Pentagon: odobrena prodaja 246 raketa "džavelin" Prištini

Prodajom sistema „džavelin“ Prištini Amerika je direktno sugerisala da očekuje oružani konflikt između kosovskih snaga i Vojske Srbije i dala do znanja da je strateški partner Prištine, upozorava penzionisani general – major Mitar Kovač.

Kovač dodaje da pored dosadašnjih borbenih sistema koje su vodeće zemlje NATO pakta dale Kosovu, najnovija strateška odluka Amerike da lažnoj državi Kosovo proda ovo moćno naoružanje jeste veliki problem i za Srbiju ali i za Rezoluciju 1244 SB UN, koju Amerika ovim potezom direktno krši.

„Ovo je i problem za mir u regionu i na Balkanu. Prvenstveno je vezan za albansko-srpske odnose generalno, i pri tom ne mislim samo na prostor Kosova i Metohije nego i na Albaniju. Kada je ovaj borbeni sistem dat lažnoj državi Kosovo, to može da znači da Amerika ima neke scenarije krize, pa možda i vojnog konflikta na Balkanu i prostoru Kosova i Metohije i da direktno želi da pripremi kosovske snage da mogu u protivoklopnoj borbe da se odupru snagama Vojske Srbije.

Ovo je veliki broj raketa koji se daje kosovskim snagama, i samim tim umnogome jeste opasnost za našu vojsku u pogledu izvođenja nekih operacija i ukupno, oko upotrebe tih raketa protiv naših mehanizovanih jedinica,“ smatra Kovač.

(Mediji)
 
Oko 200,000 dolara.

A kad smo kod vojske- da se malo šegačim na račun Vučića:
https://www.vecernji.hr/vijesti/hrv...ticno-pada-zainteresiranost-za-vojsku-1738048
................

Pokušavam zamisliti kako Aleksandar Vučić spava. Gotovo sam siguran da spava i ima noćne more i te noćne more su Hrvatska i Hrvati. On sanja Hrvate i prati Hrvate što rade. On je opsjednut Hrvatima. Dakle, uvijek kad Plenković kaže, kada ga se pita, a pitalo ga se, naravno da će se čovjek pohvaliti s Rafalima. Za razliku od obaveznog vojnog roka, gdje on apsolutno nema osjećaj za to, za jačanje vojske ima osjećaj. On je gurao te Rafale i to mu treba priznati. I svaki put se voli pohvaliti, kaže da će Hrvatsko ratno zrakoplovstvo, koje smo mi svi već otpisali i pokopali, biti najjače u području od Njemačke do Grčke. Nijemci imaju Eurofightera, a Grci imaju Rafale i F-16 i tako dalje. On to voli reći, a naravno da to znači da ćemo imati jače zrakoplovstvo od Srbije. To je ono što Vučić ne može podnijeti. Vučić nabavlja oružje po cijelom svijetu, međutim ima problem s avijacijom, stare MiG-ove 29 koji su potrošili resurse, koji pola toga ne mogu ispaliti od naoružanja, imaju probleme. I zato je on, od trenutka kad je vidio da ćemo mi ipak nabaviti Rafale, pa makar i rabljene, krenuo u napad na Francuze jer on hoće Rafale i to nove. Međutim, taj Rafale u međuvremenu je postao drugi najtraženiji. Imaju velike narudžbe, sada već vjerojatno više od 150-200 komada, treba nekakvih desetak godina da se to proizvede, možda sedam. I Vučić se hoće utrpati u prvi red. Znači, on hoće barem dvanaest novih Rafalea kako bi mogao konkurirati Hrvatskoj. Nas je to koštalo sa svom infrastrukturom milijardu i 300 milijuna eura. Računa se da bi nova eskadrila stajala oko tri milijarde eura, plus infrastruktura, plus naoružanje, znači između tri i četiri milijarde eura. Nitko ne vjeruje da Srbija može taj novac naći.
Može naći taj novac. Ego kod njih nema cijenu. Malo da te ispravim, Francuzi imaju 229 naručenih Rafala, planiraju dići proizvodnju na tri mjesečno. To ti je više od 6 godina. Ali, ne bi im ih ni prodali
 
Svaki kosovski policajac dobiva ovo. Nije u rangu Javelina, ali pomoći će i to. Hrvatski proizvod. VHS 2

1705176823564.jpeg
 
Ipak mislim da će Vučić morati da ide na rat. Slobin scenario. Sloba to zna, a ON je bio zajedno sa Slobom u vlasti, kad je bio ministar informisanja pa zna on kako to ide kad se smišljaju satanistkička imena kao što je Milosrdni Anđeo.

Posle se podigne večiti plamen palim borcima.

Videćemo možda on i danas može da proglasi priznavanje nezavisnosti države Kosovo i ne samo da prodje bez javne osude već da ga proglase herojem.

Možda, to ne znam.

Ali obično to ne ide tako, već mora da se malo ratuje i posle kad se izgubi unpared dogovoreni izgubljeni rat onda se potpisuju kapitulacije, priznanja, onda sve može i onda si heroj jer si ti branio, dao si sve od sebe.

Malo bi bilo čudno da on danas na TV kaže priznajemo Kosovo i da baš svi takojevići tapšu i jedu sendvič i kokice.

Neko mora da to da uradi. Neko mora da prizna nezavisnost Kosova. Neko mora da objasni javno srpskom narodu da Kosovo nije srpsko. Ko?

Sve ovo vreme mi smo svi bili glupi, ali jedino je ON bio pametan i svima nama objašnjavao kako smo glupi.

Pa nema ko drugi nego ON, jedan čovek. Naš veliki vođa. A mi ćemo da mu tapšemo i aplaudiramo... našem velikom Srbinu za velika dela jer on je Aca Srbin, niko drugi nije Srbin tako kao on pa mu skandiraju Aco Srbine. Pričaćemo kako od svih govvana samo nejgovo lepo miriše i ima ukus marmelade.

Договорене ратове смо узалуд водили 90 тих са истом том камарилом издајника на челу и изгубили све ово у међувремену је кување жабе да би плебс могао лакше да прогута признање без ризика од побуне.

Без бриге нема од рата ништа...
 
Sve je ovo logično. Kosovo je američki projekat. Obezbeđeni su bili NATO trupama na teritoriji KiM, a sada će biti naoružani baš onim što im treba, u slučaju da se NATO bude morao privremeno iseliti. Kako su znali šta im treba? pa tako što u našem generalštabu sede NATO oficiri i savršeno dobro znaju čime vojska Srbije raspolaže. Ovo je samo ''Just for case'' isporuka, za slučaj da Srbija promeni rukovodstvo i zauzme agresivniji stav prema Kosovu. Trenutno, ne postoji opasnost od sukoba. Ameri su samo osigurali svoj projekat
 
Sve je ovo logično. Kosovo je američki projekat. Obezbeđeni su bili NATO trupama na teritoriji KiM, a sada će biti naoružani baš onim što im treba, u slučaju da se NATO bude morao privremeno iseliti. Kako su znali šta im treba? pa tako što u našem generalštabu sede NATO oficiri i savršeno dobro znaju čime vojska Srbije raspolaže. Ovo je samo ''Just for case'' isporuka, za slučaj da Srbija promeni rukovodstvo i zauzme agresivniji stav prema Kosovu. Trenutno, ne postoji opasnost od sukoba. Ameri su samo osigurali svoj projekat

Odlican je projekat cim su ga Amerikanci smislili.
 
Sve je ovo logično. Kosovo je američki projekat. Obezbeđeni su bili NATO trupama na teritoriji KiM, a sada će biti naoružani baš onim što im treba, u slučaju da se NATO bude morao privremeno iseliti. Kako su znali šta im treba? pa tako što u našem generalštabu sede NATO oficiri i savršeno dobro znaju čime vojska Srbije raspolaže. Ovo je samo ''Just for case'' isporuka, za slučaj da Srbija promeni rukovodstvo i zauzme agresivniji stav prema Kosovu. Trenutno, ne postoji opasnost od sukoba. Ameri su samo osigurali svoj projekat

Aha, logično, to je sve tajni plan! NATO oficiri sede u našem generalštabu i upisuju beleške pod nazivom "Kako pokoriti Srbiju". Mislio sam da je to bila tajna radionica za pravljenje palačinki, ali očigledno sam pogrešio. 😄 Dobro je da nas Amerikanci osiguravaju, jer nikada ne znate kada će neko postati agresivan i napasti palačinke umesto da ih jede. Da li je i ta isporuka palačinki "Just for case"? 🥞💂‍♂️
 
Oseća se, samo daleko veći problem je Danke Deutschland - oni su nam natovarili Ameriku na vrat.
Svabe nikako da zaborave I sv.rat i gubljenje teritorije koje su zauzeli Srbima,a ovi se vratili iz mrtvih,pa proterali i njih i austrougare i bugare,pa cak osvojili i vise teritorije nego sto su izgubili.Svaba je svaba,nisu ih nasi stari dzabe tako zvali.
 

Back
Top