Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

Mene zanima jel ima neko nesto da mi kaze o Marsu u Devici? :D

Evo sam ti kopirala tekst sa stručnog dela
Naravno bitno je i u kom je polju Mars i kakve aspekte pravi
Ovo je najopštije:
Mars u devici
Marljive osobe, uvek spremne da realno gledaju na sve što se oko njih događa. Taj realističan pogled na svet je rezultat promišljenosti, metodičnosti i sposobnosti da se reaguje samo u onoj meri koliko je to neophodno. Energija je prisutna i ne nedostaje, ali se sa njom racionalno postupa. Tamo gde nije neophodno, osobu sa Marsom u Devici sigurno nećete pronaći. Ove osobe imaju sposobnost da kontrolišu svoje emocije, na primer da ih ostave po strani, ako je u pitanju karijera, neki važan posao ili stvar do koje im je stalo. Takođe i u privatnom životu ove osobe su u stanju da potpuno kontrolišu svoje emocije i seksualnost. Kao da ih uključuju i isključuju po potrebi. Dosta su nervozne i kritički nastrojene.

- - - - - - - - - -

Mars predstavlja i tvog muškarca
 
Čim je u prvom-ima dosta snage
Važno da nije iznapadan od Saturna, Urana ili Plutona
Onda ispoljava negativnosti
Dobro je što je prvo i zbog toga što onda nervozu ispoljavaš na spolja
Bolje nego na unutra što hoće introvertne Device da urade

- - - - - - - - - -

I ko što rekoh-takvi muški te prvlače
Bar po Marsu
Uzdržani i taktični
Što i nije tako loše
 
Mars u Devici najbolje da je neki hirurg, matematicar, sahista. Vredan, radoholicar, ali nije karijerista. Malo i nervozan, problemi sa stomakom. Ako ne usmeri energiju u neki rad, moze da bude malo i dzangrizav sto na dalje zavisi i od toga gde je njegov dispozitor-Merkur. Ako je Merkur u Skorpiji, Ovnu, Jarcu, Devici, cak i Vagi to pojacava tu verbalnu ostrinu :mrgreen:
A sto se tice Marsa u prvoj kuci to nije tako dobra varijanta a manje ili vise je losa u zavisnosti od toga kojim kucama vlada Mars, ali rekla si da si podznak Lav, dakle Mars ti vlada 4tom i devetom kucom, dakle neko iz porodice ima jak uticaj na tebe(4k) ili je neko zahtevao od tebe previse(Devica je znak perfekcionizma).
U sustini lukav Mars, a nije slab u bukvalnom smislu reci, nego Mars je znak borbe a ne racija, i zbog toga u Devici moze nekad previse da razmislja a ne preduzima konkretne korake, gubi se u analizi.
 
Pozdrav za sve :)
Imam pitanje: zna li neko šta nosi ovaj Uran u Biku, onako generalno a i nama bikčićima, šta nam se sprema :prpa:

Iznenadne gubitke ako ti je loša Venera. Preko 1ve kuće u Biku donosi naglu napetost i nervozu. Može doneti alternativne metode učenja stvari za koje nikada ne bi rekla da ćeš učiti. Preko kuće 1 donosi i potrebu da se menja život na neki način. To su godine za koje se kaže da su ljudi u klimaksu. Od natalnog Urana zavisi kako se to dalje gleda.

U Srbiji može da donese tehnološke promene kao i vidne promene u ishrani. Donosi opremanje puteva (Merkur) kao i svega što se tiče Blizanaca (kratak put) i Device (mašinerija, vozovi, mehanički uređaji itd). Reinovacije starog i zastarelog.

Narednih devet godina u Srbiji nepogode, pogotovo što se tiče strujnih udara (munje, gromovi i slično tome), a zime mogu biti veoma jake (zavisi od Neptuna). Ljudi će početi u Srbiji da naglo paze na nivo ishrane kao i generalnu ishranu.

Globalno, zemlja koju je ovo najviše pogodilo jesu Filipini. Čim je uleteo Uran u znak Bika treba gledati zemljotrese kao i masovne udare e. struje.

Ne poklapaju se nimalo Uran i Bik. Bukvalno nebo i zemlja. Oprezno sa tehnologijom i tehnikom. Pojeftinjenje mobilnih telefona, naglo unapređenje komunikacije i sl. Masovni prelazak na Fiber optiku u Srbiji.

Pojavljivanje hakerskih udruženja, revolucije u načinu pripremanja hrane, prelazak industrije na ekonomičnije i isplativije gorivo (pogotovo kroz narednih 20 godina dok protranzitira i kroz Blizance).

I dalje su krizne godine i čekam 2024. kada se tek može osetiti vidan napredak u Srbiji.

Treba gledati poziciju Plutona daleko više kao i imigrante kada bude Pluton otišao u znak Vodolije. Tu se već ne zna gde može da pukne i gde će da odu i šta da traže. Indonezija najopasnija lokacija za terorizam sa Plutonovske tačke posmatranja.

Ljudi koji imaju majke, očeve, babe i dede u znakovima Bika, a u poznim godinama, mogu da očekuju da će osetiti delovanje URana na nervni sistem, grlo, moguće šlogove i slično tome. Kod OVna je ugl donosio alchajmera.

Treba pratiti kako će se pevanje i stil pevanja promeniti u narednih 9 godina.
 
Dakle Uran preko Saturna natalnog i to baš sada, a počelo je intezivnije pre 3-4 meseca, ne?

Predlažem da se poseti lekar kako bi se utvrdilo da li je do toga. Mars nema loše aspekte, jedino što je u Devici pa se svaki vid grubosti (uključujuči i zvučno zagađenje) vidi negativnim.

U najgorem slučaju u pitanju je neki delić koščice ili nerva između uha, vilice i grla. Ako se to baš sada pokazalo veoma jačim no ranije definitivno poseta lekaru jer su i Uran i Saturn u priči.

Saturn se tradicionalno vezuje za oba uha, a s druge strane su to Merkur i Jupiter. U modernom su oba pod vladavinom Ovna i Marsa. Zato slutim na neku koščicu ili nerv/mišić.
 
Tako nekako, i duze, od decembra sam bolesna sa prekidima od par dana. A cim sam bolesna bolu me i usi.

Isla svakih malo kod lekara, ispiranje, antibiotici i nista. Poslednje su mi rekli da bol dolazi od umnjaka, a skoro sam otkrila da imam neki hronicni problem s sinusom, tako da mozda dolazi odatle, ne znam da ne smaram sad.
 
Iznenadne gubitke ako ti je loša Venera. Preko 1ve kuće u Biku donosi naglu napetost i nervozu. Može doneti alternativne metode učenja stvari za koje nikada ne bi rekla da ćeš učiti. Preko kuće 1 donosi i potrebu da se menja život na neki način. To su godine za koje se kaže da su ljudi u klimaksu. Od natalnog Urana zavisi kako se to dalje gleda.

U Srbiji može da donese tehnološke promene kao i vidne promene u ishrani. Donosi opremanje puteva (Merkur) kao i svega što se tiče Blizanaca (kratak put) i Device (mašinerija, vozovi, mehanički uređaji itd). Reinovacije starog i zastarelog.

Narednih devet godina u Srbiji nepogode, pogotovo što se tiče strujnih udara (munje, gromovi i slično tome), a zime mogu biti veoma jake (zavisi od Neptuna). Ljudi će početi u Srbiji da naglo paze na nivo ishrane kao i generalnu ishranu.

Globalno, zemlja koju je ovo najviše pogodilo jesu Filipini. Čim je uleteo Uran u znak Bika treba gledati zemljotrese kao i masovne udare e. struje.

Ne poklapaju se nimalo Uran i Bik. Bukvalno nebo i zemlja. Oprezno sa tehnologijom i tehnikom. Pojeftinjenje mobilnih telefona, naglo unapređenje komunikacije i sl. Masovni prelazak na Fiber optiku u Srbiji.

Pojavljivanje hakerskih udruženja, revolucije u načinu pripremanja hrane, prelazak industrije na ekonomičnije i isplativije gorivo (pogotovo kroz narednih 20 godina dok protranzitira i kroz Blizance).

I dalje su krizne godine i čekam 2024. kada se tek može osetiti vidan napredak u Srbiji.

Treba gledati poziciju Plutona daleko više kao i imigrante kada bude Pluton otišao u znak Vodolije. Tu se već ne zna gde može da pukne i gde će da odu i šta da traže. Indonezija najopasnija lokacija za terorizam sa Plutonovske tačke posmatranja.

Ljudi koji imaju majke, očeve, babe i dede u znakovima Bika, a u poznim godinama, mogu da očekuju da će osetiti delovanje URana na nervni sistem, grlo, moguće šlogove i slično tome. Kod OVna je ugl donosio alchajmera.

Treba pratiti kako će se pevanje i stil pevanja promeniti u narednih 9 godina.

Veliko hvala na odgovoru N3Wz, sve mi izgleda da je baš tako kako si napisao :worth:

I bez ovog Urana, osećam da mi sleduju neke promene, jer vidim da sam se zaglavila već duže vremena, tako da htela ne htela, moraću da se pomičem :confused: a to bikovima uvek teško pada ;)
Inače kod mene je sad Uran u II kući, koja je po ''opštem horoskopu'' da tako kažem, opet neka kuća bika, jel? Znači, promene - samo tako :eek:
U natalu mi je Uran u VII kući, mada mislim da sad ovaj tranzitni neće imati mnogo veze sa životnim i ljubavnim partnerima, ovo je više vezano za mene lično... pa dobro ajd, da vidimo te promene... nervni sistem kažeš :sad2: joj

Hvala puno još jednom :ok:
 
Jeste li uspeli da prostudirate simboliku svog imena u natalnoj karti (3. polje, merkur...) i koliko ima podudaranja sa teorijom?

Dominantna planeta u mojoj karti je Neptun, ime mi je totalno u simbolici Neptuna. Ribe su mi naglašene u karti i dvanaesta serija.

Takođe asteroid sa mojim imenom je tačno na mom Merkuru, vladaru mog Asc.

Olympea, za mene je Mars najbolji u prvoj kući baš... I u desetoj...
 
Ascendent Ovan. Saturn na Ascendentu u 12 kući na 19. stepenu Ovna - stepen egzaltacije Sunca. Ascendent i Mars se nalaze u terminima Saturna. Vladar desete kuće je Saturn.
Može li neko da poveže ovo?
Kada gledam termine, da li gledam i u kom znaku se nalazi planeta, pa na osnovu znaka, aspekata, dispozitora pravim neku sliku?

Saturn u Ovnu je u znaku svoje slabosti, tačnije u padu je što je za njega loša pozicija.
To što ti je i vladar Mars kao i ASC u terminu Saturna samo mu još više daje na značaju, jer kada neka planeta nema ni jedno drugo dostojanstvo ( nije u sedištu ili egzaltaciji ) onda su i termin ili lice takodje bitni da joj daju na kvalitetu.
Za tebe je bitno da li je rodjenje dnevno ili noćno ( da li je Sunce iznad horizonta, ili u donjem delu karte, tj noćno ) jer će to u velikoj meri obeležiti tvog Saturna i sve što on simboliše, a ovakav Saturn nije baš da obiluje kvalitetom, više je kamen spoticanja i prepreka u životu, a sam Saturn u Ovnu naginje samoživosti i egoizmu.
 
Moj drug ima tu kombinaciju, s tim što mu je Sunce u Jarcu u desetoj i ima planete u desetoj. Saturn blizu Asc u Ovnu. Povezanost desete serije (politika, vlast, ambicija) sa dvanaestom (nešto spolja, daleko, strano)... On se bavi spoljnom politikom. I veoma je odgovoran, i deluje dosta kruto iako je veoma nežna duša, ono tipa piše poeziju, voli boemski život i sl. Veoma je visok i ima lepu građu.
 
Moj drug ima tu kombinaciju, s tim što mu je Sunce u Jarcu u desetoj i ima planete u desetoj. Saturn blizu Asc u Ovnu. Povezanost desete serije (politika, vlast, ambicija) sa dvanaestom (nešto spolja, daleko, strano)... On se bavi spoljnom politikom. I veoma je odgovoran, i deluje dosta kruto iako je veoma nežna duša, ono tipa piše poeziju, voli boemski život i sl. Veoma je visok i ima lepu građu.

Kvadrat Sunca i Saturna je dosta težak ali to je baš ta postavka koju sam rekla, kada je dnevno rodjenje i Sunce, Jupiter i Saturn su u svojoj sekti, jer u dnevnim rodjenjima je bolje za Saturna, pošto mu onda toplina dana ublažava hladnoću i suvoću koja ga inače karakteriše.

Mnogo je teže ljudima koji ga imaju loše položenog u noćnom rodjenju, onda ume da donese i siromaštvo i da čovek nema posao, da mu sve ide teško i kao da nosi kamen oko vrata...
 
Da li u astrologiji postoje termini kao što su 'duša' 'savest' i kako se oni posmatraju. Normalno je da čovek bez duše nema ni savest a to već spada u termin psihopatske ličnost.
Mnogi 'duhovni učitelji' iznose mišljenje da je polovina ljudske populacije inkarnacija bez komponente duše, inteligentni ali bez osećanja, empatije... i to prikrivaju glumom.

Da li astrologija može biti 'lakmus papir' za ovakvu dijagnostiku? Naravno, jelte, onaj ko ima dušu može je i izgubiti... ali ne i obratno.
 

Back
Top