Ovo je diskusija o religiji

"While many Atheists have an intense interest in religions, enjoy debating theists, and can intelligently discuss the various holy books, Atheism can be discussed and celebrated for its own sake. "

S kim bi ti i o čemu diskutovao na diskusijama, svega ti, da nema nikog ko drugačije misli od tebe?

O tome da li makedonskoj pravoslavnoj crkvi treba dati nezavisnost pa da ne mlate više srpske popove k'o pre neki dan?

Na pitanje "da li me nešto muči" najiskrenije, ali najiskrenije ti kažem DA: muči me glupost, neznanje i zaslepljenost nekih ljudi oko mene. Strašno me muči i ne mogu da, samo tako, gledam svoja posla. Jer onda ne bih bio nikakav čovek, i upravo bi me mučio osećaj neodgovornosti ko kom govoriš u trećem pitanju.
 
Christadelphian:
Ne znam zasto se na diskusiju religija javljaju ateisti i evolucionisti?
Da li ih nesto muci ?
Da li traze opravdanje za svoju ne odgovornost ili je nesto drugo u pitanju?

Take it easy, dear Christo, може бити и муче :wink: Ко зна... :?: Jеднонаставно човек хоче знати и зашто не? :wink: А може бити и за нjих нешто chе бити интересантно и ново :roll:
 
Sizif:
Na pitanje "da li me nešto muči" najiskrenije, ali najiskrenije ti kažem DA: muči me glupost, neznanje i zaslepljenost nekih ljudi oko mene. Strašno me muči i ne mogu da, samo tako, gledam svoja posla. Jer onda ne bih bio nikakav čovek, i upravo bi me mučio osećaj neodgovornosti ko kom govoriš u trećem pitanju.

Драги Сизифе, а можно ли казати тако: "Сизифе, ти си jедан уман човек и само ти знаш истину и можеш учити других лjдима" ( :?: )
Глупост других лjудима...? А ко нормалан уопште? Мислим, да сваки човек име неку абнормалност :wink: Човек не може цео своj живот сваки дан мислити...идеално. Радимо глупост понекад...
 
Christadelphian:
Ne znam zasto se na diskusiju religija javljaju ateisti i evolucionisti?
Da li ih nesto muci ?
Da li traze opravdanje za svoju ne odgovornost ili je nesto drugo u pitanju?

Uf.. a možda bi mogli da započnemo novu diskusiju na temu: «Zašto se najviše pravopisnih i gramatičkih grešaka javlja kod kreacionista i duboko religioznih ljudi?».

Mislite o tome.. :roll:
 
1010011:
«Zašto se najviše pravopisnih i gramatičkih grešaka javlja kod kreacionista i duboko religioznih ljudi?».
1010011, neznam zašto si tako ne kulturan i ne vaspitan? Takve sitne sitnice netrebaju da te odvlače od inteligntne suštine Verske filozofije. I kakve imaju veze, uostalom Bog i Gramatika? :twisted:
 
Christadelphian:
Ne znam zasto se na diskusiju religija javljaju ateisti i evolucionisti?
Da li ih nesto muci ?
Da li traze opravdanje za svoju ne odgovornost ili je nesto drugo u pitanju?

Sizif:
"While many Atheists have an intense interest in religions, enjoy debating theists, and can intelligently discuss the various holy books, Atheism can be discussed and celebrated for its own sake. "

S kim bi ti i o čemu diskutovao na diskusijama, svega ti, da nema nikog ko drugačije misli od tebe?

O tome da li makedonskoj pravoslavnoj crkvi treba dati nezavisnost pa da ne mlate više srpske popove k'o pre neki dan?

Na pitanje "da li me nešto muči" najiskrenije, ali najiskrenije ti kažem DA: muči me glupost, neznanje i zaslepljenost nekih ljudi oko mene. Strašno me muči i ne mogu da, samo tako, gledam svoja posla. Jer onda ne bih bio nikakav čovek, i upravo bi me mučio osećaj neodgovornosti ko kom govoriš u trećem pitanju.

Christy, slazem se da religija nema veze sa evolucijom.
Takodjese slazem i sa Sizifom.

poz.!
 
Sizif:

«neznam zašto si tako ne kulturan i ne vaspitan?»

Neželim da vređam ni koga. Predpostavljam da je ljudima mnogo veoma više važnija vera od obrazovanja. U Šveckoj postoji jedna sekta koja traži od države da ukine fakutete jer je srednjoškolsko obrazovanje sasvim dovoljno običnom čoeku. Dali je to baš naj pametnije, nisam siguran ali bi ljudi živeli mnogo srećnije bez suvišnog znanja.
 
Sve je vazno,i osmeh i dusha...
Pa ako bismo mogli da povedemo racuna i o osmehu i o dushi ,to bi bilo najidealnije...
Osudjivanjem necemo nista postici,jer ni sami nismo savrseni.I dokle god se razumemo,ne uzimajuci u obzir pravopis -dobro je :)
Pozdrav braco i sestre :)
 
komentator:
Volim kada se javljaju da diskutuju oni koji su jedino od knjiga procitali "Pravopis" pa misle da su pokupili svi mudrost.
Bjak, fuj,

Ne razumem šta hoćeš ovim da kažeš, da je dobro ili da nije dobro znati pravopis? Ako ti ne vidiš lepotu u pravilnom pisanom izražavanju, onda stvarno nemam šta da kažem. Ovde ne govorim o tipografskim greškama ili slučajnim omaškama, već o fundamentalnom nepoznavanju našeg jezika.

Mi uglavnom ne poznajemo lično ljude sa kojima ovde diskutujemo, ali i način pisanja govori dosta o autoru.
 
"Ne znam zasto se na diskusiju religija javljaju ateisti i evolucionisti?
Da li ih nesto muci ?
Da li traze opravdanje za svoju ne odgovornost ili je nesto drugo u pitanju?"

Na ovakj tekst je dotični poznavalac jezika dao komentar .Analiziraj koliko ima grešaka i da li zaslužuje tako ponižavajući komentar ili je samo u pitanju verski protivnik???
 
komentator:
"Ne znam zasto se na diskusiju religija javljaju ateisti i evolucionisti?
Da li ih nesto muci ?
Da li traze opravdanje za svoju ne odgovornost ili je nesto drugo u pitanju?"

Na ovakj tekst je dotični poznavalac jezika dao komentar .Analiziraj koliko ima grešaka i da li zaslužuje tako ponižavajući komentar ili je samo u pitanju verski protivnik???
Verujem da je u pitanju kombinacija oba faktora. Komentar a) zvuči potpuno izlišno i banalno b) ne odgovornost [sic] potpuno odvlači pažnju od suštine poruke, kao da stoji "ne sreća" za nesreću. Jako je teško ne primetiti.
 
"Neželim :oops: da vređam ni koga. Predpostavljam :oops: da je ljudima mnogo veoma više važnija vera :P od obrazovanja. U Šveckoj :oops: postoji jedna sekta koja traži od države da ukine fakutete jer je srednjoškolsko obrazovanje sasvim dovoljno običnom čoeku :oops: . Dali je to baš naj pametnije, nisam siguran ali bi ljudi živeli mnogo srećnije bez suvišnog znanja."
Analiziraj onda stručnjaka za pravopis
1. Ne želim (bi trebalo)
2.Pretpostavka a ne predpostavka tako i pretpostavljati
3. Mnogo veoma više (rečenica)
4.Švecka (gastarbajter iz 7o ih)
5.čoek (paorski)

sramota on se javlja nekome da priča o pravopisu !!!
Tugo moja :cry:
 
Komentator:

«Na ovakj tekst je dotični poznavalac jezika dao komentar .Analiziraj koliko ima grešaka i da li zaslužuje tako ponižavajući komentar ili je samo u pitanju verski protivnik???»

Kada sam pisao o pravopisnim i gramatičkim greškama jasno sam naznačio da se one javljaju u velikoj meri i u ostalim komentarima kreacionista i duboko religioznih ljudi. Pogledaj malo poruke po ovom forumu, znaćeš o čemu govorim. Jasno je svima da sam imao na umu poređenje nivoa obrazovanja (da, da, tu spada i pismenost) između ateista i ovih gore pomenutih.

Nije mi običaj da ispravljam sagovornika kada pogreši u pravopisu ili da, usled manjka argumenata, skrećem pažnju da se «da li» piše odvojeno, ali mislim da je komentar Christadelphian-a uvredljiv («da li nas nešto muči.. da li smo neodgovorni..»).

Možda je moje ukazivanje na greške u pravopisu za njega ponižavajuće, ali svi smo odgovorni za ono što napišemo.
 
komentator:
Analiziraj onda stručnjaka za pravopis
1. Ne želim (bi trebalo)
2.Pretpostavka a ne predpostavka tako i pretpostavljati
3. Mnogo veoma više (rečenica)
4.Švecka (gastarbajter iz 7o ih)
5.čoek (paorski)

sramota on se javlja nekome da priča o pravopisu !!!
Tugo moja :cry:
Da budem iskren, i ja sam primetio sve te greške. Pored njih sam primetio i da je reč "da li" napisao zajedno, što je takođe pogrešno, ne znam kako ti je to promaklo. Ja sam mu već poslao ličnu poruku da malo više povede računa kad već kritikuje druge.

Takođe sam primetio u Srba hronični nedostatak smisla za sarkazam, mada to nema veze s tobom.
 
Joj, smejem se već deset minuta, umreću.. Nema smajlija koji bi ilustrovao ovu situaciju..! Pa zar je moguće da se neko primio na onaj moj komentar?!
Kakav smisao za humor, a tek za sarkazam..

« "dali" nisam ni video a "naj pametniji" treba zajedno. »

klap, klap.. (aplauz)

A «fakuteti» su ti, kao, takođe promakli? :wink:
 
1010011:
Joj, smejem se već deset minuta, umreću.. Nema smajlija koji bi ilustrovao ovu situaciju..! Pa zar je moguće da se neko primio na onaj moj komentar?!
Sedim ja tako danas na poslu i setim se ovog šampiona iznad i njegovog lovljenja grešaka. I počnem isto da se smejem, sam sa sobom, pa sve nešto mislim ako me neko vidi poslaće me psihijatru, i to zbog gramatike... Ludnica, bre!
 
Christadelphian:
Prosvetljenje ne dolazi od ljudi već od Boga.
Njemu se moli a i ako se ne moliš On može od tebe učiniti čoveka, tj da se promeniš za 180n stepeni.
Verujem da nauka daje ispravnije odgovore nego vera u Boga. Verujem da nauka ide napred a ne stagnira, i zato ne želim da se okrenem za 180 stepeni. Ne molim se nikome, jer je molitva efektivno gubljenje vremena koje se da mnogo korisnije upotrebiti.
 

Back
Top