Pitanja ili nedoumice vezane za astrologiju

Dobro, dok si tu, i hvala puno. Ovaj moj Saturn mi smeta, je l. Videla sam da se zato preporucuje da pocinjem neki posao i decu da pravim kasnije, tipa 33-36... je l znas ti za to?

Da treba da pravim razliku izmedju posla i karijere xD razumem.

Vidovit decko, zbunjen :)

Razumem te,Saturn nam uvek svima smeta a ima i vecih opasnosti od njega :)
Budi srecna sto udara po V polju.Obicno u 5 daje malo veza,starije partnere ili dugotrajne veze.
Po tvojoj karti rekla bih da je ovo prvo,narocito jer je u opoziciji sa Jupiterom koji opet sa druge strane
moze da donosi u tvoj zivot i nemoralne muskace.

Ne znam zasto bi pocinjala posao tek od tad,on je suvladar tvog VI polja ali Saturn uvek trazi da se radi
i sam predstavlja karijeru .Rad,red i disciplina.Ono na sta ti mislis je cekanje Saturnovog povratka ali on
se desava u 29-oj godini svake osobe.
Decu pravi kad osetis da je vreme (Saturn) a ne kada on kaze :)
Ne preporucuje se ulazak ljudima u brak pre njegovog povratka ali onima kojima on vlada 7poljem.
Tebi je vladar 7 u konj.sa njim pa zbog toga nisi usla u brak pre 29-e :)

- - - - - - - - - -

disco, si ti mushko ili zensko?:zstidljivko:

i mene je zbunio/la :rotf:
 
Nista ne znam iako se pravim da znam a sve me zanima.
Ne znam odakle da krenem sa pitanjima

- - - - - - - - - -



Istina.Verovatno si videla moju kartu,imam samo jedan kvadrat.
120 i 60 su me ulenjili dosta.Mada,imam takav zivot za sad (hvala Bogu) da nemam za sta da se borim.

- - - - - - - - - -



Dobro se izrazio.

- - - - - - - - - -



Kada je dosta planeta ispod horizonta osoba tezi porodicnom zivotu,roditeljstvu,domu,sebi.
Kada su iznad horizonta osoba tezi javnom zivotu,karijeri.

Ti imaš toliko naglašen arhetip Lava (mislim da je otud ta dečija bezbrižnost)... I taj Mesec u prvoj...

Imaš traumu vezanu sa ekspresiju ega, za kreativnost. Tvoj Lav ima krila (Neptun u petoj), on je prelep, ali su mu krila slomljena (Uran trauma). On pati, jer iako sve što stvara je prelepo i onostrano, ali potvrda mu je uskraćena... Kao da se njegova umetnost ne razume, ne shvataju ga. Ima čudne načine... Uran konjukcija Neptun u petoj, dipsozitor Saturn u šestoj. On mora biti marljiv i uporan u tom svom čudnom načinu, i penjati se mic po mic, sve dok ne usavrši te svoje čudne metode koje su mu bile osporavane oduvek.

I mora da nađe svoju istinu, idući do ekstrema (vladar čvora razrešenja (SMČ) u Škorpiji u trećoj)...

Imaš paradoks JMČ u Blizancima u devetoj, a SMČ u Strelcu u trećoj, i u aplikaciji sa Plutonom u Škorpiji.

Navikla si kroz svoje inkarnacije da slušaš druge, njihove ideje, i ideologije, i da to prenosiš.

Pokušavala si da prodreš do svoje istine ipak (Pluton na SMČ-u u Šk), ali si u tome imala pogrešne ili čudne metode, ili si u načinima da to uradiš doživela traumu, otuđenje (Saturn kvadrira čvorove iz šeste iz Vodolije). Možda si radeći sve to, naišla na nešto što te zauvek otuđilo od svih oko tebe. I posle više nikad nisi mogla da se vratiš i da budeš to što si bila. (Saturnov povratak će to da aktivira, kada pređe preko Saturna u šestoj.)

Sve to jer si htela potvrdu (dispozitor u petoj)...

Pa si u toj ogromnoj želji da KAŽEŠ (naglašen arhetip Blizanaca kroz prošlost), manipulisala informacijama (Pluton u Škorpiji u trećoj). I tako si se osećala moćno.

Ali to nije bila tvoja istina.

Moraš da prodreš do srži (Jupiter u Škorpiji kao čvor razrešenja), ma koliko manipulacija i bola bilo iznad toga. Moraš da odeš do ekstrema...

I u ovom životu moraš da razviješ svoje metode (Mesec u Devici u prvoj). Ma koliko one bile čudne (šesta u Vodoliji). I ma koliko ti imala odbojnost prema tome (Saturn u šestoj), zbog nekih trauma koje si preživela kada si pokušavala da se izraziš (dispozitor Saturna u petoj Uran/konjukcija Neptun)... Pošto je dete jedan od vidova kreativnosti... Jedan od bukvalnih paralelnih života je bilo to da je tvoje dete bilo nekakva žrtva... Neptun. I na neke načine ti vučeš traume vezane za kreativnost.

Kada si kreativna, osećaš da se žrtvuješ, ili da si žrtva, ili osećaš da stalno proživljavaš neku traumu (koja se opet mogla destiti i u ovom detinjstvu (peta)).

Ne znam, da li je tu bilo neke priče sa braćom i sestrama... Jer je naglasak na trećoj i na Blizancima. Da li je neko uvek dobijao više pažnje i potvrde za svoje kreacije nego ti. Da li se tvoje unutrašnje dete rasplakalo kada njegov crtež nije dobio aplauz nego brat ili sestra.

Ne mora biti da je sve ovako bukvalno bilo, ali u nekima od milijardi života se dešavali takvi scenariji.

E onda si se okrenula manipulaciji. Pa je u nekim životima verovatno bilo i nasilja prema braći i obrnuto...

Blizanci nisu samo braća nego i sakupljanje informacija...

Samo bacam misao...

Ali ova Neptun Uran konjukcija mi je tako divna a tako tužna u petoj.

Ovaj Mars je aktivna ekspresija Plutona. On će pokušati i u ovom životu preko Marsa da se izrazi. Velika samokontrola, ili blokade, tj. samokontrola zbog opreznosti, zbog nekadašnjih preživljenih blokada i trauma, ili zbog odgovornosti (Jarac). Ali takođe je u petoj... (Pluton, duša, će, da bi naučila to što ga zanima, akcijama Marsa, i celom kartom opet napraviti scenario u kome ćeš morati da se pozabaviš time. Njegov izaslanik, Mars je kao što vidiš upravo u petoj, dakle on to želi. Da se izrazi, da bude taj Lav. Da rizikuje (peta), sigurnost i ugled (Jarac). I u konjukciji je sa Venerom, koja ti vlada devetom (gde je tačka polariteta Plutona i JMČ). Deveta ISTINA, Strelac. Zbog svoje istine, on želi da rizikuje sve, ili da bi došla do prave istine moraš da rizikuješ i probiješ blokade, a na tom putu ćeš otvoriti stare rane i traume (Vodolija).

Preko deteta i dece, ćeš moguće opet preživeti sve te traume... Kroz odnos sa detetom moguće. Peta kuća ti je okidač.

Jarac tu sve nešto drži pod kontrolom... Ali teško, previše je tu svega što želi da se oslobodi i konačno poleti.

Ovo što pričam je evolutivna astrologija duše. Tvoja duša dolazi iz atmosfere Blizanaca (Pluton u trećoj kući)... U reči osećaš svoju moć (Pluton).

E da, pošto je Sunce dosta umešano, otac, i sadašnjost (Sunce)... To može biti da neko nije dovoljno uvažavao ili poštovao tvog oca... Majka ti je naglašena, prva kuća, ali oca voliš, i nekako od njega vučeš te talente, a moguće i traume.
I onda se nekad dešava da se dete, tj. mi, ponašamo buntovnički, i skandalozno, da bismo izblamirali neki autoritet, i time osvetili naše Sunce (oca ili nešto što je po nama bilo potiskivano i neuvaženo, neka kreativnost kojoj neko nije dao da se izrazi)...

Sve spolja deluje kao fino, samokontrola, kontrola, primerno, ali onda neko, tj. mi, pravimo neke skandale i bezobrazluke, kako bi naše dete (sunce ili otac), dobilo potvrdu.

Neko je nametao svoje metode, a ti hoćeš svoje metode, svoj način. Tj. to postaješ u ovoj inkarnaciji Ovan, Mesec u prvoj u Devici.

Ono što sam spominjala su raznorazni scenariji, koji su mogli uzrokovati sadašnje blokade. Blokada je vezana za ličnu ekspresiju, i za metode kojima se ona dešava.

Peta kuća je i ljubav, pa se sve to dešava i kada se zaljubiš, to je isto jedan od okidača.

Tvoj način sakupljanja i deljenja informacija je škorpijski. Uvek nešto kriješ ili manipulišeš, defanzivno se ponašaš. Treba da ideš do krajnjih granica, da bi otkrila istinu (Jupiter u Škorpiji), zatim je obradila (mesec u Devici), marljivo radeći na svojoj drugačijosti i ekspresiji, ma koliko te to otuđilo od okoline i popularnosti... Da bi zatim shvatila svoju jednostavnu istinu, i izrazila je na otvorene, senzualne načine, bez stida, i bez osećaja da će te neko napasti zbog toga, kao Bik u kome ti je tačka polariteta Plutona, u devetoj. Tvoja istina je jednostavna, i egzistencijalna, a takođe ti je nekada zbog istine stradala egzistencija, pa otud i strah da se baviš njom, i otud toliko Škorpije i pokušaja zataškavanja istine. Bik je otvoren senzualan znak, koji svoju seksualnost izražava banalno. Takva treba da bude i tvoja istina... Izražena banalno, jednostavno, bez turbulencija... Kontinualno... Bez potrebe za talasanjem i provokacijama.

Ti moguće svesno (Mars) blokiraš (Jarac) svoju kreativnost, jer te tu nešto boli (Neptun/Uran). Jer moguće da smatraš da ako se to pokrene, doživećeš otuđenje od svakodnevnice (dispozitor u šestoj u Vodoliji). Plašiš se gubitka popularnosti (koja uopšte nije istinita, već manipulacija), i otuđenja. Lav često živi lažni život i ulogu koja se dopada okolini. Teško je postati nepopularan zbog svoje istine... Koja je crna (Jupiter u Škorpiji).

Ili je to ljubav... Tj. svesno blokiraš ljubav kakvu tvoja duša zaista želi, jer je to nekako čudno, neprihvatljivo okolini, ili iz nekih razloga doživljavaš otuđenje zbog toga. Mislim na osobe u kakve se zaljubljuješ. Možda si u nekim životima bila homoseksualac, koji je žrtvovao svoje srce, tj. svoju ljubav. Jer je bila čudna. (Naglašen znak Jarca, i Mars i Venera u tom znaku, kao i Mesec u prvoj, govore o duši koja se bavi tradicionalnim ulogama polova, i prelasku, tranziciji sa jednog pola na drugi. Uči lekcije o polovima, korz ljubavne teme. Jarac/Rak je osa polova.)

Ili ćeš sve to doživeti kroz svoje dete (kroz petu), sa kojim ćeš imati problem, jer ćeš mu nametati blokade, i nećeš ga razumeti (jer ćeš u njemu videti svoje traume), i doći će do otuđenja u svakodnevnici... Tvoje dete će biti drugačije, ili će na svet doći na neke čudnije načine, ili će biti šok, i neplanirano.

Odbijaš svoje srce... Ne želiš da se otvoriš jer osećaš ogromnu traumu u svom srcu.

Jarac je samo oprez, samo zid... Unutra je sjajni Lav kome srce tuče jako. I preko koga dolaziš do transcedencije (Neptun)... Koji je na direktnoj liniji sa bogovima (Uran/Neptun)... Kada se otvoriš, preko tvog ranjenog srca, drugi komuniciraju sa bogovima... Tvoja dela... Deca, kreativnost, je način te komunikacije... Ali zbog nekih malverzacija istinom, ta komunikacija je obustavljena. Ili ima blokade.

Uran je razbijanje, komedanje, frakcionisanje, lomljenje... Rasturanje starih egocentričnih struktura. Pa se dešavaju delići života u kojima smo priznati zbog svoje posebnosti, i specijalnosti. Ono u čemu smo navikli da smo dobri... Ali to su zastareli principi od kojih duša želi da se oslobodi. Zbog oslobađanja od starih principa, dešavaće se traume, iznenadni trenuci nepriznavanja, nedobijanja potvrde... I stvara se trauma... Gde je onda potrebno naći novi način ličnog izražaja (Lav), do koga se dolazi razmišljanjem van okvira (out of the box)... Potrebno je naći svoju individualnu ekspresiju, svoj identitet. Osloboditi se starog. Sve ide u talasima... I osoba mora navići na on-off događaje u toj sferi... Momenti kada ima potvrdu, pa nema, pa ima, pa nema, dok ne dođe do totalne fragmentacije egoističnog izraza.
 
Poslednja izmena:
Jesi jedinac?
Nije tebi lako sa ovim Plutonom na asc,vladar I u I i jos Pluton 180 So0Ve,
moguce je da imas problem sa autoritetom,ljubomorom.Vladar ljubavi/veza Neptun u konjukciji sa Saturnom.
Ovaj aspekt moze brojcano da suzi veze jer to Saturn upravo i radi.Sa druge strane moguce je da ti devojkama delujes hladno i nezainteresovano.
Opet,Saturn predstavlja strah a obe planete su retro pa ova konjukcija moze da ti umanji broj veza jer si povucen iskustvom/razocarenjima nekih drugih,tebi bliskih ljudi.Ne0Sa je u konj.sa vrhom III polja pa je moguce da ti komunikacija generalno ide lose sa neznijim polom.Svakako obe planete su dobro postavljene sa So0Ve pa to sve moze da se prevazidje.
Ako gledamo vladara vece vecine polja -Mars,on ide u VIII p u pricljivi znak Blizanaca i pravi opoziciju sa Neptunom.
Ovde moze da se radi o nekom problemu sa sexualnoscu.Kako VIIIp i samo predstavljeno sexualnoscu,a vladar VIII p Merkur u 7 (javnost) u opoziciji sa Plutonom na ASC moguce je da je u pitanju neki kompleks,nesigurnost,strah od ismevanja u javnosti (moguce je i da se desilo tako nesto vec)

Tvoj Mesec mi ne deluje emotivno,u Strelcu,znaku koji je nestalan + u opoziciji sa svojim dispozitorom iz VII.
Nisam sigurna da si neko ko je spreman na partnerstvo i kompromis.
Elem,izgledas neko i ko voli da preuvelicava stvari/izmislja,da ne kazem laze-ali to mislim.

Nisam, imam mladjeg brata (skorpiju).

Prvi bold nije iskljucen.
Drugi i treci su 100% tacni.

Ovo za seksualnost mi nije bas jasno, neka perverzija ili nezaiteresovanost?
Ili se tu pak racunaju kike? :zstidljivko:

procitala sam negde da si pitao za devojke/veze pa sam ti to iskomentarisala,
ugl.da bi se videlo da li osoba ulazi u neku bitnu vezu neophodna je prediktivna astrologija.
Solarna karta se lako izradjuje kao i natalna,samo sto ne biras natal chart nego solar return chart,
imas bez i sa kucama.Obe se gledaju.To mozes da koristis za predvidjanje buducnosti.

ps.zbog ovog pl na asc mislim da imas ludacki pogled z:mrgreen:

Ne znam kakav je ali sam plasio kolege svako jutro kada ustanem :lol:

inace ti kao i Tanti imas Saturn na mom Suncu i Merkuru egzz:cry:
A Pluton u konj.sa mojim Jupijem,Uran i Neptun u konj.sa mojom Ve i Ma.

Mama mia

- - - - - - - - - -

a Jupiter egz na mom MC-u :trlja:

Sta ti to znaci?
Ako moze pojasnjenje? :flert:

Он кад буде прочитао ово, скакаће од радости.

Zameni skakanje blago telecim pogledom u ekran.
 
Ti imaš toliko naglašen arhetip Lava (mislim da je otud ta dečija bezbrižnost)... I taj Mesec u prvoj...

Imaš traumu vezanu sa ekspresiju ega, za kreativnost. Tvoj Lav ima krila (Neptun u petoj), on je prelep, ali su mu krila slomljena (Uran trauma). On pati, jer iako sve što stvara je prelepo i onostrano, ali potvrda mu je uskraćena... Kao da se njegova umetnost ne razume, ne shvataju ga. Ima čudne načine... Uran konjukcija Neptun u petoj, dipsozitor Saturn u šestoj. On mora biti marljiv i uporan u tom svom čudnom načinu, i penjati se mic po mic, sve dok ne usavrši te svoje čudne metode koje su mu bile osporavane oduvek.

I mora da nađe svoju istinu, idući do ekstrema (vladar čvora razrešenja (SMČ) u Škorpiji u trećoj)...

Imaš paradoks JMČ u Blizancima u devetoj, a SMČ u Strelcu u trećoj, i u aplikaciji sa Plutonom u Škorpiji.

Navikla si kroz svoje inkarnacije da slušaš druge, njihove ideje, i ideologije, i da to prenosiš.

Pokušavala si da prodreš do svoje istine ipak (Pluton na SMČ-u u Šk), ali si u tome imala pogrešne ili čudne metode, ili si u načinima da to uradiš doživela traumu, otuđenje (Saturn kvadrira čvorove iz šeste iz Vodolije). Možda si radeći sve to, naišla na nešto što te zauvek otuđilo od svih oko tebe. I posle više nikad nisi mogla da se vratiš i da budeš to što si bila. (Saturnov povratak će to da aktivira, kada pređe preko Saturna u šestoj.)

Sve to jer si htela potvrdu (dispozitor u petoj)...

Pa si u toj ogromnoj želji da KAŽEŠ (naglašen arhetip Blizanaca kroz prošlost), manipulisala informacijama (Pluton u Škorpiji u trećoj). I tako si se osećala moćno.

Ali to nije bila tvoja istina.

Moraš da prodreš do srži (Jupiter u Škorpiji kao čvor razrešenja), ma koliko manipulacija i bola bilo iznad toga. Moraš da odeš do ekstrema...

I u ovom životu moraš da razviješ svoje metode (Mesec u Devici u prvoj). Ma koliko one bile čudne (šesta u Vodoliji). I ma koliko ti imala odbojnost prema tome (Saturn u šestoj), zbog nekih trauma koje si preživela kada si pokušavala da se izraziš (dispozitor Saturna u petoj Uran/konjukcija Neptun)... Pošto je dete jedan od vidova kreativnosti... Jedan od bukvalnih paralelnih života je bilo to da je tvoje dete bilo nekakva žrtva... Neptun. I na neke načine ti vučeš traume vezane za kreativnost.

Kada si kreativna, osećaš da se žrtvuješ, ili da si žrtva, ili osećaš da stalno proživljavaš neku traumu (koja se opet mogla destiti i u ovom detinjstvu (peta)).

Ne znam, da li je tu bilo neke priče sa braćom i sestrama... Jer je naglasak na trećoj i na Blizancima. Da li je neko uvek dobijao više pažnje i potvrde za svoje kreacije nego ti. Da li se tvoje unutrašnje dete rasplakalo kada njegov crtež nije dobio aplauz nego brat ili sestra.

Ne mora biti da je sve ovako bukvalno bilo, ali u nekima od milijardi života se dešavali takvi scenariji.

E onda si se okrenula manipulaciji. Pa je u nekim životima verovatno bilo i nasilja prema braći i obrnuto...

Blizanci nisu samo braća nego i sakupljanje informacija...

Samo bacam misao...

Ali ova Neptun Uran konjukcija mi je tako divna a tako tužna u petoj.

Ovaj Mars je aktivna ekspresija Plutona. On će pokušati i u ovom životu preko Marsa da se izrazi. Velika samokontrola, ili blokade, tj. samokontrola zbog opreznosti, zbog nekadašnjih preživljenih blokada i trauma, ili zbog odgovornosti (Jarac). Ali takođe je u petoj... (Pluton, duša, će, da bi naučila to što ga zanima, akcijama Marsa, i celom kartom opet napraviti scenario u kome ćeš morati da se pozabaviš time. Njegov izaslanik, Mars je kao što vidiš upravo u petoj, dakle on to želi. Da se izrazi, da bude taj Lav. Da rizikuje (peta), sigurnost i ugled (Jarac). I u konjukciji je sa Venerom, koja ti vlada devetom (gde je tačka polariteta Plutona i JMČ). Deveta ISTINA, Strelac. Zbog svoje istine, on želi da rizikuje sve, ili da bi došla do prave istine moraš da rizikuješ i probiješ blokade, a na tom putu ćeš otvoriti stare rane i traume (Vodolija).

Preko deteta i dece, ćeš moguće opet preživeti sve te traume... Kroz odnos sa detetom moguće. Peta kuća ti je okidač.

Jarac tu sve nešto drži pod kontrolom... Ali teško, previše je tu svega što želi da se oslobodi i konačno poleti.

Ovo što pričam je evolutivna astrologija duše. Tvoja duša dolazi iz atmosfere Blizanaca (Pluton u trećoj kući)... U reči osećaš svoju moć (Pluton).

E da, pošto je Sunce dosta umešano, otac, i sadašnjost (Sunce)... To može biti da neko nije dovoljno uvažavao ili poštovao tvog oca... Majka ti je naglašena, prva kuća, ali oca voliš, i nekako od njega vučeš te talente, a moguće i traume.
I onda se nekad dešava da se dete, tj. mi, ponašamo buntovnički, i skandalozno, da bismo izblamirali neki autoritet, i time osvetili naše Sunce (oca ili nešto što je po nama bilo potiskivano i neuvaženo, neka kreativnost kojoj neko nije dao da se izrazi)...

Sve spolja deluje kao fino, samokontrola, kontrola, primerno, ali onda neko, tj. mi, pravimo neke skandale i bezobrazluke, kako bi naše dete (sunce ili otac), dobilo potvrdu.

Neko je nametao svoje metode, a ti hoćeš svoje metode, svoj način. Tj. to postaješ u ovoj inkarnaciji Ovan, Mesec u prvoj u Devici.

Ono što sam spominjala su raznorazni scenariji, koji su mogli uzrokovati sadašnje blokade. Blokada je vezana za ličnu ekspresiju, i za metode kojima se ona dešava.

Peta kuća je i ljubav, pa se sve to dešava i kada se zaljubiš, to je isto jedan od okidača.

Tvoj način sakupljanja i deljenja informacija je škorpijski. Uvek nešto kriješ ili manipulišeš, defanzivno se ponašaš. Treba da ideš do krajnjih granica, da bi otkrila istinu (Jupiter u Škorpiji), zatim je obradila (mesec u Devici), marljivo radeći na svojoj drugačijosti i ekspresiji, ma koliko te to otuđilo od okoline i popularnosti... Da bi zatim shvatila svoju jednostavnu istinu, i izrazila je na otvorene, senzualne načine, bez stida, i bez osećaja da će te neko napasti zbog toga, kao Bik u kome ti je tačka polariteta Plutona, u devetoj. Tvoja istina je jednostavna, i egzistencijalna, a takođe ti je nekada zbog istine stradala egzistencija, pa otud i strah da se baviš njom, i otud toliko Škorpije i pokušaja zataškavanja istine. Bik je otvoren senzualan znak, koji svoju seksualnost izražava banalno. Takva treba da bude i tvoja istina... Izražena banalno, jednostavno, bez turbulencija... Kontinualno... Bez potrebe za talasanjem i provokacijama.

Ti moguće svesno (Mars) blokiraš (Jarac) svoju kreativnost, jer te tu nešto boli (Neptun/Uran). Jer moguće da smatraš da ako se to pokrene, doživećeš otuđenje od svakodnevnice (dispozitor u šestoj u Vodoliji). Plašiš se gubitka popularnosti (koja uopšte nije istinita, već manipulacija), i otuđenja. Lav često živi lažni život i ulogu koja se dopada okolini. Teško je postati nepopularan zbog svoje istine... Koja je crna (Jupiter u Škorpiji).

Ili je to ljubav... Tj. svesno blokiraš ljubav kakvu tvoja duša zaista želi, jer je to nekako čudno, neprihvatljivo okolini, ili iz nekih razloga doživljavaš otuđenje zbog toga. Mislim na osobe u kakve se zaljubljuješ. Možda si u nekim životima bila homoseksualac, koji je žrtvovao svoje srce, tj. svoju ljubav. Jer je bila čudna. (Naglašen znak Jarca, i Mars i Venera u tom znaku, kao i Mesec u prvoj, govore o duši koja se bavi tradicionalnim ulogama polova, i prelasku, tranziciji sa jednog pola na drugi. Uči lekcije o polovima, korz ljubavne teme. Jarac/Rak je osa polova.)

Ili ćeš sve to doživeti kroz svoje dete (kroz petu), sa kojim ćeš imati problem, jer ćeš mu nametati blokade, i nećeš ga razumeti (jer ćeš u njemu videti svoje traume), i doći će do otuđenja u svakodnevnici... Tvoje dete će biti drugačije, ili će na svet doći na neke čudnije načine, ili će biti šok, i neplanirano.

Odbijaš svoje srce... Ne želiš da se otvoriš jer osećaš ogromnu traumu u svom srcu.

Jarac je samo oprez, samo zid... Unutra je sjajni Lav kome srce tuče jako. I preko koga dolaziš do transcedencije (Neptun)... Koji je na direktnoj liniji sa bogovima (Uran/Neptun)... Kada se otvoriš, preko tvog ranjenog srca, drugi komuniciraju sa bogovima... Tvoja dela... Deca, kreativnost, je način te komunikacije... Ali zbog nekih malverzacija istinom, ta komunikacija je obustavljena. Ili ima blokade.

Uran je razbijanje, komedanje, frakcionisanje, lomljenje... Rasturanje starih egocentričnih struktura. Pa se dešavaju delići života u kojima smo priznati zbog svoje posebnosti, i specijalnosti. Ono u čemu smo navikli da smo dobri... Ali to su zastareli principi od kojih duša želi da se oslobodi. Zbog oslobađanja od starih principa, dešavaće se traume, iznenadni trenuci nepriznavanja, nedobijanja potvrde... I stvara se trauma... Gde je onda potrebno naći novi način ličnog izražaja (Lav), do koga se dolazi razmišljanjem van okvira (out of the box)... Potrebno je naći svoju individualnu ekspresiju, svoj identitet. Osloboditi se starog. Sve ide u talasima... I osoba mora navići na on-off događaje u toj sferi... Momenti kada ima potvrdu, pa nema, pa ima, pa nema, dok ne dođe do totalne fragmentacije egoističnog izraza.

Odlicno meduzo,svaka cast.
Traume proslih zivota bih ti rado potvrdila ali ih ne znam.
U ovom zivotu vezana su za ljubav.
Trauma prve ljubavi,veliko razocarenje,tuga,bol..godinama.
Zbog koje sam postala zatvorena i manipulativna,uplasena i nesigurna.
 
Jako lep tekst, Meduzo. Ja pokusavam da skapiram kako vi to gledate i tumacite. z:lol:
Inace pre sam čitala tekstove Dragane Deh o svim znakovima zodijaka i uživala. Ona iz svakog znaka izvlači dobro, a negativne strane koje se javljaju objašnjava i pravda. Tvoje izlaganje me podsetilo na njeno.
Evo jednog isečka iz njenog teksta: Neptunijanska ljubav.
"Egzaltacija Venere je u Ribama, dok Neptun egzaltira u prirodnom jedanaestom polju – znaku Vodolije, a u padu u Lavu, prirodnom petom polju ljubavi. Kakav je to čudan ili čudesan sporazum napravljen između Sunca, Venere, Urana i Neptuna, nije nikad lako dokučiti, iako je jasno da savez postoji? I kako da razumemo Neptunovu egzaltaciju u Vodoliji, kada se o sentimentima radi? Da li je istina da ljubavi nije potreban razum, a da je istovremeno svest blagosilja?! Da li je tačno da prakticizam i realnost u ljubavi gube značaj, a ljudskost i humanost je dobijaju? Koja su nam „oružja“ na raspolaganju? Kako će svest da dopusti prepuštanje i da zanegira borbu? Hiljade pitanja ostaju bez odgovora, jer odgovor nudi jedino iskustvo, jedno ili sto, neponovljivo i neprimenljivo za buduća vremena, iako se u ime budućnosti događa…"

...Ili iz teksta: Još jedna priča o Marsu i Veneri.
"Ovnu i Marsu su potrebni izazovi, megdani, ambijenti gde će svoju snagu meriti sa drugima. Protivnici su uvek dostojni, jer on je častan vitez. I kada se bori da osvoji državu i kada radi svakodnevni posao i kada se bori za zanosnu ženu, on će sve doživljavati na nivou osvajanja, eksponiranja svoje snage u stanju euforične radosti, a ona – zavodnica – će čekati, naizgled strpljivo, a ustvari oduvek svesna da je on njen, čekaće čas u kom će njena nežnost, čulnost, podatnost, toplina postati njegovo večno utočište. I ona odnosi pobedu na blag način, nenametljiv i skoro nevidljiv. A Venera, žena će uvek imati i još neki interes pred sobom. Taj interes je uglavnom iskonski, predstavlja trajnu zajednicu, dom, porodicu, stabilnost, pre svega egzistencijalnu i tek malo uživanja svakog dana. Za nju je ljubav način komunikacije i ona to lako čini, jer za to je rođena i zbog toga živi.

A kada čujete (ili pomislite) – vidi Njega, ide kao da je osvojio čitav svet, strog i «drven», odsečan i hrabar a ne misli na sutra ili za Nju – da misli da sve može svojom ljubavlju i strašću i lepotom naravno – da postigne, kada čujete da su u svojoj skromnosti bahati i u svojim željama gramzivi, a ipak vrlo jednostavni, nemojte u to verovati doslovce. Oni su samo to što jesu, dva osnovna principa što život rađaju, ljubov donose, potomstvo grade. Oni se ne predstavljaju lažno i ne traže ono što i ne daju. Oni su Mars i Venera, ta večna glad za ljubavlju, na najlepši, najčudesniji i istovremeno – najjednostavniji način. Oni su samo – život!"
 
Drago mi je da ti je prijao pristup.

Tako sam ja osetila tu kartu...

Pomoći ću ti da naučiš da analiziraš svoju kartu onoliko koliko ja znam čim nađem vremena... Javljam ti se na pp. Kisss...

Anđo... Ta peta mi deluje samo kao okidač za bežanje od istine i manipulaciju istom... I za izbegavanje onog Saturna u Vodoliji u šestoj... Izbegavanje odgovornosti ili rutine i sl.

Onaj kvadrat sa čvorovima govori da si tog Saturna preskočila i Devicu (jer je u šestoj), u žurbi da nešto postigneš u paralelnim životima. I sada nećeš moći da stigneš od JMČ-a do SMČ-a dok se ne posvetiš njemu. Otud toliko naglašen Jarac i Devica u Karti, na tom putu ka istini (Blizanci/Strelac).
 
Ne slažem se. Bave se. Imaju značaja. Pravi astrolozi ništa ne izbacuju i ne pojednostavljuju.

Seskvi kvadrat je težak aspekt. Bikvintil je harmoničan.
Pravi astrolozi ne prave zbrku i razlikuju bitno od nebitnog...ne samo astrolozi, već svi stručnjaci. Čisto gubljenje vremena...a da ne pričam da prave stvari tako iskliznu iz ruku.
Laicima je teško osnovnu simboliku da isprate, ali zato se bave tričarijama. Skroz pogrešno.
 

Back
Top