Pitajte u vezi zdravlja

Kapi koje si kupila su OK i mogu da se koriste kod macaka a betametason je ekvivalent dexametasonu tako da i te kapi sadrze kortikosteroidni preparat.Doza je ista samo ne smeju da se stavljaju duze od 7 dana(1-2 kapi u spoljni ugao oka 3-4 X na dan)
Budi strpljiva pa cemo videti sta se desava.
Pozdrav

hvala Bojanu i mimi's mom. Henry je definitivno bolje volje, danas se igrao sa Stanley-em a posle i sam sa balonom (obozava ih). oko i dalje poluzatvoreno no izgleda da se upala smanjuje.
 
Ja bih da pitam čika veterinara nešto :p Već se drugi put dešava da Belfi pocrveni koža između prstića - i vidi se da je koža oštećena... kao neke male ranice, ne znam ni kako bi ih opisala. Njen veterinar, koji se već par dana ne javlja na telefon :( letos je to pokušavao da joj leči svim i svačim... pošto je alergična (valjda na polen trava ili šta nam je već rekao), on je sumnjao na alergiju, pa smo je mazali kremom protiv alergije (zaboravih kako se zove), kad nije pomoglo, onda stanicidom... Na kraju mislim da joj je prošlo samo od sebe, više nego od mazalica... Šta bi to moglo da bude i postoji li neki bris ili sl. da se proveri šta je tačno, da ne mažemo redom s čim stignemo :(
 
Ako ste u BG, na veterinarskom fakultetu, na internoj klinici (bi trebalo da jos uvek) radi Prof. Dr Nikola Popovic, specijalista za kozne promene. Ako ne radi on, radi neki drugi dermatolog. Radi u ambulanti, na prijemu jednom nedeljno, ranije je to bio utorak. Trebalo bi da je on najstrucniji po tom pitanju, mada i drugi veterinari mogu to da urade u svojim ambulantama/stanicama. Konkretno, u Kraljevu se za to uglavnom ide na Veterinarski specijalisticki institut, onaj sto je pregledao mrtve ptice kad je izbila frka oko pticijeg gripa. U svakom slucaju, gde god da ste, bolje je uraditi par pregleda (bris/skarifikat...) nego napamet davati terapiju i samo rizikovati da se situacija pogorsa.
 
Danas sam ipak odvela Henry-ja na kontrolu kod prve veterinarke (ne mogu vise ovako, moracu da se opredelim za jednog, samo ne znam kog). Kaze da je stanje mnogo bolje, da nastavim sa terapijom i da budem strpljiva jer infekcije oka mogu da potraju i do 3 nedelje.Ponovo me smirivala da ovo nema nikakve veze i da zaboravim na leukemiju. Hoce da ga vidi opet sledece nedelje. Ponovila sam i tableticu protiv glista maleckom, kasnije cu ga vakcinisati protiv glista.
Henry je definitivno bolje, veseliji, igra se, vise je budan. Oko jos uvek nije skroz otvoreno, mnogo zavisi i od toga koliko je trenutno sanan.
Pozdrav!
 
E ovako imam jedan problem. Imam jednog macorcica koji je star oko 5 meseca. Cisten je od parazita i vakciniran sve uredno. U psolednje vreme mi je jako cudan. Naime dok spava on se trese kao da ima neke grceve il sta ja znam.....kao da strahuje od neceg, ne znam kako da opisem ali me jako brine....Hvala unapred na odgovoru!
 
E ovako imam jedan problem. Imam jednog macorcica koji je star oko 5 meseca. Cisten je od parazita i vakciniran sve uredno. U psolednje vreme mi je jako cudan. Naime dok spava on se trese kao da ima neke grceve il sta ja znam.....kao da strahuje od neceg, ne znam kako da opisem ali me jako brine....Hvala unapred na odgovoru!

Verovatno sanja nesto. Nemam iskustva sa malim macama ali psi i deca jako burno sanjaju. Pokusaj da ga smiris tako sto ces da ga pomazis i tepas mu, a da ga ne probudis.

@lucky: :D;)
 
Verovatno sanja nesto. Nemam iskustva sa malim macama ali psi i deca jako burno sanjaju. Pokusaj da ga smiris tako sto ces da ga pomazis i tepas mu, a da ga ne probudis.

@lucky: :D;)

Da, male mace a i velike kad spavaju duboko i sanjaju, tresu šapicama glavom i brkovima i nekad i i celim telom. Ja imam mačke od 1996. i to mi je uvek bilo simpatično.

Eto, trebalo bi da je to. A ako ti je nešto čudno dok je budan, pitaj stručnije.

Što se tiče brige, da te utešim , vidiš koliko ja držim mačke a opet imam koješta da pitam. ;)
 
Za to uvek postoji sansa, ali i ti mozes da joj doneses neki od virusa spolja bez obzira na to sto ona ne izlazi napolje.
Nema mesta paranoji.

Da, nema mesta za to, ali se ja inficirala odkako sam u protekloj godini izgubila najdražeg ljubimca. :(

Zato sad pokušavam da se informišem o nekim stvarima koje mi pre nisu padale na pamet, pa sam već pitala za moju mačku seniorku na 79. strani a odgovorila mi mimi`s mom. Reč je o ishrani mačaka u starijem dobu i simptomima urinarne infekcije.

Nemam iskustva sa mačkama ove dobi pa bih želela da makar malo predupredim eventualne bolesti koje neminovno dolaze, a koje sam očigledno propustila kod mog drugog ljubimca.

Interesuje me vaše mišljenje o preventivnom pregledu kod mačaka u starijem dobu. Da li npr. laboratorijska analiza može da ukaže na tegobe koje se fizički nisu ispoljile pa da se možda promenom režima ishrane ili sl. stavi pod koliku-toliku kontrolu i kvalitet života naših ljubimaca poboljša? Kakvo je stanje kod nas u praksi, ljudima je čini mi se očiglednije da iskontrolišu stanje svoje krvne slike (i sama sam to učinila nedavno zbog blage anemije) a za ljubimce ni ja do sad ne bih pomislila da je korisno i neophodno.:?

evo čitam Lucky71 i sl. priče, da neki veterinari smatraju to možda i izlišnim.

Što se tiče da mogu uneti bilo šta spolja, to mi je i jasno, mada npr. možda grešim ali naišla sam na informacije da tablete za čišćenje od parazita prilično oštećuju jetru, pošto moja mačka ne ide napolje našla sam alternativu u homeopatskom leku.

Eto toliko, ne bih više, mada daj bože da mi je mačka što duže zdrava, inače, prešišala bih i lucky71;) Šalim se, pratim njenu temu, mace su joj prelepe i držim palčeve da reše što pre svoje zdravstvene probleme.

Pozdrav, alegrias
 
Alegrias preventivni pregledi su odlicna stvar i ja se nadam da ce to i kod nas da zazivi.Kod nas ljudi obicno dovode ljubimca kad je vec problem uzeo maha i kad traje vec par dana jer su smatrali da ce to nekako vec proci.
Sto se tice macaka,moze se na osnovu nekih analiza utvrditi kakvo je stanje organizma a pre svega mislim na rad bubrega i eventualno proveriti Ph mokrace jer je ona obicno problem.
Tabletice za parazite mogu da imaju uticaja na jetru kao i svaki drugi lek ako se daju mnogo cesto i u vecoj dozi od potrebne.3-4 puta godisnje nece izazvati nikakv problem.
Pozdrav
 
Bojane, hvala - lepo je što ovako pozitivno razmišljaš, pa da dovedem ja moju mačku kod tebe?;) Osim ako ne živiš na Malti:)

Šalim se, nego mislim da za nju treba neko veoma strpljiv, mogu misliti kako će da se izvede uzimanje uzorka kod živahne mačke. Meni se desilo da je veterinar odustao od davanja preko neophodne infuzije jer je mačak bio uplašen i nemiran. No, shvatam ja i probleme na koje nailazite sa pacijentima, ko zna kakva bih ja bila, iako neizmerno volim životinje.

Ako bude sve ok, odvešću je makar na proleće, tad puni deset godina.

Pozdrav, alegrias
 
Ako ste u BG, na veterinarskom fakultetu, na internoj klinici (bi trebalo da jos uvek) radi Prof. Dr Nikola Popovic, specijalista za kozne promene. Ako ne radi on, radi neki drugi dermatolog. Radi u ambulanti, na prijemu jednom nedeljno, ranije je to bio utorak. Trebalo bi da je on najstrucniji po tom pitanju, mada i drugi veterinari mogu to da urade u svojim ambulantama/stanicama. Konkretno, u Kraljevu se za to uglavnom ide na Veterinarski specijalisticki institut, onaj sto je pregledao mrtve ptice kad je izbila frka oko pticijeg gripa. U svakom slucaju, gde god da ste, bolje je uraditi par pregleda (bris/skarifikat...) nego napamet davati terapiju i samo rizikovati da se situacija pogorsa.

Hvala puno na odgovoru, naročito na preporuci stručnjaka! :)
Btw, ja sam s razlogom stavila mesto boravka u profilu, da ne bi dolazilo do zabune! ;)
 
Postoji. Danas u 17h ima zakazan kompletan pregled u nekoj klinici na dorcolu gde ce morati da bude uspavana jer ce ici na sva moguca snimanja,cak ce joj i sondu gurati kroz disajne puteve.
Zelela sam samo da cujem misljenje jos nekog veta,mozda imaju neku ideju.
A mozda nos i nema veze sa smanjenim brojem leukocita.

Razmisljala sam i o alergiji i moram se raspitati gde kod nas mogu da se izvrse testovi.


Vilus, kako je proslo ovo ispitivanje? Nadam se da Vam je kuja sada vec oporavljena. Imam osam crnih terijera u odgajivacnici, pratim sve svoje potomstvo, dalje, kao pretsednik Sekcije crnih terijera pri Klubu Ruskih Rasa BKD, imam uvid u prilican broj pasa ove rase , narocito u Srbiji. Medjutim, ne bih da naslucujem, vec Vas pitam iz koje kombinacije je Vas pas?
 
imam jedan problemcic i trazim vas savet. juce je moja kuca bila u setnji sa mamom, ona je htela da svrati u prodavnicu i zavezala je za ogradu koja se povlaci preko izloga kada se prodavica zatvara. znaci ta ograda se pomera. i moja kuca se malo pomerila i ograda za njom, uplasila se jako pocela je da bezi a ograda ide za njom, pocela je da kresti, pokidala je 2 nokta srkoz nema ih i upiskila se jadna moja kuca. malo je krvarilo,vise ne ide krv. mene zanima da li je to opasno, jel moze nesto da joj se desi? ima 4 godine i nikad joj se nije desilo da se tako uplasi, odmah je mama odvela u prodavnicu da joj kupi igracku dase smiri:) jel treba da je vodimo kod vetrinara zbog tih noktiju, inace sad sve igleda ok?
 
juce je moja kuca bila u setnji sa mamom, ona je htela da svrati u prodavnicu i zavezala je za ogradu koja se povlaci preko izloga kada se prodavica zatvara. znaci ta ograda se pomera. i moja kuca se malo pomerila i ograda za njom, uplasila se jako pocela je da bezi a ograda ide za njom, pocela je da kresti, pokidala je 2 nokta srkoz nema ih i upiskila se jadna moja kuca. malo je krvarilo,vise ne ide krv. mene zanima da li je to opasno, jel moze nesto da joj se desi? ima 4 godine i nikad joj se nije desilo da se tako uplasi, odmah je mama odvela u prodavnicu da joj kupi igracku dase smiri:) jel treba da je vodimo kod vetrinara zbog tih noktiju, inace sad sve igleda ok?


ma to treba priklat,

mislim mamu tako neodgovorno da se ponaša prema maloj kuci cccccccc.......

a kucu poslati na tahite da se relaksira malo.........
 
Vilus, kako je proslo ovo ispitivanje? Nadam se da Vam je kuja sada vec oporavljena. Imam osam crnih terijera u odgajivacnici, pratim sve svoje potomstvo, dalje, kao pretsednik Sekcije crnih terijera pri Klubu Ruskih Rasa BKD, imam uvid u prilican broj pasa ove rase , narocito u Srbiji. Medjutim, ne bih da naslucujem, vec Vas pitam iz koje kombinacije je Vas pas?


on je iz kombinacije rpMG68na359+


to ti je kombinacija u kojoj tata p*** magarcu dok ga mama onako a*** nadražuje liskanjem njegovih kuglica, dok je krdo tih istih crnih pasa spremno za bukake .

i da oni + je dodatak koji osnašava da i tatu jedam magarac s leđa h****.

zvezdice sam stavio jer imam obzira da ovde iam i mlađih od 18+, jer deca su najveće zlato
 
nema veze sacekacu nekog normalnijeg, i jeste poslacu je negde da se relaksira! molim vas ja sam opisala situaciju kako se to desilo, a mene samo zanima da li je strasno sto je pokidala ta dva nokta do kraja i jel moze da se to zakomplikuje?
 
nema veze sacekacu nekog normalnijeg, i jeste poslacu je negde da se relaksira! molim vas ja sam opisala situaciju kako se to desilo, a mene samo zanima da li je strasno sto je pokidala ta dva nokta do kraja i jel moze da se to zakomplikuje?


može može,

kad tata dođe onako kući pijan a mama mu ne da a on navali na kucu,
pa usled zanosa skine i preostala dva nokta :shock::shock::shock:
 

Back
Top