Otkrivenje Jovanovo

Jeste sujeta je sluziti Bogu :)
služiti Bogu može se i iz sujete...seti se fariseja...oni su ispunjavali sve moralne zakone starih Jevreja, a opet Isus im kaže da je njihov otac đavo...zašto? jer njii hova su srca prazna, oni su formalno sledbenici Boga, a suštinski nemaju ljubavi već sve moralne zakone koje ispunjavaju ispunjavaju iz sujete...da bi se pokazali kao bolji od drugih
 
Pomenuste sujetu, ali ja mislim da je tastina [nad tastinama] koju nam objasnjava Propovednik recima ''i duh se vrati bogu'', a sto oni citiraju non-stop, uvek ignorisuci kontekst - mnogo vazniji. Dakle, kontekst tastine, i logicno pitanje, kom to bogu se vracaju ako ne bogu tastine.
7. И врати се прах у земљу, како је био, а дух се врати Богу, који га је дао.
8. Таштина над таштинама, вели проповедник,
p.s. te krune zlatne su kruna njihove tastine, a kao skakavci rekoh, sluze samo za pecanje laznih proroka, ili kao ovde kako kazu da ispune lazno prorocanstvo, lazno otkrivenje u kome se pronalaze muceci sve ostale koji nisu JS, kao skorpije [ipak je to domen psihopatologije, a tu bas i nisam ekspert]
 
Poslednja izmena:
OTKRIVENJE 1,1

Otkrivenje ISUSA KRISTA: njemu ga dade BOG……

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Tko je BOG - koji je SINU G Jehoshui - DAO Otkrivenje?
Satana, jer kaze preko andjela - palog, i jos kaze da je sluga, a Jovan vidi sta kaze, ispod sledeci redak Isus Hristos, jer to ''otkrivenje'' nije od Njega

......I Objavi Ga Poslavši Ga Preko Andjela Svojega Slugi Svojemu Jovanu.


Jovan 15,15: Više Vas Ne Nazivam Slugama, Jer Sluga Ne Zna Šta Radi Gospodar Njegov; Nego Sam Vas Nazvao Prijateljima, Jer Sve Što Cuh Od Oca Svojega, Objavih Vam.
 
JHVH Jehova Bog Daje Sinu Otkrivenje
bio, propovedao, raspet, vaskrsnut, opet propovedao, vaznet, i onda djavo salje demona da prevari ljude, docekavsi svojih 5 minuta, odvlaceci vama dijavolovim slugama paznju sa one propovedi za koju rece Sve Što Cuh Od Oca Svojega, Objavih Vam.
i - vise vas ne nazivam slugama, vec prijateljima.

djavolsko otkrivenje je ljubomorno i samo kvari i razbija veru na stvo vise razlicitih tumacenja i denominacija
 
bio, propovedao, raspet, vaskrsnut, opet propovedao, vaznet, i onda djavo salje demona da prevari ljude, docekavsi svojih 5 minuta, odvlaceci vama dijavolovim slugama paznju sa one propovedi za koju rece Sve Što Cuh Od Oca Svojega, Objavih Vam.
i - vise vas ne nazivam slugama, vec prijateljima.

djavolsko otkrivenje je ljubomorno i samo kvari i razbija veru na stvo vise razlicitih tumacenja i denominacija
djavolski je huliti na Bozju rec
 
Bog preko andjela daje Isusu Otkrivenje
tako pise
ako je Bog poslao Sina svojega koji kaže da budemo u Njemu, onda time prestaje posredništvo andjela. Tada postaje jedini posrednik izmedju Boga i ljudi čovek (precizirajući na njegovu ovozemaljsku misiju i boravak medju ljudima) Hristos Isus, kako i reče apostol Pavle.
I TIMOTIJU 2,5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus
Onda, čiji su posrednici u lažnom otkrivenju, čiji je andjeo koji tek treba da donese nekakvo novo jevandjelje [OTK.14,6 I videh drugoga andjela koji leti posred neba, koji imaše večno jevandjelje da blagovesti onima koji žive na zemlji i svakome plemenu i rodu i jeziku i narodu.], kao da večno Jevandjelje apostoli već nisu blagovestili, i kao da se nije proširilo po celoj zemlji, svim jezicima, plemenima, narodima?

1. PETROVA 1,12 Njima (STAROZAVETNIM PROROCIMA) se otkri da ne sebi, nego vama služahu u onom što vam se sad javi preko onih koji vam propovediše Jevandjelje Duhom Svetim poslanim s neba, u što andjeli žele zaviriti.
GALATIMA 1,8 Ali ako i mi, ili andjeo s neba [OTK. 14,6] javi vam jevandjelje drukčije nego sto vam javismo, anatema da bude!
Ako je propoved Jevandjelja uslov spasenja koje apostoli javiše i koje primismo i u koje poverovasmo, i evo posle 19 vekova držimo to jevandjelje Gospoda našega, kako možemo verovati lažnom otkrovenju 14,6 da "večno jevandjelje" tek treba da bude predato ljudima od nekog andjela, a čak i andjeli žele zaviriti u Jevandjelje Gospodnje predato ljudima preko apostola i propovedano Duhom Svetim?
Ne zavisi spasenje ljudi od andjela, nego se Božiji andjeli šalju na služenje onima koji će naslediti spasenje (JEVREJIMA 1,14), tj. Gospod zapoveda andjelu svojem da takve čuva (PSALAM 91,11), čak i ako je čovek privremeno manji od andjela (JEVREJIMA 2,7)...
 
наводно.
Не знам само зашто је задња књига у библији? Што није са остала четири са којима Нови Завет почиње?
zato sto neposredno ispred nje stoje
SABORNA POSLANICA SV.APOSTOLA JUDE 17 A vi, ljubazni, opominjite se reči koje napred kazaše apostoli Gospoda našega Isusa Hrista.
II SABORNA POSLANICA SV.APOSTOLA PETRA 3,2 Da se opominjete reči koje su napred kazali sveti proroci, i zapovesti svojih apostola od Gospoda i Spasa.
  • napred pre, ranije, ispred; spoken before, foretold, predskazali (ruski: prorekli) gledajući u sadržaj Biblije ili znajući vreme nastanka novozavetnih dela, ali u svakom slučaju znajući ko su bili apostoli Gospodnji i starozavetni sveti proroci.
 
da je Bozija Rec citala bi se na svetoj liturgiji.
da je BOZIJA REC ne bi je mnogi odbacivali kako i svedoci sv. Amfilohije Ikonijski za lazno otkrivenje [moj potpis pogledajte svi opet].
Obecah ti da cu otvoriti temu o istoriji knjige Otkrivenja da bih ti pokazao da nema nikakvih osnova za njeno negiranje. Niti ima sad niti ga je ikad bilo, ali gledajuci tvoj nacin analiziranja pisanja drugog sagovornika, vidim da bih samo gubio vreme.

Samo cu ovo reci: Knjiga Otkrivenja se ne cita na Liturgiji iz jednog jedinog i prostog razloga a to je da Liturgija dolazi od Grcke reci Efharistija i znaci zahvaljivanje. Svako: Kirie Eleison ima u sebi i zahvaljivanje i molbu. Liturgija je Blagodarenje i ranim Hriscanima je bilo vise nego normalno da jedna takva Prorocka knjiga iz Kanona Novog Zaveta koja govori o buducim dogadjajima, nema bas nekog mesta za citanje Efharistijskih, zahvalnih delova Jevandjelja.

Da bi se uverio u ovo, umesto bespotrebnog i da kazem hulnog blacenja kanonske Knjige Otkrivenja, pronadji sam i pogledaj kojim redom i kad su pojedine Knjige kanona ulazile u Efharistijsku sluzbu. Tu ces se vec iznenaditi.
 
south dobar si ti meni teolog, eno stoji sveti zlatousti i moje pitanje kada si mi jednom dokazao da citira knj. otkr, - kako, u kom kontekstu, koga da se cuvamo, tj. za kim da ne idemo, ako ne za tim koga upravo citira? samo ti mene iznenadi opet, a vredjanja me zaobidji, jer ne treba ovde ne znam koja pamet da se shvate citati koje ja navodim, a ponekd i ti, kao npr. sv. zlatoustog.
 
Poslednja izmena:
dokaži svoje tvrdnje Biblijsim stihovima
jel kaze po sluzi jovanu?
a Jovan bezi od svoga imena na 4-5 mesta, kao da je Isus samo njega voleo, a na Petru osnovao Crkvu - sta bre ti 'oces kad jevandjelista lepo kaza da je Isus rekao da ih vise ne naziva slugama, vec prijateljima, jer im je sve preneo od Oca, da bi potom kada apostola vise nije ni bilo, neki Jovan prorok tvrdio suprotno... sad cu tebi specijalno da dokazujem kao da ne mozes sam da nadjes, kao da vec nisam sve to pisao, i citirao detaljno

jevandjelista kaze da se niko nije popeo na nebo, osim ko sidje, Hristos,
a ovaj posle ''prorok Jovan'' rece da ga neko pozva POPNI SE VAMO

jevandjelista navodi da Hristos upozorava na onog koji dolazi u njegovo ime i govori - vreme se priblizilo [zlatousti je jos precizniji kasnije]
a ''prorok'' jovan posle upravo to radi recima - ja isus, i - vreme je blizu.

zar to nisam vec sve citirao, sta tebi jos treba, neka te uputi south, on sve zna, samo ne sme da razmislja iz straha, jer njemu treba ohrabrenje?
 
Poslednja izmena:
jel kaze po sluzi jovanu?
a Jovan bezi od svoga imena na 4-5 mesta, kao da je Isus samo njega voleo, a na Petru osnovao Crkvu - sta bre ti 'oces kad jevandjelista lepo kaza da je Isus rekao da ih vise ne naziva slugama, vec prijateljima, jer im je sve preneo od Oca, da bi potom kada apostola vise nije ni bilo, neki Jovan prorok tvrdio suprotno... sad cu tebi specijalno da dokazujem kao da ne mozes sam da nadjes, kao da vec nisam sve to pisao, i citirao detaljno

jevandjelista kaze da se niko nije popeo na nebo, osim ko sidje, Hristos,
a ovaj posle ''prorok Jovan'' rece da ga neko pozva POPNI SE VAMO

jevandjelista navodi da Hristos upozorava na onog koji dolazi u njegovo ime i govori - vreme se priblizilo [zlatousti je jos precizniji kasnije]
a ''prorok'' jovan posle upravo to radi recima - ja isus, i - vreme je blizu.

zar to nisam vec sve citirao, sta tebi jos treba, neka te uputi south, on sve zna, samo ne sme da razmislja iz straha, jer njemu treba ohrabrenje?
TO nije odgovor na moje pitanje po tvojim tvrdnjama
nego tvoje bježanje od problema u kojima si
____________________________________________

ne moš dokazati svoje neistine
________________________________

IVAN 3,13 –
UZAŠAO – SIĐE

========================

IVAN 3,13
Nitko nije UZAŠAO na nebo doli onaj koji SIĐE s neba, Sin Čovječji.
=================================================

SIN od Boga Jedinog Oca JHVH -
G Yehošua,
je jedini koji je
1, PRVO:
SIŠAO sa Neba

2, DRUGO:
UZNESEN na Nebo

Jel ti jasno sada?

Nitko drugi nije SIŠAO sa Neba pa onda bio UZNESEN na Nebo.
==================================================
SVI OSTALI su SAMO
OTIŠLI – UZAŠLI – UZNESENI na Nebo
--------------------------------------------------------
TI ostali su:
1. Henok
2. Ilija
.........................
najvjerojatnije i
3. Mojsije (prvo uskrsnut)
=====================

Razlog tome je TO
što je G Yehošua STVOREN na NEBU
pa je
PRVO – SIŠO sa neba
a onda
DRUGO – OTIŠO na nebo
-----------------------------------
LJUDI su rođeni na Zemlji
pa niti nisu SIŠLI sa neba na Zemlju.
============================


TKO JE TVOJ BOG ???
==============================

Najteže pitanje za 99% današnjih samozvanih Kršćana!
===========================================

Tko je tvoj Bog?
Da li je tvoj Bog – Biblijski Bog?
Kako Mu je Ime?
-----------------------

Dokaži svoju tvrdnju Biblijskim stihovima tipa -
Ime Boga je……………
 
Jel ti jasno sada?

Nitko drugi nije SIŠAO sa Neba pa onda bio UZNESEN na Nebo.
==================================================
SVI OSTALI su SAMO
OTIŠLI – UZAŠLI – UZNESENI na Nebo
--------------------------------------------------------
TI ostali su:
1. Henok
2. Ilija
  • Enoh kad je bio UZET sa zemlje, lepo kaže u svojoj proročkoj knjizi da je bio vraćen na zemlju da bi predao, tj. napisao sve, pa je opet bio UZET, i Enoha su držali hrišćani 1. veka, što i Novi Zavet svedoči (Poslanica sv. ap. Jude Jakovljevog 1,14).
  • Ilija, takodje, ne samo da se nije sam peo ili uzilazio na nebo kad ga Gospod htede UZETI, već je u vihoru uzet na nebo, po rastavljanju ognjenim kolima i ognjenim konjima od Jelisija, koji ne govoraše šta bi sa Ilijom u vihoru, nego vikaše: Oče moj, Oče moj! kola Izrailjeva i konjici njegovi! I ne vide ga više (2. knjiga o carevima 2).
Takodje, u 4.om Jevandjelju 3,13 JASNO PIŠE da se niko nije POPEO na nebo (nad nebesima, svrh nebesa, više svih nebesa) osim Onoga koji je i sišao, Sina Čovečijega koji je na nebu (takodje i u Efescima 4,10), posle čega postaje suludo tvrditi da je taj isti jevandjelista, učenik koga Isus ljubljaše (više mesta, ali na poslednjem samo stoji učenik na čemu je i akcenat sve vreme, kako bi se razlikovao od onoga koji sebe pretstavlja prorokom), učenik za čije svedočanstvo znamo da je istinito (21,24), mogao napisati neistinu u lažnom otkrivenju 4,1 o vlastitom PENJANJU na nebo, i/ili UZILAŽENJU dva svedoka [OTK. 11,12] na osnovu GLASA NEIDENTIFIKOVANOG.
Čak Gospod govoreći unapred o vlastitom vaznesenju, i ranije govoreći protiv samouznošenja, ne tvrdi da je on nosilac radnje, već kaže da kao što Mojsije podiže zmiju u pustinji, tako treba da se PODIGNE (3,14), tj. kada PODIGNU SINA ČOVEČIJEG (8,28), tj. kada bude PODIGNUT (12,32)... JOŠ ONDA JE TO BIO SUD KNEZU OVOGA SVETA (KOJI VLADA U VETRU) KOJI JE IZBAČEN (12,31) "NA PATMOS, KOJI SE PENJAO NA NEBO [OTK. 1,9; 4,1]", a koji U Gospodu nema ništa (14,30), jer čak ne prenosi ni lično, već posreduje preko andjela [OTK. 1,1]!
Desnicom se, dakle, Božijom vaznese Gospod (Dela 2,33).
TO nije odgovor na moje pitanje po tvojim tvrdnjama
nego tvoje bježanje od problema u kojima si
____________________________________________

ne moš dokazati svoje neistine
neistine? mislis, lazi? evo ti, pa mi ti reci ko laze
Otk. 1,1: Otkrivenje Isusa Hrista, Koje Njemu Dade Bog, Da Pokaže Slugama Svojim Šta Se Ima Zbiti Uskoro; I Objavi Ga Poslavši Ga Preko Andjela Svojega Slugi Svojemu Jovanu.
  • Jovan15,15: Više Vas Ne Nazivam Slugama, Jer Sluga Ne Zna Šta Radi Gospodar Njegov; Nego Sam Vas Nazvao Prijateljima, Jer Sve Što Čuh Od Oca Svojega, Objavih Vam.

... ...
OTK. 3,21 Onome koji pobedi daću da sedi sa mnom na prestolu mome, kao i ja što pobedih i sedoh sa ocem mojim na prestolu njegovom.

  • Matej 20,23 ... Ali sesti meni s desne i s leve strane, nije moje da dam, nego kojima je pripremio otac moj.
  • Marko 10,40 ali da sednete s desne strane meni i s leve, nije moje da dam, nego će se dati kojima je pripremljeno.
 

Back
Top