Papagaji

Da li ste dresirali papagaja?

  • Ne, papagaja nisam dresirao

  • Da, ali sam papagaja malo naucio (da uzima hranu iz prsta...)

  • Da, papagaja sam naucio da me se neplasi (da mi sedi na ramenu...)

  • Da, papagaja sam mnogo stvari (da gura kolica,pravi se mrtav...)

  • Da, papagaja sam naucio da prica!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Sve je bolja, mala Bejbi!
Kakva je bila, sada je pravo zlato. Odomacila se... valjda navikla na mene.
Vise ne grize kao pre, hoce tu i tamo, ali to vise nije onako strasno... samo stipucka... ;-) da tako napisem.
Ljupkim je i mazim non-stop, pa morala je jednom da popusti :-)
Victory, bas si pazljiva!
Puno te pozdravljam!
 
VictorySun:
Pozdrav kisice. Ja mnogo volim zivoinje :)

drago mi je zbog tvog papagajica. bice to super, samo budi strpljiva ;)


Osecam ja da i ti volis zivotinje, VictorySun!
Ma strpljiva sam ja... ali ko ne zna ovu moju malu heftalicu, skupo bi je platio.
Npr. ne voli kada telefoniram... sva se narogusi... i onda sledi... griccc!

Ali kada mi onako slatko sapne: "Bejbi"... e onda je ljupkim, ljupkim... pa mi nije zao ako me tada i zakaci kljunom...
Ili kada se igramo, pa kada se sakrije ispod sofe, zovem je: "Bejbi, gde si?", a onda se ona sva vazna pojavi, skakuce po tepihu kao da ima federe... mala, vesela.
Ma sva je blesa!

------------------------
Pozzz od Kise
 
@ brbljiva_kisa
Касно сам се укључила у тему, а сада немам шта да ти кажем, сем да будеш веома стрпљива са птичицом, све ће ти се троструко вратити! Ја обожавам птице, имам две зебице и тигрицу. Он (тигрица) је увек најгласнији, најинтересантнији и толико зна све нас у породици да гњави да једноставно мора да буде у центру пажње :-D Сада је веома болестан, али не предајемо се!

Постујем његову сличицу уз све нај нај жеље и честитке за 2006. свима на форуму!
Поздрав! :wink:

http://imageshack.us/
 
Јао, срце мало! Искрено му желим брз опоравак!
п.с. И ја имам папигице, она је скроз бела, а он скроз жут и увелико их пуштамо по кући да лете иако кажу да је немогуће припитомити их кад су у пару. Зову се Жућа и Бела!
 
nsbee:
@ brbljiva_kisa
Касно сам се укључила у тему, а сада немам шта да ти кажем, сем да будеш веома стрпљива са птичицом, све ће ти се троструко вратити! Ја обожавам птице, имам две зебице и тигрицу. Он (тигрица) је увек најгласнији, најинтересантнији и толико зна све нас у породици да гњави да једноставно мора да буде у центру пажње :-D Сада је веома болестан, али не предајемо се!

Постујем његову сличицу уз све нај нај жеље и честитке за 2006. свима на форуму!
Поздрав! :wink:

http://imageshack.us/

Nikad nije kasno, nsbee... tema je jos uvek otvorena, pisemo i dalje o nasim slatkim pticicama... ovde delimo srecu koju nam nasi ljubimci daruju, a i brigu za njih.
Sta je to sa tvojim papagajcicem??? Jesi li ga vodila kod veta?
Mnogo mi je zao sto je sada bolestan... kako ga lecis?
Nadam se da je tvom slatkisu, tvom lucencetu plavom vec bolje.

Srecna Nova 2006. godina
tebi i svima sa Foruma!!!
 
MOZDA ONA, BAS NA TAJ NACIN, ISKAZUJE SVOJU LJUBAV PREMA TEBI. I JA IMAM PAPAGAJA, KOJI MOZE, KAD MU SE CEFNE, TAKO STRAVICNO DA UGRIZE, PA IPAK VERUJEM DA ME VOLI. MISLIM DA JE TO SLUCAJ I SA TVOJIM PAPAGAJCICEM.ZZOP!!!
 
Тражила сам мало, али нисам нашла тему о припитомљавању папагаја, па сам се надовезала овде.
Дакле, у питању је млади розенколинс, код нас је две недеље али још увек је врло неповерљив....

Како да га припитомимо, да га научимо да слеће на руку и да се не плаши?
 
I ja hocu to da pitam dobio sam papagaja vrsta tigrica i muzjak je i mnogo se plasi cim pridjem on bezi,dobio sam neka uputstva da ga ostavim malo da razgleda okolinu i onda da polako mu dajem hranu i da se na to navikne.Inace dobio sam ga od komsinice koja ga ima jedno 2godine i ona ga je stalno drzala pokrivenog krpom i uopste ga nije pazila ni nista da li ima sanse da ga ja pripitomim
 
Milan91:
I ja hocu to da pitam dobio sam papagaja vrsta tigrica i muzjak je i mnogo se plasi cim pridjem on bezi,dobio sam neka uputstva da ga ostavim malo da razgleda okolinu i onda da polako mu dajem hranu i da se na to navikne.Inace dobio sam ga od komsinice koja ga ima jedno 2godine i ona ga je stalno drzala pokrivenog krpom i uopste ga nije pazila ni nista da li ima sanse da ga ja pripitomim

Углавном се млади папагаји лакше припитомљавају, за ове старије не знам. Стави кавез негде где често циркулишете, тј. крећете се кроз кућу/стан да би се навикао на ваше "појављивање", на људе, полако му дај храну, па временом, миц по миц, иди руком ка њему али стани чим видиш да узмиче. Често му причај, звижди или шта ли већ, просто да се навикне на тебе. Касније можеш да покушаш да га пустиш из кавеза, али немој да бринеш, кад-тад ће се вратити у кавез, тј. кад огладни. Врло добро знају да осете где је храна и тамо ће отићи. Наравно, пре тога га пусти да огладни, тј. немој му давати храну. Опет, после неког времена пуштања, стави мало хране на длан и полако му приђи, да погледа ту храну. Требало би да полако почне да прилази твом длану. Оног момента када узме храну из твоје руке, сматрај да си стекао његово поверење.
Ја сам тако припитомила мужјака док женку нисам потпуно. Пуштам их у пару да лете, приђем им са храном, обоје мало поручкају, мужјака мало помазим и онда се склоне да се играју.
Ово све ме је саветовао човек који гаји папагаје.
 
Pticicama je potrebno mnogo ljubavi i paznje.
Moja Beca je rucno hranjena konura, pa je bila vec naviknuta na ljude. A to sto voli da grize, pa to joj je jedan od nacina komunikacije :-)

Sve je lepo Mili napisala - sta treba raditi - da ne bih ponavljala.

Eto, moja cerka je kupila prosle godine, negde u ovo vreme, malog tigrastog papagaja i par meseci se nije dao pripitomiti. Sto se ono kaze 'nit romori - nit govori'. Bezao je po kavezu cim bi neko od ukucana prisao kavezu, a onda, posle dva meseca odjednom se promenio i prestao da divlja. To se bukvalno desilo preko noci.
Sada i prica k'o navijen, letucka po njenoj sobi, cak voli da se druzi i sa drugim peticem kojeg cera moja ima - kornjacom - Mr T-em.
Znaci, potrebno je da prodje neko vreme da se papagaj navikne na okolinu, na ljude koji ga okruzuju, da stekne sigurnost da mu ne preti nikakva opasnost. To je najvaznije. Normalno sve to uz adekvatnu negu.
Pozdrav!
 
Ovo je prica o mom Pedru, Nimfi koju sam doneo iz Spanije.
Kupio sam ga u prodavnici zivotinja jer dok su ostali iz njegovog kaveza vristali i bezali po kavezu on je mirno stojao na pet santimetara od moje glave i zvizdukao neku pesmicu. Pitah prodavacicu koliko je star nasta mi ona odgovori da nezna jer je to jedna od vracenih zivotinja, jedna od onih koji ljudi kupe, zasite se pa je posle puste ili bace...
I prodje mnogo, mnogo, sest godina od tada. Pedro se nikada nije pripitomio. Sedeo je u kavezu, nikada nije hteo da izadje iz njega a kada bi mu neka prisao siktao bi, pistao i pokusavao da napadne drznika. Kada su svi bili na odgovarajucem odstojanju od njegovog kaveza onda se opustao i pevao, zvizdukao i igrao...
Jednog dana dodje jedna devojka - crnkinja sa Kube, Pedro se otkacio nacisto, poceo da joj zvizduce, skakao po kavezu i jednostavno napravi teatar koji odavno nisam video. Posle izvesnog vremena dodje moja "posestrima", drugarica koja potice iz Nigerije a Pedro se opet otkaci, poce da peva i da joj se "nabacuje". Prvi put je izleteo iz kaveza i ondmah je dosao kod nje, ali nazalost ona se uplasila i oteraga. I treci put kada je bila opet jedna devojka iz Brazila, isto tamnoputa Pedro se otkaci, dolete joj na rame i poce da se umiljava sa njom...
Pitam da li se moj Pedro "pali" na crnkinje ili se mozda podsetio detinjstva u Spaniji...
Pitam se da li nekad kada hocu da se mazim sa Pedrom moram da potrosim kutiju imalina i prefarbam se u crno...?????
 
topmodelsica:
Kad te papagaj ne voli ugrize te za prst i nece da uci da prica.
Ovo su gluposti.
Papagaj ne grize kad nekog ne voli vec zato sto tu osobu ne poznaje ili je necim iznerviran.
A sto se ucenja da prica tice,od toga se moze napraviti citava nauka jer je vrlo vazan nacin pristupa "ucitelja"...npr. svako jutro kada mu otkrijes kavez ponovis jednu istu rec i slicne stvari.
Ja sam mog navikla na coktanje i cvrkutanje,sad ponavlja iste zvuke koje ja proizvodim kad mu se obracam. Mada on nije od onih vrsta koje pricaju,ali je zato jako veran i inteligentan. :)
 
kupila sam papagaja pre nedelju dana,ne znam kako se ta rasa zove,uglavnom je bio zelen i da bi utvrdili pol trebali bi da mu damo krv na analizu.kazem BIO jer je pobegao.otvorio je sam vrata i izleteo kroz terasu.Bio je strasno nemirna ptica,cak i bezobrazna.svaki dan smo po nekoliko puta morali da mu stavljamo novu vodu u pojilicu jer je namerno uzme u kljun i prevrne.a sto se tice hrane,on je vadi iz hranilice i baca kroz resetke na patos van kaveza...bojao se previse svakog od nas,bezao od ruke itd.ma bre divljak pravi.ali ipak mi je zao sto je pobegao.moja je greska sto sam ga kupila na pijaci kod nekog idiota.sad bi da ispravim tu gresku i da kupim papigu u prodavnici koji je navikao na ljude i koji je izdresiran,koji se ne plasi ne ujeda i td....ako neko zna gde mogu u gradu da nadjem takvu prodavnicu gde mogu da kupim normalnog papagaja i jos plus da dobijem neke savete molim vas recite mi!!! hvala unapred!!!!!!!!
 
Ja znam savrsenog coveka za tebe. Poseti sajt www.papagaji.info i tamo se raspitaj za sve sto te interesuje. Vlasnik sajta rucno hrani papagaje i ima dosta vrsta. Meni je pre desetak dana od njega stigao zako i totalna je maza, ma mazio bi se 24/7 da se on pita. On naravno ima i manjih vrsta (a i vecih) a ja bih ti preporucila da se informises o aratingama jer su po meni najbolje ptice na svetu (imala sam plavoglavu).
 
Jako mi je zao zbog tvog gubitka...
Neka ti najvaznije bude da kad kupjes papagaja vodis racuna da bude mlad,jer se oni lakse izdresiraju a i ako je star ti se vezes za njega,pa on ugine i ti places kao kisa...
kod ovog sto je pobegao mozda je bio bolestan...moj papagaj isto tako ume da se iznervira i da glavom udara hranilicu,ali sad ne moze da je srusi jer sam na resetkama vezala zicicu tako da hranilica ne ispadne,i isto tako na ulazna vratanca. Ranije je umeo i da ujede ali sad smo se zblizili pa mu to odavno ne pada na pamet.
A ako ovaj novi kojeg planiras da kupis pretera u ponasanju lupi ga malo (ali ne prejako) sa krpom cisto da mu pokazes ko je gazda (nisam surova ali tako moras).
Uh ala se raspisah... :-)
 

Back
Top