Otvaranje internet prodavnice.

Ovo je Srbija, dok nam je drzava ovakva moce da se radi na crno do mile volje. Ja licno sad trenutno imam 3 online shopa, 2 su u vezi parfema , imao sam 6 ali sam prodao biznise. Trudim se uvek da ispostujem musterije, brza isporuka, cena i kvalitet. Placanje prilikom isporuke. Nema lazi nema prevare.
Nas narod se mnogo ulenjio i sve vise se okrecu kupovimi "iz fotelje", postoji mnogo njih koji su okrenuti prevarama, dok mali broj njih se trudi i zeli da uspe u tom poslu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovo je Srbija, dok nam je drzava ovakva moce da se radi na crno do mile volje. Ja licno sad trenutno imam 3 online shopa, 2 su u vezi parfema -, imao sam 6 ali sam prodao biznise. Trudim se uvek da ispostujem musterije, brza isporuka, cena i kvalitet. Placanje prilikom isporuke. Nema lazi nema prevare.
Nas narod se mnogo ulenjio i sve vise se okrecu kupovimi "iz fotelje", postoji mnogo njih koji su okrenuti prevarama, dok mali broj njih se trudi i zeli da uspe u tom poslu.
Kazi mi, kako ide prodaja?

Pa islo bi u Hrvatsku i Bosnu. Mozda Sloveniju. To je to.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovo je Srbija, dok nam je drzava ovakva moce da se radi na crno do mile volje. Ja licno sad trenutno imam 3 online shopa, 2 su u vezi parfema - www.parfemiprodaja.com i www.zenskiparfemi.com, imao sam 6 ali sam prodao biznise. Trudim se uvek da ispostujem musterije, brza isporuka, cena i kvalitet. Placanje prilikom isporuke. Nema lazi nema prevare.
Nas narod se mnogo ulenjio i sve vise se okrecu kupovimi "iz fotelje", postoji mnogo njih koji su okrenuti prevarama, dok mali broj njih se trudi i zeli da uspe u tom poslu.
Jos jedno pitanje, da li si registrovan kao firma?
 
I niko te nije vijao? Tj Drzava te ne njaka za to sto nisi prijavljen? Koliko dugo poslujes tako?

Pa pazi, ako ti sajt hostuje neka strana firma ko moze da te vija....

Drzava moze samo da pretpostavi da imas registrovanu firmu u drzavi iz koje je firma koja ti hostuje sajt, ili da se zamara i trazi po registru te drzave, a to ce vala tesko...

No, ne znam u kakvoj si situaciji, ali bi registracija firme dosta pomogla u slucaju da hoces da siris biznis (krediti i gomila stvari koje ne mozes da dobijes kada radis na crno...)

Malo sam pozurio da otkucam, pa ako sam se zapetljao negde, raspetljajte :)
 
Pa pazi, ako ti sajt hostuje neka strana firma ko moze da te vija....

Drzava moze samo da pretpostavi da imas registrovanu firmu u drzavi iz koje je firma koja ti hostuje sajt, ili da se zamara i trazi po registru te drzave, a to ce vala tesko...

No, ne znam u kakvoj si situaciji, ali bi registracija firme dosta pomogla u slucaju da hoces da siris biznis (krediti i gomila stvari koje ne mozes da dobijes kada radis na crno...)

Malo sam pozurio da otkucam, pa ako sam se zapetljao negde, raspetljajte :)
Pa pazi, mislio sam u pocetku da krenem sa dobrom ponudom, posto smo u krizi, i sacuvam registraciju za neka bolja vremena, kada bi se mogao i siriti. Za sada mi je dobro imati shop koji ce poslovati dobro, bez intervencije ove vlade koja uzima i sakom i kapom, a posao nije dovoljno siguran da bih ulagao i u to. Ako krene, odlicno, ako ne, bar nisam bacio novce za to :) I jos jednom hvala na pomoci. Mnogo si mi pomogao na ovoj temi :D
 
Na svu srecu nije:(
Ali opet ko zna sta nosi noc!
Hosting je strana firma, ali bez obzira mislim da to nema veze gde se sajt hostuje. Mislim da ima samo veze gde sajt posluje, odnosno na cijem trzistu.
Kad bi registrovao firmu to bi bilo samo radi mirnijeg sna, a sto se tice povoljnosti, mani toga, to jos nikom nije dobro donelo
 
Na svu srecu nije:(
Ali opet ko zna sta nosi noc!
Hosting je strana firma, ali bez obzira mislim da to nema veze gde se sajt hostuje. Mislim da ima samo veze gde sajt posluje, odnosno na cijem trzistu.
Kad bi registrovao firmu to bi bilo samo radi mirnijeg sna, a sto se tice povoljnosti, mani toga, to jos nikom nije dobro donelo
Ne rece mi koliko dugo poslujes?

Nisi u pravu... To bi znacilo da bi recimo ebay trebalo da placa porez nasoj drzavi, jer i dosta ljudi odavde ga koristi...

El. trgovina funkcionise drugacije od trgovine u realu...
Znaci definitivno ako uzmem kod stranog hosta ne mogu mi nista (tj mogu mi nesto ali verovatno nece)? Jesi li siguran?
 
E da... sto se tice hostovanja... Mnogi sajtovi za hostovanje ti vec nude online shopove za dzabe (kao i gomilu stvari).

http://www.webhostingchoice.com/

Ovde mozes da vidis sta ko nudi i za koje novce.

Inace su svi ti scriptovi besplatni, ali je fino kada mozes da ih nadjes sve na jednom mestu i imas za njih podrsku.

Ako si vec nasao nekog ko ce da ti hostuje sajt za manje pare, a ne nudi ti nista od ovoga, idi recimo na hotscripts.com i naces vecinu ovoga (mnogo je lakse nego da trazis sajt svakog proizvodjaca koda posebno).

Ukoliko si sve ovo vec obezbedio, nema veze... Jos nekom ce sigurno da zatreba :)
 
Interesantno štivo, s obzirom da malo ima toga na našem jeziku ili treba naći na gomili sajtova.

Pa da pomognem i ja kolegama,

Radim fototapete već 3-ću godinu. Napravio sam običan blog preko googla i nikada nisam postavio više od 4 linka po nekim forumima ( 1 ili 2 ovde na krstarici, davno ), među prvima sam na googlu u raznim stvarima. Mesečno zaradim barem za ratu kredita :), ali takav proizvod prodajem. Radio sam sa Axa kuriskom službom, trenutno sa Daily Expressom.

Blog je besplatan, lak za korišćenje ( trenutno radim 8 komada i 8 različitih stvari prodajem )

Po meni država još dugo neće kontrolisati internet trgovinu, kao ni poslovanje, ali ih sigurno neki od ovakvih tekstova mogu navesti da se ubace i u takve vode.

Mada kada će oni da krenu baš tebe da vijaju i navataju ? Dok dođu do vlasnika naloga, pogotovo ako negde hostuješ....

Moj predlog, napravi blog, jedan post 1 artikal sa slikom, cenom, opisom, dobre ključne reči i radi.
Objasni šta i kako i gde, radi dostavu na otkup.
Malo je teže poslati nešto napolje, kao i od napolje kupiti nešto.

Kasnije uvek možeš bilo koji blog uvesti u bilo koji sajt, Joomla, Wordpress i samo napraviti mnogo lepše da izgleda.

U današnje vreme je jako teško pozicionirati se na nekom pretraživaču, a za to je potrebno vreme, sem ako se ne razumeš u programiranje.

Postavi vremenski cilj od godinu dana, pa ga podeli na mesečne ciljeve, pa nedeljne i dok trepneš proći će godina, a tebi će ostati samo da uporediš papir sa ciljevima i rezultatima.
 
Jos jedno pitanje, kako da porucujem na veliko od kompanija ako nemam firmu? Mislim, nisam upoznat sa zakonima, pa ako osnujem firmu da li moram da poslujem preko nje ili mogu nastaviti porucujem preko firme, a radim posao na crno preko web shopa, tj da li firma mora da ima obavezni obrt koji mora da napravi?
 
Cao,

mi trenutno radimo na online prodavnici.

Sta je nama trebalo:

1. firma doo
2. e-commerce software (magento)
3. barcode scanner
4. labelprinter
5. kutije/pakovanje
6. ne znam zasto, ali nam treba i fiskalna kasa
7. erp software(koja vodi magacin, stampa label-e za postu i fakture)
8. naravno jeftina roba i mnogo muka sa carinom :)
 

Back
Top