Pakao,Cistiliste ili Raj?

Feanor the elf king

Aktivan član
Poruka
1.984
Knjiga koja me je mozda najvise zaintrigirala i naterala na razmisljanje je svakako Bozanstvena komedija od Dantea Aligijerija.Njegov pogled na zagrobni zivot me je zaista odusevio i naveo na razmisljanje.Jel pakao zaista onako izgleda?Da li ima nade za povratak iz njega?Kako vi zamisljate pakao i raj,a kako cistiliste-prostor izmedju ova dva sveta.Zivo me interesuje ova tema.Odgovorite ako mozete.Zanima me svako vase misljenje.
 
Feanor the elf king:
Knjiga koja me je mozda najvise zaintrigirala i naterala na razmisljanje je svakako Bozanstvena komedija od Dantea Aligijerija.Njegov pogled na zagrobni zivot me je zaista odusevio i naveo na razmisljanje.Jel pakao zaista onako izgleda?Da li ima nade za povratak iz njega?Kako vi zamisljate pakao i raj,a kako cistiliste-prostor izmedju ova dva sveta.Zivo me interesuje ova tema.Odgovorite ako mozete.Zanima me svako vase misljenje.

Iskreno, knjiga mi se bash svidela, ali bash ne verujem u sve to. Mislim da to ne postoji i da nema nishta sem ovog sveta u kom zivimo!!!!
 
Feanor the elf king:
Pa dobro to je tvoje misljenje.Neki ljudi ne veruju u Boga,i ja mislim da je to apsurd,ali svako ima prava na svoje misljenje.Mene je knjiga zaista odusevila i ako Raj i Pakao postoje trebali bi tako da izgledaju.

Pa da ako postoje, ali ima li dokaza da postoje??? Naravno da nema ili pak samo ja nisam video ni jedan, zato se i ne bojim da cu otici u pakao ako ovde budem greshan :)))))
p0z
 
Stoorbak:
Feanor the elf king:
Pa dobro to je tvoje misljenje.Neki ljudi ne veruju u Boga,i ja mislim da je to apsurd,ali svako ima prava na svoje misljenje.Mene je knjiga zaista odusevila i ako Raj i Pakao postoje trebali bi tako da izgledaju.

Pa da ako postoje, ali ima li dokaza da postoje??? Naravno da nema ili pak samo ja nisam video ni jedan, zato se i ne bojim da cu otici u pakao ako ovde budem greshan :)))))
p0z
Pa ipak je potrebno malo vere.Ako ti ne verujes onda se ne bojis nicega.Obicno se ljudi boje i to je prirodno.Ja recimo sam vernik,i ako se nicega ne bojim ipak se bojim boga.Pa dobro ne bas bojim ali tu je negde.Meni nisu potrebni dokazi da bi verovao.Jednostavno znam da postoji.Ali to je pitanje za diskusiju.
 
Feanor the elf king:
Stoorbak:
Feanor the elf king:
Pa dobro to je tvoje misljenje.Neki ljudi ne veruju u Boga,i ja mislim da je to apsurd,ali svako ima prava na svoje misljenje.Mene je knjiga zaista odusevila i ako Raj i Pakao postoje trebali bi tako da izgledaju.

Pa da ako postoje, ali ima li dokaza da postoje??? Naravno da nema ili pak samo ja nisam video ni jedan, zato se i ne bojim da cu otici u pakao ako ovde budem greshan :)))))
p0z
Pa ipak je potrebno malo vere.Ako ti ne verujes onda se ne bojis nicega.Obicno se ljudi boje i to je prirodno.Ja recimo sam vernik,i ako se nicega ne bojim ipak se bojim boga.Pa dobro ne bas bojim ali tu je negde.Meni nisu potrebni dokazi da bi verovao.Jednostavno znam da postoji.Ali to je pitanje za diskusiju.

Pitanje je za diskusiju definitivno! Ja se na primer ne plasim bOGA, jer ne verujem u njegovo postojanje!!!
 
Bog ne postoji?
Pa to je sa tvoje tacke gledista ali verovatno ces se uveriti kada umres.Dokazi ipak postoje.Jesi li nekad dozivao duhove?Oni su stvarni to ti garantujem.
To je dokaz da ipak postoji neka nevidljiva sila ili zivot posle smrti.Ako neki ljudi ne veruju u to,oni su na gubitku!
 
Ja ću sigurno posle smrti otići u pakao . Tako da se uopšte ne zabrinjavam . Jer falimi još da prekršim dve božje zapovesti i onda sam siguran za pakao , a što se boga tiče možda postoji a možda ne ja ipak mislim ono drugo .
 
Ice Cold Boy:
Ja ću sigurno posle smrti otići u pakao . Tako da se uopšte ne zabrinjavam . Jer falimi još da prekršim dve božje zapovesti i onda sam siguran za pakao , a što se boga tiče možda postoji a možda ne ja ipak mislim ono drugo .
Koje ti jos fale da rezervises kartu za pakao?Prva je ne ubij a koja je druga?Ako se bar malo plasis pakla mozes da kupis kartu za raj.Pustili su je u prodalju.Malo je skuplja ali mislim da bi ti trebala.
Cisto da se osiguras!
 
Feanor the elf king:
Bog ne postoji?
Pa to je sa tvoje tacke gledista ali verovatno ces se uveriti kada umres.Dokazi ipak postoje.Jesi li nekad dozivao duhove?Oni su stvarni to ti garantujem.
To je dokaz da ipak postoji neka nevidljiva sila ili zivot posle smrti.Ako neki ljudi ne veruju u to,oni su na gubitku!

Pa sa moje tacke gledishta sigurno da ne postoji!!! Po nekim pricama i pisanjima bOG je dobro bice koje je milostiov prema negovom "stadu", a ono shto sam ja prediveo do sada nikako mi ne lici na delo bOGA.
 
Stoorbak:
Feanor the elf king:
Bog ne postoji?
Pa to je sa tvoje tacke gledista ali verovatno ces se uveriti kada umres.Dokazi ipak postoje.Jesi li nekad dozivao duhove?Oni su stvarni to ti garantujem.
To je dokaz da ipak postoji neka nevidljiva sila ili zivot posle smrti.Ako neki ljudi ne veruju u to,oni su na gubitku!

Pa sa moje tacke gledishta sigurno da ne postoji!!! Po nekim pricama i pisanjima bOG je dobro bice koje je milostiov prema negovom "stadu", a ono shto sam ja prediveo do sada nikako mi ne lici na delo bOGA.
Bog nikako ne moze biti odgovoran za nase postupke.Ako ti se nesto desilo,sigurno Bog nije kriv.Ali ja ne razumemem kako covek nema vere.Procitao sam misao jednog filozofa koji je rekao:"Ako ima Boga on je u nama".Ti mora da u nesto verujes.Nemoguce je da ne verujes ni u sta.Kako vidim zivis u Pristini a tamo Srbima(ako si jedan od nas)nije uopste lak zivot,tako da nije ni cudo ako si preziveo nesto neprijatno.Bog je ljubav.On nije odgovoran za nase postupke.To je moje misljenje.
 
Feanor the elf king:
Knjiga koja me je mozda najvise zaintrigirala i naterala na razmisljanje je svakako Bozanstvena komedija od Dantea Aligijerija.Njegov pogled na zagrobni zivot me je zaista odusevio i naveo na razmisljanje.Jel pakao zaista onako izgleda?Da li ima nade za povratak iz njega?Kako vi zamisljate pakao i raj,a kako cistiliste-prostor izmedju ova dva sveta.Zivo me interesuje ova tema.Odgovorite ako mozete.Zanima me svako vase misljenje.

Mislim da svaki covek ima nesto dobro u sebi i da cemo svi ici ako ne u raj onda u cistiliste sigurno.Bog nije stvorio ovaj svet da propadne,jer bi onda bio demon,a ne Bog,a nas zivot apsurdan.
 
Stoorbak:
Feanor the elf king:
die_happy85:
Ma ljudi, Bog ne moze da obuzda onog kretena od Satane :PpPpP U tome je stvar zasto ima zla na zemlji.
To care!Potpuno si u pravu!

Ma verujem ja u sebe i jedino u sebe i sam odgovaram za svoje postupke, zato i ne podrzavam bOHA i ostale gluposti :)))
A ti nemoj da mi omalovazavash satanu :)) Pleace :)))
p0z
ljudi, pa on meni preti???!!!!c c c c
 
Stoorbak:
Feanor the elf king:
die_happy85:
Ma ljudi, Bog ne moze da obuzda onog kretena od Satane :PpPpP U tome je stvar zasto ima zla na zemlji.
To care!Potpuno si u pravu!

Ma verujem ja u sebe i jedino u sebe i sam odgovaram za svoje postupke, zato i ne podrzavam bOHA i ostale gluposti :)))
A ti nemoj da mi omalovazavash satanu :)) Pleace :)))
p0z
Sto se tebe tice,stvarno nema smisla.Da ti ne omalozava satanu.Pa molim te,ti bi trebao da si veci vernik od mene s obzirom da zivis u Srbiji.Meni su oba roditelja katolici,pa sam ja ipak pravoslavac i zaista verujem u Boga.To se za ove ljude ne moze reci jer oni kao i ti ne veruju ni u sta.Ali barem bi Srbi trebali da budu vernici.I satanu i treba omalozavati.Cak ga treba i zaliti!
 
sonja:
Feanor the elf king:
Knjiga koja me je mozda najvise zaintrigirala i naterala na razmisljanje je svakako Bozanstvena komedija od Dantea Aligijerija.Njegov pogled na zagrobni zivot me je zaista odusevio i naveo na razmisljanje.Jel pakao zaista onako izgleda?Da li ima nade za povratak iz njega?Kako vi zamisljate pakao i raj,a kako cistiliste-prostor izmedju ova dva sveta.Zivo me interesuje ova tema.Odgovorite ako mozete.Zanima me svako vase misljenje.

Mislim da svaki covek ima nesto dobro u sebi i da cemo svi ici ako ne u raj onda u cistiliste sigurno.Bog nije stvorio ovaj svet da propadne,jer bi onda bio demon,a ne Bog,a nas zivot apsurdan
Pa mozda si u pravu.Ipa je sve u pocetku dobro.Zlo ne egzistuje samo po sebi,ono je samo suprotnost dobru i iz njega nista ne moze proizaci.Ali ne moze covek dobiti oprost nekog greha ili ocekivati pomilovanje ako je recimo ubio coveka ili jos gore izvrsio samoubistvo.Ubivsi coveka on unistava zivot,ali ipak taj zivot ima priliku da se brani.Ali ubivsi sebe,on unistava zivot koji nema priliku na odbranu,ako me razumes sta hocu da kazem.Mislim da nisu svi ljudi za Raj i Cistiliste i mnogima je mesto u paklu!
 
Feanor the elf king:
Stoorbak:
Feanor the elf king:
die_happy85:
Ma ljudi, Bog ne moze da obuzda onog kretena od Satane :PpPpP U tome je stvar zasto ima zla na zemlji.
To care!Potpuno si u pravu!

Ma verujem ja u sebe i jedino u sebe i sam odgovaram za svoje postupke, zato i ne podrzavam bOHA i ostale gluposti :)))
A ti nemoj da mi omalovazavash satanu :)) Pleace :)))
p0z
Sto se tebe tice,stvarno nema smisla.Da ti ne omalozava satanu.Pa molim te,ti bi trebao da si veci vernik od mene s obzirom da zivis u Srbiji.Meni su oba roditelja katolici,pa sam ja ipak pravoslavac i zaista verujem u Boga.To se za ove ljude ne moze reci jer oni kao i ti ne veruju ni u sta.Ali barem bi Srbi trebali da budu vernici.I satanu i treba omalozavati.Cak ga treba i zaliti!

Pa kao shto ti imash pravo da podrzavash bOGA tako i ja imam pravo da podrzavam Satanu, a cak mozda i da idem njegovim putem. A to shto sam Srbin ne mora nishta da znaci. Zashto bi Srbin morao da bude pravoslavac i da veruje u bOGA, jel to negde zapisano ili????
p0z
 
Meni je nekako logicno da sve lepo sto nam se dogadja, dakle sreca, ljubav, smeh, prijateljstvo,-dolazi od Boga, a sve one lose stvari da ne dolaze od njega. Dakle logicno je da postoji i Satana.

PS, e ljudi zanemarite ovo, neznam ni sama zasto ovo sve pisem, zvucim sama sebi kao neka profesorka :(((
Neka veruje ko u sta zeli...ako uopste zeli..ova diskusija nije za mene.
Vozdra
 
Здраво, драги Ice Cold Boy.
Ти си писао...
"Ja ću sigurno posle smrti otići u pakao" - ??? Али врло интресантно одакле си ти тако сигуран??? Да знаш ли ти шта jе то ракао (ад)??? Како ти можеш тако говорити? Ракао, ракао, ракао...а шта ти знаш о томе? Ако би ти стварно знао да шта jе то - ти ниси говорио би тако:о(

"Jer falimi još da prekršim dve božje zapovesti..." - А какви су ови заповести, молим?

Поздрав.
 

Back
Top