Ostavka "doživotnog" ministra Tomice Milosavljevića!

Ко покопа здравство тај је ударио директно на здравље народа. Ја бих зато модификовала ову твоју у ''гробар српсог здравља''.

А она је као чиста. И њој ће доћи крај, убрзо. Тачније, комбинација јој је пропала сад је само питање кад ће доћи на њу ред да се правда.
:ok::whistling:
 
Bajec je jako dobar lekar i pametan čovek, ali ima jedan ''mali'' nedostatak: voli pare mnogo više nego što je to normalno, posebno za uslove u kojima je Srbija. Ne smem ni da pomislim kako bi izgledalo snabdevanje lekovima, gde se tradicionalno vrte jako velike pare, kada bi se on tu nešto više pitao. Ja sam završio medicinu i sada sam na stažu, tako da sam mnoge od tih ljudi imao (ne)priliku lično da upoznam i, mada ga nisam nikada sreo, smem slobodno reći da je Tomica najmanje zlo od onih koji bi se mogli naći u opticaju kao njegova zamena. Ako bih se ja nešto pitao, za ministarku bi se trebala postaviti prof. Nada Kostić koja je tu funkciju i obavljala u onoj prelaznoj vladi posle 5. oktobra, ali se kao pošten čovek i lekar nije snašla u tom brlogu politikanstva i bednih ličnih interesa. Međutim, mesto ministra zdravlja je samo po sebi jako osetljivo, a Milosavljević to nije znao ili nije hteo da shvati. Prvo, ono nije razvojno i ne donosi nikakve pare već zavisi od onoga što mu posle natezanja budžeta pripadne. Te pare nikad nisu dovoljno velike čak ni u najbogatijim zemljama, a posebno ne ovde, pa ih treba racionalno rasporediti. Sa druge strane, posao ministra zdravlja nije vezan samo za raspodelu tih para, kamo sreće da je tako, već pre svega treba sprovesti prevaspitavanje bahatih i lenjih lekara koji stalno kukaju na plate koje, btw, za uslove u Srbiji uopšte nisu male, a nikad se ne bi setili da progovore o bednim uslovima u kojima se pacijenti leče.
 
Đorđe Bajec?:eek:

Nekoliko puta je bio u igri za mesto ministra ali Tomica je bio miliji kadrovik.

Zar DS nema nekog malo nekompromitovanijeg? :roll:

Наравно да имају, али они никада неће бити у комбинацији...:) Такви који нису компромитовани, обично нису ни "подобни" за обављање високих функција.
 
Bajec je jako dobar lekar i pametan čovek, ali ima jedan ''mali'' nedostatak: voli pare mnogo više nego što je to normalno, posebno za uslove u kojima je Srbija. Ne smem ni da pomislim kako bi izgledalo snabdevanje lekovima, gde se tradicionalno vrte jako velike pare, kada bi se on tu nešto više pitao. Ja sam završio medicinu i sada sam na stažu, tako da sam mnoge od tih ljudi imao (ne)priliku lično da upoznam i, mada ga nisam nikada sreo, smem slobodno reći da je Tomica najmanje zlo od onih koji bi se mogli naći u opticaju kao njegova zamena. Ako bih se ja nešto pitao, za ministarku bi se trebala postaviti prof. Nada Kostić koja je tu funkciju i obavljala u onoj prelaznoj vladi posle 5. oktobra, ali se kao pošten čovek i lekar nije snašla u tom brlogu politikanstva i bednih ličnih interesa. Međutim, mesto ministra zdravlja je samo po sebi jako osetljivo, a Milosavljević to nije znao ili nije hteo da shvati. Prvo, ono nije razvojno i ne donosi nikakve pare već zavisi od onoga što mu posle natezanja budžeta pripadne. Te pare nikad nisu dovoljno velike čak ni u najbogatijim zemljama, a posebno ne ovde, pa ih treba racionalno rasporediti. Sa druge strane, posao ministra zdravlja nije vezan samo za raspodelu tih para, kamo sreće da je tako, već pre svega treba sprovesti prevaspitavanje bahatih i lenjih lekara koji stalno kukaju na plate koje, btw, za uslove u Srbiji uopšte nisu male, a nikad se ne bi setili da progovore o bednim uslovima u kojima se pacijenti leče.

Pa ti sam pises kao da je Bajec jedina alternativa Milosavljevicu!

A nije.

Tacno, Nada Kostic je dobra, na nju sam zaboravila. A sigurno da ima i jos dobrih, ali su "skrajnuti".
 
Bajec je jako dobar lekar i pametan čovek, ali ima jedan ''mali'' nedostatak: voli pare mnogo više nego što je to normalno, posebno za uslove u kojima je Srbija. Ne smem ni da pomislim kako bi izgledalo snabdevanje lekovima, gde se tradicionalno vrte jako velike pare, kada bi se on tu nešto više pitao. Ja sam završio medicinu i sada sam na stažu, tako da sam mnoge od tih ljudi imao (ne)priliku lično da upoznam i, mada ga nisam nikada sreo, smem slobodno reći da je Tomica najmanje zlo od onih koji bi se mogli naći u opticaju kao njegova zamena. Ako bih se ja nešto pitao, za ministarku bi se trebala postaviti prof. Nada Kostić koja je tu funkciju i obavljala u onoj prelaznoj vladi posle 5. oktobra, ali se kao pošten čovek i lekar nije snašla u tom brlogu politikanstva i bednih ličnih interesa. Međutim, mesto ministra zdravlja je samo po sebi jako osetljivo, a Milosavljević to nije znao ili nije hteo da shvati. Prvo, ono nije razvojno i ne donosi nikakve pare već zavisi od onoga što mu posle natezanja budžeta pripadne. Te pare nikad nisu dovoljno velike čak ni u najbogatijim zemljama, a posebno ne ovde, pa ih treba racionalno rasporediti. Sa druge strane, posao ministra zdravlja nije vezan samo za raspodelu tih para, kamo sreće da je tako, već pre svega treba sprovesti prevaspitavanje bahatih i lenjih lekara koji stalno kukaju na plate koje, btw, za uslove u Srbiji uopšte nisu male, a nikad se ne bi setili da progovore o bednim uslovima u kojima se pacijenti leče.
Па, и Милосављевић је исто, одличан лекар, паметан човек, и веома воли паре.
:mrgreen:

Учешће у политици, поготово дуги останак у њој поквариће и најбољег човека, ништа ново.

Проблем је што нико не сноси одговорност, сем у случају кад се тако, опет политички, негде не одлучи.
 
Па, и Милосављевић је исто, одличан лекар, паметан човек, и веома воли паре.
:mrgreen:

Учешће у политици, поготово дуги останак у њој поквариће и најбољег човека, ништа ново.

Проблем је што нико не сноси одговорност, сем у случају кад се тако, опет политички, негде не одлучи.

Није баш тако...Најбољи људи не узимају учешће у политици...:) Углавном улазе из идеолошких и професионалних побуда, али убрзо схвате да то није за њих. Само највећа багра доспева то тих министарских висина.
 
Hmmm, sad se nešto mislim... Ako će resor- a verovatno hoće- ostati u rukama Gej sedamnaestice, onda je vrlo ozbiljan kandidat za ovu fotelju dr Nikola Milinić, bivši direktor KBC Bežanija, koji je i posle mandata ostao siva eminencija u toj, do duše najboljoj civilnoj bolnici u Beogradu (a i šire). I on je gastroenterolog, jako stručan po pitanju bolesti jetre, pre dve godine je bio docent i držao mi je vežbe iz interne. Ne znam je li avanzovao u profesora,ali je ovako bio OK i korektan. To je što se tiče studenata jer i on deluje kao veliki paroljub.
 
Hmmm, sad se nešto mislim... Ako će resor- a verovatno hoće- ostati u rukama Gej sedamnaestice, onda je vrlo ozbiljan kandidat za ovu fotelju dr Nikola Milinić, bivši direktor KBC Bežanija, koji je i posle mandata ostao siva eminencija u toj, do duše najboljoj civilnoj bolnici u Beogradu (a i šire). I on je gastroenterolog, jako stručan po pitanju bolesti jetre, pre dve godine je bio docent i držao mi je vežbe iz interne. Ne znam je li avanzovao u profesora,ali je ovako bio OK i korektan. To je što se tiče studenata jer i on deluje kao veliki paroljub.

To je onaj Mitrovicev? :)
 
Hmmm, sad se nešto mislim... Ako će resor- a verovatno hoće- ostati u rukama Gej sedamnaestice, onda je vrlo ozbiljan kandidat za ovu fotelju dr Nikola Milinić, bivši direktor KBC Bežanija, koji je i posle mandata ostao siva eminencija u toj, do duše najboljoj civilnoj bolnici u Beogradu (a i šire). I on je gastroenterolog, jako stručan po pitanju bolesti jetre, pre dve godine je bio docent i držao mi je vežbe iz interne. Ne znam je li avanzovao u profesora,ali je ovako bio OK i korektan. To je što se tiče studenata jer i on deluje kao veliki paroljub.

Pa sta ako je gastroenterolog?
 
Поента вица је да његов наследник отвори та спорна питања и затражи одговорност Милосављевића. Ако то не уради, онда је сва одговорност за то што је Милосављевић урадио на том новом министру. Мени би то био први и једини услов да прихватим посао министра здравља.
Звучи смешно у првом тренутку, знам, али није. Милосављевић ће отићи без икакве одговорности, са адекватном материјалном добити којом је обезбедио фамилију бар 9 колена унапред...

..taj vic necesh gledati ,vrana vrani ochi ne vadi ,kao i pre njega verovatno je spremio dobru odstupnicu pa reshio malo da se odmori ,za vreme ministrovanja se verovatno obogatio ,izvrshio generalku u nemachkoj pa red malo da uziva u "plodovima" svoga ministrovanja ..............................pa lepo ,da vidimo sledeceg ..........
 
Hmmm, sad se nešto mislim... Ako će resor- a verovatno hoće- ostati u rukama Gej sedamnaestice, onda je vrlo ozbiljan kandidat za ovu fotelju dr Nikola Milinić, bivši direktor KBC Bežanija, koji je i posle mandata ostao siva eminencija u toj, do duše najboljoj civilnoj bolnici u Beogradu (a i šire). I on je gastroenterolog, jako stručan po pitanju bolesti jetre, pre dve godine je bio docent i držao mi je vežbe iz interne. Ne znam je li avanzovao u profesora,ali je ovako bio OK i korektan. To je što se tiče studenata jer i on deluje kao veliki paroljub.

Томичин кум, хапшен прошле године због набавки опреме по енормним ценама (офингер од 12.500 динара), клупа у чекаоници 200.000 динара и сл...пред само хапшење је аванзовао у професора. Иначе јетра спада у област ендокрине а не гастроентерологије...Ако је робијаш кандидат за министра, јадна нам мајка...Он никада не би био директор КБЦ-а нити догурао до звања професора да му Томица није кум.
 

Back
Top