Pismo vladike Vasilija Petrovića o "Crnogorcima i ostalim Srbima" i pokušaji obmane

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
88.239
Dakle; oni stariji forumaši koji već duže vrijeme prate moja pisanija i razobličavanje DUKLJANINove propagande, koja je gotovo u svojoj cjelosti razotkrivena na forumu Krstarice, neće biti iznenađeni na ovoj temi, jer se već godinama susreću sa sizifovskim poduhvatom ovog dobro poznatog propagandiste, čija se glavna teza i vjekovna aktivnost na svjetskoj mreži svodi na gotovo programsko demoniziranje Srba i tema koji se dotiču njihove istorije, kulture, tradicije, politike i drugih nacionalnih pitanja; uključujući kao osnovnu teoriju ta su Srbi nastali asimilacijom pridošlica, poglavito neSrba u tzv. "Beogradskom pašaluku", te u doba Srpske revolucije, od 1804. do 1918. godine, u projektu asimilacije okolnjih naroda, asimilovali gotovo cjelokupno pravoslavno stanovništvo na prostoru bivše Jugoslavije, pa čak i dio muslimanskoga i rimokatoličkoga življa južnoslovenskih jezika, te kao takav, predstavljaju jednu degenerisanu satanističku amorfnu masu koja je urođeno zla sama po sebi i kojoj je u krvi da meta svih njenih agresija bude upravo jadna mala Crna Gora i njen milenijumski narod, koji u cjelovitom kontinuitetu, bez ikakvih migracija, živi već hiljadu godina i čija se crnogorska nacija oformila još u ranom srednjem vijeku.

Međutim, mlađi članovi naše mrežne zajednice vjerovatno nisu upućeni u količinu obmana, pa čak i direktnih laži, kojima se ovaj forumaš služi. Ovu temu sam odlučio da posvetim još jednom od brojnih izazova, u kojima sam uspio široj populaciji razotkriti DUKLJANINa i njegove skrivene i neskrivene motive. Nakon što sam ja ukazao na vrlo poznati citat crnogorskog vladike Vasilija Petrovića:

Vi ste, Turci, uzeli Crnogorcima i ostalim Srbima Carstvo, prostrane zemlje i gradove, šta hoćete od nas koji živimo u ovim gorama.

..on je odgovorio sa:

Gluposti, to je falsifikat ili neka nepreciznost besmislica.[/U][/B][/SIZE]

Citat koji je izvučen u ovoj knjizi, u prevodu i recenziji osobe koja je danas član Dukljanske akademije nauka i umjetnosti (zahvaljujem DUKLJANINu na slici, primjedba):

attachment.php


..je svakako morao biti DUKLJANINu poznat, zato što on tom knjigom uveliko barata po svim forumima. Dakle, ovo je u nizu samo još jedan od mnogobrojnih pokušaja obmane šire javnosti od strane DUKLJANINa, koji se uzda u opštu neinformisanost i dezinformacijama, ukrivanjem pokušava realizovati svoju agendu. Tom prilikom ukazuje da je čitavi normalni svijet sastavljen iz 'goveda' i 'pokvarenih ljudi', te, paradoksalno, upravo osoba koja od početka postojanja ovog foruma, banovana najmanje desetak puta vrši jednu te istu 'dužnost', mene optužuje za plaćeništvo:

Što reći?
Samo govedo ili pokvaren čovjek ne vide da je srpstvo politički projekat iz 19. vijeka.
Slaven perfektno zna da je srpstvo politički projekat iz 19. vijeka, ali Slaven je plaćen da ovđe laže.

Elem, ono što je DUKLjANIN okarakterisao ovako:

Ma to su budalaštine, istrgnute iz konteksta, falsifikati, smeće jednostavno.

Sada ću iz knjige postaviti ono što sam skenirao, dokumente direktno iz Šekularčeve knjige o djelima vladike Vasilija Petrovića; odnosno postaviću da se vide te 'budalaštine, falsifikate, smeće jednostavno' i da svi mogu da razmisle ko ovdje što izvlači iz konteksta. Drugovi moji goveda i pokvareni ljudi, pažljivo razmotrite:

crnogorcisusrbivasilije.jpg


crnogorcisusrbivasilije.jpg


crnogorcisusrbivasilije.jpg


Dužnost svakog istoričara jeste da bude viteški borac za istinu, u vječitoj potrazi i ratu protiv manipulacija. DUKLJANIN se nada da niko neće provjeravati izvore i utvrđivati (ne)osnovanost njegovih postavki, međutim istina uvijek na kraju izbije. Takođe, ovo sam već bio ranije davno na internetu postavio; vrlo je moguće da je DUKLJANIN vrlo zaboravna osoba (npr. ponavljanje svega po internetu jedno 350 puta najmanje, potencijalno ukazuje na poremećaj u pamćenju), međutim ne bih rekao da je to ovdje slučaj i vjerovatnije je da se opet, po ko zna koji put, pravi kao da nešto do sada nije čuo.
 
Poslednja izmena:
Slavene sto hranis trola uopste.

Gospodine Slavene, ne znam zašto uopšte odgovarate na provokacije i zlonamjerne komentare i uvrede dotične osobe!

Zbog drugih ljudi; ima dosta onih koji nisu upućeni u tematiku i koji, naivni, pretpostavljajući da ljudi uvijek govore istinu, mogu i kupiti što od toga što "DUKLJANIN" prodaje.

A i da budem malo iskren i pokažem svoje zle strane, zato što vrlo dobro znamo da on, kako je Bogart još davno naglasio, puca od muke tamo iza ekrana kada ja razobličavam svaku njegovu prevaru...
 
Zbog drugih ljudi; ima dosta onih koji nisu upućeni u tematiku i koji, naivni, pretpostavljajući da ljudi uvijek govore istinu, mogu i kupiti što od toga što "DUKLJANIN" prodaje.

A i da budem malo iskren i pokažem svoje zle strane, zato što vrlo dobro znamo da on, kako je Bogart još davno naglasio, puca od muke tamo iza ekrana kada ja razobličavam svaku njegovu prevaru...

Slazem se ...Treba napisati istinu za svaki slucaj ...
 
Evo vam Memoari Simeona Piščevića Srbina iz Vojvodine, iz 18. vijeka. Danima se druži sa Vasilijem Petrovićem, sve fino potanko opisuje, ne zna da je Vasilije Srbin!
Sebe zove Srbinom, a Vasilija Crnogorcem!


http://www.rastko.rs/rastko-ukr/au/piscevic-memoari/index.html

A i da budem malo iskren i pokažem svoje zle strane, zato što vrlo dobro znamo da on, kako je Bogart još davno naglasio, puca od muke tamo iza ekrana kada ja razobličavam svaku njegovu prevaru...

Ti nijesu ništa razobličio, osim što si obličio tvoju prevaru.
Postoji 100 mjesta đe se vidi da Vasilije jasno smatra Crnogorce i Srbe za 2 različita naroda.
Tako da tvoje smiješne istrgnute budalaštine nikoga neće uvjeriti u tvoje laži.
 
Poslednja izmena:
Glupost i budalaština. Vasilije je na 100 mjesta dokazao da potpuno razlikuje Srbe i Crnogorce kao 2 odvojena naroda.
Koga briga za jednu dvosmislenu rečenicu?

Pa dobro svi Crnogorci koji su vazni u Istoriji koji su rekli da su Srbi su ludaci.

Ili na srpski maltene svi osim Milo Dukanovic.
 
Poslednja izmena:
Slavene sto hranis trola uopste.

Не храни он трола, него храни истину.

ДУКЉАНИН није трол, него пропагандиста. Он овај форум не тролује, него долази овде (и на све остале форуме) како би копирао и преносио своје текстове, а затим се враћа и подиже своје теме како би стајале на врху. Циљ је да буду пронађене у гугл-претрагама за Црногорце и црногорску историју.

Тролови су људи који живе од тога да провоцирају форумаше и хране се њиховим реакцијама. Ако их људи игноришу, они одлазе. То ДУКЉАНИН није. Њему би највише одговарало да му нико не одговара, јер би Крстарица лепо постала још један његов албум са његовим темама. Идеално место за оглашавање, пошто су резултати са Крстарице први у гугл-претрагама.

А овако - цврц! За сваку Дукљанинову тему, појављује се Славен777 који аргументовано и документовано показује како ДУКЉАНИН - лаже. Лаже из теме у тему. Лаже чим проговори. Лаже чим зине. Чим стисне "Одговори на тему", већ је смислио лаж. И, гле чуда, то свако може да види.

Па на другим форумима, пошто је Крстарица најпосећенија, свако може да одговори Славеновим цитатима.

Зато ДУКЉАНИН и скаче од беса само због Славена. Не знам да ли сте то приметили. Никога другог није запамтио, никим се другим не бави, никог другог не ословљава по имену. Али му је зато Славен опсесија и сваки час га помиње, њега лично, као црногорског душманина, плаћеника и сличне глупости.
 
Зато ДУКЉАНИН и скаче од беса само због Славена. Не знам да ли сте то приметили. Никога другог није запамтио, никим се другим не бави, никог другог не ословљава по имену. Али му је зато Славен опсесија и сваки час га помиње, њега лично, као црногорског душманина, плаћеника и сличне глупости.
Slaven me progoni čovječe. Prekopao je sva dokumenta i sve arhive, jer instrukcije dobija iz SANU a zatim od svega što je Vasilije pisao nađe neku dvosmislenu rečenicu, u kojoj Vasilije kobajagi srbuje, a u istoj rečenici je jasno naveo i Crnogorce i Srbe. Razumiješ, on perfektno zna da Vasilije nije nikada ni pomislio da je Srbin, jer je sve o njemu pročitao, ali našao je dvosmislenu rečenicu i nju je pokazao.
Ima li iko živ da vjeruje da je Vasilije bio Srbin zbog te rečenice (u kojoj navodi i Srbe i Crnogorce)
 
Slaven me progoni čovječe. Prekopao je sva dokumenta i sve arhive, jer instrukcije dobija iz SANU a zatim od svega što je Vasilije pisao nađe neku dvosmislenu rečenicu, u kojoj Vasilije kobajagi srbuje, a u istoj rečenici je jasno naveo i Crnogorce i Srbe. Razumiješ, on perfektno zna da Vasilije nije nikada ni pomislio da je Srbin, jer je sve o njemu pročitao, ali našao je dvosmislenu rečenicu i nju je pokazao.

Ако мени говориш, за џабе ми се обраћаш.

Ти си непријатељ српског народа, Србије, црногорских Срба и свих осталих Срба који постоје на свету, самим тим и мене. А притом си и непријатељ истине, јер се намерно служиш неистинама, фалсификатима и подметачинама. Тако да ми се за џабе обраћаш.

Ima li iko živ da vjeruje da je Vasilije bio Srbin zbog te rečenice (u kojoj navodi i Srbe i Crnogorce)

Ево, ја први.

За сада имаш једног живог. Почни да тражиш и другог, врло брзо ћеш га наћи. И трећег. И четвртог. И милионитог.
 
Ти си непријатељ српског народа, Србије, црногорских Срба и свих осталих Срба који постоје на свету, самим тим и мене.
Istina boli, ne mogu ništa.

А притом си и непријатељ истине, .
E tako, dotakao si se istine. To je dobro, dobro je da si je se sjetio.
 
Њему би највише одговарало да му нико не одговара, јер би Крстарица лепо постала још један његов албум са његовим темама. Идеално место за оглашавање, пошто су резултати са Крстарице први у гугл-претрагама.

Ukucaj u Google - Vasilije Lalošević (ima tema na Krstarici, stara 1-2 dana)

:rotf::rotf::rotf::rotf:

Krstarica je privatni sajt i ja sam joj dosta povećao posjećenost!
 
Glupost i budalaština. Vasilije je na 100 mjesta dokazao da potpuno razlikuje Srbe i Crnogorce kao 2 odvojena naroda.
Koga briga za jednu dvosmislenu rečenicu?

Dakle, da razjasnimo:

Ja sam odgovorio [..] vi ste Turci silom oteli Crnogorcima i drugim Srbima carstvo, prostrane zemlje i gradove..

Očigledno je da ovdje svi vide jedan smisao, a samo ti još jedan drugi. Zamoliću te da nam objasniš što je to konkretno dvosmisleno.

Ima li iko živ da vjeruje da je Vasilije bio Srbin zbog te rečenice (u kojoj navodi i Srbe i Crnogorce)

Ima; svi osim tebe. Ja bih na tvom mjestu debelo porazmislio o samom sebi... :think:

Mislim da danas predstavljaju jednu jaku i žilavu masu, ne znam odakle si izvukao zaključak da mislim da predstavljaju "degenerisanu" masu?

Iz ovakvih rečenica koje non-stop svakodnevno postavljaš:

Treba da pljuneš Momu u bradu i da mu kažeš: Zašto si od mene sakrio sve činjenice, kad si me srbičio?

Ti si tikva bez korijena, jer ti nemaš istoriju,tvoja istorija počinje od prije 150 godina, sve našto se pozivaš nije starije od 150 godina, znači ti si tikva bez korijena.

Samo da napomenem, ovakve poruke izgledaju vrlo...psihički labilne. Ovo je, najiskrenije, vrlo zabrinjavajuće.


Vasilije nikada nije izjavio da je Srbin, nikada mu tako nešto nije palo na pamet.

A kako Simeon Piščević nije znao da je Vasilije Srbin, a danima su komunicirali?

http://www.rastko.rs/rastko-ukr/au/piscevic-memoari/index.html

Je li Simeon Piščević Dukljanin?

Zar opet o ovome? Ovu temu smo vrlo dobro obradili i prožvakali. Dakle, prema Piščeviću:

1. Simeon Piščević koristi isto kao i crnogorski vladika spomen Crnogoraca - 'Crnogorci i drugi Srbi'!

Кад је владика у Трсту примио писмо које сам написао њему и мајору Петровићу, извештавајући их о броју људи који су из Турске преко границе прешли у Митровицу, и рекао им да ће их касније бити још више, њих двојица су, знајући да ће црногорских исељеника бити врло мало и да своје обећање неће моћи испунити, гледали да ствар преудесе у своју корист. Поплашили су се да ме оставе на граници, јер исељавање тих људи могло се приписати више мени у заслугу него њима, а касније могло се открити још и то да они уопште и нису Црногорци, него други Срби, које сам ја под там називом позивао на исељење. Зато су одлучили да ме уклоне с тог места. Тражили су од пуковника Пучкова (како сам после, кад је комисија била већ укинута, дознао у Петрограду од самог Пучкова) да ме с исељеницима пошаље у Русију, а да на границу место мене пошаље ађутанта Маркова. Уједно су тражили од Сената и оног такозваног поручника Јездимировића (оног што је превео први транспорт људи у Русију, о ком сам већ говорио) - и Јездимировића те исте године на њихов захтев пошаљу из Русије у Ћесарску. И тако су он и ађутант Марков примили сав онај свет што је преко лета прелазио из Турске у Ћесарску - а прешло их је тада, које људи са женама и децом, које нежењених, око хиљаду душа - и исто онако као и раније: под називом Црногораца.

2. Na jednom drugom mjestu u svojim Memoarima Piščević opisuje i kako se crnogorski mitropolit obraća njemu i Stevanu Petroviću:

Кад је владика видео како заједно долазимо, дочекао нас је са старинском титулом: српске војводе. Понудио нас је да седнемо и послужио нас шампањцем. Почео је разговор. Између осталог мајор је владици казао како им је о свему говорио, али да од мене још није добио пристанак.

Svako ko je makar prelistao na stotine istorijskih izvora sačuvanih iz perioda XVIII stoljeća koji govore o migracijama naših ljudi u Rusiju i pogotovo o putašestvijima tamošnjih velikana domaćeg porijekla, zna da su se svi ti veliki akteri ondašnjeg vremena, uključujući i Vasilija Petrovića i Simeona Piščevića, smatrali dijelom jednog istoga naroda, srpskoga (uz svu crnogorsku posebnost, podvukavši).

Ono što je najsmješnije jeste što se DUKLJANIN sada ponaša već kao Milošević na izborima 1997. i 1998. godine. Tada se vladajuće garniture socijalističke koalicije uopšte nisu ni trudile ni da sakriju lažiranje izbornih rezultata. Ovdje DUKLJANIN prestaje uopšte i da se trudi kao što je to činio ranijih godina, zato što nam je upravo on postavio link ka elektronskoj verziji Piščevićevih memoara na sajtu Projekta Rastko. :rtfm: :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
a u istoj rečenici je jasno naveo i Crnogorce i Srbe..

Jeste; vrlo je jasno da je Vasilije naveo da su Crnogorci Srbi.

Međutim, to naravno nije jedini zapis u kojem je cetinjski vladika Vasilije Petrović ostavio pisanu riječ na osnovu koje možemo utvrditi da su za njega Crnogorci bili pripadnici srpskoga naroda. Evo pisma upućenog dubrovačkom knezu 1. septembra 1763. godine:

..I budući sad vašijema ljudma ot Černe Gore mirno življenje, ištemo ot vaše visoko počtene Republike pomoć da učinite našoj cerkvi i narodu černogorskomu jednom sumom ot asprih, kako Serbi Serbima i svojijema susjedima, stvar koja će bit za slavu vašu i diku po svema carstvima i za bolji vaš interes u budušča vremena, za koju stvar naročito k vama pošiljemo g-dna guvernadura Marketa Bubića iz Budve..

Kao što je svima poznato, stari Srblji su smatrali da su Dubrovčani Srbi, te Dubrovnik srpski grad; sa percepcijom o primorskim jadranskim Slovenima rimokatoličke vjeroispovijesti kao Srbima katolicima; a među njima to su činile i crnogorske vladike iz dinastije Petrović-Njegoš (za vladike Vasilija i Savu Dubrovčani su Srbi po narodnosti i Dubrovnik bi trebalo da bude dio srpske obnovljene države, a vladika Petar I čak smatra da bi Dubrovnik trebalo da bude prestonica Srbije).
 
Зато ДУКЉАНИН и скаче од беса само због Славена. Не знам да ли сте то приметили. Никога другог није запамтио, никим се другим не бави, никог другог не ословљава по имену. Али му је зато Славен опсесија и сваки час га помиње, њега лично, као црногорског душманина, плаћеника и сличне глупости.

Istini za pravdu, pamtio je on i druge, samo što drugi nisu toliko dugo aktivni na ovom forumu kao i ja, a DUKLJANIN je najstariji forumaš ovog pdf-a, ovdje je bio prije svih nas.

Na ovoj temi iz 2006. godine, prije pet godina, forumaša DukeOfSerbia je bio dušmanin, neprijatelj crnogorskog naroda.
Samo je potrebno pogledati stare poruke i vidjeti da iz godine u godinu on ne donosi ama baš ništa novo, već samo ponavlja iznova i iznova jednu te istu mantru. Eno, tada se prisjećaju, kao što vidimo, njegovih tema iz 2005. godine, koje je ponavljao kroz 2006. godinu, a danas raspravljamo o istome, iznova i iznova... :rumenko:
 
Понавља због тога што и не уме нити да разговара, нити да дискутује.

А што се види из приложеног. Да се човек обрати медведу или вуку у шуми, смисленије би са њима разговарао.

Дође и постави, а умеће зрелог дискутовања на тему онога што постави му је на нивоу наопаког и инаџијског детета од 4 године.
 
2. Na jednom drugom mjestu u svojim Memoarima Piščević opisuje i kako se crnogorski mitropolit obraća njemu i Stevanu Petroviću:

Кад је владика видео како заједно долазимо, дочекао нас је са старинском титулом: српске војводе. Понудио нас је да седнемо и послужио нас шампањцем. Почео је разговор. Између осталог мајор је владици казао како им је о свему говорио, али да од мене још није добио пристанак.

Nego što su bili oni? Japanske vojvode? :rotf:

Slaven777 lad pronađe da je neko izreako riječ Srbi čitav kraj proglasi za srpski! :rotf:

Zašto sebe Vasilija nije nazvao srpskim vladikom?

Zašto i sebe nije nazvao Srbinom?
 
Jeste; vrlo je jasno da je Vasilije naveo da su Crnogorci Srbi.

Međutim, to naravno nije jedini zapis u kojem je cetinjski vladika Vasilije Petrović ostavio pisanu riječ na osnovu koje možemo utvrditi da su za njega Crnogorci bili pripadnici srpskoga naroda. Evo pisma upućenog dubrovačkom knezu 1. septembra 1763. godine:



Kao što je svima poznato, stari Srblji su smatrali da su Dubrovčani Srbi, te Dubrovnik srpski grad; sa percepcijom o primorskim jadranskim Slovenima rimokatoličke vjeroispovijesti kao Srbima katolicima; a među njima to su činile i crnogorske vladike iz dinastije Petrović-Njegoš (za vladike Vasilija i Savu Dubrovčani su Srbi po narodnosti i Dubrovnik bi trebalo da bude dio srpske obnovljene države, a vladika Petar I čak smatra da bi Dubrovnik trebalo da bude prestonica Srbije).

Gluposti i laži, falsifikat koji nikad nijedan ozbiljni istoričar nije pomenuo. Naravno da starim Srbljima nije na pamet padalo da su Dubrovčani Srbi.
 
Ovo mu naravno ne znači da misli da su Crnogorci Srbi. Ovđe jednostavno fali zapeta, znak interpunkcije. Evo ovako je smisao pravi:

Ja sam odgovorio [..] vi ste Turci silom oteli Crnogorcima i drugim, Srbima carstvo, prostrane zemlje i gradove..

Vasilije je jasno razdvajao Srbe i Crnogorce uvije. Ne znam tačno koliko, 20 strana opisuje Piščević svoje susrete sa Vasilijem, Vasilije ne kaže da je Srbin, niti Piščević za Vasilija kaže da je Srbin.To nije pismo na brzinu pisano, dvosmisleno, to s memoari, pisani polako i jasno:

http://www.rastko.rs/rastko-ukr/au/piscevic-memoari/index.html

Zašto Vasilije i Piščević ni na jednom mjestu ne kažu da su iz istog naroda? :hahaha:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top