ПИЦУЛА: "Протести у Србији су хрватско прољеће!" (ВИДЕО)
В.Н.
30. 06. 2025. у 17:38
У ИНТЕРЕСУ Хрватске је да сруше Вучића, па да признају Косово, уведу санкције Русији и окрену се против Кине!
Фото: Printscreen
- Само да подсетим у првој фази, студенти су створили нешто што заиста можемо назвати СРБИЈАНСКИМ МАСКОПОМ. Уколико желе да дођу на власт, они ће морати те своје базичне позиције надоградити и односом према целом низу митологема. Шта са Русијом? Какав однос према Русији? Србија је једина земља са Белорусијом и Турском на европском континенту која није увела санкције Русији. Једнако тако какав је однос према Кини? Како и на кој начин мисле да третирају преговоре са Косовом? Је ли и то у процесу који управо води Европска Унија? То су све отворена питања и не треба одустати! Ево то кажем под пуном одговорношћу у потрази за онима који сутра могу бити партнери европским институцијама у градњи неке другачије Србије. То је пре свега у интересу нама у Хрватској -рекао је идол блокадера Тонино Пицула.
https://video.novosti.rs/vesti/vide...tasama-protesti-u-srbiji-su-hrvatsko-proljece
To je vest sa sajta vecernjih novosti sa snimkom izjave Picule
Picula ponosno kaze da su blokaderi srbijanski MASPOK
E sad pitanje je da li znaju forumasi sta je bio pokret MASPOK?
Ovo kaze vikipedija
Picula kaze da ako blokaderi zele da preuzmu vlast da ce morati da uvedu sankcije Rusiji i Kini i da raskinu sve odnose sa ovim nama prijateljskim drzavama.
Da li ce blokaderi to zaista i uraditi ako dodju na vlast sta mislite ili nece?
Da li se slazete sa ovim navodima Picule?
Da li je blokaderski pokret srbijanski MASPOK?
Pogledajte prilog 1756380
Pogledajte prilog 1756381
Да би се правилно разумео овај чланак треба видети 'медијску кућу' која га је продуковала
и главнога урадника који све оргестрира
НОВОСТИ и Милорад ВУЧелић су у 30 година били и остали трабант свих социјалних диктата
Ево анализе српског таблоида „Новости“ и његовог уредника, Милорада Вучелића, у контексту њиховог односа са различитим политичким режимима током протекле три деценије. Ова анализа ће испитати тврдње о њиховој сврси са различитим идеологијама и структурама моћи, од социјалистичке ере до преласка на капитализам.
Лист „Вечерње новости“, често називан једноставно „Новости“, има дугу историју у Србији, која датира још из социјалистичког периода. Био је значајан играч у српском медијском пејзажу, а његови уреднички ставови и афилијације били су предмет значајне пажње. Милорад Вучелић, као садашњи уредник, истакнута је личност у српским медијима дуги низ година, а његова каријера се поклопила са значајним политичким променама у земљи. Оптужбе да су „Новости“ и Вучелић „трабанти“ (сателити или присталице) различитих режима указују на образац сврставања са владајућим снагама, без обзира на њихову идеолошку оријентацију. Ова анализа ће се позабавити доказима који подржавају ову тврдњу, испитујући извештавање новина, уредничке ставове и личну историју Вучелића.
Новости , раније
Вечерње Новости , су српске таблоидне новине са дугом и често контроверзном историјом. Током деценија су оптуживане за сврставање са различитим политичким снагама, од Социјалистичке Федеративне Републике Југославије до данашње Републике Србије. Ова наводна прилагодљивост довела је до оптужби за опортунизам и недостатак новинарске независности. Уредничку линију листа често су карактерисала националистичка осећања и фокус на сензационализму, што је додатно подстакло ове критике. Милорад Вучелић, садашњи главни уредник, био је централна фигура у овој нарацији, а његова каријера је испреплетена са еволуцијом листа и његовим односом са владајућим елитама.
Каријера Милорада Вучелића обухватила је неколико политичких ера у Србији. Каријеру је започео током социјалистичког периода, а његово континуирано присуство на утицајним медијским позицијама указује на способност сналажења и прилагођавања променљивим политичким пејзажима. Критичари тврде да је ова прилагодљивост дошла на штету новинарског интегритета, при чему
Новости често одражавају ставове владајуће странке уместо да одржавају независан став. Његове наводне везе са различитим режимима, од социјалистичке ере до данас, довеле су до оптужби да је „трабант“ – термин који се користи за описивање некога ко служи интересима владајуће власти.
Вучелићеве наводне везе протежу се изван политичке сфере. Повезиван је са одређеним групама фудбалских навијача и, самим тим, са елементима организованог криминала. Ове везе се често наводе као доказ спремности листа да се бави активностима које нису у складу са новинарском етиком. Извештавање листа о овим групама и повезаним питањима критиковано је због претеране симпатије или избегавања критичке анализе, у зависности од политичке климе и интереса оних на власти.
Уредничку линију листа често су карактерисала националистичка осећања. То је посебно било очигледно у извештавању о догађајима везаним за распад Југославије, ратове у региону и статус Косова. Критичари тврде да су
Новости често усвајале просрпску перспективу, често на рачун уравнотеженог извештавања и објективне анализе. То је допринело репутацији листа као гласноговорника националистичких агенди.
Оптужбе против
Новости и Вучелића су озбиљне и вишеструке. Оне укључују наводе о политичком опортунизму, недостатку новинарске независности, везама са контроверзним групама и промоцији националистичких наратива. Ове оптужбе су изнели разни појединци и организације, укључујући новинаре, активисте за људска права и политичке противнике.
Суштина критике врти се око перцепције да су Новости и Вучелић доследно давали приоритет интересима владајућих елита над принципима независног новинарства. То се наводно манифестовало у пристрасном извештавању, сузбијању критичких гласова и промоцији наратива који служе политичкој агенди оних на власти. Наводне везе листа са националистичким групама и елементима организованог криминала додатно компликују слику, постављајући питања о његовим етичким стандардима и његовој улози у српском друштву.
Закључак
Транс балканским мафијашким везама Александар Вучић је наручио код Пицуле овакав текст баш са циљем одржавањем своје власти
поштујући шизоидни и параноидни наратив ' Чим га Хрвати нападају Морада је Добар Србин '
Ево анализе тврдње да је Александар Вучић наредио поређење студентских протеста са хрватским Маспоком, наводно да би искористио принцип „непријатељ мог непријатеља“. Ово захтева испитивање појединаца који су у то укључени, историјског контекста и потенцијалних мотивација.
Тврдња се фокусира на Александра Вучића, истакнуту политичку личност, и Тонина Пицулу, хрватског политичара. Наводно поређење укључује студентске протесте и Хрватско пролеће (Маспок). Да бисмо проценили валидност, потребно је да узмемо у обзир следеће:
- Политички став Александра Вучића: Разумевање Вучићевих политичких ставова и стратегија је кључно. То подразумева анализу његових прошлих изјава, поступака и политичке климе у Србији.
- Политички став Тонина Пицуле: Слично томе, важно је разумети Пицулине политичке ставове и његов однос са Вучићем. То укључује испитивање њихових прошлих интеракција и свих познатих неслагања.
- Хрватско пролеће (Маспок): Маспок је био политички покрет у Хрватској крајем 1960-их и почетком 1970-их. Разумевање његових циљева, контекста и наслеђа је кључно за процену поређења.
- Студентски протести: Неопходно је анализирати природу, циљеве и контекст студентских протеста о којима је реч.
- Наводно поређење: Кључно је испитати конкретно поређење, контекст у којем је направљено и ко га је направио.
- Принцип „Непријатељ мог непријатеља“: Овај принцип сугерише да ако су две стране у сукобу, трећа страна може имати користи од подршке једне против друге.
'90 их овај наратив су обимно користили Милошевић Тужман и Изетбенговић да би спиралом довели до
општега сукоба и рата из кога су само политичке војне иекономске врхушке ималекористи