pas ili macka

Sinoc sam dobila zlatnog retrivera,zenku,6 meseci,Lara )))) uskoro kacim slike,odusevila me,mala kao da je od rodjenja sa nama,mazi se,trckara po kuci...ma jedno veselo stvorenje koje me je kupilo za sva vremena))))))))))
 
270220121025.jpg
[/IMG]
Lara :D
 
pa ako zelis drugara koji donosi mazi se uci trikove i gleda da ti zadovolji uzmi psa ako zelis neprevidljiovog samopouzdanog druga koji kad dodje dodje ako ne ne.macke takodje teze uce sve sve sve sve sve
 
...ne primetis ako ima proliv, ako ima tvrdu stolicu, ako otezano mokri, nemas kontrolu sta jede, podlozan je trovanju, psima, saobracaju... Kad se pojavi jednom dnevno samo da jede, tesko da ces imati vremena da primetis ev. zdravstvene tegobe i da blagovremeno reagujes. Kad se ne pojavi ni jednom dnevno, ti se neces zabrinutizasto ga nema nego ces mu dati nedelju dana fore pre nego sto nabavis novo mace, takodje musko?
 
...ne primetis ako ima proliv, ako ima tvrdu stolicu, ako otezano mokri, nemas kontrolu sta jede, podlozan je trovanju, psima, saobracaju... Kad se pojavi jednom dnevno samo da jede, tesko da ces imati vremena da primetis ev. zdravstvene tegobe i da blagovremeno reagujes. Kad se ne pojavi ni jednom dnevno, ti se neces zabrinutizasto ga nema nego ces mu dati nedelju dana fore pre nego sto nabavis novo mace, takodje musko?
On redovno dolazi kuci,da jede,a nekad i kad je pretoplo.
A mozda se on na neki nacin i ne odvaja od kuce,samo ide u susedno dvoriste,jer je tu ''prosirio'' teritoriju.
Svako ko ima obicnog seoskog macka se nece baviti tako detaljno i dugo sa njime.
Ja ni njega ni moju prethodnu macku nisam vodila kod veterinara,pa su zdravi bili...
Cak sam macku i lecila celu zimu...
 
I moji su obicni seoski pa sam juce kad se macak pojavio zatvorenog oka prvo proucila sastav protivupalnih preparata koje moj muz, veterinar, ima u autu i u ormaricu sa lekovima, pa sam jos malo sacekala i da mu otok nije splasnuo sam od sebe, dobio bi kortizonsku injekciju. Naravno, propracenu antibioticima, da bi se sprecio prodor mikroorganizama kad mu kortizoni obore imunitet. Sad cemo sacekati jedno nedelju dana pa makar zenka ide na sterilizaciju, ali lobiracu i za macka. To sto su "obicni" im samo u ocima plitkoumnih ljudi umanjuje vrednost. Iako je mojoj Blondi izgleda tata Rus, priznajem da vise volim njenog "obicnog" mladjeg brata Mirka.
 
I moji su obicni seoski pa sam juce kad se macak pojavio zatvorenog oka prvo proucila sastav protivupalnih preparata koje moj muz, veterinar, ima u autu i u ormaricu sa lekovima, pa sam jos malo sacekala i da mu otok nije splasnuo sam od sebe, dobio bi kortizonsku injekciju. Naravno, propracenu antibioticima, da bi se sprecio prodor mikroorganizama kad mu kortizoni obore imunitet. Sad cemo sacekati jedno nedelju dana pa makar zenka ide na sterilizaciju, ali lobiracu i za macka. To sto su "obicni" im samo u ocima plitkoumnih ljudi umanjuje vrednost. Iako je mojoj Blondi izgleda tata Rus, priznajem da vise volim njenog "obicnog" mladjeg brata Mirka.
Samo sam rekla generalno misljenje o tome da li sam za psa ili macku.
A pod to ''obican'' podrazumevam da nije rasan mačak,eto...
Ne umanjem mu vrednost
 
Rasa:evropska kratkodlaka. Sve macke imaju neku rasu. I fakat mu ne umanjujes vrednost time sto ga nazivas obicnom domacom, nego time sto ne brines o njemu skoro nimalo. I ja samo navodim koje si zablude iznela o "prednostima" drzanja macka napolju.
 

Back
Top