Pas u stanu - da ili ne?

Za kafanu možda poseba tema, i meni smeta buka sa splavova oko 3 noću.

Dovoljno bi za početak bilo da šinteri rade svoj posao, koji iz nekog razloga ne rade, isto kao i komunalci.

Važno je da se shvati da je pas velika odgovornost i ko hoće da ga ima mora za njim da čisti govna i da ih šeta na povocu u gradu.
Dok je kod nas politika, ko **** ostale neka laje i sere svuda može mi se,
smeta samo mrziteljima neka idu u šumu , kao da nemamo svi ista prava i obaveze koje neki zanemaruju.

A najače mi kada se poredi lajanje psa i plač dece , nigde veze,
pa jel deca napadaju ljude po ulici da ih prikolju zubima, koliko samo napada ima u poslednje vreme zbog neodgovornih vlasnika.
А шта ће шинтер са псом кад га ухвати?
 
i apropo teme

pas u stanu da..ali samo mali psi tipa pudle, bišona, pomeranca ,jorkširski terijer,maltezer, ši cu, i da ne nabrajam sve rase malih pasa
veliki psi su za dvorište i to ogradjeno i obezbedjeno da psi ne mogu da izadju na ulicu , veliki psi nisu za stan pa bio on i od 200 kvadrata

То што је пас џепни мени не значи ништа ако сквичи и лаје.
 
То што је пас џепни мени не значи ништа ако сквичи и лаје.
generalizacija nije u redu, ne skice i ne laju svi psi i ti nisi reper jer ne voliš pse pa ces u svemu da pronadješ razlog za protiv
tema je pas u stanu da ili ne..ti si se izjasnila za ne na šta imas pravo i mislim da si odgovorila na temu
 
generalizacija nije u redu, ne skice i ne laju svi psi i ti nisi reper jer ne voliš pse pa ces u svemu da pronadješ razlog za protiv
tema je pas u stanu da ili ne..ti si se izjasnila za ne na šta imas pravo i mislim da si odgovorila na temu

Овај на мом спрату и сквичи и лаје а то је једино што ме занима. Још је гори кад га изведу доле (да, и у дечје игралиште га уводе) па испод мог балкона има наступ. Власнике боли дупе, гледају на улицу.
 
jednom sam vec pisala imala sam pudlu,koja nije ni skicala ni lajala, ni uznemiravala komšiluk, niti je zapisavala lift,
a ni obavljala potrebe po trotoarima vec na travi posle cega sam skupljala , volela je ljude ,uvek je bila na povodcu i bila je miljenica komšiluka i kada citam gomilu postova u kojima se mrze psi ..meni zaista bude neka tuga i pitam se kakvi su to ljudi
 
Овај на мом спрату и сквичи и лаје а то је једино што ме занима. Још је гори кад га изведу доле (да, и у дечје игралиште га уводе) па испод мог балкона има наступ. Власнике боли дупе, гледају на улицу.
za to nije kriv pas..vec njegov vlasnik i zbog takvih pojedinacnih primera ne treba da mrziš pse
imam u komšiluku malo dete decak koji nema dana da ne urla , palce i slicno i roditelji ga ne sputavaju u tome
ni kada ga izvedu dole u parkic da se igra sa decom.sva deca vesela i cvrkucu on jedini urla ..vec smeta celom komšiluku
jer ono njegovo drecanje nije normalno i sta treba mi da radimo ..da mrzimo dete..ne ..ja ne mrzim to dete iako mi veoma smeta
posebno sto mislim da je takvo ponasanje verovatno posledica neke bolesti..ili nevaspitanja od strane roditelja , onaj sistem.neka place prestace
 
Poslednja izmena:
jednom sam vec pisala imala sam pudlu,koja nije ni skicala ni lajala, ni uznemiravala komšiluk, niti je zapisavala lift,
a ni obavljala potrebe po trotoarima vec na travi posle cega sam skupljala , volela je ljude ,uvek je bila na povodcu i bila je miljenica komšiluka i kada citam gomilu postova u kojima se mrze psi ..meni zaista bude neka tuga i pitam se kakvi su to ljudi

То је исто као кад бих ја жени коцкара, насилника и пијандуре причала како је мој муж диван и сушта супротност.
Шта она има од тога?
Исто што и ја од твоје приче. Ништа.
 
Pas će biti mnogo zadovoljniji i srećniji ako ima i spoljašnji prostor , odnosno dvorište ..
Ali , nemaju svi dvorište i normalno je da će pas onda biti u stanu ..
Ako je vlasnik odgovoran , kuca vaspitana i naviknuta na stan...
Da joj nije uskraćena šetnja , boravak na vazduhu ...
Zašto da ne?
Da dodam..Moji psi su uglavnom u dvorištu ..
Ne vodim sve u šetnju , imamo nekih "krokodilskih"simptoma oko stavljanja povodca..
No , ulaze i unutra..
Pogotovu zimi , za vreme rokanja petardi , grmljavine , nevremena...
I sasvim se lepo ponašaju unutra, nema nikakvih problema ..


U vezi teme ..
Ne bih ja pravila neku selekciju -veliki i mali pas..
Sve to zavisi od karaktera samog psa ..
Ne od visine i težine....
(koliko pasa , toliko i različitih karaktera ,kao i kod ljudi)
 
Кад ми је унук набавио пса "белгијанца" (Малиноа) пре 6 и по година, нисам нешто био задовољан (стан је у питању), док сада моја "баба" и ја га обожавамо и изводимо 4-5 пута у шетњу, нормално на поводцу са кесама у џеповима, залаје на звоно интерфона или улазак у стан, неповерљив и полуагресиван према непознатим гостима (које не познаје), у ходнику и на улици је миран, не дозвољава да га неко непознат помази или нуди храну, прави "пас чувар", ако има "потребу" за излаз дође и њушком нас "гурка", има своје место за јело и спавање, унук, пошто се преселио са његовом девојком у близину, узме га често код себе увече и ујутру, пре посла доведе назад. Током лепих дана седимо са комшијама испред зграде на клупама, са већином се "мази", децу која се играју не дира, осим ако му неко "чачне" његову малу кумицу и љубимицу, па како је кренула у школу са њеним татом, иначе комшијом, иде до школе да је сачека (и њега слуша, као нас). Не лаје у стану без разлога и нико се од комшија не буни и замера нам, тако да и ако се преселимо у кућу са двориштем, остаје као "кућни пас" са већом територијом за "трчкарањем".....и чувањем.
 
Хаха, и то је теби прогрес? Засрани паркови и улице.
Na stranu to da naravno treba čistiti za svojim ljubimcem, ali da li postoji veće licemerje od toga da pripadnik vrste koja je bukvalno demolirala planetu optužuje pse za nečistoću? Pa jedno vaše pranje sudova ili veša zagadi planetu kao što neće cela populacija pasa u vašem gradu za ceo svoj život. Progres?
 
А ако су градске улице и сеоски атари пуни паса јасно је да су те животиње бескорисне, јер их нико неће, никоме не требају.
Рецимо тешко ћете на улици видети свињу или прасе луталицу, то је корисна животиња, као и рецимо кокошка.
 
Poslednja izmena od moderatora:
А ако су градске улице и сеоски атари пуни паса јасно је да су те животиње бескорисне, јер их нико неће, никоме не требају.
Рецимо тешко ћете на улици видети свињу или прасе луталицу, то је корисна животиња, као и рецимо кокошка.
Pa nisu ti psi pali sa neba,neko ih je bacio tu. I opet je tu čovek kriv.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top