Papagaji

Da li ste dresirali papagaja?

  • Ne, papagaja nisam dresirao

  • Da, ali sam papagaja malo naucio (da uzima hranu iz prsta...)

  • Da, papagaja sam naucio da me se neplasi (da mi sedi na ramenu...)

  • Da, papagaja sam mnogo stvari (da gura kolica,pravi se mrtav...)

  • Da, papagaja sam naucio da prica!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Verovatno je nervozan i nezadovoljan zbog necega. Kada su nezadovoljni ili depresivni, papagaji obicno cupaju perje sa stomaka ili repa. Koliko je star, i kada je to pocelo da se desava? Na kom ga mestu drzis? Da li je pitom, ili se plasi kada se neko priblizi kavezu? Moguce je da je depresivan ako je u mraku, ako niko ne prica sa njim ili ako ga neko maltretira- hvata u ruku, galami na njega i slicno. Papagaji se plase jake buke, ali isto tako pate ako su stalno u tisini - bilo bio dobro da bude u drustvu, tu gde je tv i gde ima ljudi. Nikako ne bi trebalo da bude u zadimljenoj prostoriji, gde se pusi. Opisi jos malo svog papagaja, i okruzenje, kako ga tretiras itd. Nadam se da ce uskoro prestati da cupa perje. Pozdravv
 
Pitanje za sve koji drže papagaje, i druge ptice i životinjice u kavezima.

Kako im činite zatočenički život ispunjenijim ?

Osim uobičajenog puštanja iz kaveza,
to jest nadam se da je to uobičajeno, moje ptice skoro da su stalno van kaveza.

kako vi ulepšavate život svojim ljubimcima,
šta im priređujete, kako se igrate,
imate li neki poseban način uređivanja njihovog kutka...?
 
Ne znam da li vec ima slicna tema ali ja evo da pitam posto mi zaista trebaju saveti
Sestra mi je dobila papagaja-tigricu e sad krecem sa nabrajanjem problema
-Nikako da se pripitomi i pored cestog prisusta ljudi i price sa njim
-Posle nedelju dana pustio sam ga iz kaveza (ja sam ga izneo) poceo je da leti ali ne zna da slece pa je tako 7-8 puta udarao u zid (spanski) i padao na pod
-Povredi je voskanicu iznad kljuna ali to je sad ok zaraslo je samo jos da otpadne krastica
-nacveci problem je u tome sto je jako povredio oko od udaraca u zid
Sutradan mu je oko nateklo oko 2-3 mm mu je cak izaslo iz ocne duplje onako oteklo i prvo sa malim krvnim podlivom koji je narednih 48 sati rastao i sirio preko celog oka tako da u jednom trenutku nije mogao da vidi na to oko.
U narednih dva dane otok je spao i sve se sredilo ali ostalo je u uglu oka jos malo podliva (nesto kao katarakta) Taman sam se obradovao kad jutros posle 3 dana vidim opet isto stanje ustvari ne isto ali slicno podliv jos nije pocer da se siri od prelike zauzima petinu oka al je ato oko nateklo a oko oka mu je nesto kao krv po perju sad ne znam da li je to od mogucih suza koje pusti ili nesto drugu.
Mislim da je uzrok ponovne komplikacije to sto kad sam mu juce davao hranu poceo je da skace po kavezu i moguce je da se ponovo udario bez obzira sto su mi pokreti bili najblazi i jako spori.
Veterinar mi je rakao da moze da ostane bez oka al nemora da znaci. Rekao mi je da mu mazem hlorofeniklom na oko sa stapicem za usi al na to nesmem ni da pomislim kako ga dva puta dnevno hvatam po kavezu a on udara na sve strane.
Jos nesto pored verovatno svog tog bola uspeva da jede pije i cvrkuce koa da prica sa nama.

Svaki savet ce mi dobro doci hvala svima unapred
 
Cao
E pazi ovako ja sam imao nimfu muzijaka i isto je bio kao tvoj divljak,smotan idt. nebitno
Jedna stvar ili ti je papagaj(moram tako da kazem)retard tako da nevredi da se trudis ili moras vise da se trudis sa njim!
Javi mi za nedelju dana kako stoje stvari!

Poz
 
@ dimche
Taman sto mu se oko smirilo pre neki dan mu menjam hranu najlaganije sto sam mogao on se raskace po kavezu i opes syebe oko al opet mu se smiruje.
Usput da ti kazem da se nenadas pticima od te tvoje ninfe.
Kad sam imao ninfu i moja je legala jaja na oko 3-4 meseca i lezala je na njima (valjda majcinski instikt) ali dzabe jer jaja nisu bila oplodjena.
Tako da kupi joj muzijaka i malo veci kavez pa se nadaj malima
 
Ovako ovo mi je drugi papagaj, uzeo sam ga pre jedno 6 meseci, kad sam ga kupio primetio sam na njegovom kljunu i oko ociju da postoje kao neke naslage.
Mislio sam da to nije strasno, i da ce mozda otpasti, pitao sam u nekoliko pet shopova da li znaju i svi su rekli da nista nije strasno.
I posto volim da slikam, okacio sam sliku mog papagaja na jednom stranom forumu, i na privatne poruke mi se obraca jedan clan i ja procitam i mislim da komentarise sliku ili mozda je pogresio, kad procitam ja lepo i shvatim o cemu mi prica ;)
Kaze ovako da te naslage na mom papagaju su neke, grinje(crvi) znaci nesto sto ne bi trebalo da bude tu, kaze da je on imao jednog takvog papagaja i da je uginuo zbog toga.I preporucuje mi da kupim parafinsko ulje i da mu mazem tu gde su te naslage, kaze da je jako opasno i da je jedan njegov papagaj uginuo od toga, a ja stvarno ne zelim da mi i ovaj ugine :(
Da li vi mislite koliko je ovo opasno i da li da vodim mog papagaja kod veterinara, da on izvrsi pregled i uradi ono sto treba.Jer ja mislim da ne bih mogao to da radim, jer on se jos uvek ipak malo plasi.Iako se dosta dosta oslobodio, mogu da mu pridjem normalno prstom i da ga pipnem po kljunu i pomazim.
Evo prilazem i sliku na kojoj je on uocio ono sto mene muci odavno.


Vecu rezoluciju slike mozete pogledati na ovom linku(gde se jasno vidi)
http://www.esato.com/phonephotos/cam/sony_ericsson/k800i/200709161519vSudOE.jpg
 
Ne znam šta da ti kažem, ali viđala sam i u pet šopovima da prodaju papagaje koji imaju na nosu ta kao zadebljanja, orožnalo tkivo. Ja sam isto mislila da je to bezopasno, mislim ako ih prodaju sa tim, valjda je bezbedno, ne bi prodavali bolesne ptice, ali ko će ga znati... Možda da ne nosiš papagaja kod veterinara, da se ne traumira, nego da neko ko zna malo više o papigama dođe da ga pogleda kod tebe kući? Btw, baš je lep papagaj:razz:
 
Pa danas sam malo vise citao :) nasao sam kako se kaze tigrica na engleskom :) i krenuo da trazim nesto vise, dosta sajtova ima na engleskom.Cak sam nasao i taj problem, vidim da se svuda prodaju papagaji sa ovim problemom i neki cak ne mogu da veruju da neko moze da uzme takvu pticu.Dobro je nije mom papagaju mnogo lose to, video sam sliku jednog kojem je celo oko prekriveno :-(
Ovo se resava raznim sprejevima, i sredstvima koji su namenjeni za to.Videcu posto sad znam u cemu je problem da pronadjem nesto sto ce mu pomoci, mogu da verujem koliko je njemu tesko, ja mislim da bih poludeo da mi tako nesto stalno na oku. :cry:
Videcu da odnesem kod nekog ko uzgaja papagaja i da mi da savet kako i sta. ;)
Hvala ;) bio je najlepsi kad sam kupovao zato sam ga i izabrao, nisam znao za taj problem...

btw. sigurno neki na forumu znaju i pricu o mom proslom papagaju, bivsi nick mi je bio milanmiki91 ;-)
 
Ako ima takvih, koji vise ne zele svog Velikog papagaja ili nemaju mesta za njega, rado cu ga usvojiti. Takodje, ako ima nekoga od odgajivaca velikog papagaja sa nekom fizickom manom ili nesto slicno, i ne mogu da ga prodaju, rado cu uzeti i njega. Pozdrav svima
 
MOLIM VAS DA MI POMOGNETE DA UPOZNAM MOG ZAKO PAPAGAJA,GOVORI FRANCUSKI ,A VEC MESEC DANA SE MUCIM DA GA NAUCIM SRPSKI,MA NI JEDNU.POZIVAM SVE LJUBITELJE KOJI POZNAJU NACIN UCENJA ZAKA.........:confused:
 
Ovako ovo mi je drugi papagaj, uzeo sam ga pre jedno 6 meseci, kad sam ga kupio primetio sam na njegovom kljunu i oko ociju da postoje kao neke naslage.
Mislio sam da to nije strasno, i da ce mozda otpasti, pitao sam u nekoliko pet shopova da li znaju i svi su rekli da nista nije strasno.
I posto volim da slikam, okacio sam sliku mog papagaja na jednom stranom forumu, i na privatne poruke mi se obraca jedan clan i ja procitam i mislim da komentarise sliku ili mozda je pogresio, kad procitam ja lepo i shvatim o cemu mi prica ;)
Kaze ovako da te naslage na mom papagaju su neke, grinje(crvi) znaci nesto sto ne bi trebalo da bude tu, kaze da je on imao jednog takvog papagaja i da je uginuo zbog toga.I preporucuje mi da kupim parafinsko ulje i da mu mazem tu gde su te naslage, kaze da je jako opasno i da je jedan njegov papagaj uginuo od toga, a ja stvarno ne zelim da mi i ovaj ugine :(
Da li vi mislite koliko je ovo opasno i da li da vodim mog papagaja kod veterinara, da on izvrsi pregled i uradi ono sto treba.Jer ja mislim da ne bih mogao to da radim, jer on se jos uvek ipak malo plasi.Iako se dosta dosta oslobodio, mogu da mu pridjem normalno prstom i da ga pipnem po kljunu i pomazim.
Evo prilazem i sliku na kojoj je on uocio ono sto mene muci odavno.


Vecu rezoluciju slike mozete pogledati na ovom linku(gde se jasno vidi)
http://www.esato.com/phonephotos/cam/sony_ericsson/k800i/200709161519vSudOE.jpg

Ovaj papagaj ima tako TUŽNE oči........ :cry:
 
Ovaj papagaj ima tako TUŽNE oči........ :cry:


Molim te imaj milosti i odvedi svog papagaja veterinaru jer če on znati kako da ga izliječi. :neutral:
Ako ne budeš uginut če ti i ovaj papagaj a stvarno bi bila šteta jer su stvarno veoma slatke životinjice koje nisu previše " zahtjevne ". :-D

Poklonit če ti puno lijepih trenutaka........ :)
 
MOLIM VAS DA MI POMOGNETE DA UPOZNAM MOG ZAKO PAPAGAJA,GOVORI FRANCUSKI ,A VEC MESEC DANA SE MUCIM DA GA NAUCIM SRPSKI,MA NI JEDNU.POZIVAM SVE LJUBITELJE KOJI POZNAJU NACIN UCENJA ZAKA.........:confused:


Več mi se sviđa tvoj papagaj ( govori francuski ... svaka mu čast :lol: ) a što se učenja tiče mogu samo reči , da je potrebno imati puno strpljenja.... :razz:

Samo još napiši kojeg je pola papagaj .
 
Moj papagaj se zove "kica" (tigrica) ima oko 9 godina i pre godinu dana ja shvatim da je kica devojcica, odjednom je poceo da nosi jaja i za otprilike 1god. je snela oko 30tak i vise, mozete da zamislite kakv sok za mene kad sam video prvo jaje a nema drugi papagaj, obozavam ga i od kada ga imamo nikada nismo zatvarali vrata na kavezu tako da je slobodan da leti gde hoce po stanu,ali vecinu vemena provodi sa igrackama koje su na i oko kaveza , jednostavno ga volim kao clana porodice i verovali ili ne od tako male pticice sam dobio vise ljubavi nego od nekih ljudi!
p.s. mislio sam da stavim i slicicu od kice ,nego reko da ne preterujem sa moim papagajem

a sto bih morao da znam kojeg je pola? to ga nisam nikad pitao, mnogo mi je vaznije da je zivi koliko toliko pristojno, znao sam da necete da mi verujete, ali imam argumente pun mi je ordinator njegovih slikica a i stiglo je to do organizacije za protekciju ptica u Francuskoj
 
Mилане, извини, у твојој причи има контрадикторности - тигрицама је просечан век живота око 6, 7 година. Друго, 9 година не схватиш да уместо мужјака држиш женку и као врхунац, прича да је твој папагај снео 30-так и више јаја без контакта са другим папагајем, у овом случају, требало би са мужјаком???? Ово је стварно небулозно, немој да се вређаш, али јесте тако.
И да ... да не буде питање "а јел ти знаш нешто о папагајима кад тако тврдиш" рећи ћу " да, знам, имам их скоро целог живота, и то баш тигрице" и ево, и сад их имам, и својевремено сам била довољно разборита да научим како се разликују мужјак а како женка. Мада, то није у овој причи толико битно колико та апсурдност око тих јаја.
 
Moj papagaj se zove "kica" (tigrica) ima oko 9 godina i pre godinu dana ja shvatim da je kica devojcica, odjednom je poceo da nosi jaja i za otprilike 1god. je snela oko 30tak i vise, mozete da zamislite kakv sok za mene kad sam video prvo jaje a nema drugi papagaj, obozavam ga i od kada ga imamo nikada nismo zatvarali vrata na kavezu tako da je slobodan da leti gde hoce po stanu,ali vecinu vemena provodi sa igrackama koje su na i oko kaveza , jednostavno ga volim kao clana porodice i verovali ili ne od tako male pticice sam dobio vise ljubavi nego od nekih ljudi!
p.s. mislio sam da stavim i slicicu od kice ,nego reko da ne preterujem sa moim papagajem

a sto bih morao da znam kojeg je pola? to ga nisam nikad pitao, mnogo mi je vaznije da je zivi koliko toliko pristojno, znao sam da necete da mi verujete, ali imam argumente pun mi je ordinator njegovih slikica a i stiglo je to do organizacije za protekciju ptica u Francuskoj

I meni nebulozno izgleda prica da je tigrica snela 30-ak jaja za godinu dana. I ja imam tigrice ali mi se to nikada nije desilo.
 

Back
Top