Ozvanicavanje izdaje

pa definis mi beskonachno :lol:

i nemoj da ga pokazujesh simbolom jer beskonachno morash da nekako izmerish... kako ces da opremish raqetu nosach i obuchish svoju posadu za putovanje u beskonachno ili paq drugu jednicu vremena, ili u zonu sumraka, ili u crnu rupu mozda? shta ce ti svi oni sjajni instrumenti koji ti pokazuju pritiske potiske sastave kad ides u nesto nemerljivo?

jer ako dodjesh u beskonachno mozes samo da osetish ono sto rece jeremija ako imas malo srece ali nikom zivom nesh moci da saopstis... :roll:

kako ces doci u nesto sto nije merljivo, znas neki prevoz za beskonacno?
rekoh ti ja fino: beskonacno je zabluda isto kao sto je zabluda da ce te kad udjes u tu nemerljivu beskonacnost docekati nesto sto ces moci osetiti nekakvim jeremijinim metodama z:mrgreen:
 
kako ces doci u nesto sto nije merljivo, znas neki prevoz za beskonacno?
rekoh ti ja fino: beskonacno je zabluda isto kao sto je zabluda da ce te kad udjes u tu nemerljivu beskonacnost docekati nesto sto ces moci osetiti nekakvim jeremijinim metodama z:mrgreen:

pa to te i ja pitam.. evo necu vishe matematichki jer i sam priznajes da ne znas kako da ga predstavis osim simbolom vec cisto filozofski....npr. ezoterijski se odvoj od svoje svesti i logike i stavi se u poziciju pilota koji ima vecni zivot i leti da se susretne sa necim sto ne zna sta je... kako ce ga definisati? ako je vernik reci ce naravno bog jel tako? ako je nevernik ima da blene ko tele ili ko lik iz 2001 kad se spusta u japetovo oko i nis ne shvata dok ne spozna ono bozansko... umiranje i ponovno radjanje... moras da budes feniks u dusi...ako ne spalis deo sebe nece nista novo kreativno u mozgu da ti izraste :lol: kontash? ima slichno u bibliji da ne trazhim...
 
Vidim da ništa ne razumeš ako nije upakovano u kakvu teoriju zavere.

Ideja je da je krst - krst. Sasvim slučajno se zove latinski. Sam krst kao krst nema veze ni sa papom, ni sa katolicima.

Ustalom, pored građevinskih problema, ravnokraki krst na ledini izgledao bi kao napuštena fabrika. z:lol:

siguran sam da ces ti kao ateista i prevodilac i tehnicke i verske probleme daleko bolje razumeti...
 
A na kakvom je grstu raspet Gospod Isus Hristos?Na latinskom,na srpskom,na ruskom,na grckom?Pa da razresimo nedoumicu oko toga,ko su pravoverni ako su krivoverni.Bitno je da se zna ko je tataz:)

ovde se ne radi o tome....latinski krst je simbol koji se koristi u katolickoj crkvi dok se pravoslavni,ruski "koristi" u pravoslavnoj crkvi....pored izjave samoga dizajnera krsta gde na slici mozemo i sami da vidimo mali pravoslavni krst na sredini velikog latinskog....i kad se uzme u obzir i dolazak pape na taj dogadjaj onda je bolje postaviti pitanje zasto se tako radi??mislim da je jasno...ili ces mozda da tvrdis da je katolicka crkva Hristova Crkva pa ne bi trebali da obracamo paznju na ovo?
 
Ajde probaj da nađeš samostojeći ravnokraki krst bilo gde. Nema. Jer ne može da postigne proporcije. Čak i tamo gde se koristi, redovno ima podnožje da se ne narušavaju proporcije.
Ako bi ovako nešto videla na ledini, nemnovno bi se nametao osećaj da se jedan deo nalazi ispod zemlje. z:)

po peti put-pogledaj opet sliku na linku i reci mi koje su to tehnicke smetnje da onaj krst u sredini velikog bude sam izgled i konstrukcija krsta?
 
ovde se ne radi o tome....latinski krst je simbol koji se koristi u katolickoj crkvi dok se pravoslavni,ruski "koristi" u pravoslavnoj crkvi....pored izjave samoga dizajnera krsta gde na slici mozemo i sami da vidimo mali pravoslavni krst na sredini velikog latinskog....i kad se uzme u obzir i dolazak pape na taj dogadjaj onda je bolje postaviti pitanje zasto se tako radi??mislim da je jasno...ili ces mozda da tvrdis da je katolicka crkva Hristova Crkva pa ne bi trebali da obracamo paznju na ovo?


Patrijarh_Pavle.jpg


z:lol: z:lol: z:lol:

Uzgred, "ruski" krst je "latinski" sa prečkom dole, a ono na šta bi ti mislio bio bi "grčki". :mrgreen:
 
Poslednja izmena od moderatora:
pogledaj temu ponovo...ruski krst predstvlja (pored krsta) gornja kraca precka:ime Isusa Hrista koje je bilo zapisano a donja kosa precka predstavlja razbojnika na krstu pored Isusovog koji se pokajao i prvi usao u Carstvo Nebesko za razliku od onog drugog koji se nije poklajao...i probaj bez vredjanja,nema potrebe...
 
Poslednja izmena:
po peti put-pogledaj opet sliku na linku i reci mi koje su to tehnicke smetnje da onaj krst u sredini velikog bude sam izgled i konstrukcija krsta?

Tehnička smetnja je da bi umesto 40 m raspon poprečne grede bio 80 m.
Pokušaj da držiš ciglu u ruci odmaknutoj od tela, a onda istu ciglu priveži za štap dugačak jedan metar, pa gledaj koliko će ti biti teže da držiš ispružen štap sa ciglom na kraju.
E, zbog toga.
 
Poslednja izmena:
Ja lično nisam za dolazak pape u smislu posete pravoslavnom srpskom patrijarhu. Ako će da dođe kao poglavar države Vatikan u posetu BoTa-i, nek' dođe... Ako će da posećuje svoju pastvu, nek' dođe.

Ali ako i dođe, šta s tim?
Zašto se od toga pravi The DAY, nakon kojeg u Srbiji ništa neće biti isto (u smislu dve krajnosti: "ima da nam krene nabolje samo tako" ili "ode Vinča u vazduh"?

Kao u Excel funkciji:
Ćelija A1 sadrži pitanje: "da li će papa doći u Srbiju"
U ćeliju B1 se upisuje odgovor: "da" ili "ne"
Ćelija C1 izbacuje rezultat prema sledećoj formuli:
=if(B1="da";"pounijatiše se Srbi!!!!!";"Srbi ostadoše pravoslavci")

Ako će dolazak jednog jeretika da nas isčupa iz našeg Pravoslavlja, onda se pitam kakvo nam je to Pravoslavlje?
Mnogo su ozbiljnija mesta gde se čuva pravoslavna vera...


p.s.... Ima mnogo crnjih i gorih koji su nam dolazili u posetu, pa mi opet smo živi (kako smo živi i da li smo zdravi to je drugo pitanje).
 
Poslednja izmena:
ali me sigurno ne ceka mnogo gadno budjenje kao mnoge ovde....:zimag:

Skapirali smo mi odavno da slično međedima, uspavljuješ svojim um, i da ne želiš i nećeš da se budiš iz letargije. ;)


Ali ako i dođe, šta s tim?

:eek:
Na svetu srpsku zemlju da stupi stopa lidera Vatikana?! I ti pitaš šta sa tim?!
Posle svega što je taj Vatikan učinio?!
I to papa nacista, šef Inkvizicije?!
 
Ja lično nisam za dolazak pape u smislu posete pravoslavnom srpskom patrijarhu. Ako će da dođe kao poglavar države Vatikan u posetu BoTa-i, nek' dođe... Ako će da posećuje svoju pastvu, nek' dođe.

Došao je i papa Vojtila u Banjaluku... I to kao najgori cinik otišao u po zlu poznati Petrićevac.. To više govori o njemu i o RKC nego o nama...

I vidim, sva Republika Srpska se pounijatila...
 
Ja lično nisam za dolazak pape u smislu posete pravoslavnom srpskom patrijarhu. Ako će da dođe kao poglavar države Vatikan u posetu BoTa-i, nek' dođe... Ako će da posećuje svoju pastvu, nek' dođe.

Ali ako i dođe, šta s tim?
Zašto se od toga pravi The DAY, nakon kojeg u Srbiji ništa neće biti isto (u smislu dve krajnosti: "ima da nam krene nabolje samo tako" ili "ode Vinča u vazduh"?

Kao u Excel funkciji:
Ćelija A1 sadrži pitanje: "da li će papa doći u Srbiju"
U ćeliju B1 se upisuje odgovor: "da" ili "ne"
Ćelija C1 izbacuje rezultat prema sledećoj formuli:
=if(B1="da";"pounijatiše se Srbi!!!!!";"Srbi ostadoše pravoslavci")

Ako će dolazak jednog jeretika da nas isčupa iz našeg Pravoslavlja, onda se pitam kakvo nam je to Pravoslavlje?
Mnogo su ozbiljnija mesta gde se čuva pravoslavna vera...


p.s.... Ima mnogo crnjih i gorih koji su nam dolazili u posetu, pa mi opet smo živi (kako smo živi i da li smo zdravi to je drugo pitanje).

ocigledno ti je mnogo detalja promaklo pre nego sto si dao ovaj odgovor....naravno da ne moze takav cin sam po sebi da iscupa pravoslavlje ako ga stvarno ima...bolje je pitanje ima li u SPC jos pravoslavlja kad to priziva i uredjuje da se desi...i onda i pitanje za vernike..jel nas vise zanima dal je srpska ili nas vise zanima dal je Hristova Crkva....
 
Došao je i papa Vojtila u Banjaluku... I to kao najgori cinik otišao u po zlu poznati Petrićevac.. To više govori o njemu i o RKC nego o nama...

I vidim, sva Republika Srpska se pounijatila...


ne treba meni nista vise da kaze sta je rkc...mene vise zanima zasto bi ga pustili da dodje uopste kad to vec znamo...da nije zbog "ljubavi i pomirenja"?...da nije "zbog" Hrista?
 
Nazalost jeste izdaja, ali za ozvanicavanje cemo jos malo da pricekamo. Uzdam se da od toga nece biti nista, ne moze biti.

Нови Патријарх постао човек који је више него позитивно говорио о папи.Како рече,биће почаствован да му папа дође у Ниш.

Хоће ли се он супротставити окупацији Цркве и еуроспким интеграцијама на теолошком нивоу или ће бити "умерен",тј. кооперативан?Па,шта мислиш зашто се еуропљни у Србији толико радују његовом избору?
Ко ће се супротставити потпадању под папску цркву?
 
Poslednja izmena:

Back
Top