pio fond - sta reci....?

gost 114587

Elita
Poruka
23.662
evo jednog problema koji pokusavam da resim zadnjih pa... godinu i po dana. mozda i malo vise.
imam jednu zaposlenu koja je obolela od teske bolesti. posle izlaska iz bolnice otvorili smo joj bolovanje. na komisiji su nam rekli da bi trebalo da podnesemo zahtev za invalidsku prenziju. mi smo zahtev podneli, zaposlena je otisla pred zakazanu komisiju u filijalu u aleksandra kostica i stiglo nam je resenje posle mesec-dva da je njen zahtev odbijen i da lecenje nije zavrseno. :neutral: kakvo crno lecenje, kad za njeno stanje leka nema? otisli smo u pio fond na novi beograd u bul umetnosti sa tim resenjem i gospodja sa saltera nas je uputila na pravnog zastupnika koji radi tu, dva saltera od nje. on nam je savetovao da ulozimo zalbu, sto smo mi i ucinili 08.05.2009. godine. ona je i dalje bila na bolovanju. posle tri meseca, dobili smo savet da je smestimo na institut za medicinu rada gde bi ona mogla da dobije papir na kome pise da je njeno lecenje inoperativno, te da posle tog zakljucka nema te komisije koja bi je odbila za invalidsku penziju. na institutu je lezala 10 dana i dobila je sve potrebne papire. novi izlazak pred komisiju je zakazan za 19.11.2009. gde se ona pojavila i donela potrebnu dokumentaciju.
05.03.2010. znaci nekih tri i po meseca kasnije stiglo nam je resenje gde pise da se njena zalba uvazava, da se predmet vraca na prvostepenu komisiju bez kontrole i da ona ima POTPUNI GUBITAK RADNE SPOSOBNOSTI USLED BOLESTI. sa tim resenjem sam otisla u pio fond da se raspitam sta dalje i opet su me poslali njihovom pravnom savetniku. on je virio u neke zakonike i rekao mi je da je odjavim na osnovu tog resenja. ja sam pripremila dokumentaciju i knjigovodstveno je odjavila zakljucno sa 28.02.2010. zatim sa kompletnom dokumentacijom odem u pio fond da je odjavim i tamo, medjutim radnik na salteru nije hteo da primi odjavu jer nije doslo pravosnazno nego privremeno resenje :confused: ja mu pokazujem papir gde stoji "potpuni gubitak radne sposobnosti" i pozovem onog pravnika da dodje na taj salter. njih dvojica posle kraceg domundjavanja iza stakla mi kazu da sacekam mesec-dva da mi posalju pravosnazno resenje, da napisem izjavu o kasnjenju odjave i da ce oni tada nju da odjave sa tim datumom (28.02.2010 - dotle su joj isplaceni svi doprinosi i ostalo).
elem, posle nekih dva meseca ja odem do njih da vidim sta se desava sa tim resenjem, te dobijam informaciju da je resenje u ul aleksandra kostica, tj u drugoj filijali i da odem tamo. odem tamo, zena mi vadi listing gde pise da ni predmet ni resenje nisu tu vec u bul umetnosti :eek: i tako su me par dana setali od jednih do drugih, da bi stigli do jula meseca a zaposlena nema niti osiguranje niti zdravstvenu knjizicu niti nam neko daje bilo kakve validne informacije. 02.07. odlazim tamo sa komplet dokumentacijom i dobijam informaciju da ce se to zavrsiti urgentno (zamenik nacelnice je napisala na fascikli "urgentno") cim koleginica koja vodi predmet dodje sa godisnjeg odmora a ona mi je u medjuvremenu dala potvrdu za zdravtsvo.
u septembru odlazim ponovo da bi me ta ista gospodja koja vodi predmet isterala iz kancelarije jer sam noktom lupnula po fascikli, njen komentar je bio da sam drska i bezobrazna i da nju ne zanima gde je taj predmet dok ne donesem punomocje iz suda :eek:
jos dva meseca mojih odlazaka tamo svaki drugi dan... te su pogresili ime i prezime na resenju, te nisu upisali dobar datum i tako svaki put. taj predmet se setao izmedju te dve ustanove minimum 20 puta a svaki put im treba min 10 dana da iskopaju gde je :eek:
konacno, pravosnazno resenje dobijamo u decembru (znaci posle godinu i mesec od datuma od kada joj se priznaje invalidnost) ja odem sa papirima da je odjavim u januaru ove godine. ljubazni sluzbenik na salteru mi saopstava kako moram da je odjavim tek sa decembrom i da moram da joj uplatim sve doprinose od marta do decembra :eek::eek::eek: ja mu objasnjavam da ako joj uplatim doprinose to znaci da je ona primala platu i da je sposobna za rad te automatski gubi pravo na invalidsku penziju a on meni da ga to ne zanima :eek:
mesec dana sam obijala pragove i nisam bila sigurna sta i kako do danas : otisla sam po preporuci kod ombudsmana. tamo su pregledali papire i rekli mi da imam zakonski osnov da ulozim zalbu na njihov rad te da pokrenu istragu i unutrasnju kontrolu :)
za sada sam samo uzela zahtev i sa tim zahtevom otisla u pio fond. tamo su me prebacivali od saltera pa do nacelnika kome je vec bio kraj radnog vremena :roll: ali mi je njegova zamenica rekla da dodjem u cetvrtak i da ona smatra da ce se to pozitivno resiti tj da ce prihvatiti moju odjavu iz februara i da ne moram nista da placam... doduse, malo sam im svima zapretila sa ombudsmanom i novinarima :cool:
ali sta reci za mentolsku ustanovu kojoj treba i pored mora zaposlenih cak godinu dana da donesu neko resenje??? od tih matorih prdara pola non stop zdere a pola ih cuci napolju na "pus pauzi". nesposobni, neorganizovani, ma nemam dovoljno prostora da bih opisala javasluk koji je tamo na snazi....
ovu temu sam zamislila kao mesto gde bi mogli da podelimo slicna iskustva i da pomognemo jedni drugima, kad vec njima ne pada na pamet da pomazu gradjanima u cijoj su sluzbi i od cijih poreza primaju platu. pucjate :cool:

gost 114587

Elita
Poruka
23.662
cini mi se da je tu bilo osnova za jednu sudsku kontrolu iliti upravni spor s obzirom da nije doneto resenje u roku od 2 meseca po urucenju zalbe " 08.05.2009. godine"...

potpuno sam zaboravila da napomenem da sam tu istu zalbu povukla i da imam papir gde stoji zavedeno da je zalba povucena jos u junu 2009. na moje pitanje kad to predam kada se zalba ponistava oni su mi rekli "odmah", kao sto vidite, nije povucena nikad. spakovala sam kompletnu dokumentaciju, pripremila zalbu ombudsmanu i zahtev za pokretanje unutrasnje kontrole i cekam da vidim sta ce mi sutra reci u pio fondu. ukoliko odgovor i dalje bude negativan, sutra sve to predajem nadleznoj instituciji, mom advokatu i novinama.
sto rece dzordz "gownjiva motka" je jedino resenje za takve :evil:

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.