Pet friendly prodavnice

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.305
nesto pisem sa elektrikom na drugoj temi i pade mi na pamet..

sta msilite o ljubimcima u trznim centrima i prodavnicama?
da li je to samo proizvod toga sto gazde mrzi da ih setaju gde bi trebali?

da li jednom kucnom ljubimcu prija setanje u trznom centru i na kraju..sta mu je tu zanimljivo?

i sta se desi ako popiski neku lutku? :D
 
Meni je super svako mesto koje je pet friendly. Ideš svuda sa svojim ljubimcem ❤️
ja recimo psa nikad ne bih vodio u trzni centar..smorio bi se za medalju..sta je njemu tamo zanimljivo?
nema sta da njuska, ne moze da trci.. prakticno tebi je lepo sa njim tamo, ali da li je njemu lepo sa tobom tamo?

vise volim da ga odvedem u park i da se siti istrcimo i skacemo...a i on to vise voli :D
 
nesto pisem sa elektrikom na drugoj temi i pade mi na pamet..

sta msilite o ljubimcima u trznim centrima i prodavnicama?
da li je to samo proizvod toga sto gazde mrzi da ih setaju gde bi trebali?

da li jednom kucnom ljubimcu prija setanje u trznom centru i na kraju..sta mu je tu zanimljivo?

i sta se desi ako popiski neku lutku? :D
ja sam imala psa..ali se ne slazem da se psi uvode u restorane,šoping centre , prodavnice i slicno..i mog psa nikada nisam vodila na takva mesta..
u Italiji je na primer to sasvim ok..da u prodavnici cipela probaš cipele a da do tebe takodje proba cipele vlasnik pored kog sedi njegov pas
takodje mogu da ih uvodei u banke, pošte.. to sam licno dozivela ..jedino ne mogu u prehrambene prodavnice i supermarkete a u tržne centre mogu
kopd nas mogu a se uvode psi u Pet šopove za njih i u restorane koji imaju nalepnicu pet friendly ..kao sto u letnjim bastama kafica te niko necete oterati ako sedis za stolom negde sa strane
 
Ja obožavam pse, ali sam protiv toga da ljudi sa njima idu svuda.. baš iz tog razloga što ih ne vole svi ljudi.. a svakako nisam za to da se uvode tamo gde sanitarni uslovi moraju biti iznad normale (tipa apoteka). Na šta bi ličilo to da uđe 10 ljudi u prodavnicu sa svojim psima (pa još ako su velikih dimenzija.. pa još ako su alfa jedinke.. pa još ako su vlasnici neiskusni u radu sa psima.. itd. itd)? I po istoj osnovi bi onda i vlasnici sa mačkama mogli da dođu i tek onda bi nastao karambol. :lol:

Ali jesam za to da postoje pet-frendli opcije u smislu objekata koji će dopuštati dolazak sa određenom vrstom životinja i gde će to biti jasno naglašeno. U te objekte onda ne moraju da ulaze ljudi koji ne vole te životinje. U Nemačkoj postoje restorani u koje ljudi dolaze na večeru sa svojim psima. Postoje i porcije različitih veličina i meni za pse.. :)
 
Са својим псима улазим свуда, баш ме брига да ли је дозвољено или не. А оне који ме назову "кучкаром" лепо набридим. Народски речено дам му коју шљагу.
 
Poslednja izmena od moderatora:
nesto pisem sa elektrikom na drugoj temi i pade mi na pamet..

sta msilite o ljubimcima u trznim centrima i prodavnicama?
da li je to samo proizvod toga sto gazde mrzi da ih setaju gde bi trebali?

da li jednom kucnom ljubimcu prija setanje u trznom centru i na kraju..sta mu je tu zanimljivo?

i sta se desi ako popiski neku lutku? :D
Ma to su oni portabl psi od 10 + soma evra. Esi lood da ih ostave u kolima?
Mogu samo psi do neke muva kategorije kilaže da uđu u TC tj. Dozvoljeno im je.
Toleriše im se i u kafićima/restoranima po gradu koji nemaju oznaku da su pet friendly.
 
E, sad.. što se tiče toga da li je životinjama zabavno da idu na takva mesta i da li u tome uživaju ili se smaraju..
Mislim da je to individualno.. i da nekima jeste super, a nekima nije.. - baš kao i kad su ljudi u pitanju. :lol:

Agilni i outdoor psi sigurno više vole da budu napolju i da se slobodno kreću i trče.. dok mali indoor psi, koji preko tela nemaju dlaku nego samo poddlaku, verovatno da uživaju u tim zatvorenim, toplim i čistim prostorima. Ali mislim da većina pasa uživa da bude sa svojim čovekom bilo gde. :D :heart2:
 
Ja obožavam pse, ali sam protiv toga da ljudi sa njima idu svuda.. baš iz tog razloga što ih ne vole svi ljudi.. a svakako nisam za to da se uvode tamo gde sanitarni uslovi moraju biti iznad normale (tipa apoteka). Na šta bi ličilo to da uđe 10 ljudi u prodavnicu sa svojim psima (pa još ako su velikih dimenzija.. pa još ako su alfa jedinke.. pa još ako su vlasnici neiskusni u radu sa psima.. itd. itd)? I po istoj osnovi bi onda i vlasnici sa mačkama mogli da dođu i tek onda bi nastao karambol. :lol:

Ali jesam za to da postoje pet-frendli opcije u smislu objekata koji će dopuštati dolazak sa određenom vrstom životinja i gde će to biti jasno naglašeno. U te objekte onda ne moraju da ulaze ljudi koji ne vole te životinje. U Nemačkoj postoje restorani u koje ljudi dolaze na večeru sa svojim psima. Postoje i porcije različitih veličina i meni za pse.. :)
Prvi put sam i video pse u velikom TC u MinKenu. Onom s a ne znam koliko ulaza/izlaza...Baš davno.
Idu bez povodca, šetaju, jedan mi koker provirio u kabinu..opušteno...
 
Prvi put sam i video pse u velikom TC u MinKenu. Onom s a ne znam koliko ulaza/izlaza...Baš davno.
Idu bez povodca, šetaju, jedan mi koker provirio u kabinu..opušteno...
Meni su se jako dopala izletišta koja tamo imaju uz autoputeve.. na malim rastojanjima imaju parking proširenja i ona onda vode u šumarke.. gde uvek ima i česma.. i ljudi tu redovno dolaze sa svojim psima, da ih tu istrčavaju i da se druže.. :)
 

Back
Top