Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

Koji znak se vezuje za pustinju?

Palo mi je na pamet da je u pitanju neobradiva površina - Jarac. Ali, opet, nije brdovita. Suprotnost je od plodne površine, Bika, pa mi je pala na pamet Škorpija, a i to je mesto gde škorpije žive.
To mi potvrđuju i ekstremno (Pluton) visoke temperature, mada to može biti i vatreni znak. U Egiptu su i skrivena blaga (Škorpija) drevnih vladara, mada pustinje nisu samo u Egiptu.

Opet, Strelac me asocira na divljinu...

Šta vi mislite? z:)
 
Koji znak se vezuje za pustinju?

Palo mi je na pamet da je u pitanju neobradiva površina - Jarac. Ali, opet, nije brdovita. Suprotnost je od plodne površine, Bika, pa mi je pala na pamet Škorpija, a i to je mesto gde škorpije žive.
To mi potvrđuju i ekstremno (Pluton) visoke temperature, mada to može biti i vatreni znak. U Egiptu su i skrivena blaga (Škorpija) drevnih vladara, mada pustinje nisu samo u Egiptu.

Opet, Strelac me asocira na divljinu...

Šta vi mislite? z:)

Skorpija se vezuje za Pustinju po Vladanju i osnovi Vladanja, s obzirom da je vegetacija slaba. Asocijacija na Pustinju jeste Egipat, prosaran rekom Nil, na koga su nam prve asocijacije povezane za faraonske grobnice, sto definise princip Skorpije.

Po funkciji imamo Merkur, sitan pesak kao i lokacija gde je nekad bila najveca biblioteka na svetu. Imamo usko povezane Blizance i Devicu, kao mesta gle Pluton pojacava svoja dejstva.

Nazalost, grupno silovanje je praksa u Egiptu nakon sto su ga muslimani preuzeli. Od 2005. godine je pocelo dokumentovanje masivnih i grupnih seksualnih napada na zene, cesto u politicke svrhe, slicno onim koji su se dogodili u Nemackoj 2015. godine. Ovde mozemo da vidimo direktan uticaj Plutona.

Najpoznatija reka na svetu, Nil, je takodje asocijacija na Skorpiju. Kao sto je asocijacija na pustinju Saharu u neposrednoj blizini, dobijamo da je Egipat pod vladavinom Skorpije sa simbolicke tacke.

Funkcija je Devica (sitno, materijalno), Simbolizam je Skorpija, a Vladavina je takodje Skorpija.

Odnos Urana u Skorpiji :

Scorpio-Spine-1.jpg


Odavde mozes da izvuces smisao, funkciju i simbolizam.
 
Skorpija predstavlja hladno i vlazno. To je koliko znam je opozit od pustinje.
Pustinja je jako suva i vrela. Kao takva ne moze nikako biti u nekom drugom svojstvu do Lava koji je najtopliji i najvise suv od vatrenih znakova.
Lav spada u neplodne znakove, tu nema vegetacije nikakve.
Lako se moze uci u zabludu da je Skorpija pustinja, jer je tu i mesto same zivotinje...ali nije tako.
 
Skorpija predstavlja hladno i vlazno. To je koliko znam je opozit od pustinje.
Pustinja je jako suva i vrela. Kao takva ne moze nikako biti u nekom drugom svojstvu do Lava koji je najtopliji i najvise suv od vatrenih znakova.
Lav spada u neplodne znakove, tu nema vegetacije nikakve.
Lako se moze uci u zabludu da je Skorpija pustinja, jer je tu i mesto same zivotinje...ali nije tako.
И мени је ово исправно становиште.
Јако Сунце (Лав), одсуство вегетације, плодног тла, (Лав квадрат Бик), одсуство воде (Лав квадрат Шкорпија), пусто место на којем нема људи, опозит цивилизацији (Лав је знак у којем је Меркур у паду), с друге стране, због високих температура су присутне фатаморгане (егзалтирани Нептун у Лаву).
 
Skorpija predstavlja hladno i vlazno. To je koliko znam je opozit od pustinje.
Pustinja je jako suva i vrela. Kao takva ne moze nikako biti u nekom drugom svojstvu do Lava koji je najtopliji i najvise suv od vatrenih znakova.
Lav spada u neplodne znakove, tu nema vegetacije nikakve.
Lako se moze uci u zabludu da je Skorpija pustinja, jer je tu i mesto same zivotinje...ali nije tako.

Svi poceci svakojakih okultizama u svetu pocinju upravo u predelu Mesopotamije, odnosno Egipta.
Pustinje nisu hospitabilne za zivot, sto je opozit Suncu i vrednosti Vitalnosti i Sunca. Kao takve ne mogu da predstavljaju zivot.
Pustinje su nocu veoma hladne jer pesak ne moze da zadrzi svu toplotu poput zemlje.
U pustinjama je bitna preservacija vode, sto znaci da sadrzi svojstvo Skorpije.
U pustinjama vazi pravilo Voda je Zivot, a ne "Vegetacija je Zivot" ili "Sunce je Zivot". Vegetacija je tu zbog Vode. Voda je primarni deo.

Instinkt prezivljavanja u okrutnim uslovima, princip Skorpije.
Smrt ukoliko se ne povede racuna, princip Skorpije.
Kamila cuva vodu u sebi, sadrzati, sacuvati, ne davati drugom, princip Skorpije, tj. 8me kuce.
Prvi vladar Egipta se zvao Skorpion I.

Hmmm treba jos o tome razmisliti.

S obzirom da se radi o SUVOM predelu, mozemo odmah da stavimo Saturn na tu lokaciju koji vapi za Vodom.

Sunce se svakako funkcijski moze posmatrati kao susha, a to je odnos preovladavanja Sunca u kvadratu Biku. Ali to je sezonska funkcija, a ne konstantna. Ovo se desava svuda u svetu i moguce je da se desava svuda u svetu tokom vladavine Sunca u tom regionu sveta.

Ipak, znamo da je Skorpija ta koja je nasuprot Biku i kao takva se i u danasnje vreme pokazuje kao mesto gde ljudi gube zivote, tj. stradaju zahvaljujuci udelu mnogih terorista (Pl) koji najvise dejstvuju na tom podrucju.
Imamo takozvane "Death kultove", mnoge vrste grobnica, mnoge vrste starih kletvi, mnoge vrste mumificiranih vladara. To su sve pustinje, grobnice sa svim vrednostima Plutona i Saturna.

Kada govorimo striktno o Egiptu, simbolika je potpuno i nedvosmisleno Skorpionsko/Bikovska. Kada govorimo striktno o Pustinji, to je vec druga prica. O tome mozemo da pricamo, a to nije ono sto sam ja naglasavao.

Lav kao koncept je za mene Dzungla, prepuna zivota i opasnosti da te nesto ne gricne, vise nego Pustinja u kojoj je zivot smanjen te se funkcija Sunca ne ispoljava.
Treba razumeti i da su ponekad prve asocijacije na neki deo Zemlje korektne.

Zivotinja skorpija je svakako ispoljavanje simbolike Skorpije. z:D Ne vidim kako to moze da bude zabluda. Skorpija kao znak nije iskljucivo Vodena, vec i Topla zbog udela Marsa. Zavisi kako se postavi. :zima:
 
Poslednja izmena:
Hmm, baš interesantna rasprava...

Meni je još jedna stvar pala na pamet : Lav ili Sunce - me podseća na centar. Recimo, ako govorimo o nekoj teritoriji - Sunce me podseća na centar, nešto nezaobilazno, glavni grad.
Pustinja mi je potpuno napušteno mesto, gde nema gotovo nikog. Ili zaista nema nikog.

N3Wz:

Simbolizam bi bio, pretpostavljam, nekakva prva asocijacija na zadat pojam.
A šta su funkcija i vladavina? Pošto vidim da ta tri pojma često pominješ.
 
Hmm, baš interesantna rasprava...

Meni je još jedna stvar pala na pamet : Lav ili Sunce - me podseća na centar. Recimo, ako govorimo o nekoj teritoriji - Sunce me podseća na centar, nešto nezaobilazno, glavni grad.
Pustinja mi je potpuno napušteno mesto, gde nema gotovo nikog. Ili zaista nema nikog.

N3Wz:

Simbolizam bi bio, pretpostavljam, nekakva prva asocijacija na zadat pojam.
A šta su funkcija i vladavina? Pošto vidim da ta tri pojma često pominješ.
Посматрај функције, однос планета.

Афликтовано Сунце даје пустињу. Лош однос са Венером/Биком која даје вегетацију, плодно тло и лош однос са Марс&Плутон комбинацијом/Шкорпијом која даје наводњавање, ствара опустошено, да не кажем јалово земљиште - пустињу. Сунце у позитивним аспектима даје главни град, метрополу, нпр. Сунце однос Венера - ето ти Париз, град светлости, лепоте, Сунце однос Сатурн - ето ти Рим, град културе и (мрачне) историје, Сунце однос Уран - ето ти Токио, хај тек, Сунце однос Плутон - ето ти Београд, град провода, али и криминала.....

Сад посматрај остале планете и њихову симболику. Знаш да Плутон (афликтован) означава гробље или место које је проклето. Како би посматрао Плутон у позитивном светлу? Шта би по теби требало да означава Плутон? Какав локалитет, каква географска или геолошко-биолошка дестинација?
 
Simbolizam bi bio, pretpostavljam, nekakva prva asocijacija na zadat pojam.
A šta su funkcija i vladavina? Pošto vidim da ta tri pojma često pominješ.

To je podela koju ja cinim kako bi se moglo adekvatnije ili dublje rasaznati dejstvo neke planete.

Simbolika je ono sto teorijski ucimo, simbolika koja nam je sugestivna, za koju se vezemo kada na nesto pomislimo. Moze biti Jasna ili Maglovita.

NPR Automobil je simbolika za Kucu 3, Blizance. Ali to je samo u okviru toga ako osoba zivi u malom mestu ili nikuda ne putuje daleko. Ako putuje daleko, onda gledamo kucu 9 i Strelca.
Ali Sta je automobil? Automobil je u funkciji kako Merkura(tockovi), tako i Saturna(metal), tako i Urana(tehnikalije), tako i Jupitera i Venere(komfor, prostranost) pa i Neptuna(gas). Malfunkcije mogu biti brojne, a najgore su ukoliko je ispoljen Neptun ili Mars. I onda gledamo tranzite vezane za te planete u odnosu na sopstvene kuce, a onda u odnosu na licne planete i na kraju i na Sunce samo po sebi.

Astrolozi znaju da naprave gresku u tumacenju jer ce gotovo uvek da posmatraju iz perspektive ljudi i onoga kako ljudi dozivljavaju, sto moze da bude ogromna greska pri tumacenju faktora koji su nevezani za ljude kao takve.
Mozemo reci da je Vladar automobila Merkur, jer automobil sluzi za brz put ljudima. To je kada gledamo iz ljudske perspektive. Zbog brzine koju Simbolicki vezujemo za Automobil mi dodajemo/pridodajemo znacaj i to je osnova od koje polazimo jer je coveku bitno da nekud brzo dodje. I zato posmatramo kucu 3, znak Blizanaca, Merkurove aspekte i tome sl.

Ali Automobil nije u funkciji Merkura, vec mozda cak i najvise Venere s obzirom da ti sedis i drzis okrugli volan, a automobil mora da ide na gas vecinski (to se lagano menja jer ipak je Merkur egzaltiran u Vodoliji, dakle LETECI AUTOMOBIL NA STRUJU z:D necemo docekati : { )

Onda tu mozes da dodas mnoga pitanja i podpitanja koja ce imati drugaciju vladavinu, funkciju i simboliku ponaosob:

- Kakav je neko vozac?
- Da li je bolji vozac u ovom ili onom automobilu?
- Kakav je put?
- Kakvi su saobracajni zakoni u drzavi?
- Da li putuje na istok, sever, zapad ili jug?
- Da li putuje blizu ili daleko?
- Koliko je putnika u automobilu?
- Ko gde sedi?
- Da li su mu prijatelji ili rodbina ili poznanici ili stranci u automobilu?
- Koja vrsta goriva se koristi?
- Koje je godiste automobil?
- Koja je kilometraza u pitanju?

Svako od ovih pitanja vuce razlicitu simboliku i razlicito se posmatra.

Na sva ova pitanja ti mozes da nadjes odgovor uz dovoljno strpljenja i poznavanje situacije, ali i odnosa izmedju simbolike, odnosno funkcije, odnonso vladavine.

Ponekad ces moci vladavinu odmah da prepoznas, ponekad neces. Ponekad jednostavno ne mozes jer su aspekti takvi da iskljucivo ti ne mozes da vidis, dok neki drugi astrolog, recimo, moze odmah da vidi ako je povezan s tim. Iz tog razloga astrolozi, kao i recimo lekari, imaju svoju specijalizaciju koju sami moraju da odrede vremenom u skladu sopstvenog znanja i umesnosti. Vladavine definisu ono sto ljudi rade, bilo da su toga svesni ili ne, bilo da to vole ili ne, bilo da time zele da se okruze ili ne.

Slucaj Shjvarcija : NPR Saturn ce uvek da donosi ljude koji ce da budu okruzeni kamionima, metalom, metalurgijom, vojnim vozilima, tenkovima i sl tome. Ceo njegov zivot je obojen Sunce/Saturn konjunkcijom.
 
Посматрај функције, однос планета.

Афликтовано Сунце даје пустињу. Лош однос са Венером/Биком која даје вегетацију, плодно тло и лош однос са Марс&Плутон комбинацијом/Шкорпијом која даје наводњавање, ствара опустошено, да не кажем јалово земљиште - пустињу. Сунце у позитивним аспектима даје главни град, метрополу, нпр. Сунце однос Венера - ето ти Париз, град светлости, лепоте, Сунце однос Сатурн - ето ти Рим, град културе и (мрачне) историје, Сунце однос Уран - ето ти Токио, хај тек, Сунце однос Плутон - ето ти Београд, град провода, али и криминала.....

Сад посматрај остале планете и њихову симболику. Знаш да Плутон (афликтован) означава гробље или место које је проклето. Како би посматрао Плутон у позитивном светлу? Шта би по теби требало да означава Плутон? Какав локалитет, каква географска или геолошко-биолошка дестинација?

Što se tiče geografskih lokaliteta, trenutno mi jedino na pamet padaju vulkani.

Energija koja se ne ispoljava spolja, koja kulja ispod površine, kao lava, i, ukoliko je dovoljno jako izazvana spoljašnjim faktorima, ume da eksplodira i da izađe na površinu, tada postaje jako destruktivna. Zbog toga vulkan.

Nisam siguran, kada pitaš ovo - u pozitivnom smislu, da li misliš na pozitivno dejstvo Plutona generalno ili misliš na lokacije koje imaju neku pozitivnu energiju.

Pozitivno dejstvo je u tome što, kad se čovek nađe u bezizlaznoj situaciji, tad se aktivira ova, generalno nesvesna strana čoveka, koja mu pomaže da preduzme nešto za šta ni u snovima nije u stanju da pomisli da može da učini i da spasi svoj život. Dakle, ta njegova regenerativna funkcija.
Mogućnost dubljeg sagledavanja stvari, daje veliku psihološku moć pa i fizičku snagu.

Ako misliš na lokalitete sa pozitivnom energijom - ne pada mi ništa na pamet. Sem ako vulkan nema takvu energiju.
 
Što se tiče geografskih lokaliteta, trenutno mi jedino na pamet padaju vulkani.

Energija koja se ne ispoljava spolja, koja kulja ispod površine, kao lava, i, ukoliko je dovoljno jako izazvana spoljašnjim faktorima, ume da eksplodira i da izađe na površinu, tada postaje jako destruktivna. Zbog toga vulkan.

Nisam siguran, kada pitaš ovo - u pozitivnom smislu, da li misliš na pozitivno dejstvo Plutona generalno ili misliš na lokacije koje imaju neku pozitivnu energiju.

Pozitivno dejstvo je u tome što, kad se čovek nađe u bezizlaznoj situaciji, tad se aktivira ova, generalno nesvesna strana čoveka, koja mu pomaže da preduzme nešto za šta ni u snovima nije u stanju da pomisli da može da učini i da spasi svoj život. Dakle, ta njegova regenerativna funkcija.
Mogućnost dubljeg sagledavanja stvari, daje veliku psihološku moć pa i fizičku snagu.

Ako misliš na lokalitete sa pozitivnom energijom - ne pada mi ništa na pamet. Sem ako vulkan nema takvu energiju.
Добро размишљање. Ђавоља варош је типична локација плутоновског типа - настала је деловањем вулкана, магнетична је дестинација за туристе, научнике, за њу се везују мистичне приче.

Идемо даље. Плутон означава и подземље, тако имамо: дестинације које су туристичког карактера (Кападокија, Киш), дестинације које служе као склониште у случају рата, ванредних околности:


Поред тога, постоје и градови на отвореном. Лас Вегас је типичан град плутоновског карактера. Налази се на забаченом месту, усред пустиње (Плутон квадрат Сунце), направљен од стране криминалаца, за сврху криминала, провода и обртања новца (Плутон опозит Венера).

А што се тиче локалитета са позитивном енергијом - Плутон означава трансформацију, прелазак из негативног у позитивно. Локације које су плутоновског карактера а које служе за исцељење, трансформисање енергије су ти енергетски кругови у природи, манастири који поседују исцелитељска својства (попут оног у Ђунису), итд...
 
Ima i karti gradova inace, nesto mi je bilo tesko da strpam Las Vegas u samo jedan znak. Nadjoh da je Las Vegas Bik/Lav, Sunce konjukcija Jupiter...ovo mi ima bas smisla s obzirom da je Jupiter vladar pete kuce(zabava..u Strelcu-kocka) a u konjukciji je sa vladarem Asc.
Merkur i Venera u Ovnu(impulsivnost) a Venera u Ovnu sa Merkurom su i lake i brze seme, zaljubljivanje na pet minuta, da ne zaboravimo i Mesec koji je u Vagi, a bas je poznat kao grad gde parovi idu naprecac da se vencaju.
Verujem da ti brakovi slabo opstaju, jer je vladar Meseca tj. Venera u znaku Ovna, gde joj nije bas najbolje.
Tu je i Mars u Skorpiji.
Zanimljiv je i Saturn na vrhu osme kuce, mesto gde se upada u dugove lako. Ima mnogo i zakulisanih radnji iza scene(10 kuce) jer je Skorpija u cetvrtoj kuci sa Marsom tu, plus Saturn u Ribama na vrhu 8.
 
Moze to i ovako da se posmatra.

Las Vegas se moze dovoljno definisati kroz Saturn na stepenu Bika u Ribama u kuci 8.

Venera i Merkur na MC naglasavaju radnju aparatima, pogotovo sto su aparati povezani za kucu 11 gde se nalazi Pluton, odnosno znak Blizanaca.

Povezanost je Saturn - Venera - Merkur i to sve u okviru Plutona koji naglasava novac s neba ili, prakticnije, zaradu tudjeg novca preko karata (Blizanci) ili drugih "Igara na Srecu" (Blizanci 11).

Kuca 5 ovde igra ulogu kada se posmatra iz perspektive coveka, tj. ljudi dugo putuju (Strelac) kako bi okusali srecu (Jupiter) i dobili silan novac (Jupiter Bik MC) i to sve u pokusajima brzog dobijanja novca (Venera u Ovnu) koja je naglasena u retro hodu, te se sve moze ili brzo dobiti ili, cesce, izgubiti.

Za Merkur i MC mozemo komotno reci da su uveliko u Biku pre nego li u Ovnu.

Proverimo jos neke od simbola srece

Asc na stepenu Strelca.
Mars na stepenu Blizanaca.
Uran na stepenu Blizanaca.

Vidimo da su planete postavljene tako da funkcionisu po principu mahinacije u kontekstu mehanickih naprava, a za ovo imamo Sunce u kvadratu sa Saturnom.

Simbolicki posmatrano Las Vegas je definisan Plutonom u Blizancima, funkcija mu je definisana Saturnom u Ribama u 8, Venerom i Merkurom na MC, a pod vladavinom je Bika, odnosno Venere koja je izuzetno slaba i to je svima dobro poznato(MC) jer su sanse za gubitak vece no sanse za dobitak, sto ne sprecava ljude da se i dalje klade.

Kuca Strelca je takodje izuzetno slaba, tj. Peta kuca, tako da svaki odnos dobitka/koristi za osobu je izuzetno umanjena.
 
Kako slaba peta kuca? Pa vladar pete kuce i vladar prve kuce(opsti signifikator situacije, tj. grada u ovom slucaju) su u konjukciji. To govori o bas naglasenoj kuci, o onome sto je u prvom planu...jos je u desetoj kuci. Posto je vladar Strelca tj. Jupiter u Biku, pa govori prilicno o tome da je to mesto gde ljudi idu da se materijalno uzdignu :D i da okusaju svoju srecu, a ne u crkvu npr. koja bi isto pala pod domen Strelca. Tako da sa te strane jeste slab Strelac, ali Jupiter(vladar pete kuce) je ovde naglasen, kako god da se okrene pa kuca nije slaba nego samo znak u koji pada Jupiter.
Merkur je ovde u Ovnu, nema veze sto je na 29tom stepenu.

Ovde bi 11kuca oznacavala dobitak, peta je ono sto mi dajemo(a ovde se daje dosta zbog Jupitera). 11 bi ovde oznacavala dobitak kao nesto preko puta pete...a ovde je vladar 11te kuce Merkur na 29tom stepenu sto cesto oznacava gubitke, jos u konjukciji sa retro Venerom. Merkur i Venera nisu prijatelji, zelja Venere za luksuzom, uzivanjem na neki nacin sprecava Merkur u racionalnom sagledavanju stvari, sto je u njegovoj prirodi.

Dodatno je ovde Mesec u trecoj kuci, kao kuci gde se raduje, treca kuca oznacava kraca putovanja, Mesec migracije, nomade, grupe ljudi...tako da je ovo grad koji nikada nije pust i radi 24-7 u kome je stalno neki metez.
Najcesce dolaze parovi(Mesec je u Vagi)
Ali istovremeno ljudi i brzo odlaze zbog Meseca kao najbrzeg astroloskog tela.

Zbog Venere u Ovnu koja je u losem dostojanstvu, ovde ima dosta i striptiza, golotinje, silikona itd. Ovde se zene ne libe da stave svoju seksualnost u prvi plan.
 
Peta jeste slaba jer se zabava samo povrsno vidi kod ljudi, a utom je slabija jer ne radi se zaista o zabavi koju covek dozivljava za sebe (5) vec o zavisnosti kockanja. Dalje, nema planeta koje pojacavaju dejstvo Pete kuce.

Kada mi astrolozi kazemo da je neka kuca losa, mi u stvari kazemo da je losa jer navodi ljude na lose akcije ili se desavaju lose situacije. Slaba kuca (5) oznacava probleme za ljude koji traze zabavu. Zabava moze doci privremeno Pluton 11, ali cesto sa ogromnom cenom iza toga. Pogotovo ako se ukombinuje sa alkoholom jer vidimo da je Neptun izuzetno lose postavljen u karti.

U karti vidimo da je peta kuca prazna, samim tim nije zaista signifikator bilo cega osim necije zelje, ali sve je u okviru materijalnog Bika. Strelac i smisao Strelca je daleko od ovog mesta.

Uostalom, meni kao Strelcu Las Vegas je jedno od lokacija koje smatram cistim kichem, a s druge strane ostvarenje Las Vegasa (koji ima dvojno ime, simbol dvojnih znakova) je utemeljeno i ostvareno kroz ulogu Italijanske Mafije (Pluton u Blizancima).

Dakle, povrsina, tj. pocetak Las Vegasa se moze oznaciti ulogom Strelca/Blizanca, ali to svakako nije prava namena, to je ono sto lezi na povrsini i ne moze zaista da ga definise. Mozemo reci da je neko sa jakom kucom Strelca, recimo, imao najveci ili najluksuzniji casino. To bi vec imalo smisla.
 
Peta jeste slaba jer se zabava samo povrsno vidi kod ljudi, a utom je slabija jer ne radi se zaista o zabavi koju covek dozivljava za sebe (5) vec o zavisnosti kockanja. Dalje, nema planeta koje pojacavaju dejstvo Pete kuce.

Kako moze da bude slaba kuca? Apsolutno nikako. Pa ceo grad postoji zbog zabave(pete kuce).
Da ne govorim(opet) o tome sto je zajedno sa vladarem prve kuce na vrhu neba, znaci da je jako naglasen vladar te kuce.
Ne znam kako ti gledas na to kad je kuca naglasena, ali naglasena je kad je njen vladar zajedno sa vladarom prve.
Nisu svi tamo zavisnici od kockanja. Oni koji jesu su pretstavljeni Saturnom u Ribama u 8, a ne ovom petom kucom.
Zavisnost su Saturn i Ribe.
 
Kuca je slaba dokle god nema nista da je naglasava. Jaka bi bila da ima Jupiter u sedistu (Strelcu) u 5oj kuci, recimo.

Najjaca kuca je MC, tj. deseta kuca.

Zabava se ne moze oznaciti iskljucivo jednom kucom, tj. kucom 5. Naravno, to je iz ugla coveka, ali u siroj slici covek je samo komponenta. Covek ne definise Las Vegas vec se mora posmatrati dualno odnos izmedju Las Vegasa i Coveka koji, recimo, ide da se kocka.

Las Vegas nije definisan ljudskim zeljama, vec ima svoju vrstu hijerarhije, zakona, propisa, igara itd Covek se mora prilagoditi njima.

Pokretanje kuce 5 se aktivira, prvenstveno, Putovanjem do Las Vegasa. Veliki deo iskustva nije samo biti u Las Vegasu, vec putovati do istog. Kroz to se ogleda kuca 5.

Vladar kuce 5 nije jak. On je povlascen Veneri, on je povlascen Biku. Povlascen je novcu. Ma koliko necija zelja bila da dobije novac, to se iskljucivo ogleda kroz kucu 11 (dobijanje novca na igrama za srecu). I u ovom slucaju imamo znak Blizanaca koji vlada igrama sa kuglicama, kockicama, kartama, pokeru, slot masinama i slicno tome. I vidimo da je tu predstavljen Pluton koji stavlja poslednji pecat, poslednju rec. Vidimo da je to srce Las Vegasa - underground kriminal. Vidimo da je Las Vegas utociste za Kriminal (Pluton izuzetno jak u Blizancima). Banja za kriminalce, drugim recima.

Zasto je Blizanac jaci u Las Vegasu? Jednostavno je pored Venere i - Merkur. Definicija je kroz Merkur. Zetoni. Novcici. Uloga i princip su novcani. Jupiter tu nema skoro pa nikakvu ulogu osim da dodje do Las Vegasa. Iz tog razloga 5 kuca je slaba, znak Strelca je slab. Nema tu neceg visheg. Cist kapital (Venera) koji ide kroz krimi ruke (Pluton Blizanci) definisan Merkurom (Igre).

Sto se brakova u Las Vegasu tice, oni mogu da se ogledaju kroz Mesec u Vagi u kuci 3.
 
I dalje se sastoji od dve reci, a takodje se naziva i Grad Greha.

Kada kazemo New York necemo da kazemo da je "New" samo odrednica. I dalje se posmatra dualno. I kada gledamo "Novi Beograd" ponovo imamo dualnu prirodu lokacije.

S trece strane se nalazi uveliko u podrucju gde se mahom prica engleski, tj. US. based english, samim tim se smatra dualnim imenom koji nije osnovan na latinskom vec na engleskom.

ljudi ugl kazu jednostavno Vegas, doduse.
 
Svakako je da si u pravu oko jezicke osnove. Mislim da je to interesantno jer prema jezickim odrednicama mozemo da vidimo kako dozivljavamo neki grad iz licne perspektive. Za mene ce Las Vegas uvek imati dvojno znacenje u imenu, slicno kao i Novi Beograd uprkos cinjenici da je deo Beograda.

Sad sam bas gledao na netu, kaze da se grad po statutu zove "City of Las Vegas" i podrazumeva dve podeljene teritorije.

Kopajuci dublje naisao sam da se Bulevar Las vegasa naziva "Strip" (strafta, pruga) koji povezuje dva dela.

Jedan deo se zove Padarise (Raj), a drugi deo se zove Winchester.

Prostire se u smeru Sever-Jug.

videoblocks-las-vegas-flag-city-of-usa-or-united-states-of-ameri.jpg


las-vegas-nevada-3d-waving-260nw-1148079908.png


Grad Vegas iliti City of Las Vegas, iliti Las Vegas, u svom statutu koristi dve jezicke forme, jednu englesku, a drugu latinsku. Da li da posmatramo de facto ili de iure?

Svakako je da u svim tim segmentima posmatranja Vegasa vidimo iskazivanje te dualnosti ili dvojnosti. Pa cak i kada pomislimo na sam Las Vegas, odmah znamo da su ljudi mahom lazni, dvolicni cak, mozda se ni ne prikazuju u svojim pravim licima. Vidimo da je simbolika Blizanaca veoma jaka, a to je cela poenta.

Pored te poente, vidimo i poentu da se vecina zgrada kopirala i smestila na jednu lokaciju u sred pustinje. Sfinga, Ajfelova Kula itd.

Svakako bi bilo lepo da se jos ljudi pridruzi prici : ) A ja cu u medjuvremenu da prelistam istoriju Las Vegasa
 

Back
Top