PAGANIZAM

A

ANARCHY

Gost
STA MISLITE O PAGANIMA?A O VESTICARENJU I VRADZBINAMA!?MENI SE TO DOPADA VOLELA BIH DA POSTANEM VESTICA.A ZNA TE LI UOPSTE KO SU I STA SU VESTICE?PISITE,CEKAM ODGOVOR!
 
ANARCHY:
STA MISLITE O PAGANIMA?A O VESTICARENJU I VRADZBINAMA!?MENI SE TO DOPADA VOLELA BIH DA POSTANEM VESTICA.A ZNA TE LI UOPSTE KO SU I STA SU VESTICE?PISITE,CEKAM ODGOVOR!
E pa sad nem pojma ko su veshtice al je to ok po meni!!! Voleti prirdu i sve to :))
p0z [srodna dusho]
 
Iskreno receno,to su stvari koje bez obzira na negativnost,imaju u sebi nesto primamljivo.Zamislite da,imate moc i da svaki muskarac,kojeg pozelite,jednim osmehom,pogledom i dodirom,POSTANE VASE VLASNISTVO,aaaaaaaaahhhhh
 
Iskreno receno,to su stvari koje bez obzira na negativnost,imaju u sebi nesto primamljivo.Zamislite da,imate moc i da svaki muskarac,kojeg pozelite,jednim osmehom,pogledom i dodirom,POSTANE VASE VLASNISTVO,aaaaaaaaahhhhh
 
sunce:
Iskreno receno,to su stvari koje bez obzira na negativnost,imaju u sebi nesto primamljivo.Zamislite da,imate moc i da svaki muskarac,kojeg pozelite,jednim osmehom,pogledom i dodirom,POSTANE VASE VLASNISTVO,aaaaaaaaahhhhh

Pa to ej definitivno fuj, znaci dodje neka gaborka pogleda te i ti se zaljubish???? Buahahah shto je to loshe, a zashto ne bi mioglo to da bude i sa ribama?!?!!?!
p0z
 
Stoorbak:
sunce:
Iskreno receno,to su stvari koje bez obzira na negativnost,imaju u sebi nesto primamljivo.Zamislite da,imate moc i da svaki muskarac,kojeg pozelite,jednim osmehom,pogledom i dodirom,POSTANE VASE VLASNISTVO,aaaaaaaaahhhhh

Pa to ej definitivno fuj, znaci dodje neka gaborka pogleda te i ti se zaljubish???? Buahahah shto je to loshe, a zashto ne bi mioglo to da bude i sa ribama?!?!!?!
p0z
heheheheheheheheheheheheheh....a onda ta ista "ljubav njegovog zivota" povede ga da zajedno jasu na metli...romanticno.:PPPPPppppppPPPPP
 
to je majkemi do j*ja!!! samo ja bih vise volela da postoje vestice u ljudskom obliku i da se na pogled ne zna ko jeste vestica a ko ne... i uopsteno sve to sa magijama, vradzbinama,.....je do j*ja!!!
 
E PA VIDIM,DA NEKI OVDE NI NEZNAJU KO SU I STA SU VESTICE.ONE NEJASU METLE I NEVRTE SE OKO LONCA SA VELIKIM CRNIM SESIROM...ONE POSTOJE JOS ODAVNINA.NEPOSTUJU SATANU I BOG IM JE NEBO,A BOGINJA ZEMLJA.OBLACE SE NORMALNO KAO I SVI OBICNI LJUDI S'TIM STO IM CRNA BOJA NAJVISE ODGOVARA,ALI NE ZBOG TOGA STO SU ZLA VEC ZATO STO CRNA BOJA SADRZI U SEBI CEO SPEKTAR BOJA PA JE CRNA TUNIKA ODLICAN IZBOR PRI IZVIDJENJU RITUALA.PRAVE VESTICE NE BI TREBALO DA PRAKTIKUJU CRNU MAGIJU,TO SU VEC VRACARE..ZASTITNI ZNAK VESTICA JE PENTAGRAM STO PRETSTAVLJA SIMBOL COVEKA I ZEMLE ZASTICENOG VELIKIM BOGOM I VELIKOM BOGINJO(NEBO I ZEMLJA).IMA TU JOS MNOGO,MNOGO TOGA DA SE KAZE A DA BISTE POSTALI VESTICA NESMETE NIKAD PRESTATI DA VEZBATE I DA IZGUBITE VERU U SEBE!VOLI VAS I LJUBI VASA WITCH ANARCHY
 
INACE,AKO VAS NESTO VISE ZANIMA O TOME ILI AKO STE CULI NESTO PISITE OBAVEZNO.ODGOVORICU SVIMA!PS.IZVINITE ZBOG GRAMATICKIH GRESKI,BRZO KUCAM...VOLIM VAS....ANARCHY
 
ANARCHY:
E PA VIDIM,DA NEKI OVDE NI NEZNAJU KO SU I STA SU VESTICE.ONE NEJASU METLE I NEVRTE SE OKO LONCA SA VELIKIM CRNIM SESIROM...ONE POSTOJE JOS ODAVNINA.NEPOSTUJU SATANU I BOG IM JE NEBO,A BOGINJA ZEMLJA.OBLACE SE NORMALNO KAO I SVI OBICNI LJUDI S'TIM STO IM CRNA BOJA NAJVISE ODGOVARA,ALI NE ZBOG TOGA STO SU ZLA VEC ZATO STO CRNA BOJA SADRZI U SEBI CEO SPEKTAR BOJA PA JE CRNA TUNIKA ODLICAN IZBOR PRI IZVIDJENJU RITUALA.PRAVE VESTICE NE BI TREBALO DA PRAKTIKUJU CRNU MAGIJU,TO SU VEC VRACARE..ZASTITNI ZNAK VESTICA JE PENTAGRAM STO PRETSTAVLJA SIMBOL COVEKA I ZEMLE ZASTICENOG VELIKIM BOGOM I VELIKOM BOGINJO(NEBO I ZEMLJA).IMA TU JOS MNOGO,MNOGO TOGA DA SE KAZE A DA BISTE POSTALI VESTICA NESMETE NIKAD PRESTATI DA VEZBATE I DA IZGUBITE VERU U SEBE!VOLI VAS I LJUBI VASA WITCH ANARCHY

Cool, Anarchy ali da li to znaci da TI mozes da imas BILO KOG frajera na planeti?
 
Pa Anarchy daj i nama recept kako se to postaje vestica, posto vidim da si upucena u to. Kakve vezbe pominjes, carobni stapic i slicno? Ono sto ja znam da se ljudi obicno zanesu u nekim stvarima pa sa dobre magije brzo predju na crnu, a to je ono sto po mom misljenju postoji, ja sam je bar iskusila na svojoj kozi. Samo znam da sve sto radis vraca ti se tri puta, lose, dobro, ponekad ne znamo da napravimo prioritete pa brzo prelazimo na drugu stranu, mislim da je to opasno pa se sa tim ne treba igrati. To ti je slicno onom prizivanju duhova, verovatno si to probala nekada. Sve ono sto nam nije Bogom dato ne treba iskusavati silom, a to je sve upotreba neke magicne sile.


ANARCHY:
INACE,AKO VAS NESTO VISE ZANIMA O TOME ILI AKO STE CULI NESTO PISITE OBAVEZNO.ODGOVORICU SVIMA!PS.IZVINITE ZBOG GRAMATICKIH GRESKI,BRZO KUCAM...VOLIM VAS....ANARCHY[/quote
 
Anonymous:
to je majkemi do j*ja!!! samo ja bih vise volela da postoje vestice u ljudskom obliku i da se na pogled ne zna ko jeste vestica a ko ne... i uopsteno sve to sa magijama, vradzbinama,.....je do j*ja!!!


a ko kaze da ne postoje?????
Postoje i tek kako.....ahahaha.....pa nas ima po celom svetu!
Neki su se tako rodili ,a neki su vremenom postali.....

pozdrav!
 
ANARCHY:
E PA VIDIM,DA NEKI OVDE NI NEZNAJU KO SU I STA SU VESTICE.ONE NEJASU METLE I NEVRTE SE OKO LONCA SA VELIKIM CRNIM SESIROM...ONE POSTOJE JOS ODAVNINA.NEPOSTUJU SATANU I BOG IM JE NEBO,A BOGINJA ZEMLJA.OBLACE SE NORMALNO KAO I SVI OBICNI LJUDI S'TIM STO IM CRNA BOJA NAJVISE ODGOVARA,ALI NE ZBOG TOGA STO SU ZLA VEC ZATO STO CRNA BOJA SADRZI U SEBI CEO SPEKTAR BOJA PA JE CRNA TUNIKA ODLICAN IZBOR PRI IZVIDJENJU RITUALA.PRAVE VESTICE NE BI TREBALO DA PRAKTIKUJU CRNU MAGIJU,TO SU VEC VRACARE..ZASTITNI ZNAK VESTICA JE PENTAGRAM STO PRETSTAVLJA SIMBOL COVEKA I ZEMLE ZASTICENOG VELIKIM BOGOM I VELIKOM

Anarchy...vidi se da nesto znas, ali ostali nemaju pojma!
reci mi da li te zanima wicca? ili paganizam uopsteno? Jer mozes biti solitary (sama za sebe ne sledis ni jednu tradiciju), alexandrian,gardenian,celtic, caledonii.....Zavisi
postoje i koveni (gde vas je do trinaestoro) .Ja vise volim solitary, jer sve zavisi od mog raspolozenja i energije. Mnogi ljudi mogu biti pagani,a to ne mora da znaci da su vestice.
Jer mnogo ljudi voli i postuje prirodu "majku Zemlju" i osecjaju
njene energije i sile,a jednostavno ne izvode rituale, niti bacaju "cini".


To je vise nacin zivota, nije sve u ritualima, proslavljanju praznika...nego o tome kako ti shvatas svet , kako osecjas energije i njihovo prisustvo u celom zivom svetu. Postovanje
prirode i radovanje istoj! To "Bozanstvo" ti je jednakost muskog i zenskog, jing i jang, dorbrogo i loseg, sunce i mesec...
jedinstvo 2 suprotna koja ne mogu da postoje jedno bez drugog!
Niposto ne slede satanu, mi cak mislimo da on ne postoji.(ok ja mislim) posto ne mogu da govorim u mnozini,neki ljudi se sa mnom ne slazu. I postoje dobre i lose "vestice" . Kao sto je i ceo ovaj svet u ravnotezi izmedju dobrog i loseg. Mada ja sledim ono "kako posalljes tako ti se i vracja" dobro ti se vrati 3 puta bolje a lose....zna se....
Pentagram je jedan od najstarijih simbola uopste, i predstavlja jedinstvo 4 elementa vode,vazduha,vatre i zemlje objedinjene duhom (to je onaj vrh pentagrama) .Ima veoma jaku zastitu, zato ga tzv"satanisti" i obrcju jer taj simbol ustvari znaci zivot,a oni su sve suprotno od toga!
Ne slazem se za tvoje objasnjenje crne boje, crnu boju su od davnina nosili magicari, jer ona ima odredjeno zastitnicko delovanje...tj odbojna je. Ja volim crnu boju,ali cesto deluje odbojnicki prema drugim ljudima ( a time i tera lose energije)

Drago mi je sto se zanimas za tako nesto, bilo je jos takvih ljudi koje je samo malo trebalo poduciti....zato sam i tu :)

imas dosta dobrih sajtova na netu, mada ako hocjes meni nije tesko da te malo uputim u stvar. pisi mi na silvereye_witch@yahoo.com


harm none do as ye will *the wiccan rule
 
O cemu vi pricate, kakve vestice?
Svi smo mi poreklom pagani; sve religije bile su u pocetku paganske, mnogobozacke, koje su se kasnije transformisale u monoteisticke.Uostalom, svi nasi sveci vuku poreklo od nekog paganskog boga.Vestice sa tim nemaju nikakve veze.
 
Sto se tice samog paganizma, mislim da je nasa stara slovenska paganska vera bila mnogo bliza istini, Bogu, prirodi i da je zbog toga mnogo lepsa od ovoga sto sada imamo.
 
Anarchy, tek da neke stvari razjasnimo:
Crna boja ne sadrzi sve boje spektra, vec bela, crna predstavlja odsustvo svake boje
Paganstvo je upuceno obozavanju Prirode, prirodnih bozanstava, cinjenju onoga sto zelis dokle god to ne cini lose nekom drugom, po principu "ne cini ono sto ne zelis da tebi ucine". S obzirom na to da je paganstvo daleko starije od monoteistickih religija, price da vestice obozavaju Satanu su potpuno neosnovane zbog toga sto Vicca ili vikanstvo ili vesticarenje uopste ne poznaje Satanu koga je stvorilo hriscanstvo kao pandan Bogu. Ne valja brkati elemente iz razlicitih religija. Ako te zaista zanima paganstvo i Vicca mozes na netu da nadjes vise nego dovoljno podataka i lepo uredjenih sajtova na ovu temu
 

Back
Top