P U S E NJ E-da ili ne?????????

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ne bih dao pare za cigare pa makar morao da skachem sa mosta,a i ne privlachi me toliko,imao sam pristup cigarama josh od malih noga jer mi deda pushi vetj iha-ha.Ja lichno logichki razmiljam,od te cigare nema nishta dobro,prvo potroshim pare,drugo sam sebe trujem,pod tretje trujem ove oko sebe,pod chetvrto sve mi odelo smrdi od onog dima.Tako da nikad nisam stavio cigaru u usta akamoli ispalio jednu celu.
 
Ja ne volim ni da vidim cigare,ne znam zasto.Moji roditelji su nepusaci,sto je super i za njih i mene,jer svejedno time sto ti neko u kuci pusi ti postajes pasivni pusac.Kad neko zapali cigaru,ja nesvesno pocinjem da se udaljavam od njega,gadi mi se i dim.Zaista ne razumem zasto ljudi pune sebe time.:?::roll::?:

Otprilike ovo važi i za mene (ne volim da vidim cigare, gadi mi se dim), s tom razlikom što su moji roditelji nažalost pušači...

P.S. Nije mi jasno zašto cenzurišu kad neko napiše pu.šenje? kao da će svi da ga koriste u onom drugom, vulgarnom kontekstu... :|
 
Znači svi bliži moji su bili pušači (stričevi,starci,ujaci,tetke,ma baš svi)...i eto mnogi su prestali...još mater i par njih nekoliko dimi...

Ja lično nemam ništa protiv pušača,ali smatram da to kao prvo nije lijepo a kao drugo nije zdrav...mrzim da pričam sa nekim i kašljem od dima i rastjerujem dim oko sebe...

Nikad nisam pušio,mada mogu svakodnevno da zapalim kažem starcima da ću početi pušiti oni kažu Radi šta misliš da je dobro za tebe...

znači mogu i pušiti,nema šanse da mi iko zabrani,ali ne osjećam nikakvu strast prema tome...
troše se pare,ode zdravlje a nemam pojma kakav je užitak u tome...
kao i u drogi...
 
Ovako ljudi,zelim da mi iskreno odgovorite i ozbiljno sta mislite o pusenju i o pusacima!!!!
A zelim da mi pusaci kazu zasto i kako su poceli pusiti(ovo se odnosi na mladje od osamnaest)??? Ja sam licno protiv pusenja,(inace asmaticar),ali me zanima vase misljenje!!!! Molim vas budite iskreni!!!!!!!!! Sta drugo da kazem osim da iznesete svoje iskrene stavove i misljenja!!!!!!!!!:confused::confused::sad::-?

Protiv,protiv,protiv.
Uvek i zauvek! (dokle god stojim 8) )
 
evo ja sam ativan pusac vec neke 2,3 godine.pocela sam da pusim onako jer me je oduvek zanimalo.niko tad nije pusio.vremenom su svi propusili.ne treba polemisati oko toga da li je stetno,jer to svi znamo,i da ako neko pusi pored tebe ti si pasivan pusac,pa ja ne znam ko to ne zna!
ne znam da li cu prestati i znam da su mi preko potrebne....zao mi para...
ali ne bi mogla da se odreknem toga da posle jela nhe zapalim,ili posle neceg drugog,hheheeh...
nemojte osudjivati pusace i pisati kako ne vidite poentu u tome,kad sami niste pusaci.uostalom sta se to vas tice? ako vam smeta dim sklonite se od njega.
zao mi je ako ovo nekog iznervira,ali moja najveca ljubav je lucky.
i bilo bi lepo da jos neki pusac ovde nesto napise,a ne samo oni koji se gnusaju toga
 
Inace nemam nista protiv da drugi puse (naravno ne u zatvorenom prostoru u mojoj blizini ;) ) ali onda treba da placaju poseban porez, koji bi isao na njihovo lecenje koje je, jelte,skuplje od lecenja nepusaca.
mazhnjavati pare od smrtno bolesnih je jedna od najmonstruoznijih ideja koje sam chuo.
markirati ljude placjanjem posebnih poreza je samo monstruozna ideja.

ako se vecj puca na smanjenje broja pushacha, onda treba icji na prevenciju kod mladih.
i svakako treba kontrolisati duvanske korporacije. shta mislite zashto je toliko narastao broj smrtno obolelih od duvana? ljudi vishe pushe, ili se sad u cigarete ubacuje na desetine radioaktivnih supstanci?
 
Budimo realni, male su sanse da se duvanska industrija iskoreni... :( Samo oni znaju koliko su profitabilni, i tesko da ce to da se izmeni.
@keeper
ti ljudi sami sebe cine smrtno bolesnim, i shodno tome treba da izdvajaju odredjen novac za SOPSTVENO lecenje - naravno ne tek kad se razbole (tad bi to bile veeelike cifre) nego nekoliko dinara od svake paklice. I ne bih to nazvala 'maznjavanjem para od smrtno bolesnih' :lol:
 
popeli su mi se na glavu ti iz duvanske industrije :evil:

a shta ako se ne razbole?
shta onda s parama?
e onda steta :lol: salim se, mozda nece dobiti rak, ali ce u svakom slucaju cesce oboljevati od prehlada i slicnog... moglo bi to da bude kao neko osiguranje.
paz da necje te pare icji za lechenje
pretpostavljam da bi mogao da se donese neki zakon... ali je naravno pitanje koliko bi se postovao :roll:
 
ponekad zapalim sa društvom,ali bez nekog posebnog razloga

:shock:
pa NARAVNO da postoji poseban razlog. pušiš da bi se uklopila u pušačko društvo. pušiš jer misliš da će te odje.bati ako ne budeš pušila. ili (najgora varijanta) pušiš jer si već postala zavisna.

jok, pušiš onako, jer ti prija?! ma daaaaj.:roll:


yo, što ne volim napaljene povodljive ljude bez svog stava.:evil:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top