotiv,mnogo.
Nije bitno u sta i koga verujes dok cinis dobro,bitno je verovati u sebe i ne ciniti zlo!
Pomenuo si Stepinca,znam sta ti mislis po tom pitanju,ali on sigurno nije svetac iako je verovao,sama vera ga ne cini vernikom,nije potpuno,potrebna su i dobra dela,zar ne?
Pozdrav.
 
Jeste prijatelju
nažalost tako je !
Teško ko sam sebe ako realno gleda može nazvati hrišćaninom !
Oni koji bi donekle i mogli ne nazivaju se jer su svesni svojih nedostataka.
Na kraju krajeva naziv hrišćanin je nastao dosta kasnije Hristovi sledbenici u prvom veku se nisu tako nazivali .(To je druga priča)
Petar ne dopušta da mu poklanja a njegovi 'naslednici' Pape ništa ne govore itd itd.
Vratimo se temi
Realno bi bilo da mi kažemo da želimo biti hrišćani a to znači da se ponašamo hrišćanski a ne da verujemo u jedno ili drugo . Rasprava o naucima treba da se odvija izmedju nas za rad našeg zajedničkog rasta . Ali mi nemamo čista srca i namere mi delima nismo hrišćani , da jesmo ne bi bilo ovako kako jeste ali ovako je baš zbog onih pravih koji će naći put do Boga a ostali će vikati "Gospode , Gospode" i čudom će se čuditi kada ih Gospod odbaci .
Setimo se priče o Bogatom mladiću koji se Isusu svideo i koji kaže "ja sam revan vernik" a kad mu Isus reče prodaj sve i daj sirotinji on se ražalosti i ode, jer beše imao puno .
Koliko nas je spremno da sledimo Isusa tako?
Toliko ih je pravih
a mi smo ostali samo loše imitacije koji tu i tamo posluže za neko dobro .
 
Mene takvo misljenje cini ateistom,trudim se da ne pogresim ali nisam i necu biti vernik,znaci li to da sam ja losiji covek od onoga koji veruje a cini greske?(ne mislim samo na sebe!)
Koracamo tzv. Bozijom stazom,neko sa verom neko bez nje,neko sa verom i cini a neko ne,dobra dela,isto tako neko i ne veruje ali je cvrsto na tom putu,mozda ne na takav nacin kao ostali,oni koji veruju,ali je ipak na putu i stici ce tamo gde i oni koji veruju.
Pozdrav.
 
Kastor:
Mene takvo misljenje cini ateistom,trudim se da ne pogresim ali nisam i necu biti vernik,znaci li to da sam ja losiji covek od onoga koji veruje a cini greske?(ne mislim samo na sebe!)
Koracamo tzv. Bozijom stazom,neko sa verom neko bez nje,neko sa verom i cini a neko ne,dobra dela,isto tako neko i ne veruje ali je cvrsto na tom putu,mozda ne na takav nacin kao ostali,oni koji veruju,ali je ipak na putu i stici ce tamo gde i oni koji veruju.
Pozdrav.
Prijatelju
ja sam gori od tebe
i znam mnoge "vernike" gore od tebe.
Ti ne možeš znati da li ćeš sutra biti vernik !
Ono što trebaš znati je da je Hrist došao zbog bolesnih a ne zbog zdravih.
Bolesni trebaju doktora , pitanje je samo kada ćemo dobiti rezultat o našoj bolesti da se potom obratimo .
Jer teško je bogatašu ući u Kraljevstvo kao kamili kroz iglene uši !
Zašto
Pa bogataš ima sve nije mu ništa zafalilo, ali kad zafali !?
Obratiće se Bogu i malo po malo spoznati istinu , sebe, Boga, cilj.
 
Christadelphian:
Kastor:
Mene takvo misljenje cini ateistom,trudim se da ne pogresim ali nisam i necu biti vernik,znaci li to da sam ja losiji covek od onoga koji veruje a cini greske?(ne mislim samo na sebe!)
Koracamo tzv. Bozijom stazom,neko sa verom neko bez nje,neko sa verom i cini a neko ne,dobra dela,isto tako neko i ne veruje ali je cvrsto na tom putu,mozda ne na takav nacin kao ostali,oni koji veruju,ali je ipak na putu i stici ce tamo gde i oni koji veruju.
Pozdrav.
Prijatelju
ja sam gori od tebe
i znam mnoge "vernike" gore od tebe.
Ti ne možeš znati da li ćeš sutra biti vernik !
Ono što trebaš znati je da je Hrist došao zbog bolesnih a ne zbog zdravih.
Bolesni trebaju doktora , pitanje je samo kada ćemo dobiti rezultat o našoj bolesti da se potom obratimo .
Jer teško je bogatašu ući u Kraljevstvo kao kamili kroz iglene uši !
Zašto
Pa bogataš ima sve nije mu ništa zafalilo, ali kad zafali !?
Obratiće se Bogu i malo po malo spoznati istinu , sebe, Boga, cilj.


Dobro,nebih sad bas tako daleko isao,mislim na moju bolest.
Bog je jedno a Isus drugo.
Pozdrav.
 
Prijatelju baš zato !
Moj Isus je karakterom uspeo ,
moj Hrist nije glumac .
moj Spasitelj je mene spasao svojom žrtvom
nije odglumeo žrtvovanje i patnje .
U čemu je pobeda Isusa Boga ? u vašem kontekstu ?
zar nije jasno da Bog sve može .
Što se divite njegovoj pobedi nad sotonom u pustinji ako je sam Bog???
Za mog Boga to ne bi bilo iskušenje !
To bi se podrazumevalo kao i svi ostali uspesi i čuda !
Toliko o tome za sad.
A što se tiče mog naziva !
Slobodno me zovite kako hoćete jer ja, sam sebe ,svakako, kao što sam već rekao; nisam dostojan zvati hrišćaninom pa što bi to tražio ili očekivao od vas.
Mada i čitam u nekim knjigama da se Hristovi sledbenici u početku i nisu tako zvali već su ih tek kasnije tako prozvali verski protivnici.
A ni Hrist sam ne reče :zovite se tako i tako
čak šta više raduje me što nisam deo "hrišćanstva" i toga šta se pod isto podrazumeva od slizanih crkava
Katoličke, Protestanke, Pravoslavne, Adventističke, Evagelističke . Sve se one tako ponose što isto misle u nekim tačkama što jedni druge priznaju .
Znam da je tvoj stav realan što se crkvi tiče dodao sam čisto onako da se podsetiš ko sve sebe naziva hrišćaninom.
 
Christadelphian:
Moj...
moj...
moj...

У овоме је садржана сва трагика протестантизма који производи егоцентрике што је у супротности са целокупном идејом и промисли Божјом о човеку, као бићу заједнице како са Богом тако и са својим ближњим. :roll:
 
Да, нама Православнима је циљ да што мање људи поверује у Сатану, и зато се и боримо за изгубљене душе оних који су залутали у којекакве секте и култове. Ниси ли и сам члан секте која копа по ђубришту аријанском и храни се са оним што је труло већ вековима, још од 1. Васељенског Сабора ? :roll:
 
MaranAta:
Да, нама Православнима је циљ да што мање људи поверује у Сатану, и зато се и боримо за изгубљене душе оних који су залутали у којекакве секте и култове. Ниси ли и сам члан секте која копа по ђубришту аријанском и храни се са оним што је труло већ вековима, још од 1. Васељенског Сабора ? :roll:
Šta pametno reći na ovo?
Vi verujete u satanu a druge učite da ne poveruju?
Borbu za duše niste baš shvatili
nekako Staljin vam je bliži po filozifiji.
 
Christadelphian:
Prijatelju baš zato !
Moj Isus je karakterom uspeo ,
moj Hrist nije glumac .
moj Spasitelj je mene spasao svojom žrtvom
nije odglumeo žrtvovanje i patnje .
U čemu je pobeda Isusa Boga ? u vašem kontekstu ?
zar nije jasno da Bog sve može .
Što se divite njegovoj pobedi nad sotonom u pustinji ako je sam Bog???
Za mog Boga to ne bi bilo iskušenje !
To bi se podrazumevalo kao i svi ostali uspesi i čuda !
Toliko o tome za sad.
A što se tiče mog naziva !
Slobodno me zovite kako hoćete jer ja, sam sebe ,svakako, kao što sam već rekao; nisam dostojan zvati hrišćaninom pa što bi to tražio ili očekivao od vas.
Mada i čitam u nekim knjigama da se Hristovi sledbenici u početku i nisu tako zvali već su ih tek kasnije tako prozvali verski protivnici.
A ni Hrist sam ne reče :zovite se tako i tako
čak šta više raduje me što nisam deo "hrišćanstva" i toga šta se pod isto podrazumeva od slizanih crkava
Katoličke, Protestanke, Pravoslavne, Adventističke, Evagelističke . Sve se one tako ponose što isto misle u nekim tačkama što jedni druge priznaju .
Znam da je tvoj stav realan što se crkvi tiče dodao sam čisto onako da se podsetiš ko sve sebe naziva hrišćaninom.

Ni MOJ HRIST nije glumac, i MOJ HRIST je u punini svoga bica COVEK, ali je isto tako u PUNINI BOG. I rec nam svedoci da je u njemu sva PUNINA BOZANSTVA.

HRIST je Bog iz prostog razloga sto je njegova sluzba bila sluzba ZRTVE. Dok je Zrtveni zakon podrazumevao zivotinje greh je ostajao, oprastan je od zrtve do zrtve, ali nije brisan. Da bi greh bi izbrisan potrebna je SAVRSENA zrtva. Isus je ta savrsena zrtva. Medjutim mi znamo da nikad, pod kapom nebeskom nije ziveo covek koji je SAVRSEN tako da nije mogla da postoji SAVRSENA zrtva. Zbog toga je Bog postao telo, da savrsenim zivotom priredi SAVRSENU zrtvu. To sto je jedanak Bogu nije ga oslobilo iskusenja niti mu pomoglo pri odbrani od njih, ali mu je svakako dalo drugaciju perspektivu BOGA jer je i sam BOG.
Izmedju ostalog tu perspektivu ostavio je i nama. Ta perspektiva nam govori, ne samo da je ON nas BOG nego da smo se i mi obozili zajedno sa njim i na taj nacin postali deo Bozanstva. To i postajemo kad zavrsimo zivot na zemlji u udejemo u Sazivot sa Njim na nebu.

Da Isus nije Bog nebi bilo moguce da ovako vidimo stvari, niti bi On bio u poziciji da nas nauci ovome.

Izvni sto, nisam navodio stihove, ali ako ti je potrebno mogu i to. Medjutim, uveren sam da ti vrlo dobro znas koji su stihovi u pitanju za ZRTVU, SAZIVOT, OBOZENJE ...

Mir Bozji
 
Hvala ti Maleni
razumem ja tebe ali ti nećeš mene !
Ajmo onda logično
Ako je neko savršen (šta uopšte to znači?)
Hrist nam sam kaže da je jedino Bog dobar i kaže nam da njegova volja nije kao i Božija.
Hrist umire jer njegovo telo je podložno smrti .
Da li savršeno telo umire?
krvari, boli, oseća žedj, glad , umor.
Njegovo telo je od krvi i mesa a takvo telo se vraća u prah i da ga nisu ubili on bi umro prirodno od starosti. Da li savršen umire od starosti?
Hrist je bio savršen po karakteru i to mu je dalo Božansku neraspadljivu prirodu time je postao deo Božanstva.
Kontra da je on otelovljen Bog bio bi svesan da je Bog i kad umire i kad krvari i kad pati on tako opet ne može da oseti ono što mi osećamo i Njegova misija ne ispada ono što bi trebala jer bi sve proživljen prolazilo pored njega !!!
Ili u čemu bi bila moja žrtva ako bi ja žrtvovao svoje odelo a ne zaista sebe iako nisam sagrešio ni u čemu . Odelo sam poderao a mene se nije dotaklo !
Ne tražim da se slažeš već da razumeš kako mislim .
Kakav bi ja bio primer i žrtva? Onima koji stradaju zajedno sa odelom ..
 
Опет ови својатају Бога... што је наравно, потпуно наопако, јер отад то створење може да поседује Творца ? :roll:
 
Christadelphian:
Hvala ti Maleni
razumem ja tebe ali ti nećeš mene !
Ajmo onda logično
Ako je neko savršen (šta uopšte to znači?)
Hrist nam sam kaže da je jedino Bog dobar i kaže nam da njegova volja nije kao i Božija.
Hrist umire jer njegovo telo je podložno smrti .
Da li savršeno telo umire?
krvari, boli, oseća žedj, glad , umor.
Njegovo telo je od krvi i mesa a takvo telo se vraća u prah i da ga nisu ubili on bi umro prirodno od starosti. Da li savršen umire od starosti?
Hrist je bio savršen po karakteru i to mu je dalo Božansku neraspadljivu prirodu time je postao deo Božanstva.
Kontra da je on otelovljen Bog bio bi svesan da je Bog i kad umire i kad krvari i kad pati on tako opet ne može da oseti ono što mi osećamo i Njegova misija ne ispada ono što bi trebala jer bi sve proživljen prolazilo pored njega !!!
Ili u čemu bi bila moja žrtva ako bi ja žrtvovao svoje odelo a ne zaista sebe iako nisam sagrešio ni u čemu . Odelo sam poderao a mene se nije dotaklo !
Ne tražim da se slažeš već da razumeš kako mislim .
Kakav bi ja bio primer i žrtva? Onima koji stradaju zajedno sa odelom ..

Za sve ovo samo dva stiha -
Fil 2:6 on, koji je u obličju Božijem, nije smatrao kao nešto prigrabljeno - to što je jednak Bogu,
Fil 2:7 nego je lišio samoga sebe, kada je uzeo obličje sluge i postao sličan ljudima. I našavši se u liku kao čovek
 
Opet vadis iz konteksta! Rimljanima 11,25 govori o konkretnoj tajni koja se tice Jevrejskog naroda.
Rimljanima 16,25-ne postoji! Mozda si pogresno naveo. 1Korincanima15,51 se radi o problemu vaskrsenja. No svejedno, to u nekom smislu ostaje tajna-znamo da cemo se promjeniti, ali ne znamo kako. Apostol dalje navodi kako ce to da se zbude, ali niko od nas nije jos dozivio taj momenat tako da to za njega ipak ostaje tajna. Logika, a ne bacanje citata bez svakog reda. (Cini mi se da si meni zamjerio na takvom citanju!) Znas li zasto jos uvijek postoje tajne-procitaj 1Korincanima 13,9-13! U tom kontekstu moze biti rijeci o tajni.
Efescima 5,32 "Tajna je ovo velika, a ja govorim o Hristu i o Crkvi" Vidis da ipak postoje tajne. Ako vjerujemo Pavlu zar je to slijepo vjerovanje? Pavle kaze provjeravajte
Zar mislis da mi koji vjerujemo u Svetu Trojicu slijepo vjerujemo i na mozemo da objasnimo odnose, svrhu i nacin djelanja. Pa sva se teologija pravoslavna svodi na to! Ne poznajes dovoljno pravoslavlje i nemas pravo da izrices takve stavove. Ako te stvarno interesuje ja mogu ponesto da ti napisem, mogu da preporucim literaturu. Ako imas namjeru da napadas bez zelje da saznas, ja cu da umuknem da ne bih bacao "bisere pred svinje"! Ja postujem tvoj trud na izucavanju Svetog Pisma, ali tvoje primjedbe su bile postavljene vec u prvim vjekovima hriscanstva i uspjesno rijesene. Npr. dogmat o Svetoj Trojici je objasnjen od strane Kapadokijskih otaca. Mozda oni za tebe nisu autoritet, ali ako je to Duncan Heaster, zasto ne bi bili i oni. To nije nametanje svog misljenja, je nikoga ne vrbujem-samo hocu da podstaknem na razmisljanje.
 
Rimljanima 16 ima do 27
zašto nema u NZ SPC ne znam
Imaš u prevodu Lutera i King Jamesa
i Duda Fućak i Karadžića i Gaspara.
Ja sebi ne dajem za pravo da govorim šta je dobro a šta ne šta je pogrešno a šta ne. Ja govorim o svom shvatanju koje se čak razlikuje i od brata Duncena po nekim manjim tačkama.
Znači slepo ili bez provere ničije ama baš ničije ni Pavlovo ne uzimam.
Za mene vaseljenski sabor nema autoritet, za koga ima neka prihvati njihove odluke ja nemam ništa protiv niti ću tog čoveka mrzeti niti manje voleti .
Ja volim da čujem svačije mišljenje time imam literaturu skoro svih doktrinarnih grupa .
Pozdrav
 

Back
Top