Pesticidi u voću i povrću

a ne oni plastikanci,koji samo oblikom podsecaju na te proizvode.
на "западу" сам приметио још једну ствар а то је млеко.
пробао сам те млечне производе и ни зашта нису! после сам мало истраживао и сконтао сам шта раде:

велике млекаре да би минимизирале трошкове, млеко осуше (изваде воду испаравањем) и тако добију млеко у праху,
мислим и да већи део масти изваде,

потом транспортују тај прах (јефтиније јер нема тежине воде) на дестинацију додају воду и то је млеко опет (мада губи све укусе) од којег праве павлаке, јогурте... (питање и какву воду додају..)

такви млечни производи су бели али имају укус као песак.. једном речју одвратно!
 
Voće i povrće danas mogu da uporedim sa ljudima danas. Spolja prelepi i blistaju od lažnog sjaja, a iznutra bezlični i prazni. Bezukusno i nikakvo. Kada se setim kakvo je voće bilo pre 15 godina. Ovo danas ni približno kao nekada. Još kada vidim one džinovske šargarepe, neprirodne veličine, u prodavnici nije mi dobro.
Mislite na ugojeno voce i povrce? Pre 7 godina na pijaci sam kupio na izgled lepe jagode. Dosao kuci oprao ih, posecerio i na terasi pojeo 10 tak komada. Posle pola sata sam dobio takve plikove po kozi po celom telu koji su nesnosno svrbeli sto nikad u zivotu nisam doziveo. Licilo je kao na 15 tak uboda komaraca jedan do drugog. Cesao sam se kao lud po celom telu.
Odmah sam otisao u hitnu pomoc gde su mi rekli da sam se najeo pesticida u jagodama dobio alergiju i nakon tri boce u tri dana to me je proslo. Trazili su mi da kazem gde sam kupio te jagode i prosledili su dalje to inspekciji. To sto izgleda veliko i lepo sigurno ne znaci i da je zdravo. Danas kada kupujem jagode dobro pazim. Stalno kupujem kod istog prodavca.
 
неголи, сазнао сам један рецепт како "пољопривредници" ваде кромпир.
наиме, када треба да се извади из земље, а пошто има стабљику која смета трактору берацчу
онда дан раније прође трактор попрска са тоталом (бајер-монсанто смрт)
и онда сутрадан стабљика биљке која би сметала берачу - не смета!

још један од разлога да не верујете ономе кромпиру у продавници!!
оно шта ја видим јесте "да зарад неких 2-3% зараде, онај "пољоприведник", каже у себи ма ко их ј...е да залијем ја мало тоталом!"

не знам докле ће овај систем?? хоћел већ неко да дигне устанак??
 
неголи, сазнао сам један рецепт како "пољопривредници" ваде кромпир.
наиме, када треба да се извади из земље, а пошто има стабљику која смета трактору берацчу
онда дан раније прође трактор попрска са тоталом (бајер-монсанто смрт)
и онда сутрадан стабљика биљке која би сметала берачу - не смета!

још један од разлога да не верујете ономе кромпиру у продавници!!
оно шта ја видим јесте "да зарад неких 2-3% зараде, онај "пољоприведник", каже у себи ма ко их ј...е да залијем ја мало тоталом!"

не знам докле ће овај систем?? хоћел већ неко да дигне устанак??

Ta prskalica sa otrovom prodje 14 dana ranije jer je to garancija da ce krompir u zemlji i da sazri, da napravi
deblju ljusku. Institucije koje se bave zastitom potrosaca kazu da sam krompir nije zagadjen otrovom, zagadjena je
zemlja pored tih njiva , a na njima raste mozda paradajz, paprika, pasulj, ali se tim otrovom unistava i druga flora, a narocito
fauna ( ptice, razni insekti i pcele). Ima i krompira koji se rucno vadoi, taj ima oznaku eko i skuplji je prilicno od ovog jeftinog.
 
на "западу" сам приметио још једну ствар а то је млеко.
пробао сам те млечне производе и ни зашта нису! после сам мало истраживао и сконтао сам шта раде:

велике млекаре да би минимизирале трошкове, млеко осуше (изваде воду испаравањем) и тако добију млеко у праху,
мислим и да већи део масти изваде,

потом транспортују тај прах (јефтиније јер нема тежине воде) на дестинацију додају воду и то је млеко опет (мада губи све укусе) од којег праве павлаке, јогурте... (питање и какву воду додају..)

такви млечни производи су бели али имају укус као песак.. једном речју одвратно!

Mleko u prahu se pravi samo od viska mleka, a "Zapad" je preplavljen mlekom i onda se to mleko u prahu
izvozi recimo u Kinu. U Kini si pio ovo "zapadno" mleko?
Nema potrebe da ti istrazujes istoriju i kulturu mleka, sireva, cokolade, butera po "Zapadu":zcepanje:
Evropa je prepllavljena mlekom mlekari dobijaju subvencije da ne proizvode mleko,

A inace nema potrebe da 1 Svajcarcu, Bavarcu ili Austrijancu objasnjavas da je njegovo mleko za razliku
od srpskog nikakvo.
 
A inace nema potrebe da 1 Svajcarcu, Bavarcu ili Austrijancu objasnjavas da je njegovo mleko za razliku
od srpskog nikakvo.
одакле ти да сам то немцима говорио???
моја констатација је била да им је млеко никакво (и поред мноштва стандарда и прописа и осталих глупости),
ако крава не пасе непрскану траву и ако није напољу - млеко је никакво! толко тешко схватити?
конкретно у швици, 90% млечних производа се прави из млека у праху! а оних 10% је свеже млеко у којем има остатака хормона који терају краве да дају више млека - па то после дође и до потрошача! тј ништа не ваља!
U Kini si pio ovo "zapadno" mleko?
нисам био у кини - много претпостаљаш а све погрешно!
Nema potrebe da ti istrazujes istoriju i kulturu mleka, sireva, cokolade, butera po "Zapadu"
итекако има - трују све производе (свесно или несвесно) - или ће људи сами почети да мисле/истражују/експериментишу или ће умрети - то ако ниси схватила - жао ми те је много

до неке 1970-1980 све је било добро сувда - онда су почели убацивати хемију у циклус!
 
конкретно у швици, 90% млечних производа се прави из млека у праху! а оних 10% је свеже млеко у којем има остатака хормона који терају краве да дају више млека - па то после дође и до потрошача! тј ништа не ваља!
Ja bih te zamolila, ako vec nesto tvrdis, a lupetas za sve pare, da das link, a ne da nam pricas o nekakvoj Shvici..
 
какав линк да ти дам.. ја лично пробао већину млечних производа (живим и радим у швици) и када осетим укус песка а једем јогурт - то одма знам да је прављено од млека у праху!
како да ти пренесем укус из уста у писану форму и постујем на форум? ко теби даде да будеш админ уопште?
 
какав линк да ти дам.. ја лично пробао већину млечних производа (живим и радим у швици) и када осетим укус песка а једем јогурт - то одма знам да је прављено од млека у праху!
како да ти пренесем укус из уста у писану форму и постујем на форум? ко теби даде да будеш админ уопште?

Tako znaci, to je samo tvoj osecaj. Kupuj Nestle jogurte, Danone, nemoj da si cicija.
A posto zuivis tamo, mogao bi da pogledas kako se mleko od Milke krava transportuje
u mlekare. Na takve sam linkove mislila, tvoji osecaji za ovakvu diskusiju nisu vazni.
Zamolila bih te da mi se pristojno obracas.
 
Mislite na ugojeno voce i povrce? Pre 7 godina na pijaci sam kupio na izgled lepe jagode. Dosao kuci oprao ih, posecerio i na terasi pojeo 10 tak komada. Posle pola sata sam dobio takve plikove po kozi po celom telu koji su nesnosno svrbeli sto nikad u zivotu nisam doziveo. Licilo je kao na 15 tak uboda komaraca jedan do drugog. Cesao sam se kao lud po celom telu.
Odmah sam otisao u hitnu pomoc gde su mi rekli da sam se najeo pesticida u jagodama dobio alergiju i nakon tri boce u tri dana to me je proslo. Trazili su mi da kazem gde sam kupio te jagode i prosledili su dalje to inspekciji. To sto izgleda veliko i lepo sigurno ne znaci i da je zdravo. Danas kada kupujem jagode dobro pazim. Stalno kupujem kod istog prodavca.
Strašno, ali upravo to je poenta. I voće i povrće danas izgleda presavršeno. Evo primer i paradajza - savršeno oblikovan, sija se, a na ukus nikakav, ni p od paradajza, naročito od onog ranije kakav je bio. Ko zna kakvih gluposti smo se najeli, ali verujem da postoje ti neki ljudi i mesta gde možete provereno kupiti nešto što zaista u sebi ima vitamine. Najbolja varijanta je da imate nekoga na selu ko to može da vam nabavlja.
 
упутство - како детектовати тотал?
ево да видите како и шта се дешава када прскате тоталом ОКО ВОЋАКА, а не саме воћке,
плод мутира - дакле тотал је јак мутоген и то ради и вашем организму - те изазива рак.
колико сте оваквих мутираних воћки видели на пијацама!??
IMG_5660 a23.jpg
IMG_5661 223.jpg
 
упутство - како детектовати тотал?
ево да видите како и шта се дешава када прскате тоталом ОКО ВОЋАКА, а не саме воћке,
плод мутира - дакле тотал је јак мутоген и то ради и вашем организму - те изазива рак.
колико сте оваквих мутираних воћки видели на пијацама!??
Pogledajte prilog 706729Pogledajte prilog 706730

Ja sam vidjala pre trideset godina ovakve tresnje, kajsije, breskve, sljive, a vidjala sam i dupla zumanca
u jajetu, sada sve to vise ne vidjam, a to bi znacilo da je nekada bez otrova to sve bilo prirodno.
 
Ako nemas dovoljno godina,onda ne mozes ni znati.Nema tu hm,nego ti garantujem da je bilo tako.
имам довољно година (45+) и гајим своје воће где нема "дуплих" (дакле на хектар воћа ништа 300+ дрва)
док код других сам видео те мутације... сви до једног ту тоталисали двориште где су воћке... - како?
и то ти "дупликати" су релативно и учестали око 0.3% (бројо сам)
 
имам довољно година (45+) и гајим своје воће где нема "дуплих" (дакле на хектар воћа ништа 300+ дрва)
док код других сам видео те мутације... сви до једног ту тоталисали двориште где су воћке... - како?
и то ти "дупликати" су релативно и учестали око 0.3% (бројо сам)
Jreo sam ih normalno,i znam da su nas stariji zadirkivali,kaoko cemo imati blizance,kada se ozenimo,ili popoudavaju.
 
Причам тако са људима, питам их шта мисле од отровима у храни... и дошао сам до веома запањујућег закључка:
људи неће да поверују у шта им причам! као да им је већ неко ставио рампу у главу да, када чују о отровима одма има се покрене неки "програм игнорирања".. !
ово ми смрди да су људи и делом програмирани да прихвате те отрове!
одговори које сам добијао су:
"па то сви једу, па онда једем и ја"
"па, шта друго да једем"?
или једноставно попију пиво или запале цигару и све им равно!

интересантно да нико не негира отрове у храни већ некако гледају да их игноришу,
ваљда се надају да то неће баш њих дотаћи?
 
Voće i povrće su vrlo važan dio zdrave ishrane te ga je potrebno što više konzumirati.Bogato je vitaminima, mineralima, i našorganizam štite od različitih bolesti, posebno od kardiovaskularnih bolesti i karcinoma. Preporučuje se uzimati ono koje nije tretirano pesticidima.. ali, kako zanti i biti siguran koje voće i povrće nije prskano i tretirano hemikalijma?
Svi se sjećamo kako se nekad jelo voće sa crvićima i kako to nikome nije smetalo. Upravo je voće sa crvićima siguran znak da je voće zdravo. Voće se danas premazuje sa voskom u svrhu ljepšeg i sjajnijeg izgleda, kao i zaštite od truljenja.
Jedan od najboljih načina na koji možemo testirati da li je voće prirodno uzgajano jeste da plod prerežemo na pola i ostavimo preko noći. Ukoliko pocrni, zdravo je, a ukoliko ostane sjajno i bijelo tretirano je pesticidima.

Među povrćem koje sadrži najviše pesticida su spanać, celer, paradajz i paprika, a kupus, luk i patlidžan nalaze se pri dnu liste o štetnosti.
Jagode, nektarine, jabuke, breskve, trešnje i grožđe, baš tim redosledom sadrže količinu stvari koje štete namirnicama, ali i ljudima.

Kako se riješiti toksina iz ovih prskanih namirnica? Po nekim preporukama to bi trebalo na ovaj način;

U veći lonac sipajte mlaku vodu i dodajte dve kašičice soli, pa kada se otopi, u lonac stavite i namirnice. Potopite ih i ostavite da stoje tako 15 minuta. Ova metoda idealna je za zeleno lisnato povrće poput blitve, spanaća i kupusa, brokolija i karfiola, ali ne i za pečurke, jer će se napiti vode.

Za djelotvorno uklanjanje pesticida i herbicida korisna je kombinacija limuna, sirćeta i sode bikarbone. Sastojke možete da pomiješate i stavite u sprej s raspršivačem. Isprskajte namirnice, pa ih isperite nakon desetak minuta
.Ako su jabuke i citrusi premazani voskom kako bi im se produžio rok trajanja, nije dovoljno samo ispiranje. Koru treba oguliti zbog opasnosti od mikroorganizama koji se skrivaju pod korom.

Ipak, pitanje je da li mi to primjenjujemo pri svakoj kupovini? Mnogi od nas dobro operu hladnom vodomili ostave prweko noći u njoji to je kao dovoljno?
Gdje i kakao znati da li je neko voće organsko kao što se tako prodaje? Smije li se lagati i svjesno varati na taj način (ako je tako)?
Добио сам савет да воће потопим у воду и додам коју кашику зеолита. Направим екперимент.. У две посуде ставим трешње и потопум у воду али само у друго додам зеолит да одстоји. После исперем све и приметим да ове што су биле у отопини зеолита ШКРИПУЋУ под зубима и да су много чистије него ове друге.
 
Добио сам савет да воће потопим у воду и додам коју кашику зеолита. Направим екперимент.. У две посуде ставим трешње и потопум у воду али само у друго додам зеолит да одстоји. После исперем све и приметим да ове што су биле у отопини зеолита ШКРИПУЋУ под зубима и да су много чистије него ове друге.

Skrgucu pod zubima? Kao pesak?
Taj zeolit ima jako cudan ukus i miris, ne bih ja tresnje ili bilo kakvo voce time prala.
 
А једно питањце, шта је зеолит и одакле ти? и колико кошта?

Vrste zeolita

Zeoliti su silikatni minerali, po sastavu su aluminijumsko-natrijumski ili aluminijumsko-kalcijumski silikati. Nalaze se u vulkanskim stenama, stenama koje su nastale taloženjem gasova i pare u okeanima. Javljaju se kao vlaknasti, lisnati i kristalni zeoliti. U prirodi postoji više od 200 vrsta. Najčistiji i najefikasniji je kristalni – klinoptilolit koji se koristi za humanu upotrebu. Ovaj mineral je neškodljiv, što je dokazano hemijskim i toksikološkim analizama. U našoj zemlji zeolit se nalazi u podnožju Kopaonika i na Kosovu. U prirodi ovaj mineral je neaktivan. On se aktivira tek procesom tehničke obrade. Mehanička aktivacija je tehnološki postupak mehaničke obrade materijala pri čemu se materije usitnjavaju do veličine mikrona, tj. kretanjem jedne čestice po površini druge u dinamičkim uslovima, dolazi do oštećenja površine čestice i sloja koji se nalazi neposredno ispod nje, a zatim dolazi do kidanja veza, što uzrokuje usitnjavanje čestice. Pri tom se povećava slobodna površina čestice, pojačava im se adsorpciona vrednost, sposobnost jonske izmene i kapacitet. Ovim postupkom se menjaju fizičko-hemijska svojstva zeolita, ali ne i hemijski sastav. Mikroni zeolita u ćeliju unose hranljive sastojke, a iz nje odnose raspadne produkte metabolizma. U ćeliji otpuštaju slobodnu vodu koja se nalazi unutar kristalne rešetke, pa samim tim poboljšavaju membranski potencijal i njegovu nepropustljivost za štetne materije, pri čemu se reguliše acidobazni potencijal.
 

Back
Top