Pitanja u vezi sa OPREMOM, TUTORIJALIMA, KNJIGAMA, PS PLUG-IN-ovima

Trucicu nadam se da neces da kupujes taj aparat, ne ulazeci u to koliko je dobar u sta stvarno ne sumnjam, ali za nekih 500-600 evra mozes da biras entryLevel SLR.
prica o tome da je SLR kao opcija rupa bez dna je smesna, jer ces kupovinom ovakvog aparata da bacis taj novac, i za godinu dana da kupis SLR(naravno ako zelis da ides dalje)...
treba posmatrati stvari drugacije, sta taj SLR moze da ti pruzi... imas da nadjes objektive za smesne sume, ja sam uzeo blic za nekih 6 evra, i solidno radi, u odnosu na onaj na aparatu je extra..
znaci ima Canon 400D, Sony A200, Pentax K10D, Pentax K200D, skoro Nikon D80, Nikon D60-D40X...
nemoj da zuris jer SLR su sve jeftiniji!!!!!!

evo sad gledam Nikon D40X za 299 evra telo!!!!!!!!!
 
..pozdrav Bruno, pre svega! Drago mi je da te vidim ovde! :)

..ne, nemam u planu taj aparat, ali jeste dobar po k-kama na papiru! Ono cemu se nadam u bliskoj buducnosti, jeste 450D! Oceqje se uskoro, a cena je kod nas projektovana na oko 800 eur(naravno, ne mora da znaci da ce toliko i biti..)! Ne zurim za sad`, cekacu da se cena stabilizuje, da taj aparat ne bude ekskluziva kada ga budem uzimao... Pazi kave su cene u JP:http://www.pricejapan.com/front/e_result_goods.php?in_category=16&in_maker= ..salju cak i u SER! :)
Canon EOS Kiss X2 lens kit je 450D u Japanu...

..Fuji je ovim modelom odlicno pokrio prazninu od P&S do SLR-a, moze imati dobru perspektivu za duze vreme..kada cena bude pala, odlicna je investicija za nekog kome ce biti prvi aparat, a da ima nesto vece ambicije u fotografiji od osnovnih...
..hvala jos jednom i pozzz za zemljaka! :)
 
Trucicu nadam se da neces da kupujes taj aparat, ne ulazeci u to koliko je dobar u sta stvarno ne sumnjam, ali za nekih 500-600 evra mozes da biras entryLevel SLR.
prica o tome da je SLR kao opcija rupa bez dna je smesna, jer ces kupovinom ovakvog aparata da bacis taj novac, i za godinu dana da kupis SLR(naravno ako zelis da ides dalje)...
treba posmatrati stvari drugacije, sta taj SLR moze da ti pruzi... imas da nadjes objektive za smesne sume, ja sam uzeo blic za nekih 6 evra, i solidno radi, u odnosu na onaj na aparatu je extra..
znaci ima Canon 400D, Sony A200, Pentax K10D, Pentax K200D, skoro Nikon D80, Nikon D60-D40X...
nemoj da zuris jer SLR su sve jeftiniji!!!!!!

evo sad gledam Nikon D40X za 299 evra telo!!!!!!!!!

.. od svih ovih, koje si izbrojao, nikon je najjači!! D200, D300, D80 na njih možeš da natakneš bilo koji Nikorov objektiv, ikada napravljen... eh, da sam to znao pre godinu dana.. di bi mi kraj bijo, sad' bi bijo Leopardo daPikaso.....
think-1.gif
 
@trucic
vidim da cemo ti i ja uskoro da otvaramo novu temu 450d galerija :)

..hehe, izgleda da ce tako i biti.. :) ..cena kod nas jeste prevelika..skoro da ima 200 eura razlike cak i sa dostavom iz Amerike za Srbiju..ne znam kolika bi bila carina, ali znam da sve te firme koje salju robu uzetu preko interneta stavljaju znatno manju vrednost posiljke, tako da i to nekad upali prilikom carinjenja...Sacekacu da se pojavi kod nas, pa tad preseci..Hvala na jako korisnom linq!
 
guru mozes i na Pentax...
ja sam nasao kod lika na Zelenjakju 2-3 objektiva koji su mogli da se nakaece na moj, a na netu imas koliko hoces da nadjes...
na Nikone D40, D40X i D60 ne moze svaki...
mozda da sacekas i da se pojavi naslednnik D80...
to ce tek da bude bolje od 450D...
meni smeta sto ga zovu Kiss, mislim sta je to...
cekaj sad je izaslo mnogo novih modela i ceka se jos mozda neki model,
Sony je uskocio u igru sa tri modela...
Olimpus nema model koji moze da se nosi sa ovima, 510 mozda...
E3 je druga liga...

p.s. Bruno
 
Canon EOS-450D EF18-55

(ALC Monitor3'' /7,6cmsa direktnim upravljanjem Canon Speedlite preko displeja, 9 tacaka za automatsko fokusiranje, CMOS Sensor 12,4 Mpix. DIGIC III Prozesor 14- Bit omogucava nov snimak u roku od 0,1 sec. Sistem za samociscenje senzora (uklanjanje prasine ). TTL odmeravnje daljine objekta sa 35 mernih tacaka. Istovremeno belezenje podataka u JPEG I RAW formatu. Podudaran sa Canon EF&EF-S objektivima i Speedlite EX blic-uredjajima Do 3,5 slika u sekundi serijalnog slikanja, do 53 slike u sekundi u JPEG modusu. SD kartica. Kapacitet baterije do 500 fotografija. Software: Digital Photo Profesisonal, Picture Style Editor, ZoomBrowser(win, Imaga Browser(mac), EOS utility, Photo Stitch.

Cena: 1299.- Sfr ( bilo 1388.-)

SD ULTRA II 4 GB .......... 69.-Sfr

.......................................................................
... ovo je najpovoljnija ponuda koju sa danasnjim danom imam ,.....



... razni fotoaparati....
http://www.ciao.de/Digitalkameras_583492_2



Canon 450D,....pogledajte...

http://www.ciao.de/sr/q-Canon+450D




pogledajte test Nicon D80,.... i cene...

http://www.ciao.de/Nikon_D80__2348642
 

Back
Top