PILETINA na sto načina

jedno vreme sam pravila"Kentaki piletinu" odlicna je, koga ne mrzi nek proba

IMG_20200204_183258.jpg
 
Evo kako ja pripremam...
Moze sve sem belog mesa,znaci krilca,trtice,bataci,karabataci.
Malo ulja,malo ih uvaljam u brasno,dodam jos i jednu glavicu belog luka u cenovima,jedan cili i grancicu ruzmarina i to ostavim pola sata da se pece na srednjoj vatra,zatim posle pola sata dodam i jednu/dve case belog vina i ostavim da se krcka do se meso ne odvaja od kosti.
Uz to napravim bruskete i neka salata i to je to...
 
Recept za pilecu dzigericu na moj nacin.
Kilogram cigerice,pola kgcrnog luka,pola litre crnog vina i dva tri cena belg luka,zajedno cigericu i luk izdinstati i posle jedno 15 minuta ubacis crno vino i ostaviti na slaboj vatri barem sat vremena dok dzigerica ne pocne maltene da se raspada.Od zacina so,biber,persun,moze i majcina dusica...
Preporucujem da se jede sa palentom...
 
Ovo je Troijin recept sa Zena i probacu ovako narednih dana


2 kašike limunovog soka

1 kašika senfa

2 kašike meda

2 kašike ulja

To se zagreje u tiganju da se sjedini, ne treba da vri, doda se so i biber. Dva-tri pileća bela mesa u vatrostalnu činiju se stave, na par mesta se zarežu, pa preliju sosom. Peče se na oko 200-220 stepeni u rerni. Ja stavim prvih 10-15 minuta foliju preko, pa posle skinem. Ali ne mora, samo onda bude žilavije, kako ko voli. Preliva se i okreće nekoliko puta i to je to.
 
Па нису ови рецепти компликовани, баш се скоро све брзо спрема.
Мени је поховање компликованије од многих рецепата овде...можда не компликованије, али захтева више времена.
Ови моји су получасовно спремање, плафон.
 
Пилетина обашка, броколи обашка. Време термичке обраде се јако разликује.
Ја броколи радим само на један, једини исправан начин - обари се у мало кључале воде и то три минута од тренутка кад опет проври. Поклопљено, нормално. Онда хитро процедиш, испереш леденом водом и залијеш цеђеним лимуном и маслиновим уљем.
 
Броколи и ја смо на различитим таласним дужинама, извините :lol:
Али, кад баш морам да га спремим, онда обарен и закисељен благо.
Ја не волим те безличне поврћке
 
Ја у тој комбинацији волим пилетину зачињену на тигањ, али веће комаде, да остане унутра сочна а споља фино порумени. Када извадим пилетину, на ту масноћу и сок који месо пусти бацим бели лук и цветове броколија који су кратко били у кључалој води, само да покупи укусе из тигања. Брдо салате уз то.
 

Back
Top