Osmeh na lice II

FNUptaLWYAM3YwU
 
Ateista je šetao šumom.
Dok je išao pored reke, začuo je šuštanje u žbunju iza sebe. Okrenuo se da pogleda. Video je grizlija visokog 3 metra kako juriša prema njemu.
Trčao je što je brže mogao uz stazu. Pogledao je preko ramena i video da mu se medved približava. Ponovo je pogledao preko ramena i medved je bio još bliže.
Sapleo se i pao na zemlju.
Prevrnuo se da se podigne, ali je video da je medved na njemu; dohvativši ga levom šapom i podižuci desnu da ga udari. U tom trenutku, ateista je povikao: "O moj Bože!"
Vreme je stalo. Medved se ukočio. Šuma je cutala.
Dok je blistavo svetlo obasjalo čoveka, sa neba se začuo glas: „Ti poričeš moje postojanje svih ovih godina, učiš druge da ne postojim i čak pripisuješ stvaranje kosmičkoj nesreci. Da li zaista očekuješ da ti pomognem da izađeš iz ove nevolje?"
Ateista je pogledao direktno u svetlost i rekao: „Bilo bi licemerno od mene da odjednom tražim da se sada ponašate prema meni kao prema hrišcaninu, ali možda biste mogli da učinite MEDVEDA hrišcaninom?“
„Vrlo dobro“, reče glas.
Svetlo se ugasilo. Zvuci šume se ponovo čuju. I medved ispusti desnu šapu, spoji obe šape, pognu glavu i progovori:
„Gospode blagoslovi ovu hranu koju cu primiti... amin."
FB_IMG_1647805976733.jpg
 
Dolazi ciga u crkvu i moli popa da mu da džak brašna. I pop kaže: "Dobićeš džak brašna ako znaš da se prekrstiš." Ciga naravno nije znao. I pop mu kaže: "Imaš 3 dana da naučiš da se krstiš, ako naučiš, daću ti brašno".
Posle 3 dana dolazi ciga i kaže kako je naučio da se krsti. I krene. "U ime oca, svetoga duha, amin".
Kaže pop: "A gde je sin".
Ciga kaže: "Eno ga napolju, čeka brašno." :lol:
 

Back
Top