„Pijani brod”

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Лаку ноћ свима, то ми је више изгледало на гејшијско забављање него на историју. А за недељу, зар сама реч не објашњава.
 
Dobro jutro!

Uf, da si svarim jedno kave i na miru uz cigarku da ispijem pre nego što nagrnu gosti, posle če se ubijem od rabotu....

80460@cigara.jpg
fi_2252_0_nescafe.jpg
 
Bi2:
Jesam, jesam. Na litar vina stavila sam celu kesicu mlevenog bibera. Učinilo mi se to kao neka dobra merka. Za mal nisam ubila kuma..:roll:
:D :D :D ajoj
kako sam se sad nasmejao :D :D :D
e, a pijo to ljudi protiv prehlade ovde...
al ja mrzim biber u svakom obliku pa nisam probao...

a stavljaju kashicicu na chashu :shock:
 
Pozdrav.Religija opet napreduje na ovom podforumu.Da mi je samo znati odakle li se pojavljuju likovi kao eliksir.Strašno je iritirajuće kada se takvi u nedostatku boljih "dokaza" uhvate za nauku o kojoj btw pojma nemaju.Neka se oni drže svoje dogme,pa ipak je zemlja ravna ploča ,a fosili su podmetnuti od strane moćne satanističke organizacije.Kafa, može.
 
Goddess of the far east:
Pozdrav.Religija opet napreduje na ovom podforumu.Da mi je samo znati odakle li se pojavljuju likovi kao eliksir.Strašno je iritirajuće kada se takvi u nedostatku boljih "dokaza" uhvate za nauku o kojoj btw pojma nemaju.Neka se oni drže svoje dogme,pa ipak je zemlja ravna ploča ,a fosili su podmetnuti od strane moćne satanističke organizacije.Kafa, može.

E draga boginjo, ne poznaju oni dovoljno ni tu svoju dogmu, sto se vidi iz prilozenog na ateizmu.

Kafa, stize.....

coffee.jpg
 
Mene takva razmišljanja i stavovi pomalo plaše.Ako se na osnovu takvih uzoraka može proceniti veći deo ljudske vrste,onda ona definitivno stagnira.Čini mi se nažalost da su u većini i što je nažalosnije takvi stavovi su prisutni i kod obrazovanijih slojeva društva.
 
Goddess of the far east:
Mene takva razmišljanja i stavovi pomalo plaše.Ako se na osnovu takvih uzoraka može proceniti veći deo ljudske vrste,onda ona definitivno stagnira.Čini mi se nažalost da su u većini i što je nažalosnije takvi stavovi su prisutni i kod obrazovanijih slojeva društva.

E to je meni neshvatljivo...Kako uopšte to može da bude prisutno kod nekog takvog?

Je l' dobra kafa?
 
Ni meni to nije potpuno shvatljivo.Čini mi se da je posle pada komunizma nešto krenulo u pogrešnom pravcu i smeru.Odnosno pojedine institucije su zašle u zone u kojima im nije mesto.E,sada bih glasno opsovala sve one likove zadužene za pojavu komunizma.Da ga nije bilo crkva bi možda za nijansu evoluirala.Stvarno nemam ništa lično protiv vernika,ali kada počnu svoju veru da ti naturaju uh.I odjednom su svi naprasno "vernici".Čudan društveni fenomen.Pravi vernik veruje u tišini,nema potrebe da nameće svoje verovanje i da izigrava misionara.Verovatno poznaješ takve ljude.Kako ja davim je ´l da?
Kafa je savršena.
 
Goddess of the far east:
Ni meni to nije potpuno shvatljivo.Čini mi se da je posle pada komunizma nešto krenulo u pogrešnom pravcu i smeru.Odnosno pojedine institucije su zašle u zone u kojima im nije mesto.E,sada bih glasno opsovala sve one likove zadužene za pojavu komunizma.Da ga nije bilo crkva bi možda za nijansu evoluirala.Stvarno nemam ništa lično protiv vernika,ali kada počnu svoju veru da ti naturaju uh.I odjednom su svi naprasno "vernici".Čudan društveni fenomen.Pravi vernik veruje u tišini,nema potrebe da nameće svoje verovanje i da izigrava misionara.Verovatno poznaješ takve ljude.Kako ja davim je ´l da?
Kafa je savršena.

Ma ne daviš nego dobro zboriš. Svi ovi što se na forumu busaju u grudi i zaklinju u Bibliju zapravo ni ne znaju šta znači biti vernik, a od Biblije su videli samo korice, a možda čak ni to.
 
Goddess of the far east:
Ni meni to nije potpuno shvatljivo.Čini mi se da je posle pada komunizma nešto krenulo u pogrešnom pravcu i smeru.Odnosno pojedine institucije su zašle u zone u kojima im nije mesto.E,sada bih glasno opsovala sve one likove zadužene za pojavu komunizma.Da ga nije bilo crkva bi možda za nijansu evoluirala.Stvarno nemam ništa lično protiv vernika,ali kada počnu svoju veru da ti naturaju uh.I odjednom su svi naprasno "vernici".Čudan društveni fenomen.Pravi vernik veruje u tišini,nema potrebe da nameće svoje verovanje i da izigrava misionara.Verovatno poznaješ takve ljude.Kako ja davim je ´l da?
Kafa je savršena.

eeeee... a reko sam da necu o tome na forumu...

:(

pasi shta je meni jadno
pravoslavni komplex vishe vrednosti i odabranosti :roll:

imam druga koji ide u crkvu svake nedelje
ponekad izgura i ceo post

i on je u pravu!!!
OK... njegova stvar, ima pravo da veruje u shta oce...

a kad ga ja zezam i kazem da mi religija ne dozvoljava da seche shumu bez nekog razloga
kao shto po mom shvatanju to rade sechuci jelke i badnjake

lik pochinje podrugljivo da se smeje...
i ne samo on
svi ovi koji se sete neke srede ili petka da ne treba da kupe burek s mesom :roll:

on ima pravo na misljenje i javno iskazivanje istog
a ja ne???

i shto, kad god iznesem moje misljenje o besmislenosti necheg
odma se javi dileja koja preti milicijom i vredjanjem verskih osecanja???
 
I ja sam dala svoju završnu reč,pa sam to porekla.Vidiš ja imam suprotno iskustvo sa vernicima.Nisu militantni kao ovi forumski.Upravo kao što sam navela veruju u tišini i ne nameću svakome svoje mišljenje.Zapravo vera za njih je nešto intimno.
Potežu takve komentare u nedostatku boljih argumenata.Čini mi se da su im to zadnji trzaji i da im je negde vera poljuljana.Ako kritikuješ neke nelogičnosti iz biblije da li je to vređanje?Iz moje perspektive nije.
Crow ja se tebi divim.Kako opstaješ na politici?Zar te ne iznerviraju pojedini komentari?
 
Goddess of the far east:
I ja sam dala svoju završnu reč,pa sam to porekla.Vidiš ja imam suprotno iskustvo sa vernicima.Nisu militantni kao ovi forumski.Upravo kao što sam navela veruju u tišini i ne nameću svakome svoje mišljenje.Zapravo vera za njih je nešto intimno.
Potežu takve komentare u nedostatku boljih argumenata.Čini mi se da su im to zadnji trzaji i da im je negde vera poljuljana.Ako kritikuješ neke nelogičnosti iz biblije da li je to vređanje?Iz moje perspektive nije.
Crow ja se tebi divim.Kako opstaješ na politici?Zar te ne iznerviraju pojedini komentari?

nekad jesu
sad su mi smeshni ;)
ja na politici nishta smisleno nisam reko pitaj boga od kad
odem da nerviram Stvorove ponekad... 8)

ustvari, skoro sam imo par postova...
 
Goddess of the far east:
I ja sam dala svoju završnu reč,pa sam to porekla.Vidiš ja imam suprotno iskustvo sa vernicima.Nisu militantni kao ovi forumski.Upravo kao što sam navela veruju u tišini i ne nameću svakome svoje mišljenje.Zapravo vera za njih je nešto intimno.
Potežu takve komentare u nedostatku boljih argumenata.Čini mi se da su im to zadnji trzaji i da im je negde vera poljuljana.Ako kritikuješ neke nelogičnosti iz biblije da li je to vređanje?Iz moje perspektive nije.
Crow ja se tebi divim.Kako opstaješ na politici?Zar te ne iznerviraju pojedini komentari?

E ja imam takve "uzorke" ponasanja u svojoj blizoj i daljoj vamiliji...Daklem, moji su vecinom "verujuci", suprug je teolog, malo zaglavljen, ali pred kraj bogoslovskog isntituta...Pa do skoro je bio uzasno naporan...Sa molitvama, postovima i ostalim "bogougodnim stvarima"...Dobro, sad je to mnooogo blaze, valjda mu ju trebalo osam god da shvati da je moje shvatanje vere malo drugacije...ako mogu tako da kazem...Drugi primer...Moja tetka, jako bliska meni...Upotrebicu njihov izraz: "Verujuca"...Ali nenapadno...NJena vera, njena stvar...Strasno me nerviraju likovi koji, jel, jurcaju po crkvama, na liturgije, poste...Smerni su...I krstaski nastrojeni...Mi pa mi..Pravoslavlje pa pravoslavlje...Cek malo, ako je sve tako sto pricate...jel...Valjda nam je taj isti Bog dao slobodu izbora...Slobodnu volju...Da biramo...Zar ne?
 
Septembar dobro došla na ovaj pijani brod.Nekome je bog dao slobodnu volju,nekome roditelji,a nekome emacincipacija i razvoj društva.Kako ova dva poređenja čudno zvuče smerni i krstaški nastrojeni i toliko su kontradiktorni.Zar je to pravi vernik?Opis tvoje tetke me strašno podseća na moje bake,koje su takođe verovale,ali nikome nisu nametale svoju veru.E,to su za mene pravi vernici.Uostalom pravoslavlje nije jedina priznata svetska religija.Ako drugačije razmišljaš proglase te sektašem ili ti daju još ružnije epitete.I slučajno nemoj da dirneš u crkvu.A, ne to se ne sme.Ta institucija nikao ne sme da podlegne kritici.Nekada mi se čini da su ateisti veći vernici jer upiru prstom u sve negativno što je vezano za crkvu. Pojedini vernici naprotiv tome imaju sasvim drugačiji rezon.
 
Koja je uopste definicija vjernika? Da li covjeka vjernikom cini vjerovanje u Boga, onako kako to crkva propovijeda?
Sta je onda covjek koji ne vjeruje u to, ali vjeruje u postojanje neke vise sile nad ljudima, ili u sebe, svoju porodicu, zvjezdano nebo nad sobom?
Da li je manje vjernik od onog prvog? Zasto?
Treba li ga proglasiti ateistom, zato sto ne vjeruje u crkvene postulate?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top