Quantcast

Panzzeroti

matora devojka

Početnik
Poruka
11
beba_toronto:
Molim vas dajte mi recepte za panzzeroti onako kako se prave u beogradu, cime se pune i tako to..a moze i za testo, u slucaju da je vase bolje nego moje:)
hvala
cmoka:)
Ja sam ovde naucila da pravim pancerote (mslim... sa Foruma), a t lepo ukljucis pretrazivac i nadjes recept umesto sto otvaras nove teme.

smeh

Veoma poznat
Poruka
13.756
beba_toronto:
ne mogu da nadjem

da li bi neko bio ljubazan da mi da link?
hvala
Na temi pizze... Kopiram ti recept:
PANCEROTI
Pošto si tako sladak klopator Princezo, evo ti recept za italijanske PANCEROTE! Zamesiš testo kao za hleb (brašno, topla voda, so kvasac). Ne mora da raste! Odmah ga odvojiš u kuglice koje na brašnu razvaljaš u krugove prečnika 20-tak cm i ne deblje od 1/2 cm. Jednu polovinu kruga tanko namažeš kečapom ili još bolje paradajzom sa bosiljkom za pice. Preko toga vrlo tanke kriškice kačkavalja i mase koju napraviš od vrlo sitno seckane šunke (odlično i sa pečenicom), mariniranih pečuraka i one gušće pavlake. Krug po obodu premažeš vodom, preklopiš na pola i po ivici sve ispritiskaš vrhom viljuške da se lepo zatvori. Odmah se baca u dosta vrelog ulja i prži sa obe strane. Kratko ga ocediš na salveti, s vrha još malo onog paradajza i obavezno ORIGANA i udri. Ne preteruj sa veličinom jer je stvar strašno SITA. Cela operacija ne traje više od pola sata za 4- 6 osoba. Hladno pivce seda k`o .... Da ne laprdam.

demba

Početnik
Poruka
10
smeh:
Na temi pizze... Kopiram ti recept:
PANCEROTI
Pošto si tako sladak klopator Princezo, evo ti recept za italijanske PANCEROTE! Zamesiš testo kao za hleb (brašno, topla voda, so kvasac). Ne mora da raste! Odmah ga odvojiš u kuglice koje na brašnu razvaljaš u krugove prečnika 20-tak cm i ne deblje od 1/2 cm. Jednu polovinu kruga tanko namažeš kečapom ili još bolje paradajzom sa bosiljkom za pice. Preko toga vrlo tanke kriškice kačkavalja i mase koju napraviš od vrlo sitno seckane šunke (odlično i sa pečenicom), mariniranih pečuraka i one gušće pavlake. Krug po obodu premažeš vodom, preklopiš na pola i po ivici sve ispritiskaš vrhom viljuške da se lepo zatvori. Odmah se baca u dosta vrelog ulja i prži sa obe strane. Kratko ga ocediš na salveti, s vrha još malo onog paradajza i obavezno ORIGANA i udri. Ne preteruj sa veličinom jer je stvar strašno SITA. Cela operacija ne traje više od pola sata za 4- 6 osoba. Hladno pivce seda k`o .... Da ne laprdam.
Ne mogu da verujem? Ovo je baš recept za jelo koje obožavam da uništavam (trenutno na radu u) Bolonji! Žao mi je što nisam ranije otkrio ovaj forum!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.