„Pijani brod”

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sama definicija vere glasi ovako: Vera je licna stvar. Ne vera u Boga ili crkvu kao isntituciju.
Ne smatram da je vernik onaj koji veruje u Boga. Ja bih pre nazvala vernikom onog koji veruje ljudima. Takodje, jedan nametnut stav od strane crkve pravoslavne jeste da Bogu sluzimo kroz ljude. Neko veruje, kao sto rece gazdarica u zvezdano nebo...Ja ne znam u sta verujem, konkretno.,..mnogo toga me zanima...znam da sam, po prirodi bice koje tezi da veruje. Ne deklarisem se kao vernik, iliti, verujuca...Besmisleno mi je to malo...No, to je samo moj stav...
 
Šakal:
Hm...ljudi...ajd' da primimo na brod i nekog vernika...red je...samo...da raspišemo konkurs...ili ćemo po preporuci...?:lol:

E vidi, ja bih mogla da spadam u "bivse vernike", posto sam do pre par godina ispunjavala sve uslove...postila, isla na liturgije...bila smerna i poslusna... :-? Dok nisam shvatila da to nisam JA i da me to gusi...
 
Ma, naravno, upravo zato i pitah...
Uzasno mi smeta to sto, necu reci cijela crkva, ali masa crkvenih poslenika uzima sebi za ekskluzivno pravo da odredjuje toboznje uslove koje je potrebno ispuniti da bi neki imao za pravo da sebe nazove vjernikom... Pod krinkom kuce Bozije obavili su se plastom nedodirljivosti, proglasavajuci anatemom svaki pokusaj kritike...
 
Ue, moja poslednja ispovest, pre tri, ne cetiri godine se zavrsila svadjom u sred ispovedaonice , :roll: necu imenovati ni manastir, ni monaha koji me je ispov..ne, pravilno receno, posle gomile sablazni nad onim sto sam ja imala da kazem, osudjivao...E tu sam, stvarno pobesnela...Nisam anatemisana, al je malo falilo :) Moze jaci nes, hvala :)
 
Izvoli Gazdarice!

coffee.jpg
 
Ljudi jednnostavno moraju da veruju u nesto,a poceli su od prirodnih pojava preko totema, do politeizma, pa monoteizma i svaka knjiga monoteizma se nastavlja na onu drugu...tora,pa na toru i mojsijeve knjige novi zavet, pa na novi zavet kuran...samo se prepisuju...ko neki losi djaci...providno...religija odgovara samo velikanima da upravljaju narodom...nisam naivna...ja sam licno ateista, ali poticem iz porodice vernika, nisto fanaticno, samo slava i te stvari...toliko o tome da porodica utice na veru...mislim da se moji ne bi bunili ni da se prebacim ni u budizam...
 
septembar:
Sama definicija vere glasi ovako: Vera je licna stvar. Ne vera u Boga ili crkvu kao isntituciju.
Ne smatram da je vernik onaj koji veruje u Boga. Ja bih pre nazvala vernikom onog koji veruje ljudima. Takodje, jedan nametnut stav od strane crkve pravoslavne jeste da Bogu sluzimo kroz ljude. Neko veruje, kao sto rece gazdarica u zvezdano nebo...Ja ne znam u sta verujem, konkretno.,..mnogo toga me zanima...znam da sam, po prirodi bice koje tezi da veruje. Ne deklarisem se kao vernik, iliti, verujuca...Besmisleno mi je to malo...No, to je samo moj stav...
Lepo si rekla, da je to samo tvoj stav. I svako treba da ima, valjda i ima, neki svoj stav. I ne treba ga silom nametati nekom drugom. "Živi i pusti druge da žive" - to je moj stav..:wink:

Ja se ne bih ponavljala, svi znaju moj stav po tom pitanju. Al, ajd opet ukratko: u Boga, nekog tvorca, neku silu - verujem. U Crkvu, kao instituciju, koju su stvorili ljudi, i u kojoj rade ljudi -ne. Ne verujem ljudima, znam šta je čovek, ali kad god mogu da pomognem- pomažem.
 
Rujevit:
Млевено месо:), шпагете...ммммммммммммммм...мојне више:lol:....крче ми црева........

..Origano, masline....hm....kečap, sir.....Pizza !!!

E ! Živ li si druže? Gde si,bre? Šta ima novoga? Nema nam Faraona, pa ćeš ovog puta ostati neposlužen...Izvini..:sad:
 
Не спомињи храну!

Услужен сам ја више више него што треба вечерас...кад дође Аменхотепов син нек' набаци нешто за мене
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top