Otac

Klinac trenira basket i ima jako dobre mlade trenere.Mislim da bi oni mogli da imaju dobar uticaj na njega.
Nažalost, partnera nemam... Dugo sam tugovala, a sada kada i pokušavam da upoznam nekoga,ide jako teško

Ukljuci i jedno idrugo dete u aktivnosti kao sto su Izvidjaci gde ce i dobiti starije kolege koji ce preuzeti ulogu UCITELJA a stim i druzenje, Staqriji Izvidjaci, ako ih upoznas i sa problematikom ,obratit ce vecu paznju i na odnoos prema drugima i ukljucice decu na pravilan nacin socijalnom zivotu grupe.

Ne dostatak Oca kod tvoje cerkice u kasnijem periodu zivota 11-15 godina, moze doci da ce Vise paznje traziti od mnogo starijih lica- muskaraca kao i u kasniojim godinama. Da bis e izbeglo tako nesto i da se pravilno usmeri odgoj, potrebno je pronaci surogate, koji mogu a i hoce da dele vreme sa decom.

Na zapadu se ima program takozvane: veliki Brat ili Velika Sestra. Sada se leto priblizava, kako stojite sa svojom rodbinom na selu, ujaci, Ujne, Stricevi, Strina.....jesu uvek dobri uzorci za decu....

Pozdrav
 
Ukljuci i jedno idrugo dete u aktivnosti kao sto su Izvidjaci gde ce i dobiti starije kolege koji ce preuzeti ulogu UCITELJA a stim i druzenje, Staqriji Izvidjaci, ako ih upoznas i sa problematikom ,obratit ce vecu paznju i na odnoos prema drugima i ukljucice decu na pravilan nacin socijalnom zivotu grupe.

Ne dostatak Oca kod tvoje cerkice u kasnijem periodu zivota 11-15 godina, moze doci da ce Vise paznje traziti od mnogo starijih lica- muskaraca kao i u kasniojim godinama. Da bis e izbeglo tako nesto i da se pravilno usmeri odgoj, potrebno je pronaci surogate, koji mogu a i hoce da dele vreme sa decom.

Na zapadu se ima program takozvane: veliki Brat ili Velika Sestra. Sada se leto priblizava, kako stojite sa svojom rodbinom na selu, ujaci, Ujne, Stricevi, Strina.....jesu uvek dobri uzorci za decu....

Pozdrav
Klinci su trenutno sa mojim ocem na selu, a tamo ima puno rodbine. Nisam od onih roditelja koji konstantno drže decu pored sebe...
A to sa izvidjačima; jel preporučuješ da samo klince uključim u to ili i ja zajedno sa njima?
 
Klinci su trenutno sa mojim ocem na selu, a tamo ima puno rodbine. Nisam od onih roditelja koji konstantno drže decu pored sebe...
A to sa izvidjačima; jel preporučuješ da samo klince uključim u to ili i ja zajedno sa njima?

Jedan vid osamostavljanja kao i nacina usvojavanja normi i drustvenih pravila, preporuka je da roditelji nisu tu, a razlog je to sto u interakcijama izmedju dece kao i osoba zaduzenih za rad, ponekad se pojave normalne nesuglasice......

Da bi bila sigurna, porazgovaraj sa Licima zaduzenim u Izvidjacima,dobit ces prave informacije a super je da iimaju otici i druziti se sa odraslima-svojom rodbinom. Ako imas starijeg Muskog clana u porodici porazgovaraj i vidi koliko ti moze pomoci u ucestvovanju , mi to nazivamo Support ,za proces socijalizacije tvoje dece......

Zelim ti puno uspeha i drago mi je cuti da se kroz zivot boris i kao i majka i Otac.
Srecno
 
Tu imam problem sa klincem, jako je nepoverljiv. Ne znam šta bih mu rekla da ga privolim na tako nešto...
Vidim da dosta često putuju, na po 15 dana. Prošle godine je klinac bio sa razredom na rekreativnoj, sedam dana, jedva je preživeo...
 
Misliš zbog tog odvajanja ili nešto drugo?

Па видиш да је осетљив на одвајање, не сили дете на оно на шта још није спреман.
Нека деца се ни не осврну на родитеље кад аутобус крене, нека ни у осмом разреду нису баш равнодушна.
 
Па видиш да је осетљив на одвајање, не сили дете на оно на шта још није спреман.
Нека деца се ни не осврну на родитеље кад аутобус крене, нека ни у осмом разреду нису баш равнодушна.

Како може да буде спреман на нешто, ако га не ставља у ту ситуацију?
Та деца која у осмом разреду ''нису равнодушна'' једноставно нису навикла да се одвајају од родитеља и зато их свако одвајање плаши...

Ако дете од малена научи и из искуства схвати да ће после дваког одвајања родитељ опет бити ту, ако види да је родитељ срећан што се дете одваја и осамостаљује, ако је дете на време оспособљено да брине о својим основним потребама (хигијенским, здравственим), ако је научено на дружење са вршњацима - за њега ће свако краткотрајно одвајање од родитеља бити уживанција...
 
Poslednja izmena:
Како може да буде спреман на нешто, ако га не ставља у ту ситуацију?
Та деца која у осмом разреду ''нису равнодушна'' једноставно нису навикла да се одвајају од родитеља и зато их свако одвајање плаши...

Ако дете од малена научи и из искуства схвати да ће после дваког одвајања родитељ опет бити ту, ако види да је родитељ срећан што се дете одваја и осамостаљује, ако је дете на време оспособљено да брине о својим основним потребама (хигијенским, здравственим), ако је научено на дружење са вршњацима - за њега ће свако краткотрајно одвајање од родитеља бити уживанција...


Видиш да је њено дете ишло на рекреативну наставу и да је по њеним речима једва чекало да се врати. Шта сад рећи?
Гурати га у нешто што га плаши или чекати да сам покаже занимање за те извиђаче који често иду ван града.

На крају крајева, не морају то да буду извиђачи, нека га упише на неки спорт где би био на чистом ваздуху и имао тренера као неку врсту чврсте руке.
 
Видиш да је њено дете ишло на рекреативну наставу и да је по њеним речима једва чекало да се врати. Шта сад рећи?
Гурати га у нешто што га плаши или чекати да сам покаже занимање за те извиђаче који често иду ван града.

На крају крајева, не морају то да буду извиђачи, нека га упише на неки спорт где би био на чистом ваздуху и имао тренера као неку врсту чврсте руке.

Divne savete dajes, ali ......nema veze sa onim , sta je i kako raditi sa detetom koje je.....i to iz razlicitih razloga.

Ocekujes da neko tek tako pokaze zelju za a da nije imalo mogucnosti da i vidi i oseti....Kako ce to dobiti, gledajuci na TV i da kaze e Ja to znam? i Ja hocu?

Odlazak na rekreativnu nastavu,nije i ne moze biti substitucija odnosa deteta i potrebe za Rol modelom. A da li znas koji su odnosi u tom razredu,kako se prilagodio , koliko ima drugara iz razreda, kakv je nastavnik tj ucitelj u radu sa ucenicima....koliko je, sta , skim je, i mnoge druge nepoznanice.

U radu sa a dadoh samo primer kako smo nekad prevazilazili poteskoce sa decom a tada je i bilo najvise problema sa decom jedincima - koji su bili pod plastom ZASTITE i nisu imali saznanja za svakodnevni zivot kako u skoli -A skola moze biti MUCENJE za takvu decu kao i interakcije sa svojim drugovima i drugaricama Van skole- Ulica.

Dadoh savet za Izvidjace i postupno ukljucivanje dece u radu, a ne ide se odmah na ----vec se provodi vreme u prostorijama, igre ucenje o raznim stvarima, dobijanje nagrada za ostvarene uspehe, zajednicki rad na projektima, osecaj pripadnosti i mnogi drugi odnosi koje se izgradjuju.......

Mislim da bi trebalo biti malo jasnije od samo......od cvrste ruke......
 
Poslednja izmena:
dete može da ima dve mame
dva oca
ako pričamo o strejt ljudima
otkud znam
može da odrasta pored mame samo i ispadne super
i pored tate samo i ispadne super
i pored mame i tate i bude izrod
bitna je ljubav
bitno je poverenje
bitno je vaspitanje
bitno je da budeš dobar čo'ek
dve ili tri mame ili jedan tata
svejedno je
bitni su oni koji su tu, podjednako
 
dete može da ima dve mame
dva oca
ako pričamo o strejt ljudima
otkud znam
može da odrasta pored mame samo i ispadne super
i pored tate samo i ispadne super
i pored mame i tate i bude izrod
bitna je ljubav
bitno je poverenje
bitno je vaspitanje
bitno je da budeš dobar čo'ek
dve ili tri mame ili jedan tata
svejedno je
bitni su oni koji su tu, podjednako

Bravo. :ok:
 
Битан је колико и мајка, само на различит начин и у различитим временским тренуцима.
За мало дете, које још увек базира своје понашање на емоцијама, мајка је алфа и омега.
Тек од треће године, кад дете почне и да размишља, повезује, отац добија улогу.

Дечаци се идентификују са оцем, а девојчице помоћу оца граде самопоуздање и самопоштовање.

jedna od najboljih formulacija
 
Kod mene veću ulogu ima otac, jer majka nas je rodila, al sigurno nas ne bi rodila da nije bilo tate. Tako da imaju podjednaku ulogu, i važnost i doprinos u porodici ne zavisi od uloge i pola, već od zrelosti i odgovornosti te osobe, kao i od psihičke spremnosti da izdrže ili da ne izdrže dečiju graju, ukoliko ne da li će to da rešavaju fizičkim nasiljem ili verbalnim. Jednostavno postoje ljudi koji nisu stvoreni da budu roditelji, a postoje ljudi koji jesu. Obično ti koji jesu spremni za decu i žele decu ne mogu da ih imaju, dok sa druge strane imaju više nego što mogu da izdrže. Tako da je odgovor na ovu temu drugačiji kod svakog, jer svako je kad u životu bio vezaniji za oca ili majku. U mom slučaju otac ima veoma veliku ulogu u mom životu, ali neću da ispadne da miniram ulogu majke. I otac i majka su u nekim trenutcima podjednako vazni,a nekad samo neko od njih.
 

Back
Top