Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

Nije vezano za temu : Jeste vi kad razmislajali o ljudima koj znaju kad-vas vide , u koji ste se dan ili praznik rodili .
Uvek sam se pitao kako to mogu , kada te ne poznaju

To je vidovitost.

U ovom slucaju rekao bih da je u pitanju blazi oblik vidovitosti. moze da bude nekoliko stvari.

a) Blago vidovita osoba
b) Neko ko poznaje astrologiju i zna da profilise prema izgledu
c) Neko ko to podsvesno zna, negde nacuo, video, provalio pa otprilike zna
d) Luda sreca

U sustini rekao bih da je vidovitost, kod nekih ljudi je razvijenija, kod drugih nije. Ako pitas te ljude odakle im to, reci ce da primaju informacije sa neba ili slicno tome. Dok drugi jednostavno znaju. Skoro nikada nije bilo emotivnog karaktera kada god sam prisustvovao tako necemu. Vise je bilo kao da se tumaci neki matematicki zadatak.
 
To je vidovitost.

U ovom slucaju rekao bih da je u pitanju blazi oblik vidovitosti. moze da bude nekoliko stvari.

a) Blago vidovita osoba
b) Neko ko poznaje astrologiju i zna da profilise prema izgledu
c) Neko ko to podsvesno zna, negde nacuo, video, provalio pa otprilike zna
d) Luda sreca

U sustini rekao bih da je vidovitost, kod nekih ljudi je razvijenija, kod drugih nije. Ako pitas te ljude odakle im to, reci ce da primaju informacije sa neba ili slicno tome. Dok drugi jednostavno znaju. Skoro nikada nije bilo emotivnog karaktera kada god sam prisustvovao tako necemu. Vise je bilo kao da se tumaci neki matematicki zadatak.

ili neko ko vidi aure pa cak i kroz napisano...
 
Ovo je bilo nesto drugacije od intuicije. Vise kao Uranovski princip.

Kada jednostavno znas nesto, a ne znas zasto ili kako znas. Ovo je slicno onom kada majka oseti da detetu je lose ili neki drugi clan porodice. Ali nije isto.

@marlon : htedoh i to da napisem intuitivno, al' sta znam da l' je to... Tu nemam nikakvog iskustva sa ljudima koji vide aure.
 
Ovo je bilo nesto drugacije od intuicije. Vise kao Uranovski princip.

Kada jednostavno znas nesto, a ne znas zasto ili kako znas. Ovo je slicno onom kada majka oseti da detetu je lose ili neki drugi clan porodice. Ali nije isto.

@marlon : htedoh i to da napisem intuitivno, al' sta znam da l' je to... Tu nemam nikakvog iskustva sa ljudima koji vide aure.

ja to smatram prokletstvom
 
Ovo je bilo nesto drugacije od intuicije. Vise kao Uranovski princip.

Kada jednostavno znas nesto, a ne znas zasto ili kako znas. Ovo je slicno onom kada majka oseti da detetu je lose ili neki drugi clan porodice. Ali nije isto.

@marlon : htedoh i to da napisem intuitivno, al' sta znam da l' je to... Tu nemam nikakvog iskustva sa ljudima koji vide aure.

najlepsi osecaj je dodir ruke sa nekim ko tudje aure perceptivno snazno dozivljava, a ne vidi ih...to zovem jednakost ljudi ispod koze, iako spoljasnjost na to nicim ne ukazuje.

- - - - - - - - - -

ja to smatram prokletstvom


kako kad... svaki dar mozes u sebi kanalisati, isto kao sto kad neki umetnici zapadnu u krizu pa na silu zele inspiraciju a nje nema, tako i dar nije srecaili prokletstvo... vec samo dar...
 
kako kad... svaki dar mozes u sebi kanalisati, isto kao sto kad neki umetnici zapadnu u krizu pa na silu zele inspiraciju a nje nema, tako i dar nije srecaili prokletstvo... vec samo dar...

vidovitost i sl stvari kao sto je ova povezujem sa vodenim znakovima,a s'obzirom da je kod njih jedna od karakteristika nekad cak i preterena emotivnost smatram da ne mogu da se izbore ni sa svojim emotivnim stanjem a samim tim ni sa tudjim.
Ako vide tudju auru onda je i osecaju a to je nista drugo nego teret
 
vidovitost i sl stvari kao sto je ova povezujem sa vodenim znakovima,a s'obzirom da je kod njih jedna od karakteristika nekad cak i preterena emotivnost smatram da ne mogu da se izbore ni sa svojim emotivnim stanjem a samim tim ni sa tudjim.
Ako vide tudju auru onda je i osecaju a to je nista drugo nego teret

to osecanje je nista spram slusanja sudbina i najvaznije onog neizrecenog... to onda postaje deo tebe i to je zesci usud spram varijabile kao sto je emotivnost
 
ja to smatram prokletstvom

Ма какво проклетство, то је знак високе духовне развијености. У контакту сам преко фејса с једним амером који види чакре и ауру. Врло продуховљена особа, бави се јогом, медитира исл. И наравно погледа нечију ауру кад га занима, није то диско кугла која му искаче кад не жели. :mrgreen:
 
Ne bih to nazvao prokletstvom... Pogotovo ako mozes da pomognes ljudima maklar malcice na neki nacin.

E, sad, sto se vidovitosti tice mislim da je svakako istina da postoji vise verzija i nivoa vidovitosti, s tim sto ne bih znao da naglasim gde je koja granica. Rekao bih da vidovitost kod ljudi ima slican manifest kao percepcija o necemu, predznanje koje kao da nije deo sopstvenog osecanja ili razmisljanja. Jednostavno receno

- Informacija. Kada neko kaze "to je tu i nista drugo". To je vidovitost. I nikada nije sopstvena osobina ili sopstvena licnost, cak ume da smeta ljudima kada vide drugima. Jer obicno drugi se navade i onda kada znaju da je neko vidovit, obavezno pitaju.

Licno bih napravio razlike.

- Vidovitost (Uran/Pluton pred kraj znaka) (pokazalo se 100% tacnim u mojim iskustvima, dve vidovite Vodolije)
- Intuicija (Venera/Mesec/Pluton/Skorpija) (pokazalo se oko 50% tacnim u mojim iskustvima, mnogo Skorpionskih ljudi koje znam, ali znaju da preteraju trazeci krivce ili osudjujuci druge)
- Osecaj/saosecaj/empatija (Mesec/Ribe/Voda) (pokazalo se 100% tacnim samo za neke ljude, mora da se potrefi slagalica da bi ovo upalilo, u suprotnom 0% tacno)
- Predznanje preko snova (100% tacno kod ljudi koji mogu da imaju snove koji ce u detalj da predvide buduci dogadjaj, nevezano je za deja vu, nista u tom pravcu, mislim da svako moze ovo da ima 2-3 puta tokom zivota, sanjas nekoga ili nesto pre nego sto upoznas/dozivis)
- Nesvesno znanje (mesavina gorenavedenih, sa dva-tri cetiri ili svim, nisam upoznao ali smatram da moze da postoji teoretski).

U ovo nesvesno znanje bih stavio posmatranje ljudskih aura, ali ovo prepoznavanje po elementu, tj. prifilisanje po karakternim osobinama i duhu coveka je cista intuicija. Ljudi koji su filmofili i generalno daleko inteligentniji tipovi ljudi znaju da profilisu druge u sitna crevca, ali to bih rekao da je mesavina intuicije i predznanja. Uz samo malo informacija i psiholoske osnove, moze se lako napraviti zakljucak o nekom/nekoj osobi, posmatrajuci njene granice, odluke, racio itd.

Gledanje aure je isuvise licno i subjektivno da bih mogao da potvrdim na nekoj osnovi, zato nemam iskustva s tim. Svakako ne mogu da vidim aure drugim ljudima. Ali znam da se ovo moze trenirati ako postoji dar, mene jednostavno nikada nije privlacilo.

Sorry na poduzem postu.
 
Pa naravno, verovatno mora da se fokusira ali dosta i oseca generalno.
Mada jbg, all magic comes with a price :) Fora je da naucis da zivis sa svojim talentima, razvijas ih i uzivas u njima, a ne da ih gledas kao prokletstvo.
Izmadju ostalog, to je jako banalan pristup jednom tako mocnom daru.

to osecanje je nista spram slusanja sudbina i najvaznije onog neizrecenog... to onda postaje deo tebe i to je zesci usud spram varijabile kao sto je emotivnost

Ovaj put cu ja morati da preupitam sta je pisac hteo da kaze? :mrgreen: Msm astrologija se ne bavi time ako na to mislis.
A i da se bavi, na nivou ovih sarlatana...Nesto bih rekao da 50e brise to :lol:
 
Ne bih to nazvao prokletstvom... Pogotovo ako mozes da pomognes ljudima maklar malcice na neki nacin.

E, sad, sto se vidovitosti tice mislim da je svakako istina da postoji vise verzija i nivoa vidovitosti, s tim sto ne bih znao da naglasim gde je koja granica. Rekao bih da vidovitost kod ljudi ima slican manifest kao percepcija o necemu, predznanje koje kao da nije deo sopstvenog osecanja ili razmisljanja. Jednostavno receno

- Informacija. Kada neko kaze "to je tu i nista drugo". To je vidovitost. I nikada nije sopstvena osobina ili sopstvena licnost, cak ume da smeta ljudima kada vide drugima. Jer obicno drugi se navade i onda kada znaju da je neko vidovit, obavezno pitaju.

Licno bih napravio razlike.

- Vidovitost (Uran/Pluton pred kraj znaka) (pokazalo se 100% tacnim u mojim iskustvima, dve vidovite Vodolije)
- Intuicija (Venera/Mesec/Pluton/Skorpija) (pokazalo se oko 50% tacnim u mojim iskustvima, mnogo Skorpionskih ljudi koje znam, ali znaju da preteraju trazeci krivce ili osudjujuci druge)
- Osecaj/saosecaj/empatija (Mesec/Ribe/Voda) (pokazalo se 100% tacnim samo za neke ljude, mora da se potrefi slagalica da bi ovo upalilo, u suprotnom 0% tacno)
- Predznanje preko snova (100% tacno kod ljudi koji mogu da imaju snove koji ce u detalj da predvide buduci dogadjaj, nevezano je za deja vu, nista u tom pravcu, mislim da svako moze ovo da ima 2-3 puta tokom zivota, sanjas nekoga ili nesto pre nego sto upoznas/dozivis)
- Nesvesno znanje (mesavina gorenavedenih, sa dva-tri cetiri ili svim, nisam upoznao ali smatram da moze da postoji teoretski).

U ovo nesvesno znanje bih stavio posmatranje ljudskih aura, ali ovo prepoznavanje po elementu, tj. prifilisanje po karakternim osobinama i duhu coveka je cista intuicija. Ljudi koji su filmofili i generalno daleko inteligentniji tipovi ljudi znaju da profilisu druge u sitna crevca, ali to bih rekao da je mesavina intuicije i predznanja. Uz samo malo informacija i psiholoske osnove, moze se lako napraviti zakljucak o nekom/nekoj osobi, posmatrajuci njene granice, odluke, racio itd.

Gledanje aure je isuvise licno i subjektivno da bih mogao da potvrdim na nekoj osnovi, zato nemam iskustva s tim. Svakako ne mogu da vidim aure drugim ljudima. Ali znam da se ovo moze trenirati ako postoji dar, mene jednostavno nikada nije privlacilo.

Sorry na poduzem postu.
:rumenko:
 
Ма какво проклетство, то је знак високе духовне развијености. У контакту сам преко фејса с једним амером који види чакре и ауру. Врло продуховљена особа, бави се јогом, медитира исл. И наравно погледа нечију ауру кад га занима, није то диско кугла која му искаче кад не жели. :mrgreen:

ne zelis ovo u zivotu,veruj mi :lol:
 
Ne bih to nazvao prokletstvom... Pogotovo ako mozes da pomognes ljudima maklar malcice na neki nacin.

E, sad, sto se vidovitosti tice mislim da je svakako istina da postoji vise verzija i nivoa vidovitosti, s tim sto ne bih znao da naglasim gde je koja granica. Rekao bih da vidovitost kod ljudi ima slican manifest kao percepcija o necemu, predznanje koje kao da nije deo sopstvenog osecanja ili razmisljanja. Jednostavno receno

- Informacija. Kada neko kaze "to je tu i nista drugo". To je vidovitost. I nikada nije sopstvena osobina ili sopstvena licnost, cak ume da smeta ljudima kada vide drugima. Jer obicno drugi se navade i onda kada znaju da je neko vidovit, obavezno pitaju.

Licno bih napravio razlike.

- Vidovitost (Uran/Pluton pred kraj znaka) (pokazalo se 100% tacnim u mojim iskustvima, dve vidovite Vodolije)
- Intuicija (Venera/Mesec/Pluton/Skorpija) (pokazalo se oko 50% tacnim u mojim iskustvima, mnogo Skorpionskih ljudi koje znam, ali znaju da preteraju trazeci krivce ili osudjujuci druge)
- Osecaj/saosecaj/empatija (Mesec/Ribe/Voda) (pokazalo se 100% tacnim samo za neke ljude, mora da se potrefi slagalica da bi ovo upalilo, u suprotnom 0% tacno)
- Predznanje preko snova (100% tacno kod ljudi koji mogu da imaju snove koji ce u detalj da predvide buduci dogadjaj, nevezano je za deja vu, nista u tom pravcu, mislim da svako moze ovo da ima 2-3 puta tokom zivota, sanjas nekoga ili nesto pre nego sto upoznas/dozivis)
- Nesvesno znanje (mesavina gorenavedenih, sa dva-tri cetiri ili svim, nisam upoznao ali smatram da moze da postoji teoretski).

U ovo nesvesno znanje bih stavio posmatranje ljudskih aura, ali ovo prepoznavanje po elementu, tj. prifilisanje po karakternim osobinama i duhu coveka je cista intuicija. Ljudi koji su filmofili i generalno daleko inteligentniji tipovi ljudi znaju da profilisu druge u sitna crevca, ali to bih rekao da je mesavina intuicije i predznanja. Uz samo malo informacija i psiholoske osnove, moze se lako napraviti zakljucak o nekom/nekoj osobi, posmatrajuci njene granice, odluke, racio itd.

Gledanje aure je isuvise licno i subjektivno da bih mogao da potvrdim na nekoj osnovi, zato nemam iskustva s tim. Svakako ne mogu da vidim aure drugim ljudima. Ali znam da se ovo moze trenirati ako postoji dar, mene jednostavno nikada nije privlacilo.

Sorry na poduzem postu.
dzaba ti sto zenu mozes proceniti kakva je kad je zbunjena , po polozaju kako drzi noge, kako kanalise stid ili nervozu pred nepoznatim... to je sve nista, profilisao si tip i nista van toga... da bi znao sustinu moras joj dopreti do emotivnog, razbiti joj racio na sitna crevca, svesti je u razgovoru ako treba na cistu vulvu i opet nisi nista postigao... zagrljaj drugarski poljubac ili ovlasni dodir po ledjima vise govore o njenoj dubini no svi profili... zato su one gluplje od muskaraca ali imaju pamet koju mi nikad necemo imati i sto je mnogo vaznije, razumeti.
 
Ma mislim na sustinu neshvatljivog. Govor tela manje-vise. Cek, citiracu


zagrljaj drugarski poljubac ili ovlasni dodir po ledjima vise govore o njenoj dubini no svi profili... zato su one gluplje od muskaraca ali imaju pamet koju mi nikad necemo imati i sto je mnogo vaznije, razumeti.

Ovo prvo ok, ali drugo na sta mislis. Zenska intuicija?

Moze da se to potvrdi u astrologiji preko Meseca.
 
aj vako... tis racionalan preko svake mere, ono na stenbaju ti mozak fercera i na najmanju pobudu, analizira izreceno ili pokazano ili makar kao nagovestaj umetnuto...razmisljas u modalitetima kojim ti racio nalaze i nekad das slobodu sebi da malo i odlutas... ali to je to.

zena ili apstraktna amorfna tvorevina uopste ne radi tako... zadrzacu se na onim prevejanim, obe od svacega strpnu po malo ako im odgovara, malo racia da se ne zaebe, malo droljastog modaliteta da te vidi kako dises, malo glumatanja i laganja o sebi da napravi sliku ne koju bi ti zagrlio vec da ne da ono sto zna da jeste... e tu nastaje kvrc... ako ovo radi muskarac on zna da to radi svesno i sa ciljem, zena to radi ne afirmativno vec iz kompulsivne potrebe posto je to deo njenog dnk... skoro svake zene. svo to fino tkanje sebe pred drugima nekad je u formi zastite, nekad u formi igre, nekad u formi zavodjenja... to njoj toliko udje u krv da izgubi orijentaciju u kom pravcu se krece ono sto postavlja kao sebe pred drugim.

muskarac prvo pokusava da razume pa kad ne razume, a ne razume, aktivira kao svaka dileja odbrambeni mehanizam koji kaze ova je lujka i blago se povuce sto njoj da overdrive da picne normalno da prica sa onim cinicnim kezom jer zna da dominira. jedini lek je da je on ako joj se svidja zaskoci i obali pa ce njen nauceni trud izbledeti dok ne orgazmira... posle orgazma ina dva puta: jedan je strogo kuliranje gde te postavlha na poziciju izyebanog mesa a drugi cilemile macoluce gde te opet postavi na poziciju mesa... kako veza odmice a ona bude svesna da si u njenim lepljivim nitima, nista neces razumeti sta i zasto radi jer joj onda ego radi 1000 posto i sve ono sa pocetka ide u tebi neobjasnjive katarze njenih manipulacija.... kao pile u kucine budes

zato i kazem da zenu moras metaforicno ubiti u glavu i pokazati joj da dobro razumes sta i zasto radi, pokazes joj da ti umes to mnogo bolje a onda te ona kobajagi zavoli samo da bi naucila ono sto ne zna i obogatila svoju sado mazo sobu podsvesti koja joj kerozin za sve, od maste do racia. zato je svedes u komunikaciji na vulvu, da bi se iznervirala i pocela da gresi jer cim pogresi i otkrije se, tvoja je... nadjes joj kerkaportu kroz koju mozes uvek da dopres do njenog iracia i schluss

naravno postoji i ono kad se zateleba i zavoli i to je najlepse ali to traje dok joj sve stima, cim pocne neki kurslus krece ovo s pocetka i ti si opet zrtveni jarac.
 
Poslednja izmena:
Ma lepo mi je da citam kada pises. Sigurno se nekome ne svidja sta napises, ali meni je drago jer si iskren.

A inace volim da sve analiziram. Hteo-ne hteo, moram, to je mod mene tako. Stalno neki brojevi idu :lol:

Gledam da to sto napises razumem i adekvatno primenim na astrolosku stranu jer mi je to bitno da bih video potvrdu.

U astrologiji, recimo, svakako postoji osnova po kojoj su muskarac i zena odvojeni svetovi i svakako postoji naglasena ta zenska mazohisticka, podsvesna strana u kojoj se muskarac tretira lose (cesto kroz zvocanje) ukoliko nije dovoljno napadan. I to je uvek tako u osnovi bez obzira koliko se trudili da u socijalnim normama izigravamo neko dostojanstvo. U osnovi se to ne menja.
 

Back
Top