Pentagon: odobrena prodaja 246 raketa "džavelin" Prištini

Umjece Ratovanja Sun Cu - Vrhunac umijeca je savladati neprijatelja bez borbe

un2e46d6aga11.jpg
 
Sad imaju i municije, i puške, i mitraljeze, i oklopna vozila, i protuoklopna sredstva, i protuzrakoplovna, i mine, i haubice i dronove.
https://www.politika.rs/sr/clanak/593775/Pentagon-odobrena-prodaja-246-raketa-dzavelin-Pristini

Pentagon: odobrena prodaja 246 raketa „džavelin“ Prištini​


Koliko Srbija ima tenkova i oklopnjaka?

Inventory of Serbian Army includes: 242 tanks (30 Russian T-72 B1MS and 212 Yugoslav-made M-84)

To je informacija sa wikipedije.

Računaju koju raketu preko ako omane neka.

4 rakete pride što bi rekli.

Koliko li košta ta jedna dževlin raketa?
 
Inventory of Serbian Army includes: 242 tanks (30 Russian T-72 B1MS and 212 Yugoslav-made M-84)

To je informacija sa wikipedije.

Računaju koju raketu preko ako omane neka.

4 rakete pride što bi rekli.

Koliko li košta ta jedna dževlin raketa?
Oko 200,000 dolara.

A kad smo kod vojske- da se malo šegačim na račun Vučića:
https://www.vecernji.hr/vijesti/hrv...ticno-pada-zainteresiranost-za-vojsku-1738048
................

Pokušavam zamisliti kako Aleksandar Vučić spava. Gotovo sam siguran da spava i ima noćne more i te noćne more su Hrvatska i Hrvati. On sanja Hrvate i prati Hrvate što rade. On je opsjednut Hrvatima. Dakle, uvijek kad Plenković kaže, kada ga se pita, a pitalo ga se, naravno da će se čovjek pohvaliti s Rafalima. Za razliku od obaveznog vojnog roka, gdje on apsolutno nema osjećaj za to, za jačanje vojske ima osjećaj. On je gurao te Rafale i to mu treba priznati. I svaki put se voli pohvaliti, kaže da će Hrvatsko ratno zrakoplovstvo, koje smo mi svi već otpisali i pokopali, biti najjače u području od Njemačke do Grčke. Nijemci imaju Eurofightera, a Grci imaju Rafale i F-16 i tako dalje. On to voli reći, a naravno da to znači da ćemo imati jače zrakoplovstvo od Srbije. To je ono što Vučić ne može podnijeti. Vučić nabavlja oružje po cijelom svijetu, međutim ima problem s avijacijom, stare MiG-ove 29 koji su potrošili resurse, koji pola toga ne mogu ispaliti od naoružanja, imaju probleme. I zato je on, od trenutka kad je vidio da ćemo mi ipak nabaviti Rafale, pa makar i rabljene, krenuo u napad na Francuze jer on hoće Rafale i to nove. Međutim, taj Rafale u međuvremenu je postao drugi najtraženiji. Imaju velike narudžbe, sada već vjerojatno više od 150-200 komada, treba nekakvih desetak godina da se to proizvede, možda sedam. I Vučić se hoće utrpati u prvi red. Znači, on hoće barem dvanaest novih Rafalea kako bi mogao konkurirati Hrvatskoj. Nas je to koštalo sa svom infrastrukturom milijardu i 300 milijuna eura. Računa se da bi nova eskadrila stajala oko tri milijarde eura, plus infrastruktura, plus naoružanje, znači između tri i četiri milijarde eura. Nitko ne vjeruje da Srbija može taj novac naći.
 
Ovaj savjet Putin nije slusao...

Svaki KGB agent višeg ranga je morao da pročita Sun Cu-a. To je bila obavezna literatura i osnov KGB doktrine.

Putin je bio KGB agent
srednjeg ranga. Kancelarja u Nemačkoj.

Njegove kolege iz KGB bar oni koji su javno govorili, svi su bili pomalo iznenađeni da je su njega odabrali na poziciju prešednika sa obzirom da je bio nižeg ranga.
 
Imaju 223 oklopna vozila, to su vozila za prenos pešadije. Oni žele da taj broj poraste na 350 vozila. Tu osim "gardijana", ima "hamera" najviše, ali i turskih "murana", "kirpija". Dakle to su sve turska vozila. Oni žele da do 2027. imaju pet i po hiljada profesionalnih vojnika u KBS i još 20 hiljada u prvoj rezervi. Za nas tu nema nikahvih iznenađenja. Mi znamo, vidimo da Amerika to vodi i rukovodi, to rade veliki stručnjaci. Amerikanci i NATO rade to na veoma ozbiljan način. Naše je da razumemo šta se zbiva oko nas, da čuvamo mir i snažimo našu vojsku - zaključio je predsednik tokom svog obilaska.
 
Poslednja izmena:
To jest istina to sto velis....ljudi odje nijesu svijesni koliko su jace americke snage, ne shvataju te razmjere snagah pa i Rusiju bi Ameri pregazili ka zeceve da nije nuklearki.

BiH neminovno dolazi do ukidanje RS-a i to je neminovnost jer ona koci sva funkcionisanja drzave. A na Kosovu ide ka potpuno priznavanju od strane Srbije ili ce Srbija dobiti sankcije od EU/SAD poput Rusije.
Јесте, баш као што су Амери прегазили Талибане. Али, мало сутра. :rotf:

time.png


faggot.png


Босоноги Талибани су развалили Амере и НАТО као стару канту и растерали их из своје земље као мачке са јебишта. Изгледа да ни они нису били свесни америчке "снаге".:hahaha:
 
Јесте, баш као што су Амери прегазили Талибане. Али, мало сутра. :rotf:

Pogledajte prilog 1481209

Pogledajte prilog 1481211

Босоноги Талибани су развалили Амере и НАТО као стару канту и растерали их из своје земље као мачке са јебишта. Изгледа да ни они нису били свесни америчке "снаге".:hahaha:
Haha, brate, da li ti stvarno veruješ u te svoje priče? Zamisli, kao da su Talibani neki superheroji što su rasterali Amerikance. Ma jok, oni su bili kao mačke sa jebišta, a Ameri su im se smejali dok su odlazili. Čuj "босоноги Талибани", kao da su neki moderni Rambo. Samo gledaj svoje bajke, možda ćeš ih jednom prodati kao scenario za neki film. Do tada, uživaj u tom svom virtuelnom svetu. :hahaha:
 
Inventory of Serbian Army includes: 242 tanks (30 Russian T-72 B1MS and 212 Yugoslav-made M-84)

To je informacija sa wikipedije.

Računaju koju raketu preko ako omane neka.

4 rakete pride što bi rekli.

Koliko li košta ta jedna dževlin raketa?

Рачунај и ти да сваки од тих 200+тенкова носи 42 гранате и може да гађа са 5км њима па се ти постави испред њих да искусиш колику варену моћ имају. Заборавих и да имају по 2 митраљеза(тешки и лаки)
 
Haha, brate, da li ti stvarno veruješ u te svoje priče? Zamisli, kao da su Talibani neki superheroji što su rasterali Amerikance. Ma jok, oni su bili kao mačke sa jebišta, a Ameri su im se smejali dok su odlazili. Čuj "босоноги Талибани", kao da su neki moderni Rambo. Samo gledaj svoje bajke, možda ćeš ih jednom prodati kao scenario za neki film. Do tada, uživaj u tom svom virtuelnom svetu. :hahaha:
Па сами Амери су признали да би чак и са више трупа америчка војска била поражена! Овако су допустили да само пола милиона НАТО војника буде поражено и понижено од 18 хиљада босоногих Талибана са калашима. А ти и даље веруј у малоумне бајке да су Амери добили рат у Авганистану и уживај у свом паралелном универзуму. z:poz:
 
Па сами Амери су признали да би чак и са више трупа америчка војска била поражена! Овако су допустили да само пола милиона НАТО војника буде поражено и понижено од 18 хиљада босоногих Талибана са калашима. А ти и даље веруј у малоумне бајке да су Амери добили рат у Авганистану и уживај у свом паралелном универзуму. z:poz:
Ој, брате, ти си као онај што верује да је Санта Клаус најбржи на свету. Дај бре, босоноги Талибани и калаши, као из неког акционог блокбастера! Амери су, знаш, имали свој план, али десило се оно што се десило. А ти и даље наравно можеш веровати у своје теорије завере. 🤷‍♂️😜
 
Ој, брате, ти си као онај што верује да је Санта Клаус најбржи на свету. Дај бре, босоноги Талибани и калаши, као из неког акционог блокбастера! Амери су, знаш, имали свој план, али десило се оно што се десило. А ти и даље наравно можеш веровати у своје теорије завере. 🤷‍♂️😜
Имали су Амери план да изгубе и да при томе још буду и понижени?! Добро је да им се тај план остварио! :hahaha: :rotf:

kabul-airport-afghanistan-taliban-2.jpg


Овако ће и @Blues Brothers у догледно време да бежи. Реприза Авганистана на КиМ је неминовна. :per:
 
Рачунај и ти да сваки од тих 200+тенкова носи 42 гранате и може да гађа са 5км њима па се ти постави испред њих да искусиш колику варену моћ имају. Заборавих и да имају по 2 митраљеза(тешки и лаки)

Ma možeš da računaš šta hoćeš prijatelju. Taj rat koji Vučić pokušava da iscenira u dogovoru sa kosovskim narko dilerima je samo u cilj da on sebe opravda i da opere reke od Kosova i još ako može na to sve da ispadne heroj.

Tragično je to što će mnogi ljudi izginuti badava, mnoge kuće i sela i teško stečena imovina će biti spaljena i porušena... sve samo da on sutra ne ispadne izdajnik koji je priznao nezavisnost Kosova, već heroj koji je branio Kosovo... ali eto kako to obično biva, zla sudbina, nismo mogli, pritisli nas zlikovci sa Zapada... ja sam narode srpski sve pokušao i silom sam branio naše Kosova ali su NATO zlikovci bili brojniji (pa sam ja na kraju potpisao nezavisnost Kosova, ali to između redova)
 
Ma možeš da računaš šta hoćeš prijatelju. Taj rat koji Vučić pokušava da iscenira u dogovoru sa kosovskim narko dilerima je samo u cilj da on sebe opravda i da opere reke od Kosova i još ako može na to sve da ispadne heroj.

Tragično je to što će mnogi ljudi izginuti badava, mnoge kuće i sela i teško stečena imovina će biti spaljena i porušena... sve samo da on sutra ne ispadne izdajnik koji je priznao nezavisnost Kosova, već heroj koji je branio Kosovo... ali eto kako to obično biva, zla sudbina, nismo mogli, pritisli nas zlikovci sa Zapada... ja sam narode srpski sve pokušao i silom sam branio naše Kosova ali su NATO zlikovci bili brojniji (pa sam ja na kraju potpisao nezavisnost Kosova, ali to između redova)

Не покушава он да исценира никакав рат јер такви као он не ратују и сва његова медијска балегања и пренемагања служе да за плашење стада некаквим ратовима мобилизацијама а у циљу лакшег завршетка велеиздаје коју оперативно проводи на терену....
 
Не покушава он да исценира никакав рат јер такви као он не ратују и сва његова медијска балегања и пренемагања служе да за плашење стада некаквим ратовима мобилизацијама а у циљу лакшег завршетка велеиздаје коју оперативно проводи на терену....

Ipak mislim da će Vučić morati da ide na rat. Slobin scenario. Sloba to zna, a ON je bio zajedno sa Slobom u vlasti, kad je bio ministar informisanja pa zna on kako to ide kad se smišljaju satanistkička imena kao što je Milosrdni Anđeo.

Posle se podigne večiti plamen palim borcima.

Videćemo možda on i danas može da proglasi priznavanje nezavisnosti države Kosovo i ne samo da prodje bez javne osude već da ga proglase herojem.

Možda, to ne znam.

Ali obično to ne ide tako, već mora da se malo ratuje i posle kad se izgubi unpared dogovoreni izgubljeni rat onda se potpisuju kapitulacije, priznanja, onda sve može i onda si heroj jer si ti branio, dao si sve od sebe.

Malo bi bilo čudno da on danas na TV kaže priznajemo Kosovo i da baš svi takojevići tapšu i jedu sendvič i kokice.

Neko mora da to da uradi. Neko mora da prizna nezavisnost Kosova. Neko mora da objasni javno srpskom narodu da Kosovo nije srpsko. Ko?

Sve ovo vreme mi smo svi bili glupi, ali jedino je ON bio pametan i svima nama objašnjavao kako smo glupi.

Pa nema ko drugi nego ON, jedan čovek. Naš veliki vođa. A mi ćemo da mu tapšemo i aplaudiramo... našem velikom Srbinu za velika dela jer on je Aca Srbin, niko drugi nije Srbin tako kao on pa mu skandiraju Aco Srbine. Pričaćemo kako od svih govvana samo nejgovo lepo miriše i ima ukus marmelade.
 

Back
Top