PAGANI

Обавезна литература за ову тему:

"Удар руских Богова" или "Ударац Руских Богова"

Прогуглајте има преведено на српски на више места на нету!!!
 
Вилкољак меша појмове турци и аријевци...



Погледаћу ту књигу "Ударац руских богова", о чему се ради?

Има ли ту нечега што мене занима... :)
 
Kolowrat:
Вилкољак меша појмове турци и аријевци...



Погледаћу ту књигу "Ударац руских богова", о чему се ради?

Има ли ту нечега што мене занима... :)
Ако учествујеш на овој теми онда ће те сигурно интересовати!
 
ima li neka tema za mobilni sa slikama slovenskih bogova ili heroja,
malo da poguramo stvar, isplatice se da neko napravi film, igricu ili tako nesto... :)

pazi sad

Heroes of Ancient Serbia
Lord of the batina

klinci vole te stvari, a mozemo da povratimo ugled nasoj zemlji (citaj: istoriji)
 
KoscheiBesmertnii:
Обавезна литература за ову тему:

"Удар руских Богова" или "Ударац Руских Богова"

Прогуглајте има преведено на српски на више места на нету!!!


da li to ima veze sa ovim pomenutim slovenskim bogovima ili je nesto sasvim drugo...
 
da da bas je lepo kada se neko zainteresuje za sopstvenu istoriju a ne za nesto deseto...
ni ja o tome nisam znao mnogo ali me je zanimalo pa sam uzeo da procitam neke stvari na netu vezano za Kolovrat, Svastiku, stare slovene, bele/crvene srbe i uopsteno sve sto ima veze sa tim. bilo je mnogo rasprava na forumu ali briga me. mislim da je to prava stvar iz vise (gore pomenutih) i "nepomenutih" razloga :)
i ja sam pisao nesto, mozes da procesljas forum, recimo 2-3 meseca unazad...
dao desetak dobrih ceskih, poljskih, ruskih, beloruskih pa i nasih web linkova i naziva yahoo grupa koje se bave istorijom slovena, simbolima itd itd itd
 
nordicwarrior rece:

ne znam da li ponekad imate osecaj da ste rodjeni u pogresno vreme??
ja se recimo ziv smorim kada negde citam o prelepim paganskim procesijama i izvanrednim kultovima sirom starog sveta. voleo bih da mogu da se vratim u antiku, sednem na neko drvo i posmatram sledbenike Atisa i Kibele ili neke Bahanalije. tada bi verovatno imao neverovatan nagon da im se pridruzim i stopim se sa prirodom i svim onim sto nam ona daje

e pa ja sledeci vikend idem bas to da radim sa 10ak likova i likinja iz BG NS i PA , ako se neprepijem prepricacu vam
 
Erlin:
nordicwarrior rece:

ne znam da li ponekad imate osecaj da ste rodjeni u pogresno vreme??
ja se recimo ziv smorim kada negde citam o prelepim paganskim procesijama i izvanrednim kultovima sirom starog sveta. voleo bih da mogu da se vratim u antiku, sednem na neko drvo i posmatram sledbenike Atisa i Kibele ili neke Bahanalije. tada bi verovatno imao neverovatan nagon da im se pridruzim i stopim se sa prirodom i svim onim sto nam ona daje

e pa ja sledeci vikend idem bas to da radim sa 10ak likova i likinja iz BG NS i PA , ako se neprepijem prepricacu vam

obavezno da javnes ali se prvo posteno uroljaj 8-)
 
''Ударац руских богова'' је обичан манифест, идеологија. Има интересантних ствари али добар део је митологизована историја. О паганизму, тачније неопаганизму, писао сам на форуму Култне ствари, па ако некога интересује...ставио сам пар неких савремених европских организација које славе своје древне претке.
Идеја није лоша само уколико не поприми укус идеологије, која ће највероватније бити нацистичка. Гомила руских бендова који наводно славе Перуна, има управо нацистичке карактеристике, пример је група Коловрат(вероватно је имењак чуо за њих). Такви проблеми требало би да остану у домену науке, а не слепог манипулисања масом
 
zashto mora da ode u nacizam?

paganizam je pre svega kult prirode
a ne verovanje u neke sede likove s dugim bradama kako bacaju munje ;)

mislim... kad na ekoloshku svest dodash reinkarnaciju i karmu dobijash neshto shto je najpribliznije filozofiji svih normalnih paganizama
 
crow:
zashto mora da ode u nacizam?

paganizam je pre svega kult prirode
a ne verovanje u neke sede likove s dugim bradama kako bacaju munje ;)

mislim... kad na ekoloshku svest dodash reinkarnaciju i karmu dobijash neshto shto je najpribliznije filozofiji svih normalnih paganizama

gde si bre ti batice 8-)
 
hit:
paganizam je daleko privlacniji i lepsi od hriscanstva. smatram da je odlicno sto se sve vise sire paganske grupe po zapadnom svetu, ideja o mnogobozanskim religijama postaje sve masovnija i uzima maha medju ljudima sve vecom brzinom. zapadni svet ponovo prihvata stare obicaje, vracamo se korenima, hriscanstvo gubi uticaj mada mislim da ce jos dugo ziveti na narocito konzervativnim i zatucanim podrucijima poput latinske amerike gde je jedino jos uvek papina rec iz vatikana od velike vrednosti i u ova ratna vremena. brojne paganske sekte postoje sirom evrope, cak i u italiji gde je kolevka rimske kulture, u americi su poznate i indijanske samanisticke grupacije a da ne pominjemo vika religiju sirom celog zapadnog sveta. lagano se vracamo keltskim korenima, koji opet imaju korene iz jos starijih religija egipta, mesopotamije, persije, indije. ideje o miru, prirodi, spokoju, ljubavi i svetom sjedinjenju su besmrtne, njih ce uvek biti, jer je to ono sto pokrece ljudski rod, a price o laznim prorocima iz palestine i jedinom spasitelju koji je zapravo pogresno opisan kasnijim narastajima od strane prevrtljive crkve nista ne znace jos od renesanse, a pogotovu posle 2000 godina.
juzna amerika se sve vise vraca svojim korenima - indijanci se vracaju svojim religijama,bojkotuju spanski maksimalno i hebu ih sve u mozak :)
da nisam videla ne bih verovala...toliki prkos i odbijanje svega kolonijalistickog :)

inace savremena i prilagodjena verzija paganizma bi bio panteizam ( sve je bog - ali ne u smislu nekog nadbica,nego prirode i prirodnog sklada)...inace se smatra vidom ateizma - ali mu je sustina verovanje u prirodni sklad i prirodu ciji smo svi deo...

inace paganizam,toliko stariji od monoteistickih religija,imao je po nekim pitanjima dosta naprednija shvatanja nego savremene najdominantnije religije,neka shvatanja kojima su se filozofi tek pre nekoliko vekova poceli baviti :)

inace zao mi je sto ne poznajem dobro germanske kultove i kulturu,ali jos ne nadjoh knjigu koja bi me prosvetlila :)
 
crow - pa i nije mnogo preterao...
Ako neko počne poglavlje pod nazivom "Šta je to judaizam i sionizam" sa citatima iz dokazanog falsifikata Rolingova "Talmudskog Jevrejina" i zatim nastavi "elaboraciju" u sledećem poglavlju sa famoznim "Katehizisom ...", onda je pretjerivanje više nego preblaga riječ.
pricha o "izabranom", "bozjem" narodu

njima je rasizam osnova postojanja
Vjerski rasizam (koga ne treba brkati sa antropološkim "naučnim" rasizmom) jeste patent judaizma, ali samo zato što je judaizam prvi "moderni" monoteizam.
Tako da stvar nije u Jevrejima nego u monoteizmu, kome je ekskluzivnost, kao što se to kasnije pokazalo. prosto imanentna.
 

Back
Top