OSTATAK POKATOLIČITI

ima i toga :hahaha:,a za lovu me nije strah,
Neg gledam na TV ima neka spolna bolest mislim da se zove nešto Hp(slično kao ona ptičija gripa) i kažu da je ima 25% cura, prenosi se sex-om, a ova moja nema s kim nije bila....kako stvari stoje dužna će ona meni biti ako popasem taj neku virus.

..stvrano si Kryten..
..obuci "dečku" .."odijelo"...i nema da brineš..
....es...samo nemoj da jezikom..da radis..da ti "phička"..ne otekne...pa će svi u selu znati..da si lizo...imat ces besplatnu reklamu..pizdolisca...
..ebga..a i to je za hebače...samo napred....
 
..stvrano si Kryten..
..obuci "dečku" .."odijelo"...i nema da brineš..
....es...samo nemoj da jezikom..da radis..da ti "phička"..ne otekne...pa će svi u selu znati..da si lizo...imat ces besplatnu reklamu..pizdolisca...
..ebga..a i to je za hebače...samo napred....

apropo lizanja,:hahaha::hahaha::hahaha:, radio sam jednom njoj i jezikom, ujutro kad sam se probudio imao osjećaj u stomaku ko da sam se nagutao nekih čudnih stvari.Cjeli dan mi u stomaku nešto krči i to onako da se čuje (naravno mi je i muka bila).
Još me je zvala navečer da dođem kod nje gledati neku utakmicu, ej ak se tad nisam osramotio onda neću nikad,,,,brrrrr stalno sam ispuštao neke čudne zvukove i smradove, užas.Aili kad sam odlazio od nje i nije me bilo više tako stid...reko sama si si kriva :P
 
Šešelj je rekao da su Srbi nacija tri vere, islamske, katoličke i pravoslavne.
U čemu je onda problem? Srbin je Srbin ma koje vere bio.

Inače, pročitao sam podatak da je u Dalmaciji broj onih koji sebe smatraju Srbima katolicima baš 30000.

5500 Srba živi u Splitsko-dalmatinskoj županiji 10.200 Srba živi u Šibensko-kninskoj županiji 2400 Srba živi u Dubrovačko-neretvanskoj županiji

5700 Srba živi u Zadarskoj županiji
 
DUHOVNI GENOCID U HRVATSKOJ NA DELU I POSLE RATA (1)

POKATOLIČENO 30.000 SRBA

. Velikodostojnici SPC priznaju i pokuąavaju da spreče pojavu
pokatoličavanja, ali upozoravaju da su mnogi ljudi na to prinuđeni da bi
preľiveli i sačuvali svoju decu

SVE©TENSTVO ČINI ©TA MO®E: Episkop Fotije u poseti Ravnim Kotarima

Bez ikakvog odjeka u srpskoj javnosti, nečujno je proąla upozoravajuća
izjava vladike Fotija Sladojevića iz Eparhije dalmatinske Srpske pravoslavne
crkve da prevođenje Srba u rimokatoličku crkvu traje i danas, 18 godina
nakon osamostaljenja Hrvatske. U tom periodu, pokatoličeno je, kako se
nezvanično procenjuje u SPC, viąe od 30.000 Srba.
O tome je mitropolit zagrebačko-ljubljanski Jovan Pavlović joą pre tri
godine izvestio Sinod Srpske pravoslavne crkve, a delove njegovog izveątaja
sa ovim alarmantnim podacima prenela je i vodeća zagrebačka ątampa.

Dolaze i sami kod ľupnika

Sagovornici „Vesti” podsećaju i na veliki broj nekrątenih Srba, koji su se u
Hrvatskoj za vreme komunizma izjaąnjavali kao ateisti i Jugosloveni, a od
kojih se znatan broj krątavao u katoličkoj crkvi nakon raspada SFRJ„. Pored
toga, kako napominju u katoličkim crkvenim krugovima u Srbiji, bilo je i
mnogo slučajeva, posebno u Vojvodini, da je na stotine Srba izbeglih iz
Hrvatske, radi brľeg i lakąeg dobijanja hrvatske domovnice, ali i
humanitarne pomoći od ”Karitasa„, samoinicijativno odlazilo kod katoličkih
ľupnika po Sremu i Bačkoj, da im uz određenu novčanu taksu izdaju potvrdu o
prelasku u katoličku crkvu, a ľupnici su to revnosno beleľeli i ovekovečili
u katoličkim crkvenim knjigama.

Vladika Fotije, međutim, sad nije izneo konkretne podatke već je upozorio na
pokatoličavanje i naveo da su uzročnici nacionalno i konfesionalno meąoviti
brakovi, kao i gradske sredine u Dalmaciji, gde se pravoslavna deca vrlo
lako utapaju u dominantnu većinu rimokatoličkog stanovniątva.
- Mi pokuąavamo da sprečimo ovu pojavu naąim obraćanjima i radom naąih
sveątenika u parohijama, ali presudna za reąenje tog problema bila bi
potpuna sloboda veroispovedanja, da ljudi te slobode postanu svesni, odnosno
da je ona vidljiva u svakodnevnom ľivotu - kaľe episkop Fotije dodajući da
je stanje bolje u unutraąnjosti Dalmacije, u Bukovici i Kninskoj Krajini,
gde viąe od 300 pravoslavne dece pohađa veronauku.

U Dalmaciji ostali samo starci

Dalmatinska eparhija objavila je podatak da u Dalmaciji, u kojoj je do 1995.
godine ľivelo viąe do 100.000 Srba, na početku 2009. godine ima samo do
25.000 ľitelja srpske nacionalnosti, najviąe starijih ljudi. Vladika Fotije
navodi da se broj stanovnika srpske nacionalnosti u Dalmaciji smanjuje
najviąe zbog privrednih i socijalnih uslova ľivota, ali i zbog političkih
razloga:
- Tokom leta veliki broj Srba dolazi u rodni kraj i obilazi naąe crkve i
manastire, ali malo ih ostaje na ognjiątima, jer su uslovi za ľivot i
povratak veoma teąki - pojasnio je episkop dalmatinski, upozoravajući takođe
da joą uvek ima napada na pravoslavne crkve u eparhiji dalmatinskoj, na
episkopiju u ©ibeniku, kao i na Srbe povratnike u Dalmaciju.

http://www.niddaverlag.org/



Zoran Pusić iz Građanskog odbora za ljudska prava u Hrvatskoj svojevremeno
je javno utvrdio da je od 1991. do 2003. samo u Zagrebu 20.000 pravoslavne
dece prevedeno u katoličanstvo, dok sveątenik Milenko Popović iz Zagreba
kaľe da je tačan broj Srba, koji su preąli u katoličku crkvu ”gotovo
nemoguće sluľbeno utvrditi, jer ljudi o tome ćute„.
- Prinuđeni su da se dovijaju da preľive i budu bezbedni, da dođu do posla i
zaątite decu od neprijatnosti, jer nije nimalo lako biti Srbin u Hrvatskoj.
U odnosu na ratne i poratne godine evidentno je da broj prelazaka opada, ali
ne prestaje. Mi sad imamo oko 200 roditeljskih zahteva godiąnje za izdavanje
dečijih krątenica. Sa tom potvrdom oni odlaze kod ľupnika i daju mu
saglasnost da njihova deca dobrovoljno prelaze u katoličanstvo i da u
katoličkoj crkvi mogu da pohađaju veronauku. Nakon toga ľupnici nad decom
vrąe obred, koji mi pravoslavni nazivamo Svetom tajnom miropomazanja i
upisuju ih kao pripadnike rimokatoličke crkve - ispričao je za ”Vesti„ prota
Milenko iz Mitropolije zagrebačko-ljubljanske.



Poštovana Braćo i Sestre još malo ih je ostalo u Hrvatskoj a i oni pod uticajem okoline nestaju kao Srbi

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/40462/Default.aspx


Vjernici okupljeni u Srpskom kulturnom društvu “Prosvjeta” optužili su starješine Pravoslavne crkve u Splitu za nedolazak svećenika na proslavu blagdana sv. Save, što je, tvrde, prvi takav incident u posljednjih desetak godina...

Prema riječima Momčila Rusića, predsjednika pododbora SKD-a “Prosvjeta”, petogodišnje nezadovoljstvo radom protojereja Nikole Škorića i dalmatinskog episkopa Fotija, kulminiralo je netransparentnom prodajom imovine Srpske pravoslavne crkve u Sinju.

Nakon što sam nedavno upitao episkopa da mi objasni razloge prodaje i uopozorenja da prestane “krčmariti” imovinom crkve, stigla je zabrana svećenicima da prisustvuju svetkovini sv. Save, čime je stotinjak vjernika po prvi puta ostalo bez tradicionalnog obreda.

Pitanje vezano uz prodaju crkvene imovine episkop Fotije je očito shvatio kao napad na sebe. Inače, problemi sa crkvenim strukturama su započeli prije pet godina dolaskom starješine hrama Nikole Škorića, i to zbog njegovih nemoralnih radnji: prikrivanju novca, ali i vračanja što je strogo zabranjeno po svim kanonima Pravoslavne crkve, a o tome mogu posvjedočiti i snimke koje smo dobili od vjernika.

Kako bi sebe opravdao episkopu prozvao je “Prosvjetu” da je produžena ruka HDZ-a, a javno se čudio kako sam ja jedini Srbin u Splitu koji zbog nacionalnosti nije imao problema. Smetalo mu je i što ne podržavam velikosrpske ideje - tvrdi Rusić.

Protojerej Škorić, s druge strane, odbacio je optužbe Rusića, no naglasio je kako će njegov sljedeći potez , najvjerojatnije, biti isključenje dijela članova “Prosvjete” iz Srpske pravoslavne crkve te daljnja zabrana vjerskih obreda u društvima koja su, kako kaže privatizirana.



Srbi su sami sebi najveći problem.....
 
apropo lizanja,:hahaha::hahaha::hahaha:, radio sam jednom njoj i jezikom, ujutro kad sam se probudio imao osjećaj u stomaku ko da sam se nagutao nekih čudnih stvari.Cjeli dan mi u stomaku nešto krči i to onako da se čuje (naravno mi je i muka bila).
Još me je zvala navečer da dođem kod nje gledati neku utakmicu, ej ak se tad nisam osramotio onda neću nikad,,,,brrrrr stalno sam ispuštao neke čudne zvukove i smradove, užas.Aili kad sam odlazio od nje i nije me bilo više tako stid...reko sama si si kriva :P

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:....koliko ti imas godina...:rotf::rotf::rotf::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/40462/Default.aspx


Vjernici okupljeni u Srpskom kulturnom društvu “Prosvjeta” optužili su starješine Pravoslavne crkve u Splitu za nedolazak svećenika na proslavu blagdana sv. Save, što je, tvrde, prvi takav incident u posljednjih desetak godina...

Prema riječima Momčila Rusića, predsjednika pododbora SKD-a “Prosvjeta”, petogodišnje nezadovoljstvo radom protojereja Nikole Škorića i dalmatinskog episkopa Fotija, kulminiralo je netransparentnom prodajom imovine Srpske pravoslavne crkve u Sinju.

Nakon što sam nedavno upitao episkopa da mi objasni razloge prodaje i uopozorenja da prestane “krčmariti” imovinom crkve, stigla je zabrana svećenicima da prisustvuju svetkovini sv. Save, čime je stotinjak vjernika po prvi puta ostalo bez tradicionalnog obreda.

Pitanje vezano uz prodaju crkvene imovine episkop Fotije je očito shvatio kao napad na sebe. Inače, problemi sa crkvenim strukturama su započeli prije pet godina dolaskom starješine hrama Nikole Škorića, i to zbog njegovih nemoralnih radnji: prikrivanju novca, ali i vračanja što je strogo zabranjeno po svim kanonima Pravoslavne crkve, a o tome mogu posvjedočiti i snimke koje smo dobili od vjernika.

Kako bi sebe opravdao episkopu prozvao je “Prosvjetu” da je produžena ruka HDZ-a, a javno se čudio kako sam ja jedini Srbin u Splitu koji zbog nacionalnosti nije imao problema. Smetalo mu je i što ne podržavam velikosrpske ideje - tvrdi Rusić.

Protojerej Škorić, s druge strane, odbacio je optužbe Rusića, no naglasio je kako će njegov sljedeći potez , najvjerojatnije, biti isključenje dijela članova “Prosvjete” iz Srpske pravoslavne crkve te daljnja zabrana vjerskih obreda u društvima koja su, kako kaže privatizirana.



Srbi su sami sebi najveći problem.....

Srpski vjernici optužuju popa: skriva novac i vrača

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/40462/Default.aspx
 
I sam znaš da to nije istina. Biće Hrvati na kvadrat, I, što je najgore, biće ustaše na kub. Hrvati teško da bi poneli bedž monstruoznih ubica, da nisu pohrvaćivali Srbe, koji su se kasnije "dokazivali" u Jasenovcu i po drugim stratištima.
Lepo si ovo rekao..................
Znaci kako god okrenes,Srbi ce im doci glave.
Pa eto, mozda je to vec ta kazna koju placaju, za svoju mrznju prema Srbima
 
Lepo si ovo rekao..................
Znaci kako god okrenes,Srbi ce im doci glave.
Pa eto, mozda je to vec ta kazna koju placaju, za svoju mrznju prema Srbima

showimageinimgtagphp7.jpg
 

Back
Top