Pitanja o Blogu

Sandveil dance

Wild goose feathers
Poruka
4.528
Blog je lični internet dnevnik u kome autor iznosi svoja razmišljanja na neku temu.

Molimo vas da se pridržavate Pravilnika Bloga Krstarice.

Blog se započinje autorskim tekstom. Ti o nečemu pišeš. Pišeš priču. Pišeš esej. Pišeš tezu. Pišeš skeč. Pišeš pesmu. Pišeš vic. Pišeš članak. Pišeš dramu. Pišeš predlog zakona. Pišeš putopis. Pišeš roman.

Svemu tome se mogu dodati slike ili video klipovi.

A onda ljudi mogu da daju svoje komentare na izraz tvoje kreativnosti predstavljen u uvodnom postu bloga.

Ova tema je mesto za pitanja i predloge o Blogu Krstarice.
 
Poslednja izmena od moderatora:
koji je format (dimenzije) slike koji se prikazuje? Ako znam, mogu da prilagodim sliku da bude vidljivo ono što hoću bez "seče" (crop)
Posto jos nismo finalizovali izgled, ne vredi time da se bavis.

Не разумем, шта значи прилог?
U poruci kliknes na dugme "Prilozite datoteke".

Зашто се поново види и међу темама и у обавештењу,мислим на ову тему?
Ova tema je takodje blog.
 
Добила сам питања везано за преглед блогова, па да покушам да објасним шта је измењено.

Када је у блогу написана порука он добија у дну прегледа плаву ознаку НОВО.
Ако желите да отворите тему од последње написане поруке потребно је да се кликне на наслов теме или фотографију.

IMG_20210324_200741.jpg


Уколико желите преглед теме од прве написане поруке кликните на :
Погледајте цео текст.


Уколико сте у неком блогу прегледали све поруке, наредни пут се тема отвара од прве написане поруке.
 
Када отварате блог који пратите (као и свој лични блог, претпостављам да је у праћеним темама) онда у прегледу праћених тема кликните на време последње написане поруке и отворићете блог од последње написане поруке.

IMG_20210324_200522.jpg
 
How to Start a Blog That Generates $3817 a Month

Pre neki dan mi je zapala za oko uvodna napomena domaćina bloga HuffPost:

"This post was published on the now-closed HuffPost Contributor platform. Contributors control their own work and posted freely to our site. If you need to flag this entry as abusive, send us an email."

Ovaj post je objavljen na sada zatvorenoj HuffPost Contributor platformi. Saradnici kontrolišu sopstveni rad i slobodno se knjiže na naš sajt. Ako je potrebno da označite ovaj unos kao zloupotrebljen, pošaljite nam e-poruku.

Pozdravljam što je krstarica ponovo omogućila neograničenoi editovanja naših postova na blogu jer se poklapa sa svetskim trendom.
 
Због промена на форуму Блогови у начину и изгледу избор за Блог месеца мора да се одложи. Неопходно је да се на други начин награди Блог месеца.
Сви блогови отворени у прошлом месецу ће учествовати без обзира када буде организован.
 
Имам мале нејасноче око ово Блог месеца... Дакле има тих који имају један блог, и допуњавају га...онда њихов блог не улази у Блог месеца, чак и ако су објавили тај месец.
Идеја је да се отвара нови блог за сваки пост који желимо поставити?
 
Вероватно јесте мало нелогично.
У оваквој поставци блогова, идеја је да они који пишу ређе добију прилику да се задрже на првој страни.
Они који допуњавају свој блог редовно су свакако увек на првој страни.
Чак и ти блогови имају шансу у месецу када су отворени.
Свакако ово је пробни период, пробаћемо још неке варијанте.
Све сугестије су добродошле.
 
Poslednja izmena:

Back
Top