Quantcast

PALEOKONTAKTI

Narmer

Primećen član
Poruka
632
to ne mjenja nista, egipat je i dalje bio Egipat - Ne! To nije bio taj velicanstveni Egipat, medjunarodna sila vec krhki Egipat slomljen unutrasnjim i spoljasnjim sukobima, Egipat gde faraon nije uzivao toliko postovanja kao ranije, Egipat koji ce uskoro postati persijska provincija....dakle to je bio Egipat samo po imenu ni ekonomski, ni geografski, ni vojno to nije bilo carstvo.

Nije to ego vec odbrana sopstvenih tvrdnji. Ti samo sitnicaris i nista vise. Serekh i Kartus nisu NAJCESCE vezani za imena Faraona vec su UVEK vezani za imena Faraona + retki nalazi imena nekih zvanicnika.

Molio bih te da mi objasnis vidjenje psihologa o mitu o ozirisu, setu i horusu....to bi bilo zanimljivo iako tu nema nikakve psihoologije objasnjenje je krajnje istorijsko.

ako je osnovno znanje a ti ga ne posedujes zasto ja sa tobom pricam o Egiptu?

Narmer

Primećen član
Poruka
632
Nema histerije samo ti se ucinilo. Mene do histerije mogu dovesti samo oni ljudi do kojih mi je stalo a muskost mogu izgubiti jedino ako me kastriraju(ne daj boze) a ti si sa ove distance potpuno bezopasna. Ja licno vise poverenja imam u cika Junga. Naravno da simboli imaju veze sa psihoanalizom ali ja te nisam pitao za simbole vec za mit o Horusu, Setu i Ozirisu. Inace nije problem da se slozim sa zenom, u dosta stvari se recimo slazem sa gospodjom Ketlin Bard ,jedino ona prica o circumscription theory ne pije vodu iz vise razloga. Zeleo sam da ti na primeru ovog mita pokazem da psihoanaliticari ponekad idu daleko da od drveca ne vide sumu. To se desilo i cika Frojdu prilikom analize Gorgonine glave na grudnom oklopu Alexandra Velikog recimo.

Na kraju sam se slozio sa tobom : Serekh i Kartus nisu NAJCESCE vezani za imena Faraona vec su UVEK vezani za imena Faraona + retki nalazi imena nekih zvanicnika
ali to nije bitno za vreme o kom smo govorili odnosno vreme Setija I ...ja sam se samo drzao datog kontexta

ILLUMINAT

Domaćin
Banovan
Poruka
3.025
Da si je ti malo bolje pogledao shvatio bi da predstavlja. Svi hijeroglifi se ambijentalno uklapaju u celinu i svi su podjednako stari. Budalaština je reći i poverovati da su hijeroglifi naknadno dorađivani jer bi se to primetilo golim okom, a kamoli metodom poluraspada ugljenikovog izotopa C-12. Reći da je ovo falsifikat isto bi bilo kao reći da je u Tungusku 1908. pao meteor, a kratera nema pa nema. Krater u Arizoni prečnika 1200 metara napravio je meteor prečnika 30 ili 40 metara. Zamisli kakav bi krater bio u Tunguziji da je tamo 1908. zaista pao meteor.

Svabov

Buduća legenda
Poruka
25.310
pa u tunguziji nije pao meteor, vec kometa ili meteor koji je imao rastresitiju strukturu od "obicnih" i koji es raspao u atmosferi....
a ugao pod kojim je uleteo u atmosferu potkrepljuje pricu da se takav objekat raspao....
dakle, taj dogadjaj nema nikakve slicnosti sa dogadjajem u arizoni....

a za hijeroglife nisi u pravu.

Narmer

Primećen član
Poruka
632
@ Illuminat

Ako su drevni Egipcani uocili te letelice i ako su zeleli da ih zabeleze sigurno ih ne bi zabelezili kroz hijeroglife kako je ovde predstavljeno vec bi ih predstavili kroz sopstveno primenjeno zanatstvo(crtezi, stele, statue). Ovako se cini da su oni menjali svoje pismo ubacivsi nove znakove kako bi opisali cudne letelice?! Kako god da su ih nazivali (nebeske ladje, kocije, bla,bla,bla) naziv bi napisali vec ustaljenim hijeroglifima a samu predstavu bi iskazali kroz ikonografiju....

ILLUMINAT

Domaćin
Banovan
Poruka
3.025
Meteor ne može da se raspadne u atmosferi i izazove nuklearnu eksploziju koja podigne oblak u obliku pečurke, što su videli stanovnici Sibira 1908. godine. Komete su jako velike, veličine naše planete ili daleko veće.

Da li sam u pravu za ove hijeroglife ili ne teško ćeš dokazati. Sve stvari se mogu tumačiti na više načina, a ovi hijeroglifi bar na dva načina.

ILLUMINAT

Domaćin
Banovan
Poruka
3.025
Nije C-12 vec C-14 i upravo su preko toga provalili da je fabrikovano.
Jeste C-14, pogrešio sam u kucanju, hvala na ispravcu, niko nije sveznajuć. Ako smatraš da je hijeroglif prerađen, objasni mi šta misliš da se tamo nalazilo pre "prerade", jer ne verujem da je moglo da se nađe išta osim onoga što stoji.

Narmer

Primećen član
Poruka
632
Da li sam u pravu za ove hijeroglife ili ne teško ćeš dokazati. Sve stvari se mogu tumačiti na više načina, a ovi hijeroglifi bar na dva načina.
Ja zaista nemam nista protiv tebe ni protiv tvojih tema ali ti ne poznajes materiju dovoljno. Ti ne znas razliku izmedju hijeroglifa i kartusa. Napisao si "oni se, zbog vrlo jasne raspoznatljivosti motiva koje predstavljaju, nikako ne mogu ubrojiti u hijeroglifske znakove, već u kartuše." Ja sam ti objasnio sta je kartus i koja je razlika izmedju hijeroglifa i kartusa takodje sam pokusao da ti objasnim zasto Egipcani ne bi predstavili te objekte u vidu hijeroglifa. Kako se hijeroglifi mogu tumaciti na vise nacina kada su oni ustaljeni sistem,da li se i azbuka tumaci na vise nacina ?

Narmer

Primećen član
Poruka
632
Jeste C-14, pogrešio sam u kucanju, hvala na ispravcu, niko nije sveznajuć. Ako smatraš da je hijeroglif prerađen, objasni mi šta misliš da se tamo nalazilo pre "prerade", jer ne verujem da je moglo da se nađe išta osim onoga što stoji.
Nalazio se neki uspeh Setija I koji je on zeleo da bude zabelezen. Moze biti svasta, od uspesnog vojnog pohoda preko zahvalnice bogovima za uspesnu godinu u poljoprivrednom smislu do religijskog posmrtnog texta. Da li ti kad zelis da kazes nesto menjas pismo kojim govoris ili to jednostavno objasnis kroz svoj alfabet?

Narmer

Primećen član
Poruka
632
Narmer, Seti I se zahvalio "bogovima", ali i njihovim "metalnim pticama", pa su ih zato i nacrtali.
Metalna ptica se lepo moze napisati ustaljenim alfabetom, ne vidim zasto bi menjali hijeroglife. Da je to tako bilo kao sto ti pricas kraljevska ikonografija Setija I bi odisala predstavama metalnih ptica(letelica, tenkova). a mi to nemamo, samo ovaj fabrikant

Narmer

Primećen član
Poruka
632
Reci mi zasto mislis da ovo nije prevara ? Ja sam svoje objasnjenje dao. Objasni mi ovo : Da li ti kad zelis da kazes nesto menjas pismo kojim govoris ili to jednostavno objasnis kroz svoj alfabet?

Narmer

Primećen član
Poruka
632
I to je tvoje objasnjenje ? Nema pomena takvih stvari u Egiptu u doba Setija I , nema ikonografije, nema nicega sem ovog apsurda...mozda je bilo tako kao sto kazes ali ona slika je prevara u to sam 100% ubedjen i 5 puta sam rekao razloge zasto tako mislim.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.