Pitanja i odgovori

Citam da je preporucljivo pre obavljanja preticanja prebaciti u nizi stepen prenosa. Inace sam primetila ako idem 80 na sat i zelim da preteknem nekako nemam bas dobro ubrzanje, bar ne tako brzo kao sto zelim. Da li je tada pametno prebaciti u 3 (ili 4?) i time povecati obrtaje kako bi motor dobio snagu? Svo vreme se ne mice noga sa gasa? Kako se izvodi najbrze preticanje?
 
Citam da je preporucljivo pre obavljanja preticanja prebaciti u nizi stepen prenosa. Inace sam primetila ako idem 80 na sat i zelim da preteknem nekako nemam bas dobro ubrzanje, bar ne tako brzo kao sto zelim. Da li je tada pametno prebaciti u 3 (ili 4?) i time povecati obrtaje kako bi motor dobio snagu? Svo vreme se ne mice noga sa gasa? Kako se izvodi najbrze preticanje?
Ides u nizi stepen ako hoces da pretices sa 70, 80 na sat ubacis u 4 ne u 5 brzinu jer treba mu vise vremena da se zaleti.
 
Citam da je preporucljivo pre obavljanja preticanja prebaciti u nizi stepen prenosa. Inace sam primetila ako idem 80 na sat i zelim da preteknem nekako nemam bas dobro ubrzanje, bar ne tako brzo kao sto zelim. Da li je tada pametno prebaciti u 3 (ili 4?) i time povecati obrtaje kako bi motor dobio snagu? Svo vreme se ne mice noga sa gasa? Kako se izvodi najbrze preticanje?

nemoj preticati ako ti je sporo
 
U servisu koji ugrađuje plinske uređaje ali to u srbiji košta ruke + novi atest (50e) da auto nema plin. Tako da ti je jednostavnije da uradiš reatest i teraš na plin. I popraviš ako treba.

Ako voziš 10.000 km godišnje itekako se isplati uštediš do 500e na gorivu.
 
Имам једно питање, вероватно је глупо,не разумем се у аутомобиле....ако у огласу пише да троши толико и толико гаса а не наводи се колико бензина...јел тај ауто иде и на бензин или само на гас.
 
Имам једно питање, вероватно је глупо,не разумем се у аутомобиле....ако у огласу пише да троши толико и толико гаса а не наводи се колико бензина...јел тај ауто иде и на бензин или само на гас.
Ja 99% vozim na plin benzin pretezno za paljenje i malo na leru sto odradi.
 
Jel zna neko kako se na ovom citroenu uključuje maglenka prilikom skretanja? Vido sam na yt da to imaju. Retrovizore sam uspeo da uključim sklapanje prilikom zaključavanja auta al ovo nisam našao za maglenku i skretanje. U video opisu na yt baš u tom trenutku je zgovnao snimak i ne vidi se kako ulazi. To je neko komfor podešavanje i svetla isto na tajmer.

IMG_20230608_140618.jpg
 

Back
Top