PARFEMI

Ma kakvi, cak ni vlasnici parfimerija nisu culi za njega :lol:
Bas to ako je zvucno ime onda ima prodju, a ako nije niko nece ni da ga pomirise.Pa zamisli molim te da izadjem uvece i da se naprskam tim alien i da me neko pita koji je to parfem i ja da mu kazem, pa sigurno bi 75% njih pomislilo da sam klosar :lol:
 
Salim se ne bi to pomislili, zavisi na koji im nacin kazem, ali fora je da parfimerije ne nabavljaju takve parfeme jer nisu siroko popularni. U yugi ce ti svaki novi Versace biti extremno popularan vise nego bilo gde u svetu jer ima ime :!:
 
provalila sam to
ove godine je izaslo dosta lepih parfema
za razlike od prosle gde su svi bili isti
da li je dosao allure sensuel od chanela u yu?kako se kotira chanel?
 
Chanel se dobro kotira, on ima ime ovde i taj novi se sigurno moze naci po parfimerijama.

Hajde da te zamolim da mi das jos malo podataka o tom najstarijem i o tom najskupljem parfemu, da bi mogao da ih stavim na onaj moj sajt, plizz :razz:
 
guerlain je marka
osnivac je bio hemicar po struci i napravio je prvo kremu pa se tek onda bacio na parfeme
on je najstariji parfumeur kao kuca
kuca tradicije
najslavniji je shalimar,prvi orijentalni parfem nastao pocetkom proslog veka,shalimar su inace baste u tadz mahalu,znas vec pricu
svaki njegov parfem ima pricu
prvi parfem koji ja napravio 1780 i neke se i dalje prodaje(ne secam se imena al mogu da saznam),kuca je ostala porodicna tj guerlainovi su i dalje vlasnici
poznati parfemi su:shalimar,samsara,l'heure blue,champs elysee,instant
cek da pogledam malo site da se podsetim;)
aha prvi parfem u svom sadasnjem obliku su napravili i zove se imperijalna voda u prevodu
evo ti site ima i na engleskom ;)
http://www.guerlain.fr/
 
dakle taj parfem je nastao iz poltronskoih razloga:lol: satro je bio ocaran lepotom kraljice eugenije (pre 170 god) i u njenu cast je napravio taj parfem i nazvao imperijalna voda
na sta ga je ona proglasila pocasnim parfumerom njenog velicanstva;)
ako vas neki poseban parfem zanima ispricacu vam pricu
 
aha mislis na onaj kviz :)
cool je to samo to mora da napravi neko ko se bas razume u parfeme.
Ako hoces ja to mogu da uradim u php, ne bih znao znao u flashu (mozdai bih ali moram da probam) a ti napisi moguca resenja pa da podelimo taj kviz , tj. da oboje imamo pravo na njega, nesto kao zajednicko autorsko delo :idea:
 
hmm zasto ne?mozda za weekend?ja cu ti dati osnovu znaci osobine pitanja koja bi mogla a ti ga uoblici i dizajniraj pa mi posalji iskopiracu ga kad prevedem
koristan site moze da bude www.osmoz.com
ima sve kompozicije parfema
nadam se da vec znas za ono nota glave srca i sustine:lol: i izuzetke od te kompozicije?
tu imas sve sastojke i mali historique
sta mislis?
 
Pazi ja cu da napravim onako 12 pitanja i u svakom po 4 opcije, mada mi mozemo da idemo i recimo 6 pitanja po 3 opcije da bi imalo manje kombinacija.I da isprogramiram da u zavisnosti sta posetilac odabere da dobije odgovarajuce resenje.

ali to sta treba da ispadne krajnje resenje to maras ti da odlucis, jer se ja u to ne razumem dovoljnjo.

Nista hajde preko vikenda kad ti budes mogla ja cu gotovo uvek biti online da se nadjemo na nekom chatu pa da se dogovorimo ;)
 
imas li skype?u nedelju ne radim i pijem kafu uz komp dok muz spava
odredicemo 4 tipa licnosti i prema njima grupu parfema,naravno ukrascu fore sa ovih sajtova.oko tih stvari mozemo da se dogovaramo ali dizajn ostavljam u potpunosti tebi jer nit znam da to radim nit imam strpljenja :lol: volela bih da moze da izgleda lepo i u crno beloj varijanti jer mi sigurno nece odobriti super budzet za to pa da jednostavno fotokopiram(nemam na poslu stampac u boji a necu da trosim svoje boje za posao:lol: )
 
hanibaI77:
imas li skype?u nedelju ne radim i pijem kafu uz komp dok muz spava
odredicemo 4 tipa licnosti i prema njima grupu parfema,naravno ukrascu fore sa ovih sajtova.oko tih stvari mozemo da se dogovaramo ali dizajn ostavljam u potpunosti tebi jer nit znam da to radim nit imam strpljenja :lol: volela bih da moze da izgleda lepo i u crno beloj varijanti jer mi sigurno nece odobriti super budzet za to pa da jednostavno fotokopiram(nemam na poslu stampac u boji a necu da trosim svoje boje za posao:lol: )

O.K. Onda u nedelju, imam skype samo ga nisam instalirao, ali uradicu to sutra. pozz
 
hanibaI77:
da,znam
ali npr ovde versace mi stoji na poslednjoj polici i niko me i ne pita za njega
a alien koji je ovde napravio boom moj brat u yugi ne moze da proda jer niko nije cuo
kod nas je zapravo bitno da l je neko cuo jer zaboga ako te pitaju mora da odogovor zvuci poznato
e je l ima narciso rodriguez u yugi?cula sam da guerlain ne postoji ni u jednoj parfimeriji?kako je to moguce?najstariji parfumeur se ne prodaje u srbiji?
a ovo su lolita zenski
http://www.sephora.fr/browse/section.jhtml?categoryId=C318&showImages=&brandId=LOLIT&x=10&y=6

Ma, naravno da ima, parfimerije po Beogardu nisu ništa manje opskrbljene nego u drugim evropskim gradovima, a Gurlaine proizvode ja oduvek koristim i nisam imala problema da dođem do njih ni za vreme sankcija a naročito sada!
Samo to je malo pitanje ljudi- meni baš nije jasno kako nešto što je miris može biti INN ali, eto, izgleda može! Mada, ima krajnosti i u drugim zemljama, u Italiji je tragedija ako nisi čuo da je "taj i taj" izbacio novi parfem- kao da mi se život vrti oko nekog parfema!
Dakle, svi oni koji iz nekog razloga koriste proizvode specifičnog proizvođača- imaju mogućnost da dođu do svega ali druga je stvar to što 75% ljudi koristi Versace! :lol: (Mada, ne znam zašto baš to i, priznajem, ovo mi je prvi podatak da je Versace tako popularan!)
 
Uh, ja nisam iz Bg pa ne mogu da tvrdim da li ima taj Gurlaine u Bg, ali on je metropola pa verovatno i ima. doduse oj prvi komsija drzi najvecu parfimeriju u Bg onu u Knez Mihajlovoj a covek nije iz Bg :lol: pa cu ga bas pitati. Versace je i dalje jako popularan doduse ne bas kao 90-tih ali drzi se jos uvek i definitivno je jedan od bolje prodavanih, ali svakako nije najprodavaniji. Mislim da su D&G , Gucci, Dior i Armani trenutno najpopularniji, bas cu da pitam komsu.
 
loop:
. Versace je i dalje jako popularan doduse ne bas kao 90-tih ali drzi se jos uvek i definitivno je jedan od bolje prodavanih, ali svakako nije najprodavaniji. Mislim da su D&G , Gucci, Dior i Armani trenutno najpopularniji, bas cu da pitam komsu.

To je, pretpostavljam, iz onog vremena kad su u modi izuzetno bile i zlatne kajle (šta nam mogu sankcije kad smo mi u zlatu!?) pa je Versace sa svojom sklonosti ka zlatu pronašao put do "naših srca"! Eeee, smešan smo mi narod!!! :)
 
loop:
Ja sam tad zaista bio klinac, ali svidjalo mi se to vreme 92-93 :)


Pa, da, zatišje pred buru je uvek najlepše! (Zato mi počnemo da se štrecamo čim nam je lepo- ko zna šta sledi! :) ).

E da, ima jedan muški parfem koji me oduševljava- Sculpture!
 
maja79:

Jao, jedna devojka što je sedela pored mene u srednjoj školi je koristila Kenzov "Jungle"- meni je toliko smetao taj parfem da sam je na kraju naterala da ga ne stavlja u školi! sećam se kako je brzinom svetlosti vadila bočicu iz tašne čim se završi nastava! :)
 
Nepravedni ste, nije svaki versace parfem los - mani se recimo mnogo svidja versace glam. Moja mama je koristila guerlain - champs elyseus (ovo sam garant pogresno napisala :smile: ) i meni se on uopste ne svidja, previse mi je jak i napadan.
 

Back
Top